Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #791 18 marca 2015, 18:00

Kaska81 Gotowa na wszystko

ewuska0207 napisał(a)

No patrzcie taka wyedukowana a czytać ze zrozumieniem nie potrafi... pewnie szybko raczkowałaś i siedziałaś i Ci się półkula nie wyształciła...
POZDRAWIAM

Ty to jestes beszczelna. Coz swiadectwo tylko o sobie samej wystawiasz.

Zgłoś nadużycie #792 18 marca 2015, 18:12

aga2490 Gotowa na wszystko
Dziewczyny dajcie spokój po co te spory będąc w ciaży każda sie na wzajem wspierała najwazniejsze że mamy dzieci zdrowe ze je kochamy wychowujemy każda robi to jak najlepiej aby dziecku było dobrze.
Nie porównujcie dzieciaków bo może i maja po tyle samo miesięcy ale jedno sie urodziło przed terminem drugie po u jednej był łatwy poród u drugiej nie
poprostu wspierajmy sie nawzajem

Zgłoś nadużycie #793 18 marca 2015, 18:29

pancake.land Zaprawiona w bojach
Beszczelna? A co to? Moze Ewa jest nieszczelna? Ewa jestes nieszczelna?

Zgłoś nadużycie #794 18 marca 2015, 19:34

dodka Gotowa na wszystko
Moja pierdzi, aż cały blok się trzęsie ;) skończcie to pierdolomento momento

Zgłoś nadużycie #795 18 marca 2015, 20:02

Kaska81 Gotowa na wszystko
Wybaczcie, ale ja wobrazaniu innych nie zamierzam uczestniczyc. Ewuska i ta druga, mozecie sobie pisac.
Reszta dziewczyn, bylo fajnie, trzymajcie sie a dzieciaczki niech zdrowo rosna.
Zegnam

Zgłoś nadużycie #796 18 marca 2015, 20:57

eska12 Zaprawiona w bojach
Widzę, że się forum sypie...
Aga ma rację, powinnyśmy się tu wspierać i dzielić doświadczeniem zamiast się wykłócać.

Według mnie jak macie zamiar tylko wytykać innym błędy i wymądrzać się to po prostu nie piszcie tutaj. Każda wychowuje swoje dziecko jak uważa i jak sądzi, że będzie dla niego najlepiej a tutaj szuka czasem pomocy, czasem sama się podzieli jakimś doświadczeniem. Na pewno żadna nie szuka tu takich jak Wy, które robią z siebie idealne matki, żony i pracowników w jednym a na inne patrzycie z góry i chcecie tylko dokopać bo przecież to Wy jesteście idealne, tylko Wy macie rację a reszta to wyrodne matki. Przynajmniej jakbyście skończyły położnictwo, pedagogikę i psychologię w jednym. Można pewne rzeczy przekazać w postaci "ja robię inaczej ale to moje zdanie" a nie ty jesteś małoletnią, niewykształconą, nie znającą kompletnie życia i złą matką... Bez sensu

A zaoczne liceum też dopiero robię i nie sądzę żebym była przy tym gorszym czy głupszym człowiekiem bo różnie się ludziom życie układa.

Zgłoś nadużycie #797 19 marca 2015, 5:17

magdalena20 Fajna mama
przeciez im o to chodzi zebysmy sie posypaly ... Ja mam to gdzies jesli komus ulzy jak mnie obrazi to prosze bardzo to mi mojego zycia nie zepsuje .
Nie warto sie przejmowac czyjas opinia , wazne ze ja i moi znajomi wiedza o mnie jaka jestem i jak moje zycie wyglada naprawde .
A to ze ktos twierdzi inaczej to trudno , zawsze sie znajdzie ktos zlosliwy i jak smiesza was moje wpisy na temat mojego dziecka itp. To poprostu tego nie czytajcie .

