Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Dlaczego potrzebujemy wywalonych cycków?

Zgłoś nadużycie #51 8 czerwca 2011, 21:23

agf Supermama
Dla mnie na razie też wydaje się to krępujące i sądzę, ze trudno będzie mi się przemóc by przy kimś karmić...

Zgłoś nadużycie #52 8 czerwca 2011, 22:20

Lolimaa Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Dla mnie na razie też wydaje się to krępujące i sądzę, ze trudno będzie mi się przemóc by przy kimś karmić...

Przy mamie, tacie czy siostrze zupełnie mi nie przeszkadało

Zgłoś nadużycie #53 8 czerwca 2011, 22:41

martula2223 Gotowa na wszystko
na dłuższa mete nie da się uniknąć karmienia przy innych - synek je tyle razy dziennie, ze musiałabym non stop się chować :D przyzwyczaiłam sie - chociaz zawsze staram sie nakarmic przed wyjsciem na zakupy czy na spacer
"Decydując się na dziecko, podejmujemy historyczną decyzję.
Godzimy się bowiem, aby nasze serce wędrowało po świecie poza naszym ciałem." Elizabeth Stone
Marta - szczęsliwa mama rocznego Patryka

Zgłoś nadużycie #54 8 czerwca 2011, 22:52

agf Supermama
Mi nawet chyba przy rodzinie będzie głupio... Ale to pewnie też kwestia przyzwyczajenia.

Zgłoś nadużycie #55 8 czerwca 2011, 23:27

agf napisał(a)

Mi nawet chyba przy rodzinie będzie głupio... Ale to pewnie też kwestia przyzwyczajenia.

To trochę samo z siebie wychodzi. Np. ja obawiałam się skrępowania przy porodzie a w trakcie okazało się, że jest mi zupełnie wszystko jedno.

Zgłoś nadużycie #56 9 czerwca 2011, 9:48

agf Supermama
To to już w ogóle osobyny temat.... Ale też słyszalam, że wtedy nie patrzy się wogóle na to kto się obok kręci.

Zgłoś nadużycie #57 9 czerwca 2011, 9:55

mikusiowa Gotowa na wszystko
mi przy mojej rodzinie nie przeszkadzało jakos takie normalne mi się wydawało. Jednak przy tesciach krepowalam sie tylko pierwszy raz. Potem juz luzik.

Zgłoś nadużycie #58 16 czerwca 2011, 12:09

mamaela Supermama
Ja karmiłam syna u lekarza,w parku, na placu zabaw jak był głodny, ale zawsze starałam się mieć takie ubranie i tak go ustawiać, że piersi w ogóle nie było widać i koszulka gdzieś zawsze spadała mu troszkę na pysia i zasłaniała, albo lekko okrywaliśmy się pieluszką. Nie żebym to ja się wstydziła, tylko nie chciałam krępować otoczenia. 
Dzisiaj był w  TVN materiał o tym, że zakazali w galerii wystawy ze zdjęciami mam karmiących piersią (takie artystyczne fotografie), bo mogą te zdjęcia być zbyt obsceniczne . To już lekkie przegięcie, bo skoro tak to powinni też pozdejmować np. obrazy z aktami z muzeum :)

Zgłoś nadużycie #59 16 czerwca 2011, 12:15

mamaela Supermama
I tak  jeszcze mi się skojarzyło w temacie, że chyba nie koniecznie komfortowe dla dziecka jest karmienie wsród np. gości w domu, bo go wszystko dookoła interesuje i słucha co się mówi i rozgląda zamiast skupić na piersi i spokojnym jedzeniu.
Jak ostatnio byłam u przyjaciółki to siedzieliśmy w pokoju (2 pary + starszy brat) i ona zaczęła małego karmić na fotelu. A mały zamiast spokojnie jeść to się co chwilę odwracał, patrzył na nas słuchał i próbował coś tam gaworzyć do nas, bo słyszał że my też coś mówimy i to było takie sobie karmienie :(

Zgłoś nadużycie #60 16 czerwca 2011, 13:12

To z galerią to jest duże przegięcie. Patrząc na to jakie reklamy wisza na bilborach. Dalczego sięich nie zakazuje. W tv na reklamie żelu pod prysznic Fa kobiecie widać piersi. Relama byla puszczana w dzień i nie było to dla nikogo gorszce.
Wczoraj w wiadomosciach było coś na temat akcji matek karmioacych w warszawskim metrze. Ale nie wiem o co chodzilo bo nie usżłyszłama. Może wiecie?

