Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcówki 2015

Zgłoś nadużycie #31 13 października 2014, 21:56

nanu Supermama
Ja już jestem od jakiegoś czasu na majówkach, fajne dziewczyny tam są :)

Zgłoś nadużycie #32 14 października 2014, 16:13

Ewelinka31 Początkująca
Nanu dziekuje i to prawda radocha nie z tej ziemi tymbardziej ze bardzo dlugo sie staralismy. Coreczke masz sliczna jak laleczka. Inaczej jest jak to druga ciaza slyszalam bo w okolo mnie same mamy ( taka praca ) i opowiadaja swoje przezycia. Bylam dzis u doktorka :-) jestem w 6 tyg ( dziwnie licza te tygodnie ) ale dopiero usg bede niec za tydzien :-D i wtedy zobaczymy naszego embrionka hihihi. Jak na razie czuje sie oki .... tylko spac mi sie chce i troszke brzusio czasami pobolewa. A jak u ciebie ?? Pracujesz w ciazy ?? Fajnie ze znalazlam takie fajne forum mam nadzieje ze inne mamy rowniez czuja sie dobrze :-) pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #33 14 października 2014, 16:23

Ewelinka31 Początkująca
Weron - Cześć gratuluję serdecznie. Hustawki sa ale staram sie tylko cieszyc - bo góra wie co nam pisane :-) mi powiedzieli ze mam 6tydz i usg dopiero w przyszla srode i zobacze swojego embronka hihi pozdrawiam cie

Zgłoś nadużycie #34 14 października 2014, 17:17

nanu Supermama

Ewelinka31 napisał(a)

Nanu dziekuje i to prawda radocha nie z tej ziemi tymbardziej ze bardzo dlugo sie staralismy. Coreczke masz sliczna jak laleczka. Inaczej jest jak to druga ciaza slyszalam bo w okolo mnie same mamy ( taka praca ) i opowiadaja swoje przezycia. Bylam dzis u doktorka :-) jestem w 6 tyg ( dziwnie licza te tygodnie ) ale dopiero usg bede niec za tydzien :-D i wtedy zobaczymy naszego embrionka hihihi. Jak na razie czuje sie oki .... tylko spac mi sie chce i troszke brzusio czasami pobolewa. A jak u ciebie ?? Pracujesz w ciazy ?? Fajnie ze znalazlam takie fajne forum mam nadzieje ze inne mamy rowniez czuja sie dobrze :-) pozdrawiam

Poki co dalej pracuje, zobaczymy jak dlugo. W piatek mam wreszcie wizyte i zobaczymy czy wszystko jest ok.

A tygodnie ciazy liczy sie po prostu od pierwszego dnia miesiaczki i tego trzeba sie trzymac. Wiem, ze to dziwne bo wedlug tego bylo sie juz w ciazy gdy sie w niej jeszcze nie bylo ;) Ale jakos trzeba liczyc te tygodnie, a kobiety predzej wiedza kiedy mialy okres a nie kiedy owulacje.

Ja w pierwszej ciazy mialam pecherzyk w skonczonym 5tc, w skonczonym 7 bilo serduszko.

Zgłoś nadużycie #35 14 października 2014, 22:04

smile Supermama
Hej dziewczyny. Gratukacje dla nowych czerwcowek ;) .Ja dowiedzialm sie w piatek wieczorem a reszta tesow tylko potwierdzila.przez weekend ;) .U mnie I radosc I strach wszytko na raz hhe. Co do objawow piesiaki boooooola I brzuch na dole/pschwina/jajniki ciezko opisac jednym slowem rewolucja jak na ookres ;) .czasami csly dzien nic nie czuje a czasami sa momenty ze co chwike dsje znac. A tak to czuje sie nk
ormlanie. Tez lrsxuje a wizyte mam 7 listopada I to tylko.z lolozna. Mieszkam w uk a tutaj troche inaczej wszytko wyglada. Usg kolo.11-12 tyg dopiero bedzie :/serdecznie lozdrawiam
Where there is love, there is life.

