Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #671 11 marca 2015, 17:17

Dorcia83 Fajna mama

magdalena20 napisał(a)

Czesc :-)
agini przeciez pisalam ostatnio :-)
nie obrazilam sie i mam pytanie czy wasze dzieci tez pluja i bawia sie slinia ?
bo maks przechodzi samego siebie :-)
a tak to u mnie ok , w kwietniu w koncu koncze szkole i wolnosc :-)
a i maks przesypia juz od miesiaca cala noc wiec w nocy go nie karmie i chodze wyspana a chodzi on spac o 20 a wstaje o 6 rano :-)

To masz luksus dziewczyno :) Być wyspaną, marzenie... Nawet jak Fifi obudzi się tylko raz to jeszcze jest Majka która noc w noc do nas przychodzi i wskakuje nam w środeczek ;)
Co do plucia to i owszem Filip również robi bańki z śliny i je wciąga i tak w kółko. I zjada ręce a co za tym idzie ma wiecznie mokre rękawy ;)

Zgłoś nadużycie #672 11 marca 2015, 17:21

Dorcia83 Fajna mama

agini napisał(a)

Witajcie!
Dziś byliśmy u pediatry, ważymy 5750 i 60 cm (chociaż jak na moje oko, to więcej).
Szymcio też bardzo się ślini i pakuje non stop rączki do buzi, to początki wyrzynania ząbków, choć do finału jeszcze daleko...
Wszysko ok, tylko że szczepienia cały czas mamy odroczone, bo przed nami rehabilitacja ze względu na asymetrię - że układa się na prawą stronę głównie.
I jak tak dalej pójdzie, to z rotawirusami nie zdążymy, bo dopiero 15.05 kończymy rehab...
Szymcio już od ponad miesiąca przesypia całe noce, i wszyscy się temu dziwią...
Na jedno posiedzenie zjada 150ml mm, bałam się, że to za dużo, ale jak widać z wagi przekarmiony nie jest, nie je w nocy, a w ciągu dnia też nie zawsze zje 6 razy, czasem 5.

No nie... następna pisze o przesypianiu całej nocy, ale wasze dzieciaczki butelkowe może dlatego. Zazdroszczę :)
A jak Twój mężuś Agini?

Zgłoś nadużycie #673 11 marca 2015, 19:19

Sylcia Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny, zazdroszczę tym wyspanym mamusiom u nas mały jest na piersi wstaje bardzo rożnie potrafi wstawać co godzinę a jak mu dobrze pójdzie to pośpi max 3 godzinki pod rząd. Synek jest okropnym płaczkiem, jak sie zafiksuje to zamyka oczy i ryczy i nic go nie pociesza prócz cyca i mega bujania. I z tego płaczu mamy przepuklinę pachwinowa, byliśmy dziś u chirurga na konsultacji trochę nas uspokoił ale w perspektywie czai sie operacja...poza tym jest problem z usypianiem co z tego jak mały w nocy usnie przy cycu jak muszę czekać nawet po 30,40 minut jak mocniej usnie wtedy moge go przenieść a czasem jakiś 6 zmysł każe mu sie nagle obudzić i patrzy na mnie tym wzrokiem "mamo co ty robisz!?"....nie ma lekko ale za to uśmiechem nadrabia 😁

Zgłoś nadużycie #674 12 marca 2015, 9:17

aga2490 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny u mnie 9 tyg po porodzie okresu nie widac wczoraj byłyśmy na rotawirusch waga córci 6200 w ciagu tyg przybrała 300g lekarka powiedziała że w porzadku. Niestety chodzić musimy dalej na rechabilitacje bo Maja układa sie na jedna strone lewa i z prawa ma problemy nie chce na brzuszku leżeć i widac prawa strone słabsza Moja też prześpi prawie całą noc również bawi sie języczkie,m i ślini sie do tego wydaje różne dzwięki a no i zaczełam jej czytać bajki to jak siadam na przeciw niej to sie usmiecha do Mnie bardzo

Zgłoś nadużycie #675 12 marca 2015, 9:19

Sylcia napisał(a)

Cześć dziewczyny, zazdroszczę tym wyspanym mamusiom u nas mały jest na piersi wstaje bardzo rożnie potrafi wstawać co godzinę a jak mu dobrze pójdzie to pośpi max 3 godzinki pod rząd. Synek jest okropnym płaczkiem, jak sie zafiksuje to zamyka oczy i ryczy i nic go nie pociesza prócz cyca i mega bujania. I z tego płaczu mamy przepuklinę pachwinowa, byliśmy dziś u chirurga na konsultacji trochę nas uspokoił ale w perspektywie czai sie operacja...poza tym jest problem z usypianiem co z tego jak mały w nocy usnie przy cycu jak muszę czekać nawet po 30,40 minut jak mocniej usnie wtedy moge go przenieść a czasem jakiś 6 zmysł każe mu sie nagle obudzić i patrzy na mnie tym wzrokiem "mamo co ty robisz!?"....nie ma lekko ale za to uśmiechem nadrabia 😁

