Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #931 9 kwietnia 2015, 9:34

aga2490 Gotowa na wszystko
a dzis u mnie słoneczko na całe szczescie bo wybieramy sie z Maja na łowy przed chrzcinami
ostatnio poszłam do apteki po zwykłe czopki glicerynowe dla małej a w aptece mi nie sprzedała bo stwierdziła ze tylko po konsultacji z lekarzem a mowie ze dziecko 3 dni juz nie robiło kupki no i znowu poszły domowe metody duzo wody i masaz brzuszka

Zgłoś nadużycie #932 9 kwietnia 2015, 10:42

agini Gotowa na wszystko

aga2490 napisał(a)

a dzis u mnie słoneczko na całe szczescie bo wybieramy sie z Maja na łowy przed chrzcinami
ostatnio poszłam do apteki po zwykłe czopki glicerynowe dla małej a w aptece mi nie sprzedała bo stwierdziła ze tylko po konsultacji z lekarzem a mowie ze dziecko 3 dni juz nie robiło kupki no i znowu poszły domowe metody duzo wody i masaz brzuszka

I pomogło?

Zgłoś nadużycie #933 9 kwietnia 2015, 13:47

tak tak jak najbardziej

Zgłoś nadużycie #934 13 kwietnia 2015, 9:53

agini Gotowa na wszystko
Widzę, że forum nasze umarło śmiercią naturalną....

Zgłoś nadużycie #935 13 kwietnia 2015, 12:16

ewuska0207 Fajna mama
Przy takiej pogodzie jaka jest teraz zawsze umiera nie ma czasu na forum jak się jest non stop na dworku

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #936 13 kwietnia 2015, 15:17

agini Gotowa na wszystko
U nas dzis właśnie brzydko, bardzo wieje...
Ale w weekend było ekstra. Mój skarb na dworze potrafi przespać każdą ilość czasu nie budząc się na jedzenie, dopiero w domu alarm się rozpoczyna (:
A tak w ogóle to w ubiegłym tygodniu byliśmy u pediatry, i tak jak sądziłam, mamy początki atopowego zap. skóry, i zmieniliśmy mleko na HA, mimo zapachu, który mnie odrzuca, mały wcina. Póki co ze skórką nie jest gorzej.
I poniewaz cały czas mamy odroczone szczepienia (rehabilitacja ze względu na asymetryczne układanie się),  to zrobilismy dla pewnosci USG głowy, i jeśli za 2 tyg neurolog znów nas odroczy, to ta pani dr u której bylismy powiedziała, że nas zaszczepi, bo nie widzi podstaw do odraczania.
No i za tydzień zaczynamy dietę rozszerzac.
Jak Wasze doświadczenia w tej sprawie? Któraś już daje warzywka? Jak idzie?
PS. Wow, suwaki ruszyły!!!

Zgłoś nadużycie #937 13 kwietnia 2015, 15:58

Gusia79 Fajna mama
Dzien dobry :) Daaawno mnie tu nie było...widzę że Dorcia znikneła tez z naszej najstarszej ekipy.... :( Dziewczyny ogladam zdjecia i widze same cudowne bobaski....az sie mordka cieszy :) Czas szybko zasówa....a ja jeszcze nie zmienilam suwaków na FM musze zaraz popatrzec jak to zrobić :) A to Meliska, moja mała miska;P

Zgłoś nadużycie #938 13 kwietnia 2015, 20:23

Sylcia Zaprawiona w bojach
Jaka tu cisza, witam wszystkie mamusie, które jednak zaglądają 😉
Mój mały dziś w nocy budził sie co godzine, a właściwie budziło mnie jego ciumlanie paluszków, swędzą go i pewnie tez bolą dziąsełka. W ciagu dnia tez słabo spał marudny jest, szkoda mi go strasznie wasze maluchy tez tak przechodzą ząbkowanie?
W środę idziemy na druga turę szczepień, zmierzymy tez główkę mam nadzieje ze nadal rosnie mimo tego znikomego ciemiączka. Mały coraz ładniej chwyta i coraz dłużej wytrzymuje na brzuszku, no i gada jak najęty a najwiecej ma do powiedzenia jak zmieniamy pieluszkę 😁

