Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Dom opieki dla teściowej...

Zgłoś nadużycie #11 24 kwietnia 2017, 21:15

irylka1 Świeżo upieczona
Rejestracja: Paź, 2016 Posty: 9 Podziękowania: 0
Mama mojego męża od 3 lat choruje na Alzhaimera... Do tej pory mieszkała z nią córka i miała na mamę "oko", ale niestety za dwa miesiące wychodzi za mąż i wyprowadza się na swoje. Musimy do tego czasu zapewnić mamie jakąś opiekę, ale to nie jest takie łatwe jak nam się wydawało... Choroba jest na tyle zaawansowana, że teściowa zapomina o gotującej się wodzie na herbatę, przez coś już nie raz spalił się czajnik, zapomina o zamykaniu drzwi etc.
Gdybyśmy chcieli wynająć opiekunkę to musiałyby być to dwie panie, aby 24h ktoś w domu był. Koszty są ogromne i nie wiem czy byłoby nas na to stać :( Z drugiej strony są domy opieki, które każdy kojarzy z pozbyciem się starszego człowieka... :( Sama już nie wiem co powinniśmy zrobić. W moim otoczeniu nikt nie doświadczył czegoś podobnego, żeby mógł jakoś doradzić. Każdy raczej sceptycznie na to patrzy. Ale jak czytałam w sieci to ludzie chwalą takie rozwiązania, są spokojni o najbliższych. W tym artykule -  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170229163-Stoimy-na-strazy-spokojnej-starosci---Domy-Opieki-Olimp.html pojawia się nawet zdanie, że "należy pamiętać, że oddanie osoby chorej lub starszej do domu opieki to wyraz głębokiej troski o jej dobro". 
Poradźcie co robić... Wiem, że w takim domu opieki zawsze ktoś jest, czuwa, pilnuje seniora, przypomni o lekach. No ale czy to nie będzie "pozbycie się kłopotu"? Póki co mama jeszcze nic nie wie, więc nawet nie wiem jak by na to zareagowała.

Zgłoś nadużycie #12 25 kwietnia 2017, 11:41

Pamelcia Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sie, 2015 Posty: 780 Podziękowania: 9
mój mąż nigdy by się nie zgodził na oddanie matki do domu opieki.

Zgłoś nadużycie #13 26 czerwca 2017, 21:02

Marijanna Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2016 Posty: 92 Podziękowania: 0
A ja powiem tak. Dom opieki to niestety czasami najlepsze wyjście w szczególności jeśli chodzi o dobro seniora. My z mężem mieliśmy bardzo podobną sytuacje rok temu. Mąż pracuje w międzynarodówce więc sporo czasu nie ma go w domu, ja również pracuję na zmiany do tego mamy dzieci - nie byliśmy w stanie zapewnić babci całodobowej opieki sami tym bardziej, ze pogłębiła się u niej demencja i to co wyprawiała się w głowie nie mieści :( Wybralismy dla niej Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim tak aby można było do niej codziennie choc na chwilkę podjechać. To było najlepsze rozwiązanie i wybór jeśli chodzi o babcię - tam ma odpowiednio zbilansowana dietę, całodobową opiekę, leki i wogóle wszystko.

Zgłoś nadużycie #14 21 września 2017, 16:35

adik356 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Mar, 2015 Posty: 261 Podziękowania: 2
A może opiekunka, zamiast takiego domu. Zerknij na propozycje na: http://goldcare.pl . Mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi. Może akurat jakaś oferta Cię zaciekawi.

Zgłoś nadużycie #15 22 września 2017, 9:56

Pamelcia Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sie, 2015 Posty: 780 Podziękowania: 9
ja uważam, że jeśli wymaga ona całodobowej opieki, dostępu do specjalistycznych leków, sprzętu medycznego, rehabilitacji a my nie jesteśmy w stanie tego zapewnić, to warto to chociaż przemyśleć.

