Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniowe mamy 2016

Zgłoś nadużycie #51 20 kwietnia 2016, 15:46

mruffcia Świeżo upieczona
Dzięki za uspokojenie. Raczej nie skurcze, zazwyczaj dużo ćwiczyłam i wtedy kregosłup nie dokuczał, ale ostatnio z wiadomych przyczyn nie jestem z byt aktywna i może to dlatego, takie troche zastanie.
Ale widzę, że może być gorzej :/ Rwa to nic fajnego... Czyli najlepszy drugi trymestr? :) Już sie nie mogę doczekać :)
A tak z innej beczki - bierzecie jakieś suplementy? Mi lekarz zalecił Pregna Plus, ale nasilają mi się mdłości od tego (chyba ta dawka żelaza robi swoje). Bierzecie coś oprócz kwasu foliowego?

Zgłoś nadużycie #52 20 kwietnia 2016, 16:33

anula1980 Zadomowiona
Mruffcia a czemu zrezygnowałas. z aktywności fizycznej? Zalecenie lekarza? Jeśli ciaza rozwija się prawidłowo to nie ma przeciwskazan do kontynuowania ćwiczeń oczywiście pod warunkiem że nie jest to sport wyczynowy :-)

Zgłoś nadużycie #53 20 kwietnia 2016, 17:15

Brewa Gotowa na wszystko
Muffcia mi lekarz zalecil branie kwasu foliowego i oleju lnianego. Jezeli te tabletki powodują ci mdlosci to może zmień. Ja w poprzedniej ciąży bralam femibion. Jest dla pierwszego trymestru i po pierwszym. Ale lepiej sie skonsultować

Zgłoś nadużycie #54 20 kwietnia 2016, 19:39

Zrezygnowałam bo przy próbie jazdy na rowerze (stacjonarnym) lub innych ćwiczeniach robi mi się słabo nie mówiąc już o mdłościach, które wieczorem męczą mnie nawet przy leżeniu na kanapie. Na początku myślałam, że to po grypie, którą przechodziłam, co ciekawe, w trakcie owulacji, która zakończyła się naszą Małą Fasolką :D Potem gdy test wyszedł pozytywny z tygodnia na tydzień czuje się coraz gorzej. Mam piłke do ćwiczeń i wszystko bo bardzo to lubie, ale nie jestem w stanie. Cóż, mam nadzieje, że jeszcze pare tygodni i będzie lepiej...
Brewa, o, może to jest pomysł. Byłam u lekarza bardzo doświadczonego, ordynator w jednym z krakowskich szpitali, ale standardowo zapisał mi te jeszcze przed wynikami badań. Jestem zdania, że nie ma co brać witamin jak nie ma braków. Do prowadzenia ciąży zapisałam się młodszej lekarki, mam wrażenie, że one bardziej się starają i nie zjada je rutyna. Póki co ide sie położyć bo nie dam rady już dzisiaj - wieczorem jest najgorzej, chyba wolałabym już żeby wymioty przyszły niż te godziny mdłości i szarpania... Pozdrawiam Dziewczyny i oby do drugiego trymestru :-) ps. chyba sie rozpisałam :P

Zgłoś nadużycie #55 20 kwietnia 2016, 21:19

Brewa Gotowa na wszystko
Dobrej nocy. Filip właśnie zasnął. Ale chyba juz mi się nie chce wyjsc z pod koldry. Usnął w moim lozku. Takze mąż będzie musial go przenieść. I ja idę spać. Spokojnych snów.

Zgłoś nadużycie #56 20 kwietnia 2016, 21:21

anula1980 Zadomowiona
Mruffcia no tak jeśli ćwiczenia powodują gorsze samopoczucie to nie ma co.
Ja jestem pełna niepokoju wciąż. Dlatego też póki co nie mam suwaczka. Nie wiem dziwnie się czuję.
Znaczy nic mi nie jest i to mnie niepokoi.
w pierwszej ciąży mdłości miałam spore a teraz nic?
Trochę zaczyna mnie to stresować.
Wizyta za tydzień :-(

Zgłoś nadużycie #57 20 kwietnia 2016, 21:24

Brewa Gotowa na wszystko
Anula będzie dobrze. Nie wszyscy maja jakies objawy. Znam takie dziewczyny, które by nie wiedziały o ciąży gdyby nie rosnący brzuch 😊

Zgłoś nadużycie #58 20 kwietnia 2016, 22:02

anula1980 Zadomowiona
Myślisz że w drugiej ciązy będzie bez objawów? Może. Jakoś po tym moim niedawnym poronieniu jestem dość zaniepokojona. Trzymajcie kciuki.

