Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #711 15 marca 2015, 21:11

Agnesss Gotowa na wszystko
Moj Kacper urodzil sie 55cm a teraz ma 72cm :)

Zgłoś nadużycie #712 15 marca 2015, 23:04

aga2490 Gotowa na wszystko

maxim77 napisał(a)

A ja myślałam, że u nas taka skorupka to ciemieniucha a okazało się, że to na tle alergicznym (ale nasz maly do tego miał liszaje na rączkach i brzydką cerę). Musieliśmy zmienić mleko.

ogólnie na buzi ma wysypke ale pediatra powiedziała ze to tradzik noworodkowy i ze jej zejdzie a ta skorupka to z głowki prawie zeszła smarowałam wczoraj i dzis oliwka dziecieca i czapeczka puzniej wyczesałam i umylam bo własnie wczoraj zauwazyłam ze ma cos takiego no a kolo usu to jak moge sie pozbyc smaruje tez oliwka i co dalej zdrapac to raczej nie czekac az odpadnie czy co a i na prawej brwi miała kawalątek kapie ja codziennie wiec brudna nie chodzi i brud to nie jest

Zgłoś nadużycie #713 16 marca 2015, 6:59

magdalena20 Fajna mama
Czesc :-)
cala noc przespana , nie liczac pobutki przez K. ktory szedl do pracy i mnie obudzil o 5 .
Teraz leze i planuje wstac na cappucino i sniadanko i oczywiscie mleczko zrobic dla Maksa a potem on sobie polezy a ja sie wezme za ogarnianie siebie . :-)
kiedys jak bylam w ciazy to pisalam ze wlosy mi szybko rosna i trwa to do tej pory .... farbowalam je 2 tyg temu a juz mam odrosty a blond odrost na czarnych wyglada masakrycznie wiec znowu musze farbowac ....
na dworzu juz jasno :-)
a ja musze sie wziasc za pisanie prac kontrolnych. :-)
aaa i wkoncu maks sie normalnie zalatwia tzn. raz dziennie bo biedawno co drugi pampers byla kupa a teraz tylko raz :-D

Zgłoś nadużycie #714 16 marca 2015, 9:20

Dorcia83 Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

Hej dziewczyny :)
Widzè, że u Was generalnie dobrze i cieszy mnie to bardzo :)
U nas co chwilę coś. Jestem już zmęczona. W szpitalu bylyśmy 4 dni, później 2 dni przerwy w domu i znów szpital 9 dni. Ta druga wizyta przez dodatni posiew moczu, ale porobili nam dodatkowe badania. Jedno z powodu utrzymujących się odbarwionych kup (trafiła się już całkowicie biała). Pozostałe dwa na mukowiscydozę (choć nie wiem skąd ta fantazja, raczej nie ma mała objawów muko). Dodatkowo, co by się nam nie nudziło, Madźka dostała silnego wstrząsu anafilaktycznego (reakcja na lek). Całe szczęści, że w szpitalu i to rano, bo inaczej skonczyłoby się to tragicznie.
Poza tym Nutramigen g*wno nam daje i będę walczyła o Neocate. A próbę prowokacji mlekiem mam ustaloną w szpitalu na 25.03.
Aaa, i w testach wyszła nam alergia na marchewkę i banana. To smutne zważając na to, że przy hiperkalcemii jak nsjszybciej należy wprowadzać pokarmy stałe :P
PS. Badania na drogi zólciowe (z powodu odbarwionych kup) wyszły dobrze, przez co awansowałyśmy do przypadku, który lekarka "widziala po raz pierwszy w życiu".

No, to tyle u nas, takie sobie nudne życie wiedziemy :P

No Milkusia to faktycznie nudne życie... A tak serio to uściskaj Madziulkę, biedna się namęczy, tyle badań i cały czas coś nie tak. Najgorzej że nie mogą postawić dobrej diagnozy :( Ściskam mocno i pisz co u Was bo myślę często o Twojej kruszynce.

Zgłoś nadużycie #715 16 marca 2015, 9:22

Dorcia83 Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

Mamelka, ja właśnie psychicznie już siadam. Szczególnie, że odbarwione kupy są niebezpieczne, a muszę teraz już działać na własną rękę.
A to moja mała agentka.

Mimo wszystko i ponad wszystko jestem szczęśliwa :) To mówią jej piękne, wesołe oczęta. Cudna, buziaki.

