Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #511 19 lutego 2015, 14:21

eska12 Zaprawiona w bojach
Od razu wchodząc w temat też polecam na ulewanie zagęszczacz bebilon nutriton. Mały ulewał mi po każdym jedzeniu i to w dość dużych ilościach, od czasu jak zaczełam dodawać nutriton, jak ręką odjął ale może warto poobserwować maluszka bo u mnie kilka dni temu okazało się że ulewał przez skazę białkową najprawdopodobniej

Pozdrawiam serdecznie :)

Zgłoś nadużycie #512 19 lutego 2015, 14:40

maxim77 Gotowa na wszystko
Gosia dzięki za nazwę olejku!

Nie chcę nikogo krytykować ale nie wolno sądząc dziecka na jakichś tam poduszka itp dopóki samo nie zacznie tego robić toż to kręgosłup dziecku zrujnuje,każdy rehabilitant tak powie.

Zgłoś nadużycie #513 19 lutego 2015, 14:41

Tam miało być sadzać a nie sądząc ;-)

Zgłoś nadużycie #514 19 lutego 2015, 14:46

Gusia a tym olejkiem trzeba po prostu się nacierać?

Zgłoś nadużycie #515 19 lutego 2015, 15:28

Kaska81 Gotowa na wszystko
Mi to teraz pediatra radzil, ze jak nosic do odbicia to trzymac tylko pod paszki i policzek do policzka, zeby kregoslupa i bioderek nie nadwyrezac. Moja usiadla majac 8.5 mca. Tzn z raczkowania sama usiadla. Tak samo uwazam z chodzeniem, to ze dziecko kroczek zrobi to nie chodzenie.
Moja do prawie 8 mca byla w gondoli, zeby kregoslupa nie przemeczac.
Tez potem w szkolach wszystkie dzieci na korekcyjna chodza, a w naszych czasach 2-4 osoby w klasie.

Zgłoś nadużycie #516 19 lutego 2015, 15:45

Gusia79 Fajna mama

maxim77 napisał(a)

Gusia a tym olejkiem trzeba po prostu się nacierać?

Tak Maxim wcieraj w uda, mozesz sobie pomieszac z olejkiem ze slodkich migdalow bo dobry na elastycznosc skory tez jest :) JA tez wlasnie zaczynam ta terapie bo cale moje 5 kg pozostalej po ciazy wagi jest chyba w udach :) A Wy jak z waga po ciazy? I tez macie taka sucha skore ?? ? Ja wklepuja w siebie balsamy, kremy do rak itp jak nigdy przedtem bo czuje sie jak suszek!

Zgłoś nadużycie #517 19 lutego 2015, 15:50

Gusia79 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Czyli jednak wszystkich wymiotlo. 
Nie wiem, ale wydaje mi sie to nieco nieeleganckie. Ja tam fb nie lubie, kiedys byly czasy nk, teraz fb. Ciekawe co nstepne. 
Trudno, ja nigdzie sie nie ruszam. 
My tez mielismy kropelki, nasivin. Lekarz kazal 4 dni po 4 razy i puscilo. Teraz juz konczymy chorobsko. Mialam mokry recznik za glowka powiesic, lozeczko w gore, zeby wydzielina latwiej splywala. Kupka bedzie nieco inna od tej wydzieliny. Oby sie nie pogorszylo. My bez temp przeszlismy, wie spacerow nie omijalam, mysleze to tez pomoglo, bo obkurczalo naczynka.

Kasiu nie widze osobiscie w naszych przenosinach na FB nic nieeleganckiego, mozemy tam bowiem prowadzic rozmowe w formie chatu wszystkie razem i jest to duzo latwiejsze i poreczniejsze w szczegolnosci przy opiece nad malym dzieckiem, tudziez tym bardziej dwojce, bo kilka dziewczyn ma 2 pociechy. POza tym Fm czesto sie zacina i 'wcina posty' co doprowadzalo mnie ( i nie tylko) nie raz do szalu...NIkogo nie zmuszamy do FB, napisalam 'zapraszamy' bo widze, ze czujecie sie niektore tutaj wlasnie 'troche opuszczone'... ale kto lubi FM zostal na Fm...c'est la vie..

Zgłoś nadużycie #518 19 lutego 2015, 16:06

Niestety ja też mam strasznie sucha skórę szczególnie na nogach żadne balsamy nie pomagają i niestety moje dodatkowe kilogramy tez chyba umiejscowiły się na udach. ..ech...

Zgłoś nadużycie #519 19 lutego 2015, 16:24

Gusia79 Fajna mama

maxim77 napisał(a)

Niestety ja też mam strasznie sucha skórę szczególnie na nogach żadne balsamy nie pomagają i niestety moje dodatkowe kilogramy tez chyba umiejscowiły się na udach. ..ech...

Maxim na łokcie i kolana polecam EMolium, drogie dosc ale b. dooobre.

Zgłoś nadużycie #520 19 lutego 2015, 16:37

lilhek Gotowa na wszystko
jak chodzi o FB - ja z małym dzieckiem nie miałam czasu w ogóle na lapa wejść, tylko na telefonie, a tam FB o wiele łatwiej obsłużyć i tak już zostało.

