Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcówki 2015

Zgłoś nadużycie #6671 24 marca 2015, 10:37

pendzllowa Gotowa na wszystko
Dziewczyny, czy wasze maluchy też mają tak, że czasem się tak gwałtownie przerzucają? Moja Agata od 3 dni robi mi dyskotekę w brzuchu i generalnie się ciesze, że jest aktywna, ale czasem się aż mnie straszy jak cały brzuch się zatrzęsie i aż zaboli jak się wierci.

Zgłoś nadużycie #6672 24 marca 2015, 10:55

martula1989 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny ale piszecie dużo na tym fejsie dziś chyba nie nadrobie...
Pendzllowa u mnie też w brzuszku szaleństwo od czasu do czasu,ale to sie trzeba cieszyć że ruchliwe :)

Zgłoś nadużycie #6673 24 marca 2015, 11:08

Ja tez na fejsie pomału nie wyrabiam ;p
A z ruchów się cieszę, ale to jest u niej ewidentne odchylenie od normy ;p

Zgłoś nadużycie #6674 24 marca 2015, 11:09

natka13 Gotowa na wszystko
Hej ja się witam tu....nie pykne FB.
Jestem chora na calegho, gorączka, kaszel......
Moje kochane ile apapow na dobę można w naszym stanie?
Kupilam prenalen...bo tez mi pomaga...obym stanęła na nogi....

Do usłyszenia

Zgłoś nadużycie #6675 24 marca 2015, 11:13

Ojoj... biedna Ty :( Oby szybko odpuściło :*
Ile apapów można to nie wiem :/ ale mi lekarz kiedyś polecił Paracetamol - on działa też przeciwzapalnie i podobno lepszy niż apap. A bierze się go chyba co 3-4h.

Zgłoś nadużycie #6676 24 marca 2015, 11:31

orchidea33 Zaprawiona w bojach
Ja tez przeziebiona ,musze chyba Do lekarza sie wybrac.
Ja nie jestem pewna czy mozna apap wogole brać w ciąży.:-/
Dużo zdrówka zycze

Zgłoś nadużycie #6677 24 marca 2015, 11:35

Jasmina Gotowa na wszystko
Natka tez kupiłam ten prenalen... w czwartek choćby na czworaka to juz muszę iść na tą glukozę... bo potem nie będę mieć wyniku na wizytę... a czuje się fatalnie....

Zgłoś nadużycie #6678 24 marca 2015, 11:38

Orchidea - apap można brać. Nawet jak byłam u lekarza ogólnego w 5 chyba tygodniu to zalecił mi apap na ból głowy. Wiadomo, że na ulotce będzie pisać, żeby się skonsultować z lekarzem, ale coś trzeba wziąć, a to jedne z lżejszych leków.

Zgłoś nadużycie #6679 24 marca 2015, 11:41

sully Początkująca
Ojoj biedaczyska :( APAP można w ciąży, ale ile to nie wiem.Paracetamol tez można brac ale on zdaje się chybatylko jest przeciwbólowy.
Co do ruchów to mój wczoraj chyba się cały obrócił do gory nogami, bo AZ mi brzuch wypchnal na kształt stożka :O

Zgłoś nadużycie #6680 24 marca 2015, 11:54

Malina89 Fajna mama
Pendzllowa mój też szaleje a zwłaszcza jak leże na lewym boku jak ostatnio wam opisywałam. Czasami tak się rzuca raz za razem jakby miał jakieś drgawki albo co :-/
Apap można. Mi ginka przy bolu zeba pozwoliła brać 3 razy dziennie po 1 tabl.
I coś jeszcze miałam napisać ale zapomniałam :-P
a ze tez mój syn się czasami wypina i mam problem bo liczę ile razy twardnieje mi ten brzuch w ciągu dnia i czasem mam ciężko rozroznic czy to brzuch czy dziecko ;-)

Zgłoś nadużycie #6681 24 marca 2015, 12:03

Eve82 Gotowa na wszystko
Oj, ciężko na FB. Strasznie dużo się mnoży postów i nie wiem co i gdzie czytać.Tutaj jest jakaś chronologia.

Jasmina, Natka, Orchidea - Zdrówka, oby choróbstwa odpuściły.

