Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czy można pić kawę w ciąży?

Zgłoś nadużycie #151 31 lipca 2015, 10:43

dariena Zaprawiona w bojach
To tak samo jak by zapytać czy ciąża a olejki eteryczne są wskazane- http://aromterapia.bialystok.pl/olejki-eteryczne-w-ciazy/
Skąd my to mamy wiedzieć, o tym chyba ginekolog decyduje!

Zgłoś nadużycie #152 10 sierpnia 2015, 10:37

Ingusia777 Zadomowiona
słaba kawa rozpuszczalna nie za często, czemu nie

Zgłoś nadużycie #153 11 sierpnia 2015, 14:44

runkun Zaprawiona w bojach
właśnie raczej parzoną niż rozpuszczalną.

Zgłoś nadużycie #154 30 grudnia 2015, 12:32

karolinka428 Świeżo upieczona
Słyszałam, że przesadzanie z kawą w czasie ciąży nie jest zalecane ze względu na to, że płód znacznie dłużej metabolizuje kofeinę. W związku z tym przerzuciłam się na popularna zbożówkę. Czy ta kawa bezkofeinowa jest dla mojego maleństwa całkowicie bezpieczna?

Zgłoś nadużycie #155 30 grudnia 2015, 15:30

diamonds Początkująca
Kawa zbożowa jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, kawa zbożowa typu Anatol jest produkowana z naturalnych surowców takich jak żyto, cykoria, burak ćwikłowy niemodyfikowanych genetycznie bez konserwantów i sztucznych dodatków, a więc nie zawiera kofeiny. Inaczej jest z kawą bezkofeinową, która wbrew swojej nazwie zawiera pewną (znacznie mniejszą w porównaniu z kawą tradycyjną) ilość kofeiny. Jeśli przyszła mama potrafi zrezygnować z kawy, a lubi kawę zbożową taką właśnie polecam, jeśli nie jest w stanie wyeliminować kawy tradycyjnej z codziennego jadłospisu można zamienić ją na kawę bezkofeinową w niewielkich ilościach (do 2 filiżanek/dzień) pitą z dużą ilością mleka. Wybierając odpowiednią kawę dla siebie należy uważnie czytać etykiety. :)
studentka dietetyki ;)

Zgłoś nadużycie #156 30 grudnia 2015, 15:31

diamonds Początkująca
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Zgłoś nadużycie #157 30 grudnia 2015, 23:09

AniaRe Początkująca
mi lekarz powiedział, że spokojnie można wypić jedną, niezbyt mocną kawę dziennie. Zbożówkę piłam bez ograniczeń

Zgłoś nadużycie #158 16 stycznia 2016, 0:30

kionoe Początkująca
Ja jak tylko się dowiedziałam, zaczęłam ograniczać i piłą jedną, naprawdę słabą. Teraz tylko kujawiankę :) I bardzo ją polubiłam :)

Zgłoś nadużycie #159 19 stycznia 2016, 13:29

pizamowa_panna Świeżo upieczona
witam wszystkie mamy, bardzo zmagałam się z piciem kawy podczas ciąży.. jestem kawoszką na maksa i uwielbiam pić kawę nawet kilka razy dziennie. wpadłam jednak na dobry pomysł, żeby nie wypaść z porannego rytmu dawki energii kofeinowej ;) zastępowałam ją guaraną lub kofeiną w proszku! bardzo fajna rozwiązanie bo można je dosypywać po prostu do zdrowyh szejków czy zupek.. ja robiłam rano po prostu kakao i dodawałam do niego kofeinę. można kupić ją online rzecz jasna i ja tak robiłam link dla mam -> http://kofeina-sklep.pl/14-kofeina jeśli jednak nie chcecie w ogóle brać kofeiny to istnieje coś takiego jak DECAF czyli kawa bez.. kawy. albo inka zbożowa jest pyszna ;) pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie #160 19 stycznia 2016, 19:59