Zgłoś nadużycie #939 13 kwietnia 2015, 22:36

eska12 Zaprawiona w bojach
Witam mamusie :)
Agini nie wiem czy Ci lekarz mówił ale na atopowe zapalenie skóry super są podobno te emulsje do kąpieli z emolium :) troszkę drogie ale znośnie. Mi lekarz też kazał w tym kąpać jak Filipowi się mocno skaza białkowa pokazała.
Co do rozszerzania diety to ja małemu spróbowałam dać dzisiaj jednak troszkę jabłka z marchewką i wcinał :) na początku był wielce zdziwiony ale później buzie otwierał ładnie :) ale dużo mu nie dałam i będę uważać mimo wszystko bo on najprawdopodobniej wcześniak więc nie będę przeginać. Po troszkę :)
Sylcia u mnie z rękami jest masakra... Wypluwa smoczek i ręka do buzi, trzeba go pilnować cały czas. Już nie wiem co mam z nim zrobić. Myślicie że to ząbki już ? Mój prócz tych rączek to troszkę się też ślini ale marudny nie jest. Taki jak był :) Za to rozgadany też jest strasznie a jego prawdziwą miłością są... lampy :) i mama oczywiście :)
A na brzuszku dalej nie chce leżeć i dźwigać się na przedramionach ale cóż, nie zmuszam go :) przyjdzie i na niego czas. Póki co kładę go na chwilkę codziennie ma brzuszku ale nie na długo bo poleży może z minute i zaraz strasznie krzyczy
Wczoraj mój mały skończył 4 miesiące i wyganialiśmy diabełka :)
A oto mój kochany przystojniak:

Zgłoś nadużycie #940 13 kwietnia 2015, 22:44

agini Gotowa na wszystko
Sylcia, używamy emolium, od urodzenia.
Mój się ślini, pluje, cmoka i wszystko co się tylko da, z tym że do zębów pewnie jeszcze daleko, mojej kol. dziecko też śliniło się w 4 miesiącu, a ząbki wyszły w 9tym.
Z leżeniem na brzuchu tez u nas masakra, nie chce za nic, i dźwigać tez się nie chce, jak go sobie położę sobie na brzuchu, to wtedy bardziej.
Nic, dobrej nocy dziewczynki, my jutro rano na pół godziny płaczu, czyli na rehab.

Zgłoś nadużycie #941 15 kwietnia 2015, 9:47

Czesć dziewczyny u nas wszytsko w porzadku Maja paluszki do buzi ślini sie gaworzy cos tam pomalutku a raczej jej sie cois wyrwie poznaje ludzi nie do kazdego sie usmiecha
no i włąsnie co z tymi zębami kiedy powinny wychodzić pierwsze bo moja tez cały czas po dziąsłach i wszystko do buziaka zabaweczki zaczyna chwytac
wczoraj pierwszy raz zagęsciłam jej mleko modyfikowane kasza manna jak zjadła po kapieli o 18,40 po zjedzeniu zasneła to sie obudziła o 7 rano
dzis idziemy na kolejna rechabilitacje zapowiada sie ładny dzień
popołudniu mam 1 raz wychodne ide do fryzjera bo chrzciny za pasem a nie wiem jak to bedzie jak sie z nia rozdziele na kilka godzin mam stresa nie wiem czy to normalne

Zgłoś nadużycie #942 15 kwietnia 2015, 10:56

aga2490 napisał(a)

Czesć dziewczyny u nas wszytsko w porzadku Maja paluszki do buzi ślini sie gaworzy cos tam pomalutku a raczej jej sie cois wyrwie poznaje ludzi nie do kazdego sie usmiecha
no i włąsnie co z tymi zębami kiedy powinny wychodzić pierwsze bo moja tez cały czas po dziąsłach i wszystko do buziaka zabaweczki zaczyna chwytac
wczoraj pierwszy raz zagęsciłam jej mleko modyfikowane kasza manna jak zjadła po kapieli o 18,40 po zjedzeniu zasneła to sie obudziła o 7 rano
dzis idziemy na kolejna rechabilitacje zapowiada sie ładny dzień
popołudniu mam 1 raz wychodne ide do fryzjera bo chrzciny za pasem a nie wiem jak to bedzie jak sie z nia rozdziele na kilka godzin mam stresa nie wiem czy to normalne