Zgłoś nadużycie #716 16 marca 2015, 9:27

Dorcia83 Fajna mama

agini napisał(a)

Kurczę, już miałam dawno napisac, na razie oczami ok, tj. póki co nie ma kolejnego nawrotu, zapalenie płuc przeszło. Ogólnie psychicznie sytuacja wykanczająca, bo nie może jeździc, tzn. jeździ, ale od przypadku do przypadku.
Plus wiadomo jak to jest z chorym chłopem w domu... Gorzej niz z dzieckiem.

Czyli dobrze ale nie do końca... Chory chłop w domu to masakra, mój przynajmniej jest wtedy okropny.

Zgłoś nadużycie #717 16 marca 2015, 9:37

Dorcia83 Fajna mama
Dzień doberek, mam dziś mega lenia, a w domu delikatnie mówiąc bałagan ;) Po weekendzie mam więcej sprzątania jak wszyscy w domu niż w tygodniu, kiedy urzęduję z Filipem, a Majka i mąż dołączają dopiero po południu.
Zrobię sobie zaraz kawkę i ruszam z robotą.
My wczoraj mieliśmy prywatną wizytę z Majką bo kaszle niezmienie od 5 miesięcy i żaden z okolicznych speców nie umie jej pomóc, więc odwiedziliśmy doktora ze stolicy, dostała furę leków i skierowań na badania i zobaczymy czy tym razem ktoś trafi z diagnozą... a mały też ma trochę krostek na buźce i suszki przy uszach, ale muszę się przyznać że zgrzeszyłam i żarłam czekoladę, więc myślę że to od tego.
Co do ciemieniuchy, stosowałam zwykłą oliwkę + czapka i wyczesywanie, pomogło :)

Zgłoś nadużycie #718 16 marca 2015, 9:39

Dorcia83 Fajna mama

Agnesss napisał(a)

Moj Kacper urodzil sie 55cm a teraz ma 72cm :)

Jaki duży chłop, mój też jest wielki ale go nie mierzyłam. Za tydzień szczepienie to może się dowiem.

Zgłoś nadużycie #719 16 marca 2015, 13:08

pancake.land Zaprawiona w bojach
Ty to Madzia masz fajnie, ze maly taki spokojny. Moze jak tak jest to poszukaj pracy jakiejs, zebys sie nie nudzila. Ja bym tak zrobila.

Zgłoś nadużycie #720 16 marca 2015, 14:08

mama_po_raz_2 Fajna mama
Magdalena A Ty w tym natłoku obowiązków wobec siebie masz w ogóle czas dziecko przytulic nie tylko gdy płacze?

Zgłoś nadużycie #721 16 marca 2015, 14:21

mamelka Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

Mamelka, ja właśnie psychicznie już siadam. Szczególnie, że odbarwione kupy są niebezpieczne, a muszę teraz już działać na własną rękę.
A to moja mała agentka.

Śliczna, wcale nie wygląda jakby coś jej dolegało :)

Zgłoś nadużycie #722 16 marca 2015, 14:23

mamelka Fajna mama

aga2490 napisał(a)

czesc moja tez nosi ubranka miedzy 62 a 68 rozmiar rozmiarowi nie równy od kilku dni ma tak ze dlugo spi w dzien no i w nocy tez potrafi raz sie obudzic jak spi to mi sie nudzi i boje sie zawsze czy w nocy mi bedzie spała jak ja mierzyłam sama centymetrem to wyszło mi ze długa 66 cm kolki nam juz przeszły ale ma tak ze potrafi długo krzyczec bez powodu poczym usypia i znowu krzyk wydaje nam sie ze cwiczy sobie głosik królewna :)

Aga jak zasypia i znów się wybudza z krzykiem to mogą ją męczyć gazy...