Zgłoś nadużycie #59 20 kwietnia 2016, 22:31

Basiaa02 Początkująca
U mnie na razie bardzo wczesna ciąża, do lekarza pójdę tak za półtora tygodnia żeby już na pewno ciążę zauważył. Testy robiłam dwa, oba pozytywne więc ciąża raczej jest ale lekko mnie krzyż pobolewa jak na okres , piersi lekko bolą ale przed okresem też zawsze tak miałam. Mam jednak nadzieję że ciąża będzie, że nic się nie stanie, ciąża będzie się rozwijać. Tylko właśnie w pierwszej wymiotowałam juz w 4 tygodniu i nie byłam w stanie normalnie funkcjonować jak od początku wymioty rano nawet do kilku godzin i potem cały dzień też po trochu , na nadmiar śliny i mdłości pomagały kęsy suchego chleba albo ssanie landrynek. No a teraz czuję się na razie bardzo dobrze że aż się boję że może hormon hcg już nie przyrasta, bo powinnam z każdym dniem czuć się gorzej a jest ok jakbym w ciąży nie była.

Zgłoś nadużycie #60 21 kwietnia 2016, 6:02

Brewa Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, tylko nie panikujcie. To i tak nic nie da. Anula kazda ciąża może być inną. Chociaż wiem co czujesz. Ja tez jestem po poronieniu. Uspokoję sie po usg które mam 05.05.

Zgłoś nadużycie #61 21 kwietnia 2016, 6:51

Brewa Gotowa na wszystko
A może żeby sie uspokoić idźcie sobie zrobić betę 😊

Zgłoś nadużycie #62 21 kwietnia 2016, 6:58

anula1980 Zadomowiona
Brewa pomyślałam o tym ale boję się , że będę znów analizować jak zobaczę wynik. Czy nie za niski czy nie za wysoki :-) Ale nie wykluczone że pójdę zrobić.

Zgłoś nadużycie #63 21 kwietnia 2016, 11:14

akaasha Gotowa na wszystko
Witajcie mamusie!
Ja również mam termin na grudzień :)
Cieszę się, że wątek się rozkręca.
U mnie senność i rzadko kiedy lekkie mdłości. Chociaż zapachy w lodówce codzienne inne czuje ;)
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #64 21 kwietnia 2016, 12:05

Kowy Fajna mama
Dziewczyny ja to bym też chyba poszła na betę. Nie ważne czy niższa czy wysoka, grunt że przyrasta. A coś wam to już powie.

Zgłoś nadużycie #65 21 kwietnia 2016, 17:26

Brewa Gotowa na wszystko
Hej, jak Wam dzień mija? Ja jutro idę do lekarza ciekawa jestem co mi powie. Raczej nie zobaczę serduszka. Jutro zaczynam 6 tc.

Zgłoś nadużycie #66 21 kwietnia 2016, 19:35

Brewa Gotowa na wszystko
Czy wam suwaczki tez w miejscu stoją ?

Zgłoś nadużycie #67 21 kwietnia 2016, 19:46

Brewa, ja zobaczyłam serduszko w 6 tyg i 1 dniu także kto wie, może się uda :)
Mi chyba sie przesuwa suwaczek, ale też miałam takie wrażenie wczoraj.. może co dwa dni sie przesuwa :/ Ja dzisiaj strasznie senna. Mężulek zrobił zakupy wczoraj i wyjechał na 4 dni, miałam jechać wieczorem, ale nie dałam rady ech może jeszcze kilka tygodni i ustąpią te mdłości. Tyle sobie myślałam czego to ja nie zrobie na zwolnieniu, a okazuje się, że głównie śpie. Jak odkurze albo zrobie pranie wydaje mi się to wielkim wyczynem ;| Ale najważniejsze, żeby Malec był zdrowy - ja czekam na wizyte - 2 maja i nie mogę się doczekać. Trochę się boje, do końca I trymestru chyba mi już te obawy zostaną.
Witaj Akaasha :)

Zgłoś nadużycie #68 21 kwietnia 2016, 19:52

Brewa Gotowa na wszystko
Mam nadzieje ze mi tez sie uda! Mruffcia to ty juz na l4?

Zgłoś nadużycie #69 21 kwietnia 2016, 20:37

rusalka5 Początkująca
Hej! Ja też dołączam do WAS - grudniówek :) Na szczęście nam się udało i to dość szybko. Nie mam jeszcze mdłości za to jestem zmęczona i senna. Też jestem za grupą na fb.

Zgłoś nadużycie #70 21 kwietnia 2016, 20:41

Przeziebiłam sie w tamten weekend i internistka kazała zostać tydzień i nie wychodzić z domu - żeby nie złapać jakiejś grypy etc. W poniedziałek wracam do pracy, ale nie wiem jak będzie.. Jade 1h do pracy przez miasto w jedną strone komunikacją miejską.. także jeśli moje mdłości troche ustąpią chce jeszcze miesiąć popracować przynajmniej te 5 h dziennie, ale jak nie odpuszczą to co zrobić :(

Hej Rusałka :) Witamy :)