Zgłoś nadużycie #798 19 marca 2015, 7:06

ewuska0207 Fajna mama

magdalena20 napisał(a)

przeciez im o to chodzi zebysmy sie posypaly ... Ja mam to gdzies jesli komus ulzy jak mnie obrazi to prosze bardzo to mi mojego zycia nie zepsuje .
Nie warto sie przejmowac czyjas opinia , wazne ze ja i moi znajomi wiedza o mnie jaka jestem i jak moje zycie wyglada naprawde .
A to ze ktos twierdzi inaczej to trudno , zawsze sie znajdzie ktos zlosliwy i jak smiesza was moje wpisy na temat mojego dziecka itp. To poprostu tego nie czytajcie .

Magda nikomu tu nie zależy na tym żebyście się pozypały
A nie będzie mi żadna jakaś tam Kaska wmawiała że mam nieodrozwinięte dziecko bo się rozwiało szybciej niż jej a ja tego nie powstrzymałam no ludzie każde dziecko ma swoje tempo a takie stwierdzenia ze średnioweicza to niech sobie w buty wsadzi

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #799 19 marca 2015, 7:24

magdalena20 Fajna mama
kazde dziecko jest inne . Np. Mam znajomego ktory ma poltoraroczne dziecko a dopiero mu zeby wychodza no ale nagle wszystkie wychodza.

Zgłoś nadużycie #800 19 marca 2015, 8:03

martade Gotowa na wszystko
[QUOTE=mama_po_raz_2;2777272]Magda bo to sztuka nie narobić się a zarobić ale do tego potrzebne są chęci logika wykształcenie znajomość języków a nie zaoczne liceum czy studium stylizacji paznokci. Mało kto w dzisiejszych czasach pracuje mniej niż
Wykształcenie wyższe nie upoważnia do obrażania innych. Ja ma skończone dwa fakultety studiów w Polsce , szkolenie menadżerskie w Niemczech (które było tylko dla absolwentów studiów, musiałam przejść 3-etapowe rozmowy kwalifikacyjne), znajomość języków, ale nie uważam że jestem lepsza od innych i negatywnie oceniać ludzi, którzy mają "niższe"wykształcenie niż ja.
Koleżanko, trochę dystansu do siebie i świata i odrobinę pokory...

Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #801 19 marca 2015, 8:58

aga2490 Gotowa na wszystko
ide dzis majeczka do pediatry bo ma wysypke na buziaku i łuszcza sie uszy oraz brwi i ogolnie zaczerwieniona skóra wczoraj bylysmy na rechabilitacji cwiczymy kregoslupimiesnie bo na brzuszku nie chce lezec i musimy odstawic bujaczek na plaskie legowisko kupilam dzis mate jej moze jutro przyjdzie

Zgłoś nadużycie #802 19 marca 2015, 9:52

maxim77 Gotowa na wszystko

mama_po_raz_2 napisał(a)

Magda bo to sztuka nie narobić się a zarobić ale do tego potrzebne są chęci logika wykształcenie znajomość języków a nie zaoczne liceum czy studium stylizacji paznokci. Mało kto w dzisiejszych czasach pracuje mniej niż 10 godz

Kurcze, wytykasz Magdzie zaoczne liceum, owszem może to nie jest jakiś edukacyjny szczyt, no ale sama też jesteś jakoś po dwudziestce, masz dwójkę dzieci więc nie sądzę, że udało Ci się skończyć coś lepszego niż liceum dzienne. To jest trochę poniżej pasa, żeby wytykać sobie takie rzeczy. Każdy jest kowalem własnego losu.

Zgłoś nadużycie #803 19 marca 2015, 9:57

maxim77 Gotowa na wszystko

darien92 napisał(a)

a może dlatego iż tam już nie można kłamac i idealizować nic?

Nie wiem w jaki sposób fakt, iż miałybyście wgląd w mój profil na fecebooku, mógłby wpłynąć na kłamanie i idealizowanie czegokolwiek. Niestety nie zamieszczam na facebooku zdjęć mojego syna, mieszkań, samochodu więc ciężko by było Wam stwierdzić, czy moje życie wygląda faktycznie tak jak o nim pisze, czy też zupełnie inaczej.

Zgłoś nadużycie #804 19 marca 2015, 10:57

mamelka Fajna mama
Ech, dziewczyny, dziewczyny, po co to wszystko? Wiadomo to forum, każda ma prawo do wyrażania własnego zdania, bo od tego w końcu jest forum, ale czasem lepiej ugryźć się w język i przemilczeć, bo każda z nas jest inna, ma inną sytuacje, dziecko o innym charakterze, nie ma co porównywać.

