Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czy bierzecie chwilówki

Zgłoś nadużycie #11 10 grudnia 2015, 9:57

Lubiekotki Gotowa na wszystko
Cześc dziewczyny.Czy zdarzało sie Wam brać chwilówki? Sama sie nad tym zastanawiam, konkretnie nad ofertę pierwszej chwilówki gratis. Myślicie,ze warto?

Zgłoś nadużycie #12 10 grudnia 2015, 11:10

olga29 Zaprawiona w bojach
Jedynie wtedy kiedy będziesz na 100% pewna,ze bedziesz mogła tą chwilówkę spłacić. Oprocentowanie takich kredytów jest bardzo ale to bardzo wysokie... Wiele osób o tym nie wie ale może być to nawet kilkaset albo kilkadziesiąt tysięcy procent w ciągu roku.... Nigdy nie korzystałam z chwilówek i nigdy nie zamierzam. O wiele lepszy jest bank.Wprawdzie procedura jest dłuższa ale jest to mniej ryzykowne.
Poza tym zerknij sobie na to forum o chwilówkach:
http://www.forum-kredytowe.pl/f150/
Możesz sobie poczytać jakie są opinie osób na temat takich kredytów.
optymistka

Zgłoś nadużycie #13 10 grudnia 2015, 14:36

sylwiia23 Świeżo upieczona
Nie, ja nigdy nie daje sie nabierac bo dla mnie to banda oszustów. Mówia ze niby pierwszy kredyt jest gratis a pozniej przychodzą Ci odsetki do zaplacenia nie wiadomo skąd. Juz wole poczekac i odlozyc sobie na cos niz bawic sie w cos takiego..

Zgłoś nadużycie #14 15 grudnia 2015, 14:10

Yogurth Zaprawiona w bojach
Też nie odważyłabym się wziąć chwilówki, przecież oni zawsze znajdą sposób, żeby zedrzeć z człowieka kasę, a jak raz znalazłeś się w bazie to przerabane. W sumie też miałam taki moment, bo wydawało mi się, że będę musiała robić remont granat swojego auta, na szczęście diagnostyka silnika, którą zrobili mi tutaj w Zabrzu http://www.serwistoyoty.pl/zima-juz-cie-nie-zaskoczy wykazała, że tego nie potrzebuję. Ale rozumiem, że sa momenty, kiedy to wygląda na łatwą kasę. Myślę jednak, że nie warto...

Zgłoś nadużycie #15 23 grudnia 2015, 4:23

Marikka Zaprawiona w bojach
Ja jestem absolutnie przeciwna braniu chwilówek i zawsze kiedy potrzebuję jakiejś dodatkowej gotówki, zaglądam na bardzo funkcjonalny portal z ogłoszeniami dotyczącymi pracy, a konkretnie http://praca.gratka.pl/ i po znalezieniu chociażby jakiegoś zlecenia na umowę o dzieło, mogę pozwolić sobie na większe wydatki, nie obawiając się przy tym, że spóźnię się z zapłaceniem raty pożyczki.

Zgłoś nadużycie #16 23 grudnia 2015, 9:18

loczekblond Świeżo upieczona
Chwilowki niestety są strasznie oprocentowane. Potem nie wiesz skąd masz takie wysokie odsetki. Zawsze bylam przeciwniczką takiego pozyczania pieniędzy. Zawsze szukam jakiegoś innego rozwiązania, wole troszkę poczekać i odłożyć, ale jeżeli sytuacja jest pilna chyba udalabym się do banku niż brała chwilowe.

Zgłoś nadużycie #17 5 stycznia 2016, 11:29

Ingrid Gotowa na wszystko
Oprocentowanie chwilówek jest wysokie ale w niektórych sytuacjach może byc to znacznie lepsza opcja niż na przykład wzięcie kredytu w banku.... Na przykład w sytuacji, w której bierzemy pierwszą darmową chwilówkę. Zerknijcie sobie na przykład tutaj:
https://www.viasms.pl/

Obecnie via sms daje taką możliwość. Możecie pozyczyć 1000 zl ( jest to jednorazowa promocja jeśłi nie korzystaliście jeszcze z ich usług). Macie określony okres na spłątę. Jeśli spłacicie to w tym okresie to nie płacicie nic. Żadnej prowizji oraz żadnego oprocentowania. Tak więc jest to o wiele lepsza opcja niż załatwianie kredytu w banku.

Zgłoś nadużycie #18 8 stycznia 2016, 13:53

Ja raczej odradzam chwilówki. W ten sposób bardzo prosto można się zadłużyć. Zdecydowanie bardziej wolę oszczędzać. Jak się nie da, to ewentualnie pożyczyć. chwilówki to bardzo duża spłata odsetek. Jesli macie taka możliwość zdecydowanie lepiej omijać takie chwilówki szerokim łukiem...

Zgłoś nadużycie #19 10 stycznia 2016, 13:18

Pamelcia Gotowa na wszystko
nie wiem co by się takiego musiało zdarzyć żebym sięgnęła po chwilówkę. Nie ma takiej opcji.