Sylcia a powiedz mi jak twój maluch na 2 msc jest ruchliwy jak z brzuszkiem czy lezy itd bo mamy podobny wiek dzieciaczków

Zgłoś nadużycie #676 12 marca 2015, 9:35

magdalena20 Fajna mama
czesc :-)
zapomnialam spytac czy wasze dzieci robia tzw. mostek ?
bo maks robi i tak sie wygina ale robi tylko tak jak sie cieszy :-)

Zgłoś nadużycie #677 12 marca 2015, 10:09

Dorcia83 Fajna mama

Sylcia napisał(a)

Sylcia trzymaj się dzielnie, synuś jest piękny i z każdym dniem będzie lepiej. Łatwiej będzie można go czyms zająć, bo mam nadzieję że ten płacz nie jest przyczyną jakiegoś choróbska tylko z potrzeby bliskości?

U nas noce też bardzo różne, wczoraj przy usypianiu wieczornym mój syn miał taki sam wzrok jak Twój, za cholerę nie dawał się odłożyć do łóżeczka, ale jak zasnął o 21.30 to wstał, uwaga..... o 6 :)
Za to przedwczoraj pobudki nocne były cztery ;( Więc nigdy nie wiem co mnie czeka, kazdy dzień i noc to jedna wielka niewiadoma.

Zgłoś nadużycie #678 12 marca 2015, 12:25

Zizu Gotowa na wszystko
Dzień dobry,
U nas niestety z nockami jest coraz gorzej :( Wcześniej mała z wieczora się najadała za dwóch i trochę umiała pospać w nocy, ale przez kilka wieczorów był u nas dziki ryk i doszłam do tego, że jest przejedzona. Dlatego zaczęłam bardziej pilnować przerw między posiłkami (żeby nie za często) i ryk się skończył. Ale jak spała ciągiem do 2-4, a później budziła się rano, tak od kilku nocy zaliczamy po minimum 3 pobudki :( i tak źle, i tak niedobrze :/

Zgłoś nadużycie #679 12 marca 2015, 14:28

moja mała miała okres taki ze w dzien sen tylko na spacerze i puzniej w nocy z 1 pobudka teraz ma tak ze sen na spacerze puzniej przysypia w bujaczku o 18 jest kąpiel ale miedzy 16 a 21 jest płacz typu mamo chce spać prosze ululaj mnie gdy zasnie ja ja "odkładam" i koniec po spaniu czyli drzemki 10-15 min na rekach i koniec np wczoraj o 19,30 butla o 21 zasneła wiec nie wiem czy dobrze zrobiłam czy nie o 2 w nocy jej pampersa zmieniłam i zrobiłam butle na spiąco zjadła (zapewne zrobiłam błąd) bo kolo 5 sama sie obudziła na jedzonko i pampersa wziełam ja do siebie do łóżka i zasneła po 10 min leżenie i do 8.30 spałyśmy

Zgłoś nadużycie #680 12 marca 2015, 15:14

Dorcia83 napisał(a)

Sylcia trzymaj się dzielnie, synuś jest piękny i z każdym dniem będzie lepiej. Łatwiej będzie można go czyms zająć, bo mam nadzieję że ten płacz nie jest przyczyną jakiegoś choróbska tylko z potrzeby bliskości?

U nas noce też bardzo różne, wczoraj przy usypianiu wieczornym mój syn miał taki sam wzrok jak Twój, za cholerę nie dawał się odłożyć do łóżeczka, ale jak zasnął o 21.30 to wstał, uwaga..... o 6 :)
Za to przedwczoraj pobudki nocne były cztery ;( Więc nigdy nie wiem co mnie czeka, kazdy dzień i noc to jedna wielka niewiadoma.

Dorcia dziękuje, małemu nic nie dolega kolki sie skończyły odkąd przestałam jeść nabiał bo mały ma nietolerancje, bierzemy tez dicoflor i mały jest i tak spokojniejszy niż wcześniej, po prostu chce sie tulić i za cholerę nie umiem zaszczepić w nim poczucia bezpieczeństwa przy zasypianiu w łóżeczku bez bujania itp
U mnie jak mam 2,3 pobudki to uważam ze noc była prezentem gwiazdkowym 😉

Aga cieżko powiedzieć, młody lubi bardzo spać na brzuszku ale jak go położę na nim w ciagu dnia żeby pośmigał trochę to zaraz sie irytuje. Ruchliwy jest o tyle ze bardzo macha nożkami i raczkami, super trzyma główkę właściwie od pierwszego dnia, ale to by było na tyle nie obracanie jeszcze na boki i nic w tym stylu. Żaden lekarz nie zauważył aby układał sie bardziej na któraś stronę i właściwie nie wiem jak miałoby to wyglądać..?