Wow to pospała, u mnie tez postępy mały po kąpieli zasnął o 20, obudził sie o 1 na jedzenie i potem dopiero om6 rano normalnie szał tym bardziej ze jedziemy tylko na cycu. Zauważyłam ze jak w nocynsie budzi noe je juz tak duzo wiec może powoli sie przestawia, przyzwyczaja itp.
Co do rozłąki to całkiem normalne ja płakałam jak jechałam na kontrole po połogu do swojej ginekolog nie było mnie 2 godziny.. Tak to juz jest z tą niewidzialną pępowiną 😀
U nas dziś druga seria szczepień, No i skaleczylam małego w paluszek przy obcinaniu paznokci.
Popłakałam sie. 😔

Zgłoś nadużycie #943 15 kwietnia 2015, 17:29

Oj te rozstania... Ja co drugi weekend chodzę do szkoły i do teraz nie mogę się przyzwyczaić. Mam wyrzuty sumienia jak go zostawiam z babcią a jak wracam to chyba ja jestem bardziej stęskniona niż mały :)

Zgłoś nadużycie #944 16 kwietnia 2015, 8:28

no ja wczoraj po wizycie u fryzjera jak przyjechałam to tylko na rece ja chciałam ale mój G nie pozwolil mi bo mowi po co skoro spokojnie zasypia w łóżeczku
bo juz sie nauczyła ze zasypia w łóżeczku z karuzela :)
wczoraj jadła kolo 20 zasneła po 21 a obudziła sie o 7,40 rano oby jej tak zostało w dzien kilka drzemek sobie robi po 15-20 minutek :) no i na spacerze zasypia ale najpierw musi sie porozgladać

Zgłoś nadużycie #945 16 kwietnia 2015, 13:13

To mój ostatni raz je około 20-21 ale budzi się o 6 rano :) 6.30 najpóźniej.
A śpi dwa razy dziennie. Około 11-12 i śpi tak z godzinkę, góra 1,5 i 15-16 jakoś dwie godzinki :) Przeważnie bo w rzeczywistości różnie mu to wychodzi. Czasem tą drzemkę o 11 odpuści ale około 14 zasypia i śpi śpi i końca nie widać :)

Co myślicie o przenoszeniu dzidziusiów do spacerówki ? Któraś z Was już wozi maluszka w spacerówce ? Ja się zastanawiam czy małego na dniach nie przesadzać oczywiście na pozycje półleżącą najwyżej bo jest długi i mimo, że gondole mam chyba jedna z większych wśród wózków to mało co mu brakuje do końca już...

Zgłoś nadużycie #946 16 kwietnia 2015, 19:27

eska12 napisał(a)

To mój ostatni raz je około 20-21 ale budzi się o 6 rano :) 6.30 najpóźniej.
A śpi dwa razy dziennie. Około 11-12 i śpi tak z godzinkę, góra 1,5 i 15-16 jakoś dwie godzinki :) Przeważnie bo w rzeczywistości różnie mu to wychodzi. Czasem tą drzemkę o 11 odpuści ale około 14 zasypia i śpi śpi i końca nie widać :)

Co myślicie o przenoszeniu dzidziusiów do spacerówki ? Któraś z Was już wozi maluszka w spacerówce ? Ja się zastanawiam czy małego na dniach nie przesadzać oczywiście na pozycje półleżącą najwyżej bo jest długi i mimo, że gondole mam chyba jedna z większych wśród wózków to mało co mu brakuje do końca już...

moja 3 msc i tez mysłałm o spacerówce leżacej ale nie wiem czy nie zawczesnie nie chce sie wyglupic a gondola prawie na styk

Zgłoś nadużycie #947 16 kwietnia 2015, 19:28

a czy któras z mam jakis kleik podawała dziecia wczesniej niz 4 msc bo ja dzis kupilam kukurydziany i jej dodałam

Zgłoś nadużycie #948 17 kwietnia 2015, 9:42

Hej mamusie, ja osobiście uważam ze nie ma powodu aby przyspieszać rozszerzanie diety, 3 miesiace to trochę za wcześnie, takiemu dziecku spokojnie wystarczy samo mleczko ale to tylko moja skromna uwaga każda mama podejmuje własne decyzje na ten temat. Miłego dnia 😊