Zgłoś nadużycie #61 16 czerwca 2011, 13:36

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Ja karmiłam syna u lekarza,w parku, na placu zabaw jak był głodny, ale zawsze starałam się mieć takie ubranie i tak go ustawiać, że piersi w ogóle nie było widać i koszulka gdzieś zawsze spadała mu troszkę na pysia i zasłaniała, albo lekko okrywaliśmy się pieluszką. Nie żebym to ja się wstydziła, tylko nie chciałam krępować otoczenia. 
Dzisiaj był w  TVN materiał o tym, że zakazali w galerii wystawy ze zdjęciami mam karmiących piersią (takie artystyczne fotografie), bo mogą te zdjęcia być zbyt obsceniczne . To już lekkie przegięcie, bo skoro tak to powinni też pozdejmować np. obrazy z aktami z muzeum :)

To już przesada biorąc pod uwagę, że w każdym miejscu trafiamy na obrazki kipiące sexem...

Zgłoś nadużycie #62 16 czerwca 2011, 16:29

mamaela Supermama

Lolimaa napisał(a)

To z galerią to jest duże przegięcie. Patrząc na to jakie reklamy wisza na bilborach. Dalczego sięich nie zakazuje. W tv na reklamie żelu pod prysznic Fa kobiecie widać piersi. Relama byla puszczana w dzień i nie było to dla nikogo gorszce.
Wczoraj w wiadomosciach było coś na temat akcji matek karmioacych w warszawskim metrze. Ale nie wiem o co chodzilo bo nie usżłyszłama. Może wiecie?

Tak o tym też dziś w TVN mówili. To właśnie organizatorzy tej wystawy jak dostali odmowę (to jakaś fundacja propagująca karmienie piersią- nazwy nie pamiętam) na jakiejś stronie zaprosiła mamy karmiące do wzięcia udziału w proteście przeciwko ograniczaniu możlwosci karmienia piersią w miejscach publicznych. No i mamy zjechały do tego warszawskiego metra, posiadały na ławeczkach, murkach i nawet na podłodze i masowo karmily swoje dzieci od noworodków po takie nawet 2 letnie. Jak pokazywali to wyglądało, że było i tak b. dużo - kilkadziesiąt. Dziwnie to wyglądało?

Zgłoś nadużycie #63 16 czerwca 2011, 22:00

ewamark Zadomowiona
Bez przesady. Wszystko można pogodzić. Przede wszystkim jeśli się jest dopiero w ciazy można planować dobie gdzie i jak się będzie karmić a życie i tak to weryfikuje. Ja tez nie planuje, ze idę do parku i będę tam karmić piersią. Ale każda mama wie, ze to, ze przed spacerem się dzidzie nakarmi do syta nie gwarantuje, ze po 15 minutach spaceru nie obudzi się głodne. I co wtedy? Kazać dziecku płakać przez 15 min bo nie lubię karmić w miejscach publicznych? Nie wszędzie tez można karmić mlekiem sciagnietym z piersi lub modyfikowanym, bo przecież ono musi mieć odpowiednia temperaturę. Nie można dać dziecku zimnego mleka, a jak je podgrzac np. W parku? Kochane, nie wszystko da się zaplanować jeśli chodzi o niemowlaki a przecież karmiaca mama nie może zamknąć się w domu, bo karmienie jest nieestetyczne. (choć ja tak nie uważam). Ja tez wole karmić w domu, na kanapie, ale jeśli zdarzy mi się na spacerze ze niunia zanosi się z płaczu to ja karmie w najspokojniejszym miejscu jakie uda mi się znaleźć. A przy obecnym wyborze biustonoszy bliżej, koszulek i sukienek do karmienia to wcale nie oznacza wywalonych cyckow. Zawsze można tez się czymś przyslonic. Ja osobiście wole to niż placzace z głodu dziecko.
Ewka ;P

Zgłoś nadużycie #64 16 czerwca 2011, 22:49

mamaela napisał(a)

