Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Fotelik 9-18 czy 9-36?

Zgłoś nadużycie #111 11 sierpnia 2014, 22:46

jabluszko Świeżo upieczona
im bezpieczniej tym lepiej, u nas maxi cosi tez sie sprawdza

Zgłoś nadużycie #112 12 sierpnia 2014, 23:23

karolinafbpl Świeżo upieczona
Dla takich maluszków fotelik powinien być wybrany z przedziału 9-18kg. ewentualnie 9-25kg. Polece po każdym z nich, na początek 9-18kg.: Berber Hektor 2 fotelik samochodowy  fotelik samochodowy w przedziale wagowym 9-18kg. Wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Przedział 9-25kg.: Caretero Sport Classic fotelik samochodowy obecny na rynku od kilku lat i doceniony przez wielu zadowolonych rodziców i ich pociechy fotelik samochodowy. Konstrukcja łącząca szeroki zakres regulacji z bezpieczeństwem i ciekawym designem.

Zgłoś nadużycie #113 16 sierpnia 2014, 15:25

marcelina Zaprawiona w bojach
co to za farmazony? a testy zderzeniowe?

Zgłoś nadużycie #114 18 sierpnia 2014, 20:43

anie23 Zaprawiona w bojach
jepiej jak foteliki maja testy zderzeniowe, bez nich to jakby dziecko na samym steropianie jechalo, maxi cosi maja jeszcze testy zderzeniowe boczne.

Zgłoś nadużycie #115 20 sierpnia 2014, 8:24

BluBalon_pl Zadomowiona
Wiele modeli ma wspomniane testy,warto uwzględnić także budżet bo tutaj w zależności od firmy,ich cena będzie się przecież znacznie różnić,prawda? Teraz w sklepach internetowych spotkamy kilka bardzo ciekawych promocji.

Zgłoś nadużycie #116 20 sierpnia 2014, 20:47

kati20 Świeżo upieczona
Podepnę się pod temat bo też jestem na etapie wyboru fotelika samochodowego ale od 9 do 18 miesięcy. Auta swojego nie mamy więc za często ten fotelik używany nie był by. https://aleo.pl/pl/produkt/709776-fotelik-samochodowy-dwuczesciowy-mars-fotelik-samochodowy pomyślałam o takim najzwyklejszym byle by był wygodny. Co myślicie i co możecie mi poradzić w tej tańszej grupie fotelików ?? Będę wdzięczna za pomoc.

Zgłoś nadużycie #117 22 sierpnia 2014, 8:39

BluBalon_pl Zadomowiona
W tańszej grupie fotelików czyli jaki budżet chcesz przeznaczyć na jego temat? Sprawdzałaś też jak dany model wypadł w testach bezpieczeństwa i czy w ogóle brał w nich udział? Bo od tego trzeba zacząć.

Zgłoś nadużycie #118 23 sierpnia 2014, 11:28

bestforbabies Świeżo upieczona
Trzeba pamiętać że testy adac-a nie są wyrocznią. Każdy polski fotelik (nie mówimy o chinach niewiadomego pochodzenia zakupionych np. na giełdach i tym podobnych miejscach) przechodzi testy zderzeniowe. Jeśli nie jest bezpieczny, nie dostaje homologacji. Powiem tak. Jest taki fotelik w przedziale 9-36kg. Nazywa się Team Tax (włoska firma, która go produkuje) Fisher Price Beline SP. Ma *** adac, jak np. recaro young. Gdy się mu przyjrzymy - Beline SP wyraźnie jest fotelikiem o wątłej konstrukcji, miękkim wgniatającym się plastiku, a zagłówek, który jest regulowany, możemy z łatwością wyłamać. Odlewy po prostu są liche, ale *** gwiazdki adac są. Jeśli taki fotelik, który przy "konkurencyjnym" polskim foteliku dajmy na to 4Baby Rico Comfort (ten akurat bo ma te same właściwości i przedział wagowy) wypada mizernie. Polski producent wykonuje solidny odlew, którego nie zgnieciemy w rękach, zagłówek nie urywa się i nie wypacza przy niewielkim nacisku, i szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby fotelik wypadł gorzej w testach adac - konstrukcja jest o wiele solidniejsza niż w Beline. Myślę, że zdrowy rozsądek i wiedza powinna decydować o wyborze. Polskie firmy na razie nie wykonują testów adac-a. Myślę, że to kwestia finansowa przede wszystkim, a nie obawa przed tym, jak fotelik wypadnie w testach.

