Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Dania i potrawy na przyjęcia dla dzieci

Zgłoś nadużycie #31 6 stycznia 2014, 19:04

madzia17 Początkująca
Te kolorowe kanapeczki to coś wspaniałego. Ja osobiście wycinam z chlebka, serka oraz kiełbaski różne kształty i układam je na talerzyku a co do sernika na zimno to naprawdę dobry pomysł moje dzieci go uwielbiają.

Zgłoś nadużycie #32 13 sierpnia 2014, 19:13

Aleksandra1982 Początkująca
Najprostsze i najzdrowsze są placuszki bananowe.Ich przygotowanie to 3 min. Każde dziecko w nich zasmakuje.Podaję przepis:
3 dojrzałe banany
2 jajka
wiórki kokosowe
szczypta cynamonu
5-6 łyżek mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Banany rozgnieść, dodać resztę składników. Ciasto powinno być dość gęste, aby placuszki dało się łatwo przewracać na patelni. Smażyć na oleju. Można podawać z konfiturami. Nie dosładzać.

Zgłoś nadużycie #33 17 sierpnia 2014, 16:12

edyta.s Fajna mama
Fajnym pomyslem (choc niekoniecznie zdrowym) sa parowki w ciescie drozdzowym - dziele 1 parowke na 4 czesci, kazda owijam ciastem, chwila w piekarniku i dzieciaki maja mini hot-dogi - polecam :)

Zgłoś nadużycie #34 28 sierpnia 2015, 9:47

dariena Zaprawiona w bojach
Zawsze można zamówić jakieś atrakcje czy katering na http://www.zigzigzag.com.pl
W sumie jeszcze nie korzystałam z oferty ale poważnie się zastanawiam nad nią :-)

Zgłoś nadużycie #35 18 września 2015, 9:21

dancia82 Świeżo upieczona
małe pizzerinki możesz zrobić , w sumie u nas zrobiłam ciasto drożdzowe, podzieliłam na małe placuszki, ponakładałam wszelkie dodatki na talerzyki i maluchy frajdę miały jak kazdy sobie sam pizze komponował. Kanapeczki małe podstawa, jakieś galaretki możesz zrobić, koktaile owocowe, sałatkę owocową

Zgłoś nadużycie #36 12 października 2015, 18:51

Werka12 Świeżo upieczona
U nas zawsze hitem są pomarańczowe galaretki :-) są bardzo smaczne i bardzo dekoracyjne i dzieciaki je uwielbiają :-)

Składniki:
- pomarańcze,
- różnokolorowe galaretki.

Sposób przygotowania:

Pomarańcze pociąć na ćwiartki. Środki zjeść lub wycisnąć z nich sok, a resztę dokładnie wydrążyć - tak, by została sama skórka. Przygotować galaretki w różnych kolorach i zostawić do ostygnięcia. Gotowe galaretki wlać do skórek pomarańczy, włożyć do lodówki i poczekać aż stężeją.

Zgłoś nadużycie #37 15 listopada 2015, 18:42

Piezga Świeżo upieczona
dobrym pomysłem są te paróweczki w cieście, które ktoś już tutaj polecał. Dodatkowo uważam że dobrą potrawą są frytki bo dzieci je uwielbiają, do tego małe kawałki kurczaka. Najlepsze są posiłki małe które dzieci mogą zabrać do ręki i nadal biegać i rozrabiać.

Zgłoś nadużycie #38 29 lipca 2016, 8:01

levender Zaprawiona w bojach
Jeśli szukacie jakiegoś pomysłu na obiad, który dzieci zjedzą ze smakiem to proponuję przygotować nuggetsy:
https://www.przepisy.pl/przepis/nuggetsy-z-kurczaka

Na stronie jest dobry przepis na nuggetsy z kurczaka, z którego robiłam obiad już wiele razy ( praktycznie znam przepis na pamięć). Jedzenie jest smaczne, nie jest za bardzo tłuste ( wszystko zalezy od tego ile dacie tam panierki).

Do wersji dla dorosłych dodaję tak jak jest w przepisie tabasco ale rezygnuję z niego w przypadku wersji dla dzieci.

