Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #1071 29 października 2015, 7:49

wenus1988 Gotowa na wszystko
Witam. Mam termin na czerwiec, to mój drugi skarb ale mam straszne obawy. Ciągle jakieś plamienia. Luteine biorę pod język 2x2. Leże plackiem w domu na zwolnieniu. Co tydzień chodze do lekarza i co tydzień mam USG i podobno wszystko jest ok. Łożysko nie odkleja się, tylko płód jest na 7 tydzień czyli ok 1-2 tygodni opóźniony ale tym to się mocno nie przejmuje bo miałam nieregularne cykle czasem po 43-45 dni także to tym jest spowodowane. W pierwszej ciąży niemal fruwalam i nic nie było, dla mnie to nowość takie plamienia. Już nie mogę się doczekac kiedy to minie i zaczne normalnie funkcjonować, chodzić. Wystarczy że wyjde z moja córka na mały spacer a już wieczorem mam potop i ustaje mi po ok 1-2 dniach. Boje się myśleć co będzie dalej... I jak to wszystko się potoczy.  Trzymajcie się mamuski.

Zgłoś nadużycie #1072 29 października 2015, 8:03

moni2012 Supermama
Witaj nowa mamusiu.Wenus miałam w pierwszej ciazy plamienia. Od początku L4 luteina. Wwizyta tez co tydzien az sie nie uspokoilo. Na szczesvie szystko dobrze się skończyło . Urodziłam śliczna silna córeczkę. 4910 miała :-) będzie dobrze zobaczysz. Ja tersz nie plamie tfu tfu... ale też biorę luteine 2x dziennie i dodatkowo zastrzyk w brzuch codziennie na rozrzedzenie krwi. Musimy być dobrej myśli.
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.  

Zgłoś nadużycie #1073 29 października 2015, 8:24

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny Wy ty piszecie, że meczycie się z zaparciami a ja od kilku dni budzę się z rozwolnieniem. Czy to normalne?

Zgłoś nadużycie #1074 29 października 2015, 8:51

Kasiek25 Fajna mama

wenus1988 napisał(a)

Witam. Mam termin na czerwiec, to mój drugi skarb ale mam straszne obawy. Ciągle jakieś plamienia. Luteine biorę pod język 2x2. Leże plackiem w domu na zwolnieniu. Co tydzień chodze do lekarza i co tydzień mam USG i podobno wszystko jest ok. Łożysko nie odkleja się, tylko płód jest na 7 tydzień czyli ok 1-2 tygodni opóźniony ale tym to się mocno nie przejmuje bo miałam nieregularne cykle czasem po 43-45 dni także to tym jest spowodowane. W pierwszej ciąży niemal fruwalam i nic nie było, dla mnie to nowość takie plamienia. Już nie mogę się doczekac kiedy to minie i zaczne normalnie funkcjonować, chodzić. Wystarczy że wyjde z moja córka na mały spacer a już wieczorem mam potop i ustaje mi po ok 1-2 dniach. Boje się myśleć co będzie dalej... I jak to wszystko się potoczy.  Trzymajcie się mamuski.

Wenus najważniejsze, że jesteście pod opieką lekarza i skoro on twierdzi, że wszystko jest dobrze, to tak też musi być ! :)

Zgłoś nadużycie #1075 29 października 2015, 9:10

Tauriel Fajna mama
Witaj Wenus :) lekarz na pewno ma wszystko pod kontrola, nic sie nie martw :)
Kasia ja do wczoraj wieczora tez miałam zaparcia a potem rozwolnienie .. Wszystko jest normalne :)

Zgłoś nadużycie #1076 29 października 2015, 9:11

Kasiek25 Fajna mama

Tauriel napisał(a)

Witaj Wenus :) lekarz na pewno ma wszystko pod kontrola, nic sie nie martw :)
Kasia ja do wczoraj wieczora tez miałam zaparcia a potem rozwolnienie .. Wszystko jest normalne :)

To trochę mnie pocieszyłaś bo już się zaczynałam martwić.

Zgłoś nadużycie #1077 29 października 2015, 9:22

moni2012 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

Dziewczyny Wy ty piszecie, że meczycie się z zaparciami a ja od kilku dni budzę się z rozwolnieniem. Czy to normalne?

Normalne. :-) hihi znam to.
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.  