Zgłoś nadużycie #16 22 września 2017, 13:47

weroniczka34 Świeżo upieczona
Rejestracja: Wrz, 2017 Posty: 11 Podziękowania: 0
niestety nie znam żadnych tego typu miejsc, ale może zstanowicie się jeszcze zanim oddacie mamę

Zgłoś nadużycie #17 22 września 2017, 17:47

Renee Świeżo upieczona
Rejestracja: Wrz, 2017 Posty: 12 Podziękowania: 0
Kolezanka musiała wyjechać zagranicę . Mamę oddała ( z zaawansowanym stanie) do prywatnego domu opieki w czosnowie koło nowego dworu. Opieka jest stała , całodobowa , to jest dom tylko dla chorych . Można tam wpaść nie zapowiedzianie , wpuszczą bez problemu.

Zgłoś nadużycie #18 25 września 2017, 22:32

dinera Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2016 Posty: 143 Podziękowania: 0
Jest jeszcze inna możliwość, mianowicie opieka z zamieszkaniem. W Warszawie taką formę pomocy oferują w http://medikarhomecare.pl/ i jest to alternatywa dla domu opieki. Najlepiej spytać się teściowej czy chce się przeprowadzić, czy wolałaby właśnie takie towarzystwo opiekunki u siebie w domu

Zgłoś nadużycie #19 23 stycznia 2018, 8:09

kitti32 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2016 Posty: 211 Podziękowania: 2
Wygodną alternatywę oferuje też ta firma http://goldcare.pl/ - usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania. W mojej ocenie to dobre rozwiązanie. Doświadczony opiekun zadba o potrzeby osoby starszej. A starsza osoba nie będzie miała stresu, że musi zmienić swoje otoczenie.

Zgłoś nadużycie #20 23 października 2018, 17:51

Ramona Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Gru, 2017 Posty: 102 Podziękowania: 0
Zapewne warto przemyśleć ofertę domu opieki w Bystrzejowicach http://www.veteris.pl/ To bardzo dobrze wyposażona placówka z całodobową opieką medyczną. Oferuję tu również opiekę poszpitalną jak i rehabilitację. Pobyt tutaj nie musi być już na stałe. Bywa i tak, że pacjenci pod opieką wykwalifikowanych specjalistów mają mozliwość powrotu do domu, bo ich stan zdecydowanie się poprawił. W niektórych schorzeniach nie ma siły, trzeba skorzystać z domu opieki.

Zgłoś nadużycie #21 14 listopada 2018, 16:51

beata333 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Mar, 2015 Posty: 548 Podziękowania: 2
Od mojej znajomej mama przebywa tutaj http://domseniora24.pl/ i zarówno ona jak i znajoma bardzo chwalą ten dom seniora ze względu na przeszkolony personel z poczuciem misji a nie przymusu pracy. Jest dużo domów seniora które są warte naszej uwagi, a ten tutaj jest jednym z nich.

Zgłoś nadużycie #22 10 czerwca 2019, 21:24

Cytrynka3 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Wrz, 2016 Posty: 206 Podziękowania: 2
Wedlug mnei warto odswiezyc ten watek - wybor odpowiedniego miejsca dla naszych najblizszych bywa ciezki. Chcemy dla nich jak najlepiej wiadomo. Wraz z mezem podjelismy decyzje aby zabrac jego mamę do domu seniora pod Topolami - to niedaleko Inowroclawia. Tutaj macie namiary https://podtopolami.eu/ - atmosfera jest niezwykle rodzinna a personel dostepny przez cala dobe. Mozna polegac na takich ludziach , teściowa jest zadowolona :)

Zgłoś nadużycie #23 22 sierpnia 2019, 18:03

karina098 Początkująca
Rejestracja: Maj, 2017 Posty: 16 Podziękowania: 1
Alzhaimer to choroba jak wiele innych i nie ma co robić z tego tragedii. Fakt, osoby z takim schorzeniem zapominają się, ale doskonale pamiętają (wspominają) zdarzenia i miejsca z przeszłości. Umieszczenie jej w jakimś domu seniora przysporzy jej dodatkowego stresu. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest Jest hospicjum domowe. Muszę tu pochwalić ewdomed które od 3 lat opiekuje się moją babcią w jej własnym mieszkaniu i babcia nie może się doczekać kolejnej wizyty.