Zgłoś nadużycie #6682 24 marca 2015, 13:13

Fakt tutaj jest spokojniej :)
Dziewczyny nie odpuszczaja nam te choróbska :(

Zgłoś nadużycie #6683 25 marca 2015, 10:31

Mnie z kolei dopada chyba przesilenie wiosenne. Oczy podpuchnięte, drażliwe i jakieś takieś wyschnięte, nos zatkany, ale nic z niego nie leci, ciśnienie zerowe, oddech ciężkawy, głowa boli... a do tego twarz zimna, a ja czuje się rozpalona. Także alergia (pyłki już krążą) + hormony ciążowe i wiosna w pełni :) Żyć nie umierać :)

Natka - a jak Ty sie czujesz?

Zgłoś nadużycie #6684 25 marca 2015, 11:00

aniolek1989 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny :)

Trochę mnie nie było... Widzę, że Was choroba dopadła :( mam nadzieję, że szybko odpuści. Mnie na szczęście od początku ciąży jeszcze nic nie złapało i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Martula dostałam wiadomość, wysyłam Ci zaproszenie na facebooku. Daj znać jak mam sie przyłączyć do Was do tajnej grupy :D

Przeczytałam to co tu pisałyście, ale już za wiele nie pamiętam... wybaczcie. A swoją drogą słyszałyście, że w ciąży się komórki mózgowe kurczą? Coraz gorzej z moją pamięcią i ogólnie z myśleniem.

Dzisiaj byłam na badaniu progesteronu, później odbiorę wyniki. Powiem Wam, że ledwo doszłam. Nie wiem czy to przez to, że nie mogę złapać oddechu, czy przez moją wagę jaka mi przybyła... Też tak szybko przybieracie na wadze teraz?

Mój mały w brzuchu też się strasznie rzuca, więc myślę, że to normalne. Czasami, to aż nawet boli. Wolę jednak jak się rusza, bo wtedy jestem spokojniejsza :)

Zgłoś nadużycie #6685 25 marca 2015, 11:34

patty Zaprawiona w bojach
Hey trochę mnie tu nie było :-/ wszystko ok jak do tej pory tylko w pracy mi trochę ciężej :-/ wizyta następna u położnej 9/04 pobranie krwi i znowu zastrzyk na konflikt serologiczny bo mam bardzo rzadka krew i może mój organizm traktować dziecko jako wirusa :-/ dziś mam mały problem ponieważ gdy wstaje z łóżka i chodzę twardnieje mi podbrzusze i boli dopiero jak się położę za kilka minut wraca do normy nie wiem czy to
to normalne czy powinnam zadzwonić do położnej i czy powinnam iść do pracy :-/ miała któraś coś podobnego?

Zgłoś nadużycie #6686 25 marca 2015, 11:42

Komórki mózgowe to nam się kurczą od początku ciąży... i mam wrażenie, że nie tylko nam. Mojemu mężowi na bank się udziela. Wiecie co wczoraj wymyślił? Malował pokój małej i zostało mu trochę farby w wiaderku i chciał to koniecznie wybrać. Użył do tego silikonowej szpatułki do ciast... a potem umył i z powrotem włożył do szuflady ze sztućcami. Myślałam, że się załamię jak to zobaczyłam. Potem się tłumaczył, że przecież np. tabletki do zmywarki to też chemia, którą jadamy na talerzach czy kubkach... No załamka totalna.

Aniołek - ja też osłabiona jestem ostatnio. Przesilenie wiosenne. A do tego kiepska kondycja, no i dzieciaczki juz uciskają na płuca to ciężej się oddycha. Ja mieszkam na 4 piętrze to wyobraź sobie jak wyglądam jak dojdę w końcu pod drzwi ;p

Patty - na tym etapie z twardniejącym brzuchem nie ma żartów. Oczywiście zdarza się i jest to normalne, ale nie można tego bagatelizować i powinno się mieć możliwość zmiany pozycji, a w pracy się raczej nie położysz, prawda? Dzwoń do położnej. A magnez bierzesz?

Zgłoś nadużycie #6687 25 marca 2015, 11:42

Co do gorączki ja brałam tylko.paracetamol czyni cuda po tabletce co 4h :-)

Zgłoś nadużycie #6688 25 marca 2015, 11:45

Nie :-/ mam te witaminy ale już nie brałam ich kilka dni (shiza polykania tabletek) teraz jestem na antybiotyku od tygodnia zapalenie dróg moczowych jeszcze dzień kuracji mi został.

Zgłoś nadużycie #6689 25 marca 2015, 11:47

Ja też mam problemy z pamięcią idę pod prysznic i nie wiem który ręcznik jest mój :-P no i często zapominam inne rzeczy :-/

Zgłoś nadużycie #6690 25 marca 2015, 12:05

Patty dlugo jeszcze musisz pracowac?
Jak masz ochote dolaczyc do nas na fejsie to napisz na priv