Zgłoś nadużycie #1078 29 października 2015, 9:27

Jagooda Gotowa na wszystko
Witaj wenus1988 :) :) :) Na pewno wszystko będzie dobrze :)

-------

Ja też mam przez 2 dni zaparcia, a później jak wszystko ruszy to dobrze, że jestem w domu i mam blisko do łazienki :)

----------

moni2012 - mam pytanie (jeżeli zbyt osobiste to nie odpowiadaj); po co te zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi ?
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #1079 29 października 2015, 9:31

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny a jak to jest, że według suwaczka jestem w 5 tygodniu i 2 dniu ciąży - data ostatniej miesiączki to 22 wrzesień, a jak wpiszę w kalkulator ciąży w google to pokazuje mi, że jestem w 6 tygodniu ciąży. Już sama nie wiem, czy to 5 czy 6 tydzień. Orientuje się któraś w tym?

Zgłoś nadużycie #1080 29 października 2015, 9:38

alillah Zaprawiona w bojach
Kasiek, może inny suwaczek nie pokazuje dokładnie z dniami, tylko sam tydzień. Bo ja i Ty jesteśmy już w 6 tyg, ale niepełnym, więc 5 tydzień i parę dni ;)
Ja też przerzuciłam się na Inkę i jak przed ciążą nie lubiłam i nie piłam, to teraz każdego ranka piję ze smakiem :) Na szczęście nie odczuwam objawów odstawienia od kofeiny ;) Herbaty też staram się mało pić, ok. jedną dziennie, głownie piję soki.
Noc dziś miałam ciężką- nasilenie objawów przeziębienia, a podczas kaszlu złapał mnie bardzo silny skurcz macicy :( I dziś znów od rana bolą mnie wszystkie przydatki...

Zgłoś nadużycie #1081 29 października 2015, 9:41

Kasiek25 Fajna mama

alillah napisał(a)

Kasiek, może inny suwaczek nie pokazuje dokładnie z dniami, tylko sam tydzień. Bo ja i Ty jesteśmy już w 6 tyg, ale niepełnym, więc 5 tydzień i parę dni ;)
Ja też przerzuciłam się na Inkę i jak przed ciążą nie lubiłam i nie piłam, to teraz każdego ranka piję ze smakiem :) Na szczęście nie odczuwam objawów odstawienia od kofeiny ;) Herbaty też staram się mało pić, ok. jedną dziennie, głownie piję soki.
Noc dziś miałam ciężką- nasilenie objawów przeziębienia, a podczas kaszlu złapał mnie bardzo silny skurcz macicy :( I dziś znów od rana bolą mnie wszystkie przydatki...

Pytam, bo lubię sobie poczytać co się dzieje z fasolką w danym tyg ciąży, czyli teraz mam czytać dla 6 tyg, tak? A gorączkujesz jeszcze? Dobrze, że do poniedziałku możesz się wyleżeć w łóżeczku, to dobrze Ci zrobi.

Zgłoś nadużycie #1082 29 października 2015, 9:43

i057 Fajna mama
Witam nową mamusie :)
Dobrze że kontroluje cię tak lekarz.

Kasiek25 mi też różnie wychodzi tydzień ciąży różnica 4 dni ale się tym nie przejmuje bo na usg wyjdzie jeszcze inaczej przy moich nierególarnych
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #1083 29 października 2015, 9:54

daaaisy1989 Zaprawiona w bojach
Witam nowa mamusie i gratuluje :)

Mi też inaczej wychodzi tydzień ciąży bo miałam później owulacje a te kalkulatory ciąży liczą tylko od ostatniej miesiączki :) według kalendarza jestem prawie w 7 tyg a ciaza na usg jest młodsza o jakiś tydzien :)

A co do zaparć i rozwolnien to chyba normalne :) w naszych organizmach tyle się teraz dzieje ze się nie dziwie ze tak reaguja: :) u mnie to na zmianę kilka dni tak a później na odwrot :)

Zgłoś nadużycie #1084 29 października 2015, 9:58

Ja czytam dla 6 tyg ciąży, ale tak jak piszą dziewczyny- później na badaniu ginekologicznym okażę się, który to faktycznie tydzień :)
Gorączki na szczęście nie mam. A leżeć w łóżku mogę tylko do jutra (z przerwami na szybkie spacery z pieskiem), bo w piątek w nocy wybieramy się do teściów, 400km drogi... Ginekolog radziła mi nie jechać, ale chyba jednak zdecyduję się na ten wyjazd, bo następna okazja, aby spotkać się z teściami będzie dopiero na święta Bożego Narodzenia...