Zgłoś nadużycie #20 13 stycznia 2016, 12:41

Tak jeszcze a'propos tego tematu, to bardzo długo zbieraliśmy na samochód, generalnie chcieliśmy nowy, ale niestety tak dużo nie zarabiamy. No i też do głowy nam przyszło, żeby wziąć chwilówkę i dołożyć, ale w końcu na szczęście wrócił nam rozum. Znaleźliśmy komis samochodowy w Zabrzu z dobrymi ofertami i kupiliśmy używane http://www.pewnyautomobil.pl/komis myślę, że zawsze warto postawić na taką alternatywę

Zgłoś nadużycie #21 15 stycznia 2016, 17:11

ja nigdy bym się nie zdecydowała na wzięcie chwilówki

Zgłoś nadużycie #22 18 stycznia 2016, 14:35

biedronkaja Zaprawiona w bojach
Dla mnie chwilówka równa się kłopoty. lepiej korzystać z sprawdzonych miejsc. Może zainteresują cię oferty z https://proficredit.pl/ Maja propozycje pożyczek na zaświadczenie, dowód, ciekawe są propozycje dla firm. Istnieje też możliwość załatwienia wszystkich formalności przez telefon i tą drogą otrzymać pożyczkę.

Zgłoś nadużycie #23 22 stycznia 2016, 13:34

dokładnie takie samo mam podejście do tej sprawy.

Zgłoś nadużycie #24 29 stycznia 2016, 21:48

darla Początkująca
Jak unikam jak ognia :)

Zgłoś nadużycie #25 30 stycznia 2016, 18:03

MamaAni Zaprawiona w bojach
Chwilówki nie. Zdarzyło mi się brać pożyczkę w lombardzie na zasadzie zastawiam telefon pożyczam 500 zł i oddaję za tydzień. Do zwrotu miałam 530 zł więc nie było tak źle, a miałam wtedy duże problemy potrzebowałam tych 500 zł jak ognia. Tylko trzeba korzystać z głową, musimy mieć pewność, że pożyczkę spłacimy w odpowiednim czasie.

Zgłoś nadużycie #26 21 lutego 2016, 14:41

Zanetka88 Początkująca
osobiście nie brałam ale znajoma wzięła w Wonga i była zadowolona. Kosztów nie znam. Napisz sobie do Wonga albo poszukaj sama na stronie.

Zgłoś nadużycie #27 22 lutego 2016, 19:32

mamcia8 Świeżo upieczona
Nie brałabym chwilówek, nigdy. Weźmiesz raz obiecują Ci, że wszystko będzie super, a potem masz kosmiczne odsetki...

Zgłoś nadużycie #28 4 marca 2016, 17:37

oewonga Świeżo upieczona
Witam! Zanetka88, dziękuję za wspomnienie oferty pożyczki w wonga.com. Warto z niej skorzystać, bowiem to pewność sprawdzonej oferty, bez żadnych ukrytych kosztów. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni w wonga.com wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.com, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.com. Dodam, że podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki bierzemy pod uwagę m.in. informacje w biurach informacji gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz ocenę zdolności kredytowej Klienta.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem +48 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na naszej stronie https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=fajnamama.

Pozdrawiam
Tomasz | Ekspert wonga.com

*Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Zgłoś nadużycie #29 19 kwietnia 2016, 15:24

Kamilq Świeżo upieczona
Nigdy w życiu chwilówek!
Ostatnio szukałam informacji o programie 500+ bo tak się składa, że jestem mamą 3 dzieci i natknęłam się na warty przemyślenia artykuł.
https://chwilowo.pl/prasa/chwilowki-a-program-500-na-kazde-dziecko-czy-komornik-...
W sumie to nie ma co go czytać, a wystarczy spojrzeć na tytuł i już wszystko jasne!

Jeśli bierzecie chwilówki to później nie miejcie pretensji, że zawita do Was komornik po te 500+ od dziecka. Nie wiem jak można być nieodpowiedzialnym rodzicem by zadłużenie spłacać kosztem swoich dzieci, szkołą czy jakiegokolwiek rozwoju. Te pieniądze są dla dzieci, nie dla Was czy komorników!

Zastanówcie się zanim sięgniecie po pożyczkę!

Zgłoś nadużycie #30 19 kwietnia 2016, 15:28

Kamilq Świeżo upieczona
Aaa, i proszę nie mówcie mi, że każdy kto wziął to miał jakieś problemy przed tym. Każdy ma jakieś problemy. Życie jest piękne tylko na filmie. Jak ktoś ma pieniądze to nie ma zdrowia i na odwrót. Znam całą swoją rodzinę i wiem kto z czym się boryka co dzień. Tłumaczenie komuś, że wziął chwilówkę bo musiał to nie tłumaczenie. Czy wcześniej aby dał z siebie 100% by jej nie brać? Poszukał dodatkowej pracy, zapytał o pomoc kogoś z rodziny? Jak bardzo się starał, czy ma nałogi, a jeśli tak to czy próbował je rzucić?
Zmiany zaczynamy od siebie, a tłumaczenia osób zadłużonych (nie mówię o oszukanych) nei przyjmuje do wiadomości!