Zgłoś nadużycie #39 29 lipca 2016, 14:00

mieta Świeżo upieczona
Parówki i keiłbaski robie czasem w cieście francuskim ;) Można też na słodko i do srodka na przykład włożyć pokrojone jabko :)

Zgłoś nadużycie #40 19 września 2016, 12:41

mamulka80 Świeżo upieczona
Też takie robię :) Podpatrzyłam, że w Lidlu mają takie gotowce hot-dogi i zaczęłam sama robić. Fajna opcja, bo można je zrobić na kolację i na drugi dzień też zabrać sobie do pracy bo świezości one tak szybko nie tracą.
Dzieciakom robie też takie hot-dogi z parówkami niskobiałkowymi z Balvitenu :)

Zgłoś nadużycie #41 15 listopada 2018, 16:22

eleona Zaprawiona w bojach
Jakie dania powinny jeść dzieci bez problemu dowiesz się ze strony http://cosmomama.pl/jajko-dla-niemowlaka/

Zgłoś nadużycie #42 22 listopada 2018, 20:31

dawako Zaprawiona w bojach
Postanowiliśmy, iż na imprezie urodzinowej córki zagoszczą tradycyjne potrawy. Wszystko to kwestia zdrowia, po co dzieciaki mają jeść byle co? Zadbaliśmy o właściwy katering z restauracji - wybór padł na www.lasuch.waw.pl . Moja firma także korzysta z ich usług, oferują przepyszne jedzonko!

Zgłoś nadużycie #43 20 grudnia 2018, 16:36

Giarra Świeżo upieczona
Wejdź sobie na kwestie smaku lub mojewypieki, a na pewno znajdziesz tam odpowiedni przepis.

Zgłoś nadużycie #44 24 grudnia 2018, 17:40

KiteIkar Świeżo upieczona
super, moja córa to uwielbia!

Zgłoś nadużycie #45 13 stycznia 2019, 14:15

mocca Zaprawiona w bojach
Ze słodkości to ja robiłam np. zielone ciasto shrek z galaretką, muffinki z czekoladą, wafle z masą kajmakową, rogaliki z dżemem w środku etc ;) oczywiście zadbała też o to, by na kinderparty nie brakowało napojów np. soków tymbark i dania ciepłego.

Zgłoś nadużycie #46 30 stycznia 2019, 19:11

doriana Zaprawiona w bojach
Lubię gotować i szykować dania na takie imprezy ale tylko wtedy jak mam czas i dobry przepis, dlatego zwykle korzystam z tej strony https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/obiad-z-fileta-z-kurczaka bo tu są różne przepisy o różnych stopniach trudności i co ważne jest też podany czas przygotowania danej potrawy

Zgłoś nadużycie #47 8 lutego 2019, 17:40

adrian33 Świeżo upieczona
Nie mam za bardzo zdania w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc.

Zgłoś nadużycie #48 26 lutego 2019, 21:05

Tintanka Zadomowiona
Same fajne rzeczy tutaj opisujecie ;) ja jeszcze od siebie dodam coś dobrego do picia jak chociażby dobry sok pomarańczowy ale taki 100% z dr Witt. Jest bardzo dobry ;)

Zgłoś nadużycie #49 22 marca 2019, 16:50

Kazoo Zadomowiona
Zależy jaka impreza. Jeśli przyjęcie w domu to możecie coś tam ciekawego przygotować, ale na przykład jak mój Szymek był ostatnio na imprezie organizowanej przez http://superliny.pl/ to tam z jedzenia poszło tylko to, co można było chwycić w rękę, szybko zjeść i lecieć dalej do zabawy. Tak ich pochłonęły dmuchańce, że o jedzeniu nie było mowy :D Zjedli kanapeczki, parówki w cieście i kilka innych tego typu przekąsek, ale na przykład sałatki czy coś innego, co trzeba nałożyć na talerz zostało.

Zgłoś nadużycie #50 28 marca 2019, 9:16

monik45 Zaprawiona w bojach
Widziałam całe mnóstwo fajnych pomysłów na wykorzystanie owoców na takie imprezy. :D Ale to już trzeba się bawić z takimi dekoracjami. :D Poza tym nie zapomnijcie kupić jakieś kubki papierowe i talerzyki na takie imprezy, bo lepiej nie dawać prawdziwych naczyń. :D