Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10631 9 listopada 2016, 19:58

Paola_33 Supermama
Niech bedzie, Kasiek, i Nurofen pod ręką, bo jeśli chcesz przeżyć, min.raz dziennie irdynuj Antosiowi i wypatruj dawnego Antoniego :-D Choć nie, już nigdy nie będzie taki sam, będzie zębny !!! :-) Zaufaj wielokrotnej Mamie, bez Nurofenu ani rusz. Te wszystkie p/bolowe maści na dziąsła są skuteczne jak umarłemu kadzidło... Ale pewnie już to wiesz ?? ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10632 9 listopada 2016, 21:38

Ania1982 Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny!
Długo nie pisałam, ale staram się tu zaglądać i czytać...
Lubisia dużo zdrówka dla Ciebie i Kai. Akcja podobna do udaru to brzmi bardzo groźnie -zadbaj o siebie, może zwolnij trochę z pracą!
Paola gratuluję ząbka i też życzę Wam dużo zdrowia!
Kasiu może to skok i wkrótce wszystko wróci do normy...
Co u nas? Julka też czasami sobie popłacze bo na leżąco jej źle i chce popatrzyć na świat z innej perspektywy - to znaczy chce na rączki. Dużo mówi - repertuar coraz większy :-) Dziś byliśmy na szczepieniu - była bardzo dzielna! Julka ma 72 cm i waży 7,5 kg.
Muszę się pochwalić - wróciłam do swojej wagi (a w ciąży przytyłam 25 kg).
A Kasiu u nas też rozpulchnione dziąsełka, Julka strasznie się ślini - więc i u nas idą zęby.

Zgłoś nadużycie #10633 9 listopada 2016, 22:16

Paola_33 Supermama
Ania, to niesamowity wynik , 25 kg. ?? ?? Jesteś wielka !!! A raczej chyba filigranowa ??
Gratuluję !!!jestem pod wrażeniem !!
Jula dluuuga jest !! I b.b. dzielna !!! Jeszcze troszkę i zacznie siadać !!

A R. ma aż 2 sztyleciki !! :-) od razu wyszły 2 ale na ~2 mm. Idą dopiero... Nurofen ratuje nas przed załamaniem psych. ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10634 10 listopada 2016, 12:44

Paola_33 Supermama
Wasze pociechy lada moment zaczną siadać i raczkować...
Moja ma tylko ruch wsteczny :-D
O siadaniu nie mam mowy, tylko stanie na nogach jej w głowie...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10635 11 listopada 2016, 0:55

Paola_33 Supermama
Odnotowałam malutki sukces - Mąż tak pięknie dzisiaj uśpił dziewczynki, że 1. raz Różyczka zasnęła w pokoiku razem z Siostrami i śpi do tej pory... 4-tą godzinę... Pewnie całej nocy nie prześpi ale to już i tak niezły wynik... :-) :-)
Ps. Przespała 5 g. Zawsze to jakiś początek...
Nie wiem, moze tajemnicą sukcesu jest to, że w łóżeczku z siostrami 80 % powierzchni zajmują zabawki a tylko 20 - miejsce do spania :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10636 11 listopada 2016, 23:56

Paola_33 Supermama
Najmłodsza w rodzinie powiększyła ostatnio swój metraż łóżka... Niezbyt zadowolona preferuje spanie... w poprzek. Aluzja ?? Może wskazanie, by chlustnąć do środka więcej zabawek ?? Sytuację da się jakoś naprawić... ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10637 12 listopada 2016, 16:09

Paola_33 Supermama
Jedna z najważniejszych wypraw za nami, byłyśmy na 1. lekcji nauki... PŁYWANIA Starszaków !!
Blisko basen nie jest ale dla takiego celu warto było się wysilić
:-D

Życzcie nam powodzenia, BYŚMY CZĘŚCIEJ TAM BYWAŁY !! A - hooj !!