Zgłoś nadużycie #681 12 marca 2015, 16:01

magdalena20 Fajna mama
Kurde ostatnio maks jest taki grzeczny ze nudzi mi sie .... :-D
ani na rece nie chce az tak czesto tylko lezy w lozku i albo sobie spi albo lezy i gada do siebie albo je rece i sie slini :-)

Zgłoś nadużycie #682 12 marca 2015, 18:23

Zizu Gotowa na wszystko

magdalena20 napisał(a)

Kurde ostatnio maks jest taki grzeczny ze nudzi mi sie .... :-D
ani na rece nie chce az tak czesto tylko lezy w lozku i albo sobie spi albo lezy i gada do siebie albo je rece i sie slini :-)

Madzia, nie dobijaj nas ;) A tak poważnie, to trzeba się cieszyć :)

Zgłoś nadużycie #683 12 marca 2015, 19:04

magdalena20 Fajna mama

Zizu napisał(a)

Madzia, nie dobijaj nas ;) A tak poważnie, to trzeba się cieszyć :)

Ciesze sie , a najbardziej jak maks lezy i oglada tv :-)
niby nie powinien ale nie da sie wygrac z jego oczami ;-)

Zgłoś nadużycie #684 13 marca 2015, 8:04

Sylcia napisał(a)

Dorcia dziękuje, małemu nic nie dolega kolki sie skończyły odkąd przestałam jeść nabiał bo mały ma nietolerancje, bierzemy tez dicoflor i mały jest i tak spokojniejszy niż wcześniej, po prostu chce sie tulić i za cholerę nie umiem zaszczepić w nim poczucia bezpieczeństwa przy zasypianiu w łóżeczku bez bujania itp
U mnie jak mam 2,3 pobudki to uważam ze noc była prezentem gwiazdkowym 😉

Aga cieżko powiedzieć, młody lubi bardzo spać na brzuszku ale jak go położę na nim w ciagu dnia żeby pośmigał trochę to zaraz sie irytuje. Ruchliwy jest o tyle ze bardzo macha nożkami i raczkami, super trzyma główkę właściwie od pierwszego dnia, ale to by było na tyle nie obracanie jeszcze na boki i nic w tym stylu. Żaden lekarz nie zauważył aby układał sie bardziej na któraś stronę i właściwie nie wiem jak miałoby to wyglądać..?

moja tez trzyma glowke macha raczkami nózkami a jak lezy to bawi sie własnymi raczkami no i moja jeszcze sie slini i banki se puszcza i patrzy na duzy obrazek psa i z nim gada

Zgłoś nadużycie #685 13 marca 2015, 9:56

aga2490 napisał(a)

moja tez trzyma glowke macha raczkami nózkami a jak lezy to bawi sie własnymi raczkami no i moja jeszcze sie slini i banki se puszcza i patrzy na duzy obrazek psa i z nim gada

No mój tez zaczął sie mega ślinić wpycha piąstki do buzi i każdy paluszek pokolei, na karmienie budzi mnie właśnie jego ciumkanie a nie płacz ani nic w tym stylu 😃

Zgłoś nadużycie #686 13 marca 2015, 10:55

fajnie moja mruczy na karmienie i rozmawia ze soba ale czasem sie tak zanosi płaczem ze fioletowa sie robi

a to dzisiejsza foteczka mojej niuńki

Zgłoś nadużycie #687 13 marca 2015, 11:29

Zizu Gotowa na wszystko
Aga, powiem Ci, że kawał kobietki z Majeczki :D

Zgłoś nadużycie #688 13 marca 2015, 15:43

mamelka Fajna mama
Hej, dawno nas nie było :) Krótko co u nas, Wiktor rozwija się zdrowo, jutro kończymy dwa miesiące, waży już 5400 g :) Ogólnie jest baaaaaaaardzo, ale to bardzo grzecznym maluszkiem, marudzi tylko jak jest głodny albo chce się przytulić i strasznie kochanym :) Noce u nas spokojne, zasypia po kąpieli około 20 i budzi się około 3, a później około 7, zjada i jeszcze dosypia ze 2 godzinki, później leżymy sobie jeszcze w łóżku razem i wstajemy na poranną toaletkę, przebranie i jedzonko no i zaczynamy kolejny piękny wspólny dzień :) Z zasypianiem też u nas super, jak widzę, że mały jest marudny i ziewa, odkładam do łóżeczka i sam zasypia w kilka minut. Uwielbia leżeć w swoim leżaczku i patrzeć w okno. Zjada różnie co 3-4 godziny, między 100-130 ml, na noc wciągnie czasem 150-160 ml. Dużo się też ostatnio ślini i puszcza bańki. :) Polubił nawet ostatnio kąpiel i teraz nie chce wychodzić z wanienki :)

Zgłoś nadużycie #689 13 marca 2015, 21:05

Zizu napisał(a)

Aga, powiem Ci, że kawał kobietki z Majeczki :D

no skonczone 9 tyg z waga 6200 :)

Zgłoś nadużycie #690 14 marca 2015, 5:16

magdalena20 Fajna mama

aga2490 napisał(a)

no skonczone 9 tyg z waga 6200 :)

To faktycznie kawal bebeczki bo moj maks tyle ostatnio wazyl ale to zalezy od dzieciaka :-)
a ile wasze dzieciaki mierza ? :-)