Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Depresja poporodowa

Zgłoś nadużycie #51 28 maja 2017, 13:16

mama89 Zadomowiona
Rejestracja: Lis, 2016 Posty: 73 Podziękowania: 0
Depresja poporodowa jest bardzo częstym zjawiskie u młodych mam, sama się z taką borykałam kiedy urodziłam pierwsze dziecko, jakoś sobie poradziłam z tym sama, ale było cięzko. Natomiast u koleżanki choroba depresyjna rozwineła się w takim stopniu że potrzebowała pomocy specjalisty. Skorzystała z Psychomedic, na tej stronie https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa można się online zarejestrować na wizytę i to przez całą dobę. Mają świetnych terapeutów. Uważam, że warto rozważyć w takim miejscu wizytę. Dbanie o zdrowie najważniejsze.

Zgłoś nadużycie #52 4 czerwca 2017, 23:43

czesia9 Świeżo upieczona
Rejestracja: Cze, 2017 Posty: 4 Podziękowania: 0
Mnóstwo kobiet ma depresję poporodową a tak mało z nich o tym mówi... Szkoda, bo to zwiększa świadomość społeczeństwa.

Zgłoś nadużycie #53 17 lipca 2017, 8:48

Matka_WaRiatka Początkująca
Rejestracja: Mar, 2014 Posty: 15 Podziękowania: 0
Należy odróżnić depresję poporodową od baby blues'a. Depresja nie przejdzie po paru dniach, a nawet tygodniach. Sama dochodziłam do siebie miesiącami i gdyby nie wczesna pomoc specjalisty to pewnie straciłabym jeszcze więcej z macierzyństwa (http://omatkowariatko.pl/depresja-poporodowa-1/). Ale wygrałam. Teraz jestem w drugiej ciąży i już mam za sobą silny spadek nastroju, co mnie tylko upewniło, że muszę przygotować się do kolejnej depresji poporodowej, żeby tym razem mnie nie zaskoczyła (http://omatkowariatko.pl/jak-przygotowac-sie-do-depresji-poporodowej/). Pisze do mnie wiele matek, które się boryka z tym problemem i wszystkie są autentycznie załamane, bo nie przyszedł różowy obraz macierzyństwa, którego się spodziewały. Tak jak ja. Ale z tym trzeba walczyć, żeby nie tracić tych pierwszych wspólnych chwil z naszym małym cudem.
www.omatkowariatko.pl

Zgłoś nadużycie #54 27 sierpnia 2017, 21:27

Nina85 Zadomowiona
Rejestracja: Lut, 2015 Posty: 59 Podziękowania: 0
Mi pojęcie depresji poporodowej jest nie znane bo nie miałam (może dlatego, że mam cudownego męza) ale moja siostra do dzisiaj walczy z tym, chociaż od porodu minęło już kilka miesięcy. Udało mi się namówić ją na konsultacje online z psychologiem przez stronę Bezproblemowo https://bezproblemowo.com/cennik/ bo na normalne wizyty się nie chciała zgodzić. Widzę, że pomału wychodzi z tego ale jeszcze długa droga przed nią.

Zgłoś nadużycie #55 18 września 2017, 14:35

Olaffowy3 Początkująca
Rejestracja: Maj, 2017 Posty: 28 Podziękowania: 0
Takie terapie on-line jak Bezproblemowo wspomniałaś to super opcja wlasnie na takie problemy. Przecież po ciąży na pewno nie macie sił na chodzenie po lekarzach, a też musicie ten czas spędzać ze swoimi dziećmi. Dlatego wydaje mi się że taka opcja jest bardzo fajna ;)

Zgłoś nadużycie #56 26 lutego 2018, 0:53

lusesitka774 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Lis, 2017 Posty: 357 Podziękowania: 0
Niestety, depresja poporodowa jest czymś powszechnym. Chcąc się z nią uporać warto udać się do psychologa, którego można znaleźć w krakowskim http://www.centrumdobrejterapii.pl/ - nie ma sensu próbować samodzielnie się z niej leczyć, gdyż prawdopodobieństwo, że zakończy się to powodzeniem, jest niewielkie...

Zgłoś nadużycie #57 13 kwietnia 2018, 11:12

olgaa884 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2016 Posty: 73 Podziękowania: 0
Wiele kobiet ma depresję poporodową, ale niewiele o tym mówi. Samodzielnie ciężko poradzić sobie, wsparcie rodziny może bardzo pomóc, warto też porozmawiać z psychologiem. Mamy na ogół nie mają wiele wolnego czasu, także dobrą opcję będzie terapia przez internet, widziałam, że tutaj https://psychomedic.online takie prowadzą, bardzo skuteczne, ale i wygodne - terapia odbywa się bowiem w domu.

Zgłoś nadużycie #58 10 września 2018, 8:28

mika.75 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 477 Podziękowania: 1
Mogę Ci polecić taką opcję jak poradnia zdrowia psychicznego łódź. Z Warszawy i innych miast w Polsce do Łodzi nie jest przecież daleko. Z pełną ich ofertą zapoznacie się na ich stronie internetowej, w razie pytań możesz też przedzwonić i dopytać.

Zgłoś nadużycie #59 24 września 2018, 23:55

Alicja01 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Wrz, 2016 Posty: 228 Podziękowania: 0
Depresja to poważna sprawa,ktorej nie mozemy ignorować tym bardziej kiedy urodzimy dziecko. Warto wybrac sie do prywatnej kliniki medox w Nowym Modlinie. Mają moim zdaniem najlepszych lekarzy psychologow nawet w całej Warszawie. Mowie tak, poniewaz dlugo szukalam wlasciwej pomocy no i trafilam do nich.

Zgłoś nadużycie #60 7 listopada 2018, 15:44

donna Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sty, 2017 Posty: 274 Podziękowania: 0
Depresja poporodowa często dotyka młode mamy i niekiedy konieczna jest pomoc psychologa. Ostatnio na https://kozeta.pl/ znalazłam bardzo dobre studio psychoterapii i rozwoju osobistego. Warto udać się tam po pomoc.

Zgłoś nadużycie #61 Wczoraj, 10:06

myszka2508 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 153 Podziękowania: 1
Też fajny artykuł znalazłam na temat depresji poporodowej - https://jestemmama.pl/depresja-poporodowa-oraz-inne-psychiczne-zaburzenia-okolop.... Myślę, że o tym problemnie zbyt mało nadal się mówi. A jest bardzo poważny. I nie powinien być lekceważony.