Zgłoś nadużycie #119 24 sierpnia 2014, 16:23

KarolinaKrasuska Gotowa na wszystko
być moze tak, ja natomiast przede wszystkim patrzyłam na wyniki w testach, mój pebble dostał 4 gwiazdki, więc super, bo mało który fotelik ma 5 gwiazdek, chyba tylko kilka modeli, ale tak czy siak dokupilam bazę, żeby bylo jeszcze bezpieczniej, tym bardziej, ze mogę jej uzyc pod nastepne foteliki

Zgłoś nadużycie #120 24 sierpnia 2014, 20:54

anettka Świeżo upieczona
Jeśli fotelik 9-36 ma możliwość dopasowania go do dziecka wybrałabym go. Też nie do końca ufam tym testom. Staram się zwracać uwagę na wielkość zagłówków, solidność konstrukcji, itd.
Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza, praca jest numerem 2: http://technologiers.pl.

Zgłoś nadużycie #121 27 sierpnia 2014, 15:59

basia_basia Zaprawiona w bojach
rzeczywiscie testy nie sa wyrocznia. moja siostra bazuje na sprawdzonych produktach maxi cosi- tu akurat dziala poczta pantoflowa, kolezanka ma, kolezanka kolezanki tez ma :) no i wiadomo opinie w internecie. siostra jak do tej pory jest zadowolona, najpierw pebble, potem tobi :)

Zgłoś nadużycie #122 31 sierpnia 2014, 20:25

KarolinaKrasuska Gotowa na wszystko
tez ma pebble z polecenia,ale litosci dziecko o wadze 9kg a wadze 36kg? przeciez to pare dobrych LAT róznicy

Zgłoś nadużycie #123 21 czerwca 2015, 21:08

lisa30 Zaprawiona w bojach
maxi cosi pozytywne wypadło z atestami, jest kilka modeli lekkich, konstrukcja oraz materiały jak najbardziej solidne.

Zgłoś nadużycie #124 17 listopada 2015, 14:19

donkowa88 Świeżo upieczona
ostatnio czytałam w internecie o nowym foteliku z Jane QUARTZ 15-36 widzieliście? ma aż 11 stopni regulacji wysokości oparcia, Oczywiście system isofix, specjalna wyściółka żeby przewiewnie było. No i to co przyciągnęło moją uwagę- zagłówek ma specjalną ochronę na uszy i główkę dziecka podczas ewentualnego wypadku. Ciekawe jak sprawdza się w praktyce?

Zgłoś nadużycie #125 18 listopada 2015, 23:54

JolaA Zaprawiona w bojach
trzeba przyznać że na zdjęciach wygląda solidnie

Zgłoś nadużycie #126 30 stycznia 2016, 17:24

MamaAni Zaprawiona w bojach
Wybór należy do Ciebie. Duże znaczenie będą miały kwestie finansowe, jak u każdego. To co mogę powiedzieć mając fotelik 9-36 różnicy nie odczułam w porównaniu z fotelikiem koleżanki, fotelik taki ma wkładkę, która zmniejsza objętość fotelika dla mniejszego dziecka. Przy ok 15 kg wkładkę się zdejmuje i mamy fotelik 15-36 kg. Przy okazji takie foteliki można dowolnie regulować dostosowując je do wymiarów dziecka.

Zgłoś nadużycie #127 18 marca 2016, 16:23

Ingusia777 Zadomowiona
ja mam taki : http://www.mamaija.pl/recaro-young-sport-fotelik-samochodowy-9-36-kg-,d3142.html i jestem zadowolona. wolałam kupić jeden jakościowo lepszy niż dwa gorsze. niemniej, gdybym miała takie możliwości finansowe, to kupiłabym dwa z mniejszymi przedziałami wagowymi :)

Zgłoś nadużycie #128 30 marca 2016, 17:18

alla Świeżo upieczona

anettka napisał(a)

Jeśli fotelik 9-36 ma możliwość dopasowania go do dziecka wybrałabym go. Też nie do końca ufam tym testom. Staram się zwracać uwagę na wielkość zagłówków, solidność konstrukcji, itd.

Niestety mało kto o tym pamięta. A w przypadku fotelików o tak dużym zakresie wagowym te elementy są bardzo istotne, bo ma służyć przecież długi czas, kiedy dziecko intensywnie rośnie i stale fotelik powinien spełniać te wymagania. Ponadto zauważyłam, że niewiele rodziców przymierza fotelik do swojego samochodu, tylko wybiera ten, który się podoba i jest okej.

Zgłoś nadużycie #129 30 marca 2016, 18:43

Gabi22 Zaprawiona w bojach
ja miałam dużą pomoc męża, który dopasował wielkość fotelika do samochodu, zaufałam mu i jestem bardzo zadowolona bo Cabrio świetnie się sprawdza nawet w moim mniejszym samochodzie.

Zgłoś nadużycie #130 31 marca 2016, 14:03

zelka Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, jak oceniacie o ten:
http://mamokupmi.pl/foteliki-dla-grupy-0-13-kg/736-fotelik-samochodowy-cloud-q-firmy-cybex.html
Mam spore wątpliwości. Bo te parametry zazwyczaj są podobne. Będzie ok.