Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #611 3 marca 2015, 12:39

Zizu Gotowa na wszystko
A to moja 2ga księżniczka :)

Zgłoś nadużycie #612 3 marca 2015, 14:06

Sylcia Zaprawiona w bojach

Zizu napisał(a)

Ślicznotka 😊

Hej dziewczyny proszę o rade bo nie mam juz siły z moim maluchem, mały do ńiedawna zasypiał tylko przy cycu, na rękach lub w chuście. Teraz tez tak usypia ale dodatkowo kiedy chce go odłożyć do łóżka momentalnie sie budzi i ryczy a dodam ze czekam odpowiednia ilośc czasu aż twardo usnie, noce sa męczące dziś było apogeum spałam tylko godzinę bo jak tylko mały usnął ja go do wyra a ten cmyk i oczy otwarte.. Od początku podobało mu sie na rękach jakoś specjalnie nie przyzwyczajalismy go do tego jest małym beksa i tyle. Jak śpią wasze bąble, uczulyscie je juz zasypiania w łożku? Czy któraś miała podobnie jak ja?

Zgłoś nadużycie #613 3 marca 2015, 14:10

agini Gotowa na wszystko

Dorcia83 napisał(a)

Agini torbiel może sie pojawić na jajniku i potrafi zniknąć z tego co wiem, szczególnie że po ciąży te nasze narządy dopiero wracają pełna parą do pracy.

Zdrowia dla męża, duzo Ci ten chłop choruje, grzej go więcej :)

No i jak udały sie chrzciny? Synuś był grzeczny?

Chrzciny udane, nawet nie zapłakał jak go polewali wodą (:
Chyba jest pierwszym grudniowym ochrzczonym bejbikiem (:
Jak będę miała fotki, to wrzucę.
Gdyby któraś chciała ubranko na 62 na chłopca do chrztu (ocieplana kurteczka, spodnie, czapeczka i butki z polaru) to proszę o kontakt.
No niestety smutno,ze tu cisza, tak to działa, że teraz to juz nikt tu nie wchodzi, no bo cisza....
Mimo wszystko pozdrawiam!!!
Madzia, co się nie odzywasz ?? ??

Zgłoś nadużycie #614 3 marca 2015, 14:24

lilhek Gotowa na wszystko

Sylcia napisał(a)

Ślicznotka 😊

Hej dziewczyny proszę o rade bo nie mam juz siły z moim maluchem, mały do ńiedawna zasypiał tylko przy cycu, na rękach lub w chuście. Teraz tez tak usypia ale dodatkowo kiedy chce go odłożyć do łóżka momentalnie sie budzi i ryczy a dodam ze czekam odpowiednia ilośc czasu aż twardo usnie, noce sa męczące dziś było apogeum spałam tylko godzinę bo jak tylko mały usnął ja go do wyra a ten cmyk i oczy otwarte.. Od początku podobało mu sie na rękach jakoś specjalnie nie przyzwyczajalismy go do tego jest małym beksa i tyle. Jak śpią wasze bąble, uczulyscie je juz zasypiania w łożku? Czy któraś miała podobnie jak ja?

mój zasypia tylko na rękach i tez czasami muszę po kilka razy odkładać, bo się wybudza i ryczy. Czekam aż samo przejdzie :) też był ryczkiem i lubił być na rączkach

Zgłoś nadużycie #615 3 marca 2015, 16:19

maxim77 Gotowa na wszystko
Ja miałam pierwsze 6 tygodni zasypianie tylko po jedzeniu, przy probie odłożenia zaraz się wzbudzał...wtedy do rożka i bujanie. ..budził się pierdylion razy o łóżeczku nawet nie było mowy. Pomogło wiązanie w kokonik żeby rączki nie latały. Teraz u nas usypianie to sielanka mały zasypia sam ja nie robie kompletnie nic.