Zgłoś nadużycie #723 16 marca 2015, 14:26

mamamusia Gotowa na wszystko
Sorki ze tak sie wtrącam ale nie mogę wyjść z podziwu. Magda, proszę powiedz jak Ty tak dałaś radę Maksa wychować ze jest tak idealny? Ehhh😓 Moj syn arystokrata nie potrafi tak sam zajmować sie soba, chyba muszę isc z nim do lekarza bo wydaje mi sie ze jest trochę opóźniony... Moje życie nie jest idealne, chodzę w orzyganej koszulce, pije zimna kawe nie wspomnę juz o farbowaniu włosów raz na dwa tygodnie, ehh, ja chodzę w tłustych i związanych w kitke bo nawet nie mam kiedy ich umyć. Proszę podsun jakaś sprawdzona radę wychowawcza 😓 twoje życie jest takie idealne... Nie wiem co robię nie tak :(

Zgłoś nadużycie #724 16 marca 2015, 14:28

mamelka Fajna mama

aga2490 napisał(a)

ogólnie na buzi ma wysypke ale pediatra powiedziała ze to tradzik noworodkowy i ze jej zejdzie a ta skorupka to z głowki prawie zeszła smarowałam wczoraj i dzis oliwka dziecieca i czapeczka puzniej wyczesałam i umylam bo własnie wczoraj zauwazyłam ze ma cos takiego no a kolo usu to jak moge sie pozbyc smaruje tez oliwka i co dalej zdrapac to raczej nie czekac az odpadnie czy co a i na prawej brwi miała kawalątek kapie ja codziennie wiec brudna nie chodzi i brud to nie jest

To raczej na pewno ciemieniucha, Wiktorowi też się czasem troszkę pojawia w brwiach takiej schodzącej skórki.

Zgłoś nadużycie #725 16 marca 2015, 14:42

maxim77 Gotowa na wszystko
mamamusia Twój nieco "sarkastyczny" ton w stosunku do magdaleny jest nieco nie na miejscu moim zdaniem. To, że Twoje dziecko jest bardziej wymagające, a Magdy mniej to nie jest niczyja wina... mój Filipek jest też mega grzeczny, śpi od 20 do 4, potem przysypia do 8.30, rano zajmuje się praktycznie sam sobą, mam czas na farbowanie włosów, wypicie kawy, make up, ale tak nie było od początku. Na wszystko przyjdzie pora, odrobinę cierpliwości!

Zgłoś nadużycie #726 16 marca 2015, 14:46

I to, że zajmuję się sobą podobnie jak przed porodem nie oznacza, że moje dziecko jest nieprzytulane, niecałowane, leży samopas i patrzy w ścianę. Poświęcam mu maksymalną ilość czasu na zabawę i rozwój.

Zgłoś nadużycie #727 16 marca 2015, 15:18

mamelka napisał(a)

To raczej na pewno ciemieniucha, Wiktorowi też się czasem troszkę pojawia w brwiach takiej schodzącej skórki.

bo sie zastanawiam czy wybrav sie do pediatry z tym bo ma takie krostki czerwone i skorupka przy uszach ale nigdzie wiecej tylko buziaczek
a moja cały czas piastki ssa

Zgłoś nadużycie #728 16 marca 2015, 15:19

ja np dla siebie czasu w ogole nie mam tyle co po porodzie to włosy zafarbowałam a wczesniej to zrobiłam w listopadzie a mam blad wlosy ciemny odrost wole czas dziecku poswiecic i w ogole bajki jej czytam wiem ze nie rozumie jeszcze ale sie cieszy bo ja jestem tylko dla niej moja uwaga :)

Zgłoś nadużycie #729 16 marca 2015, 15:23

darien92 Gotowa na wszystko

maxim77 napisał(a)

mamamusia Twój nieco "sarkastyczny" ton w stosunku do magdaleny jest nieco nie na miejscu moim zdaniem. To, że Twoje dziecko jest bardziej wymagające, a Magdy mniej to nie jest niczyja wina... mój Filipek jest też mega grzeczny, śpi od 20 do 4, potem przysypia do 8.30, rano zajmuje się praktycznie sam sobą, mam czas na farbowanie włosów, wypicie kawy, make up, ale tak nie było od początku. Na wszystko przyjdzie pora, odrobinę cierpliwości!

jak 3 miesięczne dziecko może zajmować się same sobą :D nie rozumiem...

Zgłoś nadużycie #730 16 marca 2015, 16:18

darien92 napisał(a)

jak 3 miesięczne dziecko może zajmować się same sobą :D nie rozumiem...

Hehe no cóż, jakby to wyjaśnić, bawi się na macie edukacyjnej, łapie przyczepione do niej zabawki, gryzie swojego misia gryzaka, czasem po prostu bawi się rączkami.
Dla mnie nie ma tematu, nie będę tłumaczyła się z rzeczy oczywistych. Moje dziecko nie jest "high need" ukrzyżujecie mnie za to ;)