Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #771 18 marca 2015, 15:05

Kaska81 Gotowa na wszystko

pancake.land napisał(a)

To ja rozumiem, że mam powstrzymywać dziecko przed jego indywidualnym rozwojem? Jak zacznie siadać "za wcześnie" to mam przyklejać taśmą do łóżka? A jak ząbki zaczną "iść za wcześnie" to co mam zrobić? Wybić i czekać na nowe? Rozumiem, że nie można przyspieszać rozwoju dzieci, żeby szybciej załapały, bo ja tak chcę, ale nie można też hamować ich rozwoju, bo "im później tym lepiej". A z tego co widzę, Ewa napisała, że jej córcia usiadła SAMA.

To moze mi zacytuj gdzie tak napisalam :-)
Ty mozesz robic co chcesz :-)

Zgłoś nadużycie #772 18 marca 2015, 15:07

mama_po_raz_2 Fajna mama
Kasia 81 Wiki z gorączka i Katarem od wczoraj co do rozwoju to indywidualna sprawa Wiki miał 4,5 mca jak siedział szybko dość 10 jak zaczął chodzić jest silny zdrowy kręgosłup ma i ma się bardzo dobrze ☺ Tosia zaczyna kombinowacja jakby tu wyżej leżeć dźwiga się do góry podpierqjac na łokciach.

Zgłoś nadużycie #773 18 marca 2015, 15:07

eska12 Zaprawiona w bojach
Kaska Fifek waży 5800 g a ciuszki nosi na 62 w większości więc chyba nie jest jakiś duży :) w sam raz z tego co widzę ile Wasze dzieciaczki ważą.
Póki co dzisiaj wynalazł patent co zrobić żeby nie leżeć na brzuszku. Podkładam mu rączki pod klatkę piersiową żeby ćwiczył a Filip fik i już leży na plecach :p uparty ten mój syn :D

A książki poszukam jeśli polecasz. Dziękuję :)

Zgłoś nadużycie #774 18 marca 2015, 15:10

magdalena20 napisał(a)

Ach jakie ja mam IDEALNE zycie :-D

a jednak nie Oklamalam was ... ;-)
ja jestem bezdomna , jestem stara baba po 50 tce a moj awatar ukradlam z google Hahaha
PARANOJA !

Ludzie to jednak maja kompleksy skoro nie wierza ze mozna miec grzeczne dziecko i dobrego partnera ;-)

Oj Magda, ja tez :-) moja przesypia noce, ladnie je, w dzien nie placze, jedynie lzy sa z glodu. Rano budzi sie z usmiechem. Teraz np lezy w lozeczku po 2h snu, wypila 150ml mleka i gada zadowolona do karuzeli. Bawi sie raczkami i 'spiewa' :-) nic tylko sie pociac ;-)

Zgłoś nadużycie #775 18 marca 2015, 15:12

Eska, poszukaj na youtube'ie sa filmiki tego faceta. Mam tez ksiazke pierwszy rok zycia dziecka, jak znajde to Ci napisze kiedy dziecko co powinno robic :-)

Moja dwa tyg temu miala 5900 i 59cm :-)

Zgłoś nadużycie #776 18 marca 2015, 15:21

magdalena20 Fajna mama
kasia ja mam podobnie z maksem wlasnie tez sobie gada do karuzeli i do obrazu ktory wisi nad lozkiem ( i teraz pewnie bedzie ze obraz moze na maksa spasc i zabic ;-) ) i lubi sie pielucha bawic ( czekam az sie udusi ;-) ) i ogolnie duzo roboty z nim nie mam tylko on od wczoraj sie nie zalatwil i martwi mnie to ale niby pediatra mowila ze to normalne wiec czekam :-)

Zgłoś nadużycie #777 18 marca 2015, 15:36

mama_po_raz_2 Fajna mama
Magdalena jak czytam Twoje posty z tymi podteksrami do innych mam to mam wrażenie ze do czynienia mamy z 15 latka a nie osoba która ma dziecko... I dalej nie rozumiesz podstawowej kwestii ze tu nie chodzi o to czy dziecko grzeczne czy nie ale o fakt po pierwsze przyspieszania rozwoju dziecka po drugie pisanie " Max nosi rozmiar 80 a wasze jak to próba podwyższenia samooceny bo jak na mnie nie zwracaja uwagi to niech zwrócą na moje genialne dziecko a wierz mi Twój syn jest przeciętnym najwzyczajniejszym dzieckiem jak i moje i innych matek

Zgłoś nadużycie #778 18 marca 2015, 15:37

mamamusia Gotowa na wszystko
Agnes, bo u nas na fb są tylko te nienormalne to dlatego nie ma sporów :)

Zgłoś nadużycie #779 18 marca 2015, 15:44

magdalena20 Fajna mama
bo rozmiar rozmiarowi nie rowny pisalam ze nosi 80 i 68 ale tego juz nie doczytalas....

Zgłoś nadużycie #780 18 marca 2015, 15:48

mama_po_raz_2 Fajna mama
Magda bo to logiczne ze nie równy wiec po co pytanie jaki rozmiar nosi dziecko? No ale jak tu logiki oczekiwać. ..

Zgłoś nadużycie #781 18 marca 2015, 15:54

magdalena20 Fajna mama
a zebys miala zagadke ..... ;-)
a tak serio to z ciekawosci , poprostu chcialam wiedziec :-)

Zgłoś nadużycie #782 18 marca 2015, 16:09

eska12 Zaprawiona w bojach
Niektóre mamy to chyba specjalnie szukają sobie tutaj zaczepki...

