Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czy mam wystarczająco mleka?

Zgłoś nadużycie #11 27 listopada 2009, 12:49

Dorota987 Świeżo upieczona
Rejestracja: Lis, 2009 Posty: 1 Podziękowania: 0
Mam 6-tygodniowego synka. Piersi już nie wypełniają mi sie tak bardzo jak po porodzie, ciągle są miekkie. Waga synka jest odpowiednia i dobrze przybywa tylko obawiam się czy zdołam go nadal karmić tylko piersią?

Zgłoś nadużycie #12 27 listopada 2009, 15:29

Mirka Świeżo upieczona
Rejestracja: Lis, 2009 Posty: 10 Podziękowania: 2
Nie ma się czym zamartwiać. Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze to wszystko jest ok i pokarmu również. W szóstym tygodniu po porodzie to już okres kiedy laktacja idealnie dostosowuje się do potrzeb dziecka - każdego dnia powstaje tyle mleka ile dziecko wypija.
Wrażenie, że piersi stają sie miekkie czesto niepokoi mamy karmiące piersią jednak to nie wcale nie oznacza, że mleka jest za mało albo, że znika. Okres nawału mlecznego masz już za sobą.

Zgłoś nadużycie #13 26 października 2010, 11:05

nina Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 5 Podziękowania: 0
Ja też mam problemy z karmieniem , nie wiem czy moje dziecko jest głodne, czy tylko chciało się napić. Tomek ma 6 miesięcy i karmię go prawie co 3 godziny.

Zgłoś nadużycie #14 26 października 2010, 11:21

benia2 Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 4 Podziękowania: 0
Prze pierwsze 3 miesiące życia niemowlaki mogą jeść nawet co godzinę, mają jeszcze bardzo małe żołądki. Starsze niemowlęta ssą coraz krócej, zjadając duże porcje mleka. Trudno odróżnić, czy tylko piją, czy jedzą, chyba że domagają się piersi kilka razy z rzędu, co 10-15 minut. Wówczas można się z orientować, czy chce jeść, czy pić. Ale piszesz, że je w odstępach 3 godzinnych, widocznie taki ma rytm i tyle właśnie potrzebuje. Jeżeli dziecko jest zdrowe i prawidłowo przybiera na wadze, to nie ma się czym martwić.

Zgłoś nadużycie #15 28 lutego 2011, 12:37

aagaaz Świeżo upieczona
Rejestracja: Lut, 2011 Posty: 34 Podziękowania: 0
Najważniejsze abys się nie denerwowała... Tak ciągle powtarza mi moja mama... Im dziecko będzie więcej jadło tym więcej będziesz produkować pokarmu... NIe martw się na zapas , napewno wykarmisz maleństwo...
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba...