Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Dania mięsne, obiadowe

Zgłoś nadużycie #71 19 lutego 2018, 16:59

szymikar Początkująca
Bez względu na to, jakiego typu danie mięsne szykujemy - zawsze stawiamy na jednego i sprawdzonego producenta. http://wolex.com.pl/ zaopatrują nas w przepyszne wyroby wędzone na drewnie. Wędliny zawsze są świeże, a przede wszystkim niezmiernie pyszne!

Zgłoś nadużycie #72 21 lutego 2018, 11:27

AnnaMarie711 Początkująca
Bardzo dobrą i zdrową opcją są dania z drobiu. Filet z piersi kurczaka jest bardzo dobrym mięsem, a nie wychodzi też wcale drogo. W przyrządzeniu też jest mega prostu i jest wiele przepisów na różne dania drobiowe więc u mnie chyba najczęściej wita w kuchni. Odpowiednie przyprawy też potrafią dużo zdziałać. Ja stosuje gotowe mieszanki jak np. przyprawa do złotego kurczaka z Knorra. Kiedyś próbowałam sama coś skomponować ale szkoda zachodu ;)

Zgłoś nadużycie #73 1 sierpnia 2018, 13:37

perlowa Świeżo upieczona
Szczerze to jak sie zrobi tak cieplo jak teraz to jakos moi domownicy nie maja az tak duzego apetytu. Faktem jest natomiast, ze bardzo lubia roznego rodzaju dania oparte wlasnie o mieso. Kurczak jak najbardziej sie sprawdzi pod warunkiem, ze jest z wolnego wybiegu .. najlepiej kupiony od pobliskiego rolnika. Te sklepowe niestety sa sztucznie karmione co negatywnie przeklada sie na wartosci odzywcze jakie mozna z nich uzyskac. Najszybsza metoda przygotowania jest zakupienie gotowej przyprawy do kurczaka oraz zrobienie go na grillu elektrycznym. Jesli pogoda sprzyja to mozna rowniez zrobic to w ogrodzie korzystajac z https://www.sklepogrodniczy.pl/grille/grille-elektryczne/ badz podobnego. Na swiezym powietrzu jakos lepiej wszystko smakuje do tego :)

Zgłoś nadużycie #74 22 sierpnia 2018, 12:59

barba26 Zaprawiona w bojach
filet z kurczaka nadziewany serkiem topionym i zawinięty w boczek piekę przez jakieś poł godzinki, do tego lubimy makaron, najczęściej kupuję z lubelli, jakoś najbardziej nam smakują, jakie warzywko i obiad gotowy

Zgłoś nadużycie #75 3 września 2018, 14:41

moniczkaotylia Świeżo upieczona
A przygotowywałyście kiedyś coś w kociołku elektrycznym do zup? Macie może jakieś sprawdzone przepisy. Moja mama mówi, że właśnie kiedys w podobnych było można przygotowywać zupy szybciej niż na palniku gazowy.

Zgłoś nadużycie #76 5 września 2018, 13:19

agaposzek Gotowa na wszystko
Ja mam dziś na obiad tajski ryż z kurczakiem i mango. Lubicie takie połączenia?

Zgłoś nadużycie #77 8 września 2018, 19:12

route86 Świeżo upieczona
Teraz znalezc ciekawe przepisy nie jest wielkim problemem. W sieci jest cala masa roznego rodzaju serwisow czy tez blogow. Mi najbardziej odpowiadaja miejsca gdzie uzytkownicy moga dzielic sie swoimi pomyslami. Jednym z takich jest ten serwis - https://uwielbiam.pl/przepis/zapiekanka-makaronowa-z-kurczakiem-i-mozzarella-w-s... gdzie znalazlem rewelacyjny przepis na zapiekanke. W sumie to najbardziej mi odpowiadaja tego typu dania .. sa latwe w przygotowaniu i zajmuje to naprawde malo czasu. Smak jak sie dobrze doprawi jest aksamitny .. dobrze sprawdza sie takze sos czosnkowy, tylko jak juz to trzeba go jesc solidarnie :)

Zgłoś nadużycie #78 13 września 2018, 8:19

U mnei dziś będzie chorizo z dynią i spaghetti na obiad. Najchętniej już bym je zrobiła.

Zgłoś nadużycie #79 14 września 2018, 16:17

concoillotte Świeżo upieczona
Mam w 100% to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać i nic ująć.
Jest wojna, są straty, tak to zawsze działa.

Zgłoś nadużycie #80 19 września 2018, 9:43

Co, też robisz spaghetti z dynią? Bo o niczym innym nie pisałam.