Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Dania wegetariańskie dla dzieci

Zgłoś nadużycie #31 17 stycznia 2017, 18:43

kokoszka Początkująca
Moim zdaniem jeśli rodzice konsultowali to z pediatra dziecka i uzgodnili pewne aspekty żywieniowe to nie ma się czym martwić,raczej trzeba gratulować dobrej postawy rodzicielskiej. Ja u swej pociechy zaczęłam wprowadzać świeżo wyciskane soki. Są nie tylko smaczne ale i pożywne,a co za tym idzie dziecko nie sięga już po niezdrowe przekąski,a oto mi chodziło. Zanim jednak zdecydowałam się na wyciskanie,sporo czasu poświęciłam na szukanie dobrej wyciskarki,odwiedziłam stronę https://hurom.com.pl/pol_m_Modele-wyciskarek_Hurom-HP-169.html
gdzie mogłam zapoznać się z różnymi wariantami.

Zgłoś nadużycie #32 26 kwietnia 2017, 12:31

damianka Zadomowiona
Również staram sie dawać duzo warzyw i owoców dla dzieci Nie mam z tym problemu poniewaz moje maluchy lubią takie produkty ( praktycznie od dzieciństwa były uczone takiego stylu odżywiania się , tak wiec na pewno nie muszę ich zmuszać d jedzenia brokułów czy marchewek).

Ostatnio również kupuję dla nich hummus w słoiczku:
http://profi.com.pl/hummus/#hummus

Do smarowania kanapek zamiast typowego pasztetu czy wędliny.

Zgłoś nadużycie #33 26 kwietnia 2017, 22:51

JolaA Zaprawiona w bojach
jeżeli pediatra pozwala to myślę że można spróbować, na pewno nie ma co na silę jej do tego przekonywać

Zgłoś nadużycie #34 27 kwietnia 2017, 16:50

aniulaxx Zaprawiona w bojach
Wydaje mi się, że powinno się dawać dziecku mięso, nieważne jakie kto ma przekonania. Nikt mi nie powie, że nie dodaje waznych mikro i makroskładników do organizmu

Zgłoś nadużycie #35 20 maja 2017, 18:12

fajnytatko23 Świeżo upieczona
dawaj dziecku mięso , dopiero potem ono samo zdecyduje czy nie chce czy chce je jeść - to powinna być osobista decyzja kazdej osoby

Zgłoś nadużycie #36 5 czerwca 2017, 13:35

agaposzek Gotowa na wszystko
Bez przesady... Wegetarianie wiedzą jak odżywiać dzieci, by dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników.

Zgłoś nadużycie #37 5 czerwca 2017, 20:57

oliwki222 Świeżo upieczona
jeśli chodzi o śniadania to my najbardziej lubimy grzanki z ciemnego pieczywa z mozzarellą i rukolą :)

Zgłoś nadużycie #38 3 lipca 2017, 12:59

Aguchan Gotowa na wszystko
Mnie ostatnio chodzą po głowie naleśniki gryczane.

Zgłoś nadużycie #39 14 lipca 2017, 11:49

Kamilanord Świeżo upieczona
Nie dawanie dziecku mięsa ojj odbije to się na jego zdrowiu. Temat wygląda na niezłą prowokacje. Jeżeli dziecko jak trochę podrośnie i samo zadecyduje że nie chce mięsa to tak, ale nie róbmy z dzieci wegetarian na silę, dzieci potrzebują białka
Program Partnerski zarabianie

Zgłoś nadużycie #40 5 grudnia 2017, 12:44

henia Zadomowiona
Oczywiście,że potrzebują białka. Ale warto mieć świadomość, że białko zawarte jest nie tylko w mięsie. Wielu wegetarian wykorzystuje w swoim jadłospisie warzywa i nasiona strączkowe, np ciecierzycę, soje, soczewicę. http://dietaabc.pl/zdrowie/ciecierzyca-wartosci-odzywcze-zastosowanie/ Zawierają one duże pokłady białka, a przy tym wpływają korzystnie na różna procesy w naszym organizmie. Warto to wiedzieć.

Zgłoś nadużycie #41 22 stycznia 2018, 13:38

zabulka Świeżo upieczona
Ja przeszlam na wegetarianizm z moja rodzina jakies pol roku temu, na poczatku nie mielismy zbyt wielkiego wyboru w posiłkach bo niewiele umiałam, ale postanowilam podzialac i poszlam tutaj http://www.cookup.pl/ na warsztaty z kuchni wegetarianskiej :D Nauczylam sie na tyle duzo ze teraz maz caluje mnie po rekach przy kazdym posilku hehe :D Warto zainwestowac we wlasna wiedze w koncu człowiek uczy sie przez cale zycie :D

Zgłoś nadużycie #42 7 lutego 2018, 11:28

monia02 Świeżo upieczona
Gorzej, kiedy dziecko jest alergikiem... Wiele warzyw jest silnie uczulająca.

Zgłoś nadużycie #43 26 lutego 2018, 9:42

Aguchan Gotowa na wszystko
Jabłka w cieście, naleśniki, zupa z soczewicy...jest jednak warunek, że dziecko nie ma uczuleń na takie jedzenie.

Zgłoś nadużycie #44 3 sierpnia 2018, 18:16

MiniMouse Początkująca
Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje białka, protein...Ludzie!!! Może zostawcie dziecku decyzję co do sposobu żywienia jak ukończy 18 lat i będzie już w pełni świadomym rozwiniętym prawidłowo człowiekiem!