Zgłoś nadużycie #1085 29 października 2015, 10:04

Kasiek25 Fajna mama

alillah napisał(a)

Ja czytam dla 6 tyg ciąży, ale tak jak piszą dziewczyny- później na badaniu ginekologicznym okażę się, który to faktycznie tydzień :)
Gorączki na szczęście nie mam. A leżeć w łóżku mogę tylko do jutra (z przerwami na szybkie spacery z pieskiem), bo w piątek w nocy wybieramy się do teściów, 400km drogi... Ginekolog radziła mi nie jechać, ale chyba jednak zdecyduję się na ten wyjazd, bo następna okazja, aby spotkać się z teściami będzie dopiero na święta Bożego Narodzenia...

To już musisz wiedzieć jak się czujesz i czy masz siły na taką podróż.

Zgłoś nadużycie #1086 29 października 2015, 10:23

wenus1988 Gotowa na wszystko
Dzięki za miłe przyjęcie. Ja nie ruszam sie nigdzie na żadne święta zmarłych ani nigdzie, mam zakaz także alillah zastanów sie jeśli ci lekarz odmówił takich dlugich wycieczek do teściów to przemyśl to, jazda tyle na siedząco tez swoje robi... a z tymi tygodniami ciąży jest przeróżnie, to głównie zależy jakie długie cykle miałyście dziewczyny przed zajściem w ciąże. A wg, usg wychodzi jeszcze inaczej bo każde dziecko jest wyjątkowo inne i inaczej rośnie :)

Zgłoś nadużycie #1087 29 października 2015, 10:28

Mujer Zaprawiona w bojach
Kasiek, jesteś w 6 tygodniu :) Suwaczki pokazują skończone tygodnie ;)
wenus, witaj! Trzymam kciuki za Was :)

Biegunka czy zaparacia to wszystko normalne. Jak mi wyniki pod koniec ciaży spadły to musiałam żelazo brać, wtedy dopiero miałam zaparcia. Na zapracia polecam jabłko z rana na czczo.
Poszłam z rana do wc, Adasiek oczywiście za mną. Potem go tam zostawiłam, bo nic mu się tam nie stanie, a ja na chwilę poszłam do kuchni. Zdziwiło mnie, że coś długo do mnie nie leci. Poszłam zobaczyć, a tam stoi miska, w której moczyłam jego obsrane rzeczy :P
A ten się w niej w najlepsze pluska. Całe śpiochy mokre, twarz mokra, podłoga mokra, a Adaś szczęśliwy :D

Zgłoś nadużycie #1088 29 października 2015, 10:35

Kasiek25 Fajna mama

Mujer napisał(a)

Kasiek, jesteś w 6 tygodniu :) Suwaczki pokazują skończone tygodnie ;)
wenus, witaj! Trzymam kciuki za Was :)

Biegunka czy zaparacia to wszystko normalne. Jak mi wyniki pod koniec ciaży spadły to musiałam żelazo brać, wtedy dopiero miałam zaparcia. Na zapracia polecam jabłko z rana na czczo.
Poszłam z rana do wc, Adasiek oczywiście za mną. Potem go tam zostawiłam, bo nic mu się tam nie stanie, a ja na chwilę poszłam do kuchni. Zdziwiło mnie, że coś długo do mnie nie leci. Poszłam zobaczyć, a tam stoi miska, w której moczyłam jego obsrane rzeczy :P
A ten się w niej w najlepsze pluska. Całe śpiochy mokre, twarz mokra, podłoga mokra, a Adaś szczęśliwy :D

Ale Adaś to jest słodziak! Też bym już takiego chciała ;)

Zgłoś nadużycie #1089 29 października 2015, 11:17

karola6787 Zaprawiona w bojach
Mujer to wesoło masz 😁😁😁😁 witamy nowankolezanke u mnie też na przemian zaparcia, rozwolnienie ,najbardziej dokuczaja mi mdłości 😞😞😞😞 które towarzyszą non stop .Czy któraś ma dziś wizytę u gin ?? ?

Zgłoś nadużycie #1090 29 października 2015, 11:25

Ja chyba pójdę jutro do ginekologa na NFZ zapytać co on sądzi o podróży w ciąży... No i przy okazji zobaczę, czy wszystko jest ok w związku z moją chorobą, bo jak już będziemy u teściów, to chcemy im przekazać radosną nowinę... :)