Zgłoś nadużycie #616 3 marca 2015, 16:19

maxim77 Gotowa na wszystko
Zresztą o moim kokoniku juz sto razy pisałam ;-)

Zgłoś nadużycie #617 3 marca 2015, 16:31

eska12 Zaprawiona w bojach
Mój też zasypia tylko na rączkach i ze smoczkiem.
W nocy śpi ze mną, akurat wczoraj wieczorem położyłam go pierwszy raz na noc do łóżeczka o 23 jak już spał. Obudził się o 3 w nocy w wielkim wrzaskiem :) biedny poczuł się pewnie odrzucony i samotny :)

Zgłoś nadużycie #618 3 marca 2015, 16:47

Dorcia83 Fajna mama

Zizu napisał(a)

Dorcia, to Ty miałaś komplikacje po jakimś zabiegu ginekologicznym? Nie po nadżerce właśnie?
Też ją mam, od zawsze, tylko lekarz mówił, że z usunięciem trzeba poczekać na po porodzie. Więc niedługo byłby dobry czas, by się nią zająć. Nie słyszałam, by globulki usuwały nadżerkę. Mówił mi tylko o wymrażaniu właśnie.

Tak to ja dostałam krwotoku po wycinaniu nadżerki i byłam szyta, po wymrażaniu nie ma takich komplikacji. Moja nadżerka była za duża żeby ją wymrozić.

Zgłoś nadużycie #619 3 marca 2015, 16:48

Dorcia83 Fajna mama

Zizu napisał(a)

Ależ cudne oczęta :)

Zgłoś nadużycie #620 3 marca 2015, 16:50

Dorcia83 Fajna mama

agini napisał(a)

Chrzciny udane, nawet nie zapłakał jak go polewali wodą (:
Chyba jest pierwszym grudniowym ochrzczonym bejbikiem (:
Jak będę miała fotki, to wrzucę.
Gdyby któraś chciała ubranko na 62 na chłopca do chrztu (ocieplana kurteczka, spodnie, czapeczka i butki z polaru) to proszę o kontakt.
No niestety smutno,ze tu cisza, tak to działa, że teraz to juz nikt tu nie wchodzi, no bo cisza....
Mimo wszystko pozdrawiam!!!
Madzia, co się nie odzywasz ?? ??

To super że chrzciny udane, my mamy 7 czerwca. Chcę żeby było ciepło :)

Zgłoś nadużycie #621 3 marca 2015, 16:56

Dorcia83 Fajna mama

Sylcia napisał(a)

Ślicznotka 😊

Sylcia u mnie Fifi zasypia też przy cycu, w dzień jak podniosę do odbicia to już jest obudzony i po spaniu - ma tylko takie drzemki przy cycku, na noc spokojnie po jedzeniu i odbiciu go odkładam i śpi w łóżeczku.

Zgłoś nadużycie #622 3 marca 2015, 17:20

Kaska81 Gotowa na wszystko
Moja pieknie usypia sama. Odbije ja i odkladam, bo ogolnie nie ulewa wcale. Poprzednia noc zjadla o 21 i spala do 8. Dzisiaj od 6 sie wybudzala,ale wybudzila o 7. Jak sie budzi to wola i usmiech od ucha do ucha. Wieczorem tez usypia sama, siedze tylko w fotelu i czekam, zebym nie musiala biegac gdyby cos.

Zgłoś nadużycie #623 3 marca 2015, 17:26

A co do spania w dzien to po obudzeniu po ok godz przysypia na 45min, potem ok 2 h aktywnosci i spanie 2-3 h i potem jeszcze ok 30 min ok 18.

Zgłoś nadużycie #624 3 marca 2015, 17:49

Zizu Gotowa na wszystko
Kasia, a karmisz mlekiem modyfikowanym czy swoim? :-) żeby moja tak spała w nocy, to bym chciała. Ale u nas w dobrą noc jest 1 pobudka, w kiepską 3-4 :-(
Moja zasypia głównie przy piersi, sporadycznie, jak się patrzy na karuzelę. I zwykle jak odkładam ją do łóżeczka, to jest płacz. Ale po minucie się uspokaja :-)