Tak o tym też dziś w TVN mówili. To właśnie organizatorzy tej wystawy jak dostali odmowę (to jakaś fundacja propagująca karmienie piersią- nazwy nie pamiętam) na jakiejś stronie zaprosiła mamy karmiące do wzięcia udziału w proteście przeciwko ograniczaniu możlwosci karmienia piersią w miejscach publicznych. No i mamy zjechały do tego warszawskiego metra, posiadały na ławeczkach, murkach i nawet na podłodze i masowo karmily swoje dzieci od noworodków po takie nawet 2 letnie. Jak pokazywali to wyglądało, że było i tak b. dużo - kilkadziesiąt. Dziwnie to wyglądało?

Właśnie widziałam jedynie migawkę - mamy siedziały i karmiły :) Nie wyglądąło to źle :) mozę i sama bym wzieła udział w takim zbiorowym proteście- w grupie raxnij ;)

Zgłoś nadużycie #65 17 czerwca 2011, 8:16

agf Supermama
Kompletnie się nie zastanawiałam jeszcze nad tym jak to będzie, ale faktycznie może okazać się, że będę musiałakarmić np. w parku. Albo gnać do domu... zobaczymy jak będzie, nic planować nie będę.

Zgłoś nadużycie #66 17 czerwca 2011, 9:43

mikusiowa Gotowa na wszystko
No właśnie dlaczego wstydzimy się karmic nasze dzieci przeciez to zupelnie normalne. A ten protest był super dobrze ze ktos tak zareagowal.

Zgłoś nadużycie #67 17 czerwca 2011, 13:01

mamaela Supermama

mikusiowa napisał(a)

No właśnie dlaczego wstydzimy się karmic nasze dzieci przeciez to zupelnie normalne. A ten protest był super dobrze ze ktos tak zareagowal.

Ja tak jak napisała nie wstydziłam się karmienia, swojego ciała, jeśli dbałam o dyskrecję w czasie karmienia to bardziej z dbałości o otoczenie- może faktycznie komuś to przeszkadza, więc po co mam się narażać na tekst w stylu "wywalila tu cyca...". Pewnie, że większość to akceptuje, ale zawsze może się znaleźć jakiś inny...  A ten protest to faktycznie miał swój głębszy podtekst- jakoś mama z butlą w ręce nie razi, ale z dzidzią przy piersi, nawet jak tej piersi nie widać już bywa że tak...

Zgłoś nadużycie #68 21 czerwca 2011, 16:13

MADZIUNIA Gotowa na wszystko
ja ostatnio karmiłam pijawkę w parku i nie zauważyłam żeby ktoś krzywo patrzył na "Matkę Polkę" z dzieckiem przy piersi...
(oczywiście cycka nie było widać w żaden sposób bo ładnie sobie wszystko pozasłaniałam)

Zgłoś nadużycie #69 10 sierpnia 2011, 18:10

Black_rose Supermama
Na szczęście dzidzia mi jeszcze nie zaczęła nigdy spontanicznie domagać się jedzenia na spacerze. Jak wychodzę na dłużej i wiem, że wypadnie mi karmienie (sklep, wycieczka, kawiarnia etc.) to poprostu biorę mały termosik z ciepłą wodą i butelkę z odmierzoną porcją mieszanki.

Zgłoś nadużycie #70 11 sierpnia 2011, 8:40

wampirella Zaprawiona w bojach

Black_rose napisał(a)

Na szczęście dzidzia mi jeszcze nie zaczęła nigdy spontanicznie domagać się jedzenia na spacerze. Jak wychodzę na dłużej i wiem, że wypadnie mi karmienie (sklep, wycieczka, kawiarnia etc.) to poprostu biorę mały termosik z ciepłą wodą i butelkę z odmierzoną porcją mieszanki.

Ja w ciąży mówiłam że nie będę "cycków wywalać", ale teraz mam to w dalekom poważaniu! Jak mała chce to ma. Siadam sobie na ławeczce i juz. Teraz jak już pije z buteleczki a szykuje się dłuższa wycieczka to mam mleczko w torbie.
Ps. wczoraj sukces, napiła się wody :) chyba naprawde ją suszyło hihi
Wampirella