Zgłoś nadużycie #36 15 października 2014, 16:24

magdalena20 Fajna mama
Gratuluje :)
spokojnych 9 miesiecy i bezbolesnego porodu .
Grudniowka 2014 :)

Zgłoś nadużycie #37 16 października 2014, 11:08

nanu Supermama
Poki co malo czerwcowek sie zapowiada na przyszly rok ;)

Jutro mam wizyte i staram sie o niej nie myslec. Co ma byc to bedzie. Nie podoba mi sie,ze w ogole nie mam mdlosci ani bolesnosci piersi, ale za to ciagle chodze glodna i szybko sie mecze. Wczoraj mialam keipski dzien i dziwnie sie czulam. Mam nadzieje,ze jutro zobacze migajacy punkcik na ekranie i polozna zalozy mi karte ciazy.

Zgłoś nadużycie #38 17 października 2014, 10:49

martula1989 Gotowa na wszystko
witam, wszystkie mamy :) wyglada na to ze moge do was dolaczyc, dzis rano testowalam. druga kreseczka bladziudka ale jest. Nanu daj znac jak po wizycie :)

Zgłoś nadużycie #39 17 października 2014, 13:05

nanu Supermama
Martula, gratulacje :) Ważne, że jest druga kreska, nie ważne jak mocna :)

Na wizycie dowiedziałam się, że jednak za bardzo sobie folgowałam przez brak objawów i dobre samopoczucie (czyli nie oszczędzałam się). Dostałam magnez i duphaston, bo obok pęcherzyka jest jakaś "strużka" która lekarce się nie spodobała (może to być krwiak lub ogólnie krew), więc mam zakaz dźwigania i seksu żeby wszystko się nie odkleiło. Lekarka stwierdziła, że ciąża jest młodsza niż to wynika z tygodnia ale nie ma się co martwić, bo to pewnie wina przesuniętej owulacji (zgadzam się z tym) i potem się wyrówna. Lekarka stwierdziła, że serduszko jest ale ja kompletnie nic nie widziałam, więc muszę wierzyć jej na słowo (przy Gabi w 7tc nie miałam żadnych problemów rozeznać gdzie co jest, bo super było widać zarodek i bijące serduszko).

Tak więc będę musiała jakoś wytłumaczyć Gabrysi, że nie mogę nosić jej na rękach. Oj, bardzo jej się to nie spodoba ;)

Zgłoś nadużycie #40 17 października 2014, 14:46

To faktycznie,, musisz sie oszczedzac, ja z wizyta jeszcze poczekam. pozatym bede chodzic na nfz wiec usg pierwsze dopiero w 12 tyg.

Zgłoś nadużycie #41 17 października 2014, 14:50

Dziewczyny piszcie o sobie, malutko nas narazie,ale napewno jeszcze dojda mamusie :) ja mam na imie Marta mieszkam w Warszawie. w domu mamy juz rezolutnego dwulatka,i czekamy na rodzenstwo :)

Zgłoś nadużycie #42 17 października 2014, 15:44

nanu Supermama
Ja jestem z Krakowa i jak widać po suwaczku mam prawie półtoraroczną córeczkę, która chodzi do żłobka (o ile nie jest kolejny raz chora ;) ). Po macierzyńskim wróciłam do pracy ale sytuację mam w zespole taką, że lepiej przeczekać zawirowania i m.in. dlatego postanowiliśmy teraz postarać się o drugie dziecko. Za półtorej roku wrócę, sytuacja powinna być bardziej stabilna i wtedy zobaczę czy zostaję czy szukam czegoś innego.

Zgłoś nadużycie #43 17 października 2014, 16:26

Ja obecnie jestem na wychowawczym , wlasciwie po macierzynskim dostalam wybor albo wychowawczy albo wypowiedzenie, poniewaz synek mial tylko 6miesiecy wybralam urlop, i jakos sobie radzimy z pomoca rodziców.