Aga_W Zaprawiona w bojach
w piciu kawy wlasnie kofeina jest niewskazana ;) inka czekoladowa wymiata ;)

Zgłoś nadużycie #161 28 stycznia 2016, 9:21

Xionc Początkująca
Pija kawę bezkofeinową lub inkę bo przecież nie dałabyś noworodkowi do picia kawy a inka jest zdrowa. W ciąży nie wolno pić niektórych ziół http://dumnamama.pl/ziola-w-ciazy/ a co dopiero kawy

Zgłoś nadużycie #162 28 stycznia 2016, 16:11

fionka Świeżo upieczona
Jak masz wątpliwości, to nie pij. Kawa nie jest nam do życia potrzebna :)
http://dobre-betonowe-szamba.pl/gliwicach

Zgłoś nadużycie #163 28 stycznia 2016, 16:21

Minnie Świeżo upieczona
Ja pije normalnie jedna dziennie sypana z mlekiem

Zgłoś nadużycie #164 14 marca 2016, 9:16

mia7 Początkująca
Ja Inke piłam bo lubię Inke ale znajoma piła zwykłą kawę - 1 dziennie i nie wpłynęło to negatywnie na ciążę.

Zgłoś nadużycie #165 14 marca 2016, 14:14

beata333 Gotowa na wszystko
Ja piłam kawę w 1 ciąży i w drugiej też piję. Nic się złego nie dzieje. Lekarz też nie zabronił. Bardzo lubię sklep https://ekoitalia.pl/ gdzie jest spory wybór kaw. Nie znalazłam lepszego sklepu z kawami niż Ekoitalia. Myślę nad zakupem porządnego ekspresu.

Zgłoś nadużycie #166 16 marca 2016, 10:21

arendelka Zaprawiona w bojach
Ja piłam kawę w ciąży ale rozpuszczalną. Jeśli nie masz problemów z ciśnieniem to myślę, ze nie ma przeciwwskazań, zapytaj jeszcze lekarza :)
W Auchan możesz kupić bardzo dobrej jakości Coffee Rebels, skład ma super. Dostępna jest w kilku smakach, mnie najbardziej kusi kokosowa Wake Up Coffee.

Zgłoś nadużycie #167 30 marca 2016, 12:22

maluki Zadomowiona
czemu nie? W pierwszej ciazy piłam nawet 2 kawy dziennie ale z mlekiem. W tej ciazy ze wzgledu na powracajace zaparcia nie pijam juz takiej ilości kawki. Na zaparcia stosuję dicopeg, przechodzi wszystko i wtedy pijam już jedną kawę z dużą ilościa mleka i jest ok

Zgłoś nadużycie #168 31 marca 2016, 23:09

mic Świeżo upieczona
Ciekawe czy kawa niskodrażniąca, np http://sklep.darboven.pl/marka/idee-kaffee-11 jest bardziej zalecana do picia w czasie ciąży. Wie ktoś?

Zgłoś nadużycie #169 8 kwietnia 2016, 14:17

Klaudis Świeżo upieczona
To trochę mnie pocieszacie że można pić :) Ja właśnie piję jedną (najczęściej rozpouszczalną, ale mogę sie przerzucić na sypaną) kawę dziennie, i to jest taki mój poranny rytuał, bardzo kawę lubię i byloby mi naprawdę ciężko bez niej nie mówię miesiąc - 2-3 ok, ale 9 miesięcy, ciężko :( Postaram się ograniczyć jak już uda mi się zajść w ciąże, ale dobrze wiedzieć że nie jest to aż takie restrykcyjne obostrzeżnie :)

Zgłoś nadużycie #170 8 kwietnia 2016, 16:59

AgataDuSo Zaprawiona w bojach
Można pć kawe w ciaży tylko wtedy nie mozna pic żadnych napoji z kofeiną, bo dzienna porcja kawy dla ciezarnej to jest 300ml dziennie. Ja piłam tyle w pierwszej ciąży mała urodział sie zdrowa.