Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czy okap jest niezbędny?

Zgłoś nadużycie #11 13 grudnia 2013, 10:18

Selena29 Świeżo upieczona
Ciekaw jestem waszego zdania w tym temacie. My zasadniczo uważamy, że się przyda i dlatego będzie się za czymś rozglądać, niemniej nie wiem, czy za ten sprzęt koniecznie trzeba dużo wydać. W każdym razie podzielcie się swoimi opiniami. Macie u siebie, używacie?

Zgłoś nadużycie #12 13 grudnia 2013, 11:31

Madzia.90 Gotowa na wszystko
Ja na moim wynajmowanym mieszkaniu nie mam okapu, jednak teraz jestem w trakcie wyprowadzki do swojego mieszkanka i tam z pewnością zamontujemy okap :)

Zgłoś nadużycie #13 13 grudnia 2013, 12:24

Konto usunięte
ja nie mam okapu i zyje. i okapu miec nie bede. mialam - bez rewelacji.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #14 16 grudnia 2013, 20:33

carbonara Fajna mama
Ja rowniez okapu nie mam i nie mam zamiaru miec...kiedys mieszkalam u babci i ona miala okap,tylko dla ozdoby bo wcale nie byl uzywany...

Zgłoś nadużycie #15 16 grudnia 2013, 20:38

Milka_S Fajna mama
a mi się akurat okap przydaje. mam kuchnie w aneksie, co prawda z odstępem do okna, ale nie zawsze mogę otworzyć okno podczas gotowania i wtedy zawsze używam. inaczej mam zaparowane okna. a są mieszkania gdzie aneks znajduje się w takim miejscu że do okna jest trochę i ciut ciut i wtedy wydaje mi się że okap jest wręcz niezbędny, chyba że chcemy aby zapachy roznosiły się po całym mieszkaniu.

Zgłoś nadużycie #16 22 grudnia 2013, 10:55

spikerka Świeżo upieczona
Ja również nie posiadam okapu i daje rade już od wielu lat. To kwestia przyzwyczajenia. Uważam, że to jednak niepotrzebny wydatek.

Zgłoś nadużycie #17 22 grudnia 2013, 11:01

AgnieChaa19 Fajna mama
Ja również okapu nie mam, i to już ponad 4 lata, daje rade. Moim zdaniem to jest zbędne, ale kto jak uważa, da się przeżyć bez tego ;)

Zgłoś nadużycie #18 3 marca 2014, 12:27

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Ja z kolei jestem zdania, że okap jest bardzo przydatnym i ważnym sprzętem w każdej kuchni. U mnie szczególnie się sprawdza, ze względu na to, że mam otwartą kuchnie na salon i wszelkiego rodaju nieprzyjemne zapachy nie przechodzą do innych pomieszczeń oraz wilgoć i tłuszcz nie osadza się na meblach. Na rynku jest wielu różnych producentów aczkolwiek ja jestem wierna Ciarko - http://www.ciarko.pl/ Służy nam w naszym domu - i nie tylko naszym - już od kilku dobrych lat, a więc jesteśmy zadowoleni.

Zgłoś nadużycie #19 3 marca 2014, 16:50

berenika Fajna mama
Ja mam okap i mi się przydaje, bo inaczej by mi parowało na szafki po bokach by się zniszczyły. Poza tym tez mam kuchnię z salonem, więc zapachy tak się nie rozchodzą. Mam okap firmy Akpo, trochę tańsza firma, ale niczym się nie różni od tych bardziej znanych (poza ceną).

Zgłoś nadużycie #20 7 marca 2014, 15:07

monsoon Świeżo upieczona

Aga.W napisał(a)

ja nie mam okapu i zyje. i okapu miec nie bede. mialam - bez rewelacji.

Też żyję bezproblemowo bez okapu :) pieniądze zaoszczędzone można zawsze wydać na coś bardziej kreatywnego.

Zgłoś nadużycie #21 26 marca 2014, 21:01

File07 Początkująca
Ja nie mam i jakoś nie tęsknie.

Zgłoś nadużycie #22 14 lipca 2014, 15:27

Konto usunięte
Gdy mieszkałam u rodziców to mielismy okap. Teraz gdy jestem na wynajmie to nie mam i nie tęsknię :-)

Zgłoś nadużycie #23 13 stycznia 2017, 8:45

goska86 Początkująca
Według mnie okap w kuchni jak najbardziej się przydaje, boję się pomyśleć jak wyglądają ściany i sufit w kuchni, w której nie ma okapu i wszystkie kuchenne opary i wilgoć osadzają się w pomieszczeniu. Ja mam dosyć niewielką kuchnię, ale pomimo tego mam w niej okap teleskopowy (model KTH 10.162 X od Kernau). Z tego co pamiętam, to kosztował ok. 400 złotych. Jest solidnie wykonany, posiada 2 stopnie pracy wentylatora, może pracować w trybie pochłaniacza i wyciągu - i przede wszystkim dobrze radzi sobie z wchłanianiem wszystkich kuchennych oparów.

Zgłoś nadużycie #24 13 stycznia 2017, 22:19

parabola Początkująca
Wiele lat mieszkaliśmy bez okapu i nie było problemów z sufitem. Teraz mamy okap i sama nie wiem czy zdecydowałbym się na niego po raz kolejny. Moim zdaniem zbędny.

Zgłoś nadużycie #25 14 stycznia 2017, 12:31

Marikka Gotowa na wszystko
Sama też planuję zakup jakiegoś okapu, bo jednak moim zdaniem w kuchni jest niezbędny, zwłaszcza kiedy widzę, że okna coraz częściej mi parują. Nawet pomyślałam sobie, że skorzystam z oferty http://www.euro.com.pl/okapy-do-zabudowy.bhtml , bo z tego co widzę, wybór okapów do zabudowy jest tam bardzo duży, a i ceny fajne. Możecie mi jednak powiedzieć, na jaki konkretnie model warto postawić?

Zgłoś nadużycie #26 16 stycznia 2020, 19:20

a77gata Początkująca
Według mnie niezbędny, sama mam hob2hood electolux, sam się włącza podczas gotowania, świetnie pochłania zapachy, które rozstają w kuchni i nie wędrują po domu i na pewno szafki nie sa tak oblepione tłuszczm.