Zgłoś nadużycie #44 17 października 2014, 16:34

nanu Supermama
Nam też pomagają, chociaż głównie w naturze czyli przywożą owoce i warzywa z własnego podwórka/sadu. Od teściów mamy jajka, ostatnio kupili trochę bojlerów (takich kur hodowanych specjalnie na mięso) i dostaliśmy mięso. Moi rodzice zaopatrują nas głównie w soki zrobione z owoców z ich ogrodu, teraz jest sezon na winogrona więc dostajemy przy okazji całe skrzynki tych owoców.

Zgłoś nadużycie #45 17 października 2014, 20:23

smile Supermama
Hej dziewczyny :) Martula gratuluje :) .U mnie tez lierwszy byl bladzioch a teraz juz piekne krechy :) Nanu oby wszytko do konca bylo ok. Ja to.tak jak ty nie potrafie sie oszczedzac I wlasnie ze czuje sie om duzo.robie ale od dzisiaj koniec. Dom generalnie wysprzatany nast raz zapowoada sie w grudniu ;) ale to maz pomoze :) ale. Wlrscy czesto.dzwigam I tego sie obawiam. Staram sie aby bylo jak najlzej ale jednak. Wkzyte mam za 3 tyg zobaczyny co tam..A mieszkam od ponad 6 lat w uk z mezem I mlodszym braciszkiem.I mam 30 lat :) Martulka ja usg tez bede miala w 12 tyg :(

Zgłoś nadużycie #46 17 października 2014, 20:24

smile Supermama
Hej dziewczyny :) Martula gratuluje :) .U mnie tez lierwszy byl bladzioch a teraz juz piekne krechy :) Nanu oby wszytko do konca bylo ok. Ja to.tak jak ty nie potrafie sie oszczedzac I wlasnie ze czuje sie om duzo.robie ale od dzisiaj koniec. Dom generalnie wysprzatany nast raz zapowoada sie w grudniu ;) ale to maz pomoze :) ale. Wlrscy czesto.dzwigam I tego sie obawiam. Staram sie aby bylo jak najlzej ale jednak. Wkzyte mam za 3 tyg zobaczyny co tam..A mieszkam od ponad 6 lat w uk z mezem I mlodszym braciszkiem.I mam 30 lat :) Martulka ja usg tez bede miala w 12 tyg :(

Zgłoś nadużycie #47 17 października 2014, 21:28

Dziewczyny łykacie jakies suplementy , witaminy? ja narazie kwas foliowy od jakis trzech miesiecy. w pierwszej ciazy nic wiecej nie bralam teraz sie zastanawiam.

Zgłoś nadużycie #48 17 października 2014, 21:45

nanu Supermama
Martula, moje osobiste zdanie jest takie, że najważniejsza jest zdrowa i zbilansowana dieta i w ten sposób trzeba dostarczać witamin i innych mikroelementów. Jeżeli mimo dobrej diety wyniki są kiepskie to wtedy suplementacja. A nie "na wszelki wypadek żeby nie było za mało". Przedawkowanie którejkolwiek witaminy jest gorsze niż drobny niedobór. A sztuczne witaminy nie są wcale tak bezproblemowo wydalane jak te naturalne.

Ja w tej chwili łykam kwas foliowy, duphaston, magnez i ponieważ wyniki morfologii mi spadły i faktycznie widzę, że brakuje mi mikroelementów to lekarka poleciła mi Pregna plus. Jak poprawię mi się wyniki to przestanę łykać tabletki.

Zgłoś nadużycie #49 18 października 2014, 7:30

patty Zaprawiona w bojach
Hej wszystkim jestem tu nowa wiec nie wiem jeszcze co i jak tutaj :-P myślę że się też zaliczam do czerwcowek ;-) no i gratuluje dla wszystkich i nie tylko czerwcowych mam :-D

Zgłoś nadużycie #50 18 października 2014, 7:51

patty Zaprawiona w bojach
No i tak nie śpie sobie od 5 ale widzę zewszystkie mamusie słodko chrapia jeszcze ;-)