Zgłoś nadużycie #805 19 marca 2015, 13:33

darien92 Gotowa na wszystko
a wiecie o co toczy się spór ? właśnie o to, że każde dziecko jest inne.

my z fb nie chodzimy zarośniete, brudne kocmołuchy. mamy wspaniałych partnerów, którzy też nam pomagają! pijemy kawę ale nie przechwalamy się tym bo po co ? przeciez to normalne..

ale cholera jasna drażni powiedzenie jak dziecko 3 miesięczne może się zając same sobą! albo magdalena twoje teksty moj nosi rozmiar 80 a wasze? albo moje dziecko tego nie miało, a wasze maja wiec nie wiem. kaska nie raczkowałam wyobraź sobie i chyba mam jedną półkulę mózgu zbędną w takim razie.. obrażasz tutaj piszących starsze dzieci! bo nie kazde raczkowało, niektórym ząbki wyszły jak mialo 4 mce innym za 9 mcy! tak samo z chodzeniem! każde dziecko jest indywidualne i tak samo się rozwija.. jeszcze powiedz, że Ty karmisz cycem to jestes lepszą matką od nas karmiących mm.

maxim, a Ty mając 30 lat i będąc 10 lat w związku myślisz, że jestes bardziej opowiedzialna ode mnie mającej 23 lata i będacej w 3 związku, nie sądzę!

Zgłoś nadużycie #806 20 marca 2015, 7:45

magdalena20 Fajna mama
mam pytanie do karmiacych mm , co ile karmicie dzieci i ile mm dajecie ?
Bo ja daje 150 ml co 3 h ale zauwazylam ze maks wola mleko ok 20 min predzej i chyba musze mu 180 ml robic i mam nadzieje ze sie to unormuje

Zgłoś nadużycie #807 20 marca 2015, 8:08

martade Gotowa na wszystko
Madzia to i tak super jak dla mnie. U nas niestety jeszcze rytmu 3-4 godz. nie ma. Jasiek domaga sie sie co 2 godz mleka a pewnie dlatego ze na raz zje tylko ok. 90 ml i wiecej nie chce. Dlatego , że malo zjada to dłużej nie wytrzymuje. Próbuje go przetrzymywac do 3 godz. czasem sie uda ( głównie na spacerze bo śpi) ale i wtedy zje tylko ok. 90 ml.😐. Także sama już nie wiem.

Zgłoś nadużycie #808 20 marca 2015, 12:06

mamelka Fajna mama
wiktor zjada 120 ml co 2,5-3 godziny, ja nie trzymam się sztywno tych 3 godzin, jeśli chce jeść wcześniej to daję, często nawet zjada 120 i jeszcze chce dokładkę, czasem zje tylko około 100, ale wtedy jest głodny za 2 h. Za to na noc potrafi wytrabić nawet 180 ml, ale wtedy budzi się tylko nad ranem na jedzenie.

Zgłoś nadużycie #809 20 marca 2015, 12:08

mamelka Fajna mama
martade, ile Jaś waży?

Zgłoś nadużycie #810 20 marca 2015, 12:58

eska12 Zaprawiona w bojach
Magdalena a może Max przechodzi skok rozwojowy ?
Ja odnoszę wrażenie, że Fifek właśnie powoli wkracza w ten jeden z dłuższych skoków rozwojowych :p jest marudny, płaczliwy, najchętniej cały czas chciałby żebym go trzymała na rękach, lulała i śpiewała. Gdzieś mi się obiło o uszy, że wtedy dzieci lubią też mniej ale czasem i więcej, częściej zjeść ale pewności nie mam bo coś mi się kojarzy tylko :)
W każdym razie Filip je tyle samo tj. 120 ml ale zaczął się troszkę częściej upominać. Tak jak wcześniej chciał co 3-4 godziny to teraz jest to 2-3 godziny mimo, że na raz więcej niż 130 ml nie zje a czasem i 100 ml tylko.