Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Depresja w ciąży

Zgłoś nadużycie #11 18 października 2011, 9:16

mom.on.the.go Świeżo upieczona
Czy któraś w Was borykała się, bądź wciąż boryka się z problemem depresji w ciąży? Skąd wiadomo, że smutek nie jest rozczulaniem się nad sobą, a już chorobą? Jak sobie pomóc będąc za granicą i nie mając dostępu do terapeuty?
Nie potrafię już rozpoznać czy  moje samopoczucie to wciąż wina hormonów, czy już zaczął się problem. Brak chęci wstania z łóżka, brak celu życia i brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Do tego mdłości na samą myśl o posiłku. 
Jestem w 31 tygodniu ciąży i zdecydowanie nie potrafię sobie już poradzić.

Zgłoś nadużycie #12 18 października 2011, 11:24

snoopy90 Fajna mama

mom.on.the.go napisał(a)

Czy któraś w Was borykała się, bądź wciąż boryka się z problemem depresji w ciąży? Skąd wiadomo, że smutek nie jest rozczulaniem się nad sobą, a już chorobą? Jak sobie pomóc będąc za granicą i nie mając dostępu do terapeuty?
Nie potrafię już rozpoznać czy  moje samopoczucie to wciąż wina hormonów, czy już zaczął się problem. Brak chęci wstania z łóżka, brak celu życia i brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Do tego mdłości na samą myśl o posiłku. 
Jestem w 31 tygodniu ciąży i zdecydowanie nie potrafię sobie już poradzić.

na poczatek moze spróbuj z kims zaufanym porozmawiac o tym

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #13 23 maja 2016, 19:46

serenaw Zaprawiona w bojach
Dziewczyny odświeżam temat, depresja to choroba długofalowa, więc jeśli nawet pojawiła sie dopiero w ciąży to raczej nie minie po rozwiązaniu. No chyba, że będzie to jednorazowy epizod. Tak czy siak jeśli się źle czujecie warto się udać do specjalisty np. z kliniki http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ , bo po co macie się męczyć?

Zgłoś nadużycie #14 28 maja 2017, 13:33

mama89 Zadomowiona
@Serenaw także korzystałam z usług Psychomedic w ciazy i jestem bardzo zadowolona. Znalazła tak duzo ciepła i zrozumienia. A co najfajniejsze mozna rejestrować się online oraz telefonicznie: 22 253 88 88

Zgłoś nadużycie #15 17 lipca 2017, 8:34

Matka_WaRiatka Początkująca
Depresja w ciąży dotyczy nawet 10% przyszych matek. Teraz jestem w drugiej ciąży i miałam silny spadek nastroju cały 4 miesiąc ciąży. Po pierwszej ciąży przechodziłam deprsję poporodową, więc było spore prawdopodobieństwo, że sprawa się powtórzy (http://omatkowariatko.pl/depresja-poporodowa-1/). Z depresją poporodową można wygrać, tak samo jak z depresją w ciąży. Mi pomogło odwrócenie uwagi i może to zabrzmieć śmiesznie, ale zaczęłam haftować - to wyłącza myśli. Poza tym uważam, że warto poszukać specjalistę, który oceni czy nie trzeba włączyć farmakologii i będzie trzymać również rękę na pulsie po porodzie. Wiem, że za granicą jest to trudniejsze, ale na pewno wykonalne. Wsparcie najbliższych również jest kluczowe. Pozdrawiam!
www.omatkowariatko.pl

Zgłoś nadużycie #16 27 lipca 2017, 21:02

alamamama Zadomowiona
Mi na szczęście udało się przejść ciążę bez depresji, a byłam w niej jesienią i zimą. W moim suplemencie był, oprócz kwasu foliowego i dha, magnez, który pomaga na smuteczki. No i czasem pałaszowałam lody ;)

Zgłoś nadużycie #17 27 września 2017, 20:48

fuksssja Zaprawiona w bojach
Może warto pomyśleć o wizycie u specjalisty? dla dobra twojego no i oczywiście dziecka. Ja swego czasu znalazłam super terapeutę na https://szukamterapeuty.pl/wyszukaj/krakow/depresja-lub-obnizony-nastroj Takie sesje na prawdę bardzo pomagają człowiekowi, a nie ma sensu się męczyć