Zwłaszcza, ze po wynurzeniu z odmętów basenu usłyszałam podwójne zapytanie : "Kiedy znów pływamy ?? ''
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10638 12 listopada 2016, 22:36

Paola_33 Supermama
Samo pływanie udało się znakomicie, instruktorka była zachwycona Idalką, chwaliła za naturalny dar i zero lęku przed pływaniem samodzielnym :-o
Oczywiście pływały jeszcze z makaronem, to była 1. lekcja :-D
Za tydzień powtórka, niestety M.sie mocno pochorowala, jak po zakrapianej imprexie, żołądek się zbuntował. Za dużo chloru :-/
Teraz bidulka śpi z prawie pustym żołądkiem, bo dostała tylko specjalną kaszkę bez glutenu, na wodzie. I też b. mało, nie chciałam więcej 'sensavji'... I. zniosla basen jak żołnierz :-)
Potem były gofry, spacer, wreszcie zasnęła błyskawicznie :-) :-)

A jutro mamy dzień wizyt, wpada mój dawno nie widziany Przyjaciel, 2 babcie, Siostrzenica... Także zabieram się za sprzątanie generalne :-D :-D

(A teściową, która pojechała na 2 tyg.do Portugalii, z tesviem, okradli że wszystkiego, bo b. głupio nosi portfel z całą gotówka, kartami, paszportem, dowodemi prawem jazdy. Straciła WSZYSTKO ). Współczuję niemadrej.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10639 13 listopada 2016, 18:45

Paola_33 Supermama
Wizyta Wujka :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10640 14 listopada 2016, 23:42

Paola_33 Supermama
Godzina 22 jest idealna na granie Vivaldiego, gdy ma się 9 miesięcy i 4 dni... Wiedzieliście ??
chyba ta nocka z głowy...
Idalia, my, dorośli walczymy z rotawirusami...
Będzie kolejny poślizg ze szczepieniem... Kolejny miesiąc ?? Masakra...

Co u Was ?? Mam nadzieję, że Wy i Wasze pociechy zdrowe...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10641 16 listopada 2016, 9:32

Kasiek25 Fajna mama
U nas różnie bywa ostatnio. 3 dni były takie, że ledwo żyłam, tak Antek dał popalić. Teraz było trochę lepiej, ale dziś młody zaserwował pobudkę o 5:50 więc zapowiada się długi dzień, tym bardziej, że mąż na służbie i jesteśmy sami do jutra. Jakoś ciężko wstaje się jesienią, a co dopiero będzie zimą. dni krótkie, szybko ciemno, ahh byle do wiosny i lata. Młody dziś kończy 20 tygodni. Waży już ponad 7 kg.

Zgłoś nadużycie #10642 16 listopada 2016, 12:08

Paola_33 Supermama
Kasiek - gratulacje dla Cb. i Antosia :-)
My wchodzimy w okres lęku separacyjnego ale jak na razie bezobjawowo :-D

Dzisiaj miałam wstać o 8 do chirurga (kwalifikacja do operacji przepukliny pępkowej, po 4 ciążach), ale nie dałam rady po 4 pibudkach m.1 a 5 rano... Ida daje mi b-j popalić niż Róża... absurd.

Wczoraj R. zaszczepilismy na pneumo o in.swinstwa, nawet nie zapłakala, ponarzekala na chamstwo dziabania i tyle :-)
Zadziwiła mnie tez zwawoscia na widok mleka na podłodze, chciałam sprawdzić tempo zdobywania a ta w 2 sęk. MYK !! i po sprawie...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10643 16 listopada 2016, 12:15

Paola_33 Supermama
Podsumowanie 'dokonań' Pingwinka (bo ma kombinezon... na fot.):
Wiek - 9 miesięcy !!
Długość ciałka - 68 cm. Imponujące !!
Waga - 7,5 kg. !!
Na stanie : 2 piękne zęby dolne !!
Gada - bezustannie, nawet ciumkając mleczko...
Lokomocja - w trakcie udoskonalania...
Gdy np.widzi na horyzoncie mleko, z trybu żółwika płynnie przechodzi w tryb geparda...
I jak tu nie puchnąć z dumy...!!
NIE DA SIĘ !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10644 16 listopada 2016, 14:20

Kasiek25 Fajna mama
Super mała i jej dokonania :) ale drobniutka jest nie?

Zgłoś nadużycie #10645 16 listopada 2016, 15:30

Paola_33 Supermama
Tak, raczej pingwinek z tych mniejszych, nie cesarskich :-) Antos to musi wyglądać jak chłop a nie mimoza, prawda ?? Się wie, że będzie i przystojniak i jeszcze cialko jak z zurnali :-)
Nie wierze, że za 5 tg już święta... Przecież dopiero co wczoraj przywiozłam Małą po porodzie...
Zgroza. 
Dzisiaj R. odsypia szczepienie. Marudna też...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10646 17 listopada