Magdalena my jesteśmy na mm i mi lekarz mówił, że jak nawet 2-3 dni nie zrobi kupy to jeszcze bajka :) Tylko ja jeszcze zagęszczacz dodaje do mleczka na dodatek to też swoje robi.

Mój mały też bawi się pieluszką a właściwie to głównie ją je i jak śpi to lubi mieć ją nałożoną na oczka :) w łóżeczku ma swoją ulubiona nadrukowaną na ochraniaczu przyjaciółkę owieczkę z którą dyskutuje właściwie codziennie i ją trąca rączką :D do karuzeli też się cieszy. A jak leżymy sobie razem chwilkę rano w moim łóżku to głównym obiektem zainteresowania jest lampa :D Ogólnie rzecz biorąc ze wszystkim się da porozmawiać, tylko szkoda, że nie wszystko odpowiada więc najciekawsza i tak jest mama, wiadomo :)

Zgłoś nadużycie #783 18 marca 2015, 16:18

magdalena20 Fajna mama
ja tez mm podaje maksowi i dzieki troche mi ulzylo moze dzisiaj sie zalatwi :-)

Zgłoś nadużycie #784 18 marca 2015, 16:20

mama_po_raz_2 Fajna mama
Elka zaczepki? Nie zaczepki tylko próbujemy co niektórym uświadomich ze niczym nadzwyczajnym nie jest grzeczne dziecko czy pomagający facet bo czym tu się chwalić ze siedzi s domu pół dnia na dupie i raczy dzieckiem się zajac ot wielkie poświęcenie. Co niektóre to nie mają pojęcia co znaczy tak naprawdę mieć dziecko

Zgłoś nadużycie #785 18 marca 2015, 16:26

magdalena20 Fajna mama
skoro dla ciebie 10 h pracy to nic nie robienie to ja nie wiem wy robotami jestescie :-)

Zgłoś nadużycie #786 18 marca 2015, 16:29

ewuska0207 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Ewuska....nie uwazam a wiem :-)
No i chyba higiene mialas na mysli ;-)

Eska, zalezy tez jak duze jest dziecko, czasami mu zwyczajnie ciezej. Moja teraz ma 104cm i 17/18kg i do tego buty 28 nosimy. Jak sie urodzila to kupilismy sobie ksiazke mamo tatoco ty na to. Polecam :-) tam wszystko fajnie opisane jest :-)

Jesteś strasza to wydaje Ci się że Wiesz
Tak ja wiedziałaś że na USG pierwszego trymestru nie da się wykryć że dziecko może mieć zespół Downa :p

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #787 18 marca 2015, 16:29

Magda, moja robi co drugi dzien, ale jest na moim mleku. Jedno stekniecie i po sprawie, czasem nie zauwazymy. Starsza byla na mm i co trzy dni robila :-)

Zgłoś nadużycie #788 18 marca 2015, 16:39

ewuska0207 napisał(a)

Jesteś strasza to wydaje Ci się że Wiesz
Tak ja wiedziałaś że na USG pierwszego trymestru nie da się wykryć że dziecko może mieć zespół Downa :p

No to pojechalas. Na usg nie da sie wykryctrisomii i nie piernicz glupot, gdyby sie dalo to amniopunkcja po co jest ?? ? Usg moze dawac jedynie podejrzenie. Wiem, bo u nas takie bylo. Tak samo badanie krwi. To wszystko daje jedynie podejrzenie. Tak jak mowil nam lekarz, do samego porodu nie mozna okreslic czy dziecko na 100% nie ma downa. No wiadomo ten lekarz starszy ode mnie jeszcze 10 lat, wiec tez gowno sie zna. Poza tym to tylko dr nauk medycznych, wykladowca uniersytecki, a za to Ty wiesz. No gratuluje!!!

Zgłoś nadużycie #789 18 marca 2015, 17:17

ewuska0207 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

No to pojechalas. Na usg nie da sie wykryctrisomii i nie piernicz glupot, gdyby sie dalo to amniopunkcja po co jest ?? ? Usg moze dawac jedynie podejrzenie. Wiem, bo u nas takie bylo. Tak samo badanie krwi. To wszystko daje jedynie podejrzenie. Tak jak mowil nam lekarz, do samego porodu nie mozna okreslic czy dziecko na 100% nie ma downa. No wiadomo ten lekarz starszy ode mnie jeszcze 10 lat, wiec tez gowno sie zna. Poza tym to tylko dr nauk medycznych, wykladowca uniersytecki, a za to Ty wiesz. No gratuluje!!!

No patrzcie taka wyedukowana a czytać ze zrozumieniem nie potrafi... pewnie szybko raczkowałaś i siedziałaś i Ci się półkula nie wyształciła...
POZDRAWIAM

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #790 18 marca 2015, 17:47

mama_po_raz_2 Fajna mama

magdalena20 napisał(a)

skoro dla ciebie 10 h pracy to nic nie robienie to ja nie wiem wy robotami jestescie :-)

Magda bo to sztuka nie narobić się a zarobić ale do tego potrzebne są chęci logika wykształcenie znajomość języków a nie zaoczne liceum czy studium stylizacji paznokci. Mało kto w dzisiejszych czasach pracuje mniej niż 10 godz