Zgłoś nadużycie #625 3 marca 2015, 18:51

martade Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny😊

Dzieciaczki macie cudne.
Podczytuje Was ale z pisaniem gorzej. Moj Jas ma od urodzenia po dzis dzien dosc intensywna kolke, placze 20 h na dobe, niemieckie kropelki troche pomagaja, noszenie na brzuszku, masaze itp.diraznie.2 razy bylismy na izbie przyjec bo wrzeszctal 24 na h i polozna bala sie ze dostal skretu jelit ale wszystko ok tzn "tylko"kolka..😦.W nocy budzi sie co 2 godz. W dzien nie spi wogole marudzi non stop...niestety usypianie i odkladanie do lozeczka to walka...a teraz okropnie siw slini ma stany podgoraczkowe i nie chce za bardzo jesc...czy moze to byc juz zabkowanie?
Dziewczyny padam na twarz, moj maz pracuje duzo i na zmiany, jestem tu kompletnie sama...nie mam juz sily i nie wiem kiedy ten placz sie skonczy...
Sylcia Lilhek rozumiem was co do zayypiania i tez nie wiem jak z tego wybrnac...

Trzymajciw sie mamuśki...

Zgłoś nadużycie #626 3 marca 2015, 19:41

aga2490 Gotowa na wszystko

Dorcia83 napisał(a)

Miałam nadżerkę, 10 miesięcy po pierwszym porodzie była usunięta i do dziś (5 lat) mam spokój, a miałam bardzo rozległą.

a w jaki sposób była usunięta i czy to boli i czy to robia tak jak by od reki

Zgłoś nadużycie #627 3 marca 2015, 21:36

Zizu napisał(a)

Kasia, a karmisz mlekiem modyfikowanym czy swoim? :-) żeby moja tak spała w nocy, to bym chciała. Ale u nas w dobrą noc jest 1 pobudka, w kiepską 3-4 :-(
Moja zasypia głównie przy piersi, sporadycznie, jak się patrzy na karuzelę. I zwykle jak odkładam ją do łóżeczka, to jest płacz. Ale po minucie się uspokaja :-)

Mloda karmie butelka, ale moim mlekiem. wszystko odciagam ta pompa laktacyjna i podaje, no i jeszcze cos pomroze. Moja w nocy spi a ja sie odciagam ;-)

Zgłoś nadużycie #628 4 marca 2015, 8:52

Dorcia83 Fajna mama

Zizu napisał(a)

Dziękuję Ci Zizu za ten post :) Napisałaś dokładnie jak wygląda u nas spanie, bo jak czytam że niemowlak przesypia 11 godzin na mleku z piersi to się zastanawiam czy u nas wszystko ok. Ale uspokoiłaś mnie że nie jestem sama :)

Wczoraj Fifi w dzień nie spał bo nie był na spacerze (straszna pogoda). Usnął o 21.30, pobudka o 4, o 5.50 i 7.20. Po takiej nocy i tak jestem mega szczęśliwa, że była jedna dłuzsza przerwa na sen. Dziś też się nie zapowiada że wyjdziemy na dwór bo strasznie sypie, zobaczymy czy uda mi sie go uspać na dłużej niż 5 minut.

Zgłoś nadużycie #629 4 marca 2015, 9:02

Dorcia83 Fajna mama

aga2490 napisał(a)

a w jaki sposób była usunięta i czy to boli i czy to robia tak jak by od reki

Sylcia musiałam czekać aż wróci mi miesiączka po porodzie i przestanę karmić. Potem pobrał gin cytologię i dał skierowanie na zabieg. O 8 rano miałam stawić się na oddział na czczo, o godz10 podali narkozę i wycieli nadżerkę i musiałam poleżeć po zabiegu ze 4 godziny i do domu. Kompletnie nic nie boli, leci jedynie z pochwy taki beżowo-różowy płyn.
Mi nie powiedziano że muszę się trochę oszczędzać i nie dźwigać, a w domu była do noszenia 10 miesięczna Majka i dostałam krwotoku. Tyle że po wymrażaniu takich komplikacji nie ma i nie usypiają do zabiegu bo jest bezbolesny.

Zgłoś nadużycie #630 4 marca 2015, 15:03

Sylcia Zaprawiona w bojach
Dzięki za wszystkie odpowiedzi próbowałam kilka razy usypiać małego w łożku ale kończy sie histeria i morzem łez, mały uspokaja sie i za chwile znowu nie mam serca go tak musztrowac, spróbuje za jakiś czas albo jak znowu da mi w kość dziś zasypiał przy karmieniu i jakoś udawało sie go przenieść ☺️