Zgłoś nadużycie #949 17 kwietnia 2015, 12:04

magdalena20 Fajna mama
czesc ja wlasnie wczoraj kupilam spacerowke bo maks tez sie nie miescil ale on ma juz 5 miesiecy , i wczoraj na szczepieniu nie plakal tylko sie smial i wprowadzamy mu gluten. A wazy 7100 i 70 cm :)

Zgłoś nadużycie #950 17 kwietnia 2015, 13:04

znalezione w necie:

Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią

Przez pierwsze 6 miesięcy życia zdecydowanie zaleca się karmienie piersią na żądanie, czyli wtedy, gdy matka zauważy wczesne objawy głodu (dziecko czuwa, jest aktywne, ma odruch szukania, próbuje ssać ręce).
Po ukończeniu 5 miesiąca i nie później niż w 6-ym zaleca się podanie glutenu. Stoi to w sprzeczności z zaleceniem, aby karmić wyłącznie piersią przez pół roku. Jednak badania wskazują, że podanie glutenu właśnie w tym okresie życia sprawia, że zmniejsza się ryzyko choroby trzewnej i alergii. Gluten podaje się w postaci kaszy manny dodanej do mleka kobiecego lub przecieru z marchewki.
Posiłki uzupełniające

Począwszy od 7 miesiąca, schemat żywienia niemowląt zaleca, aby dziecko otrzymało, oprócz mleka matki, posiłki uzupełniające. Ich podawanie trzeba rozpocząć od 2-3 łyżeczek i uważnie obserwować reakcję dziecka. Powinny to być:

7-9 miesiąc: zupka jarzynowa z dodatkiem mięsa lub ryby (1-2 razy w tygodniu), połową żółtka co drugi dzień i z kleikiem glutenowym; kaszka lub kleik; sok albo przecier z owoców;
10 miesiąc: obiad składający się z zupy jarzynowej z kaszką glutenową oraz mięsa i warzywa; kaszka lub biszkopt/pieczywo; sok lub przecier owocowy; codziennie pół żółtka;
11-12 miesiąc: obiad dwudaniowy (zupa jarzynowa, mięso/ryba, ziemniak/ryż); całej jajko co drugi dzień; produkty zbożowe (kaszki, pieczywo, biszkopty, sucharki), łączone z produktami mlecznymi (twarożek, jogurt, kefir, mleko modyfikowane); sok lub przecier z owoców.
Schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym

Jeżeli dziecko nie może być karmione piersią, powinno otrzymywać mleko modyfikowane. W pierwszym półroczu życia powinno to być mleko początkowe. Ilość i liczba posiłków powinna wyglądać następująco:

1 miesiąc: 7 posiłków w czasie których dziecko wypija od 90 do 110 ml mleka początkowego;
2 miesiąc: 6 porcji po 110 do 130 ml mleka;
3 miesiąc: 6 razy po 130 ml;
4 miesiąc: 6 porcji 150 ml;
5 miesiąc: 4 porcje 180 ml mleka i 1 raz zupa jarzynowa oraz 1 raz przecier lub sok jabłkowy (posiłek uzupełniający powinien zastąpić jedną porcję mleka);
6 miesiąc: 4 porcje 180 ml mleka początkowego oraz zupa z dodatkiem mięsa lub ryby (1-2 razy w tygodniu); sok albo przecier z owoców – nie więcej niż 150 gramów;
7-8 miesiąc: 3 porcje mleka następnego (180ml) z dodatkiem kaszki glutenowej (1 raz) i bezglutenowej (2 razy); zupa z dodatkiem mięsa/ryby i 1/2 żółtka co drugi dzień; deser mleczno-owocowy; sok lub przecier z owoców;
9 miesiąc: posiłek zwiększa się do 200ml – 1 raz mleko z kaszą glutenową, 1 raz mleko z kaszą bezglutenową i 1 raz kasza na mleku (również 200ml), a do tego porcja zupy z połówką żółtka i mięsem albo rybą; owoce/kompot/sok;
10 miesiąc: 3 posiłki po 220ml składające się mleka (nadal następnego) i zbóż (kaszki, biszkopty, pieczywo), dwudaniowy obiad; owoce w postaci przecieru, kompotu, soku;
11-12 miesięcy: jak wcześniej, wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu oraz twarożek i jogurt.