Nutriton - faktycznie moje dziecko ulewało mniej, ale dostało mega zatwardzenia, więc radzę obserwować, żeby się małe nie zapchało. My ostatecznie odstawiliśmy, a dziecię ulewa coraz mniej.

Magdalena - siedzi? To współczuję jego kręgosłupowi.

Zgłoś nadużycie #521 19 lutego 2015, 17:35

Ewuska123 Gotowa na wszystko
Witajcie my mielismy wczoraj szczepienie waga 6 kg i 61 cm dokarmiam w dzien 1-2 razy bebikiem w nocy ladnie je i sie najada cycem. mi poszlo w brzuch i uda a ten olejek pomaga ??

Zgłoś nadużycie #522 19 lutego 2015, 17:58

mama_po_raz_2 Fajna mama
Magdalenka wybacz ale 3 mce dziecko nie ma prawa siedzieć a jezeli mu na to pozwalasz to jesteś nieodpowiedzialna. Wiki mial 4 mce jak się za palce podciagal a ja go kladlam po 3 tyg sam usiadł to już go zostawiłam siedzacego.
Ogolnie zauważylam tendencje mam do przyspieszania rozwoju dziecka ostatnio na jednym z forum byla dyskusja o rozszerzeniu diety i mamy pisaly o 2,5 mc dzieciach o dodawaniu kleiku do mleka bo lepiej śpi o kruszeniu biszkoptów. Tu siedzenie dziecka... Dajcie tym dzieciom czas na samodzielny rozwoj. Lepszych matek to z nas nie zrobi jezeli bd dziecko udoraslać. Amen

Zgłoś nadużycie #523 19 lutego 2015, 18:22

mama_po_raz_2 Fajna mama
Tosia zjada co 4 h 120 ml z przerwą nocną 7-8 h

Zgłoś nadużycie #524 19 lutego 2015, 19:05

magdalena20 Fajna mama
Sory ale ja was nie oceniam .
znam dziecko które ma 2 msc i siedzi .
nie chce mi się juz tu wchodzić skoro jestem krytykowana , mozna było normalnie napisać ze nie powinien siedziec a nie zaraz krytykować .
każdy wychowuje jak chce a ja mogłam popełnić błąd bo jestem tylko człowiekiem i uczę się na błędach , tym bardziej że to moje pierwsze dziecko .
i nie odpowiedzialna nie jestem a poczułam się jakbym co najmniej pobiła własne dziecko .

Zgłoś nadużycie #525 19 lutego 2015, 20:29

Na sucha skórę polecam zwykłą emulsję odżywczą z maliną nordycką z Neutrogeny do skóry suchej z tej Norwegian Formula. Ja też mam baaardzo sucha skórę po ciąży i nawilża fajnie, przynajmniej mi :) może warto spróbować

Zgłoś nadużycie #526 19 lutego 2015, 20:37

Jeszcze co do Nutritonu, mój maluszek wręcz miał biegunke ale to też możliwe, że przez skazę więc mi trudno określić... Niewiadomo co gorsze, czy te wymioty czy zatwardzenie w takim razie

Zgłoś nadużycie #527 19 lutego 2015, 20:57

lilhek Gotowa na wszystko

eska12 napisał(a)

Jeszcze co do Nutritonu, mój maluszek wręcz miał biegunke ale to też możliwe, że przez skazę więc mi trudno określić... Niewiadomo co gorsze, czy te wymioty czy zatwardzenie w takim razie

jak wymioty to bym się zastanowiła. Mój Hubi po prostu sporo ulewał, czasem chlustał w dużych ilościach. Ale jak widziałam tę plastelinową kupkę to z dwojga złego wolę brudne ubranka :P zresztą jak pisałam, z wiekiem coraz mniej ulewa :)

Zgłoś nadużycie #528 19 lutego 2015, 21:09

Mam nadzieję, że mojemu też z wiekiem będzie przechodzić :) póki co lekarz kazał nam dodawać zagęszczacz ale akurat mam ostatnie pudełko i będę próbować odstawić, może nie będzie już tak ulewał. Oby... Przeszliśmy już tylko na mleko sztuczne, z apteki dla alergików więc jeśli to była wina uczulenia to nie powinno niby już tak być tak źle :)

Zgłoś nadużycie #529 19 lutego 2015, 21:14

aga2490 Gotowa na wszystko
moja mała też ulewa ale pozostałam przy nan pro bo boje sie jej zmieniac tym bardziej że chyba nam sie zaczynaja juz odpowiednio jelitka formowac i od kilku dni jest grzeczna no gdyby jeszcze nie to przeziebienie to bylo by idealnie ale nie maidealnie grzecznych dzieci ciesze sie bo moja Maja już tak ładnie sie do mnie uśmiecha tak oczkami za mna wodzi jest taka kochana

Zgłoś nadużycie #530 19 lutego 2015, 21:17

aga2490 Gotowa na wszystko
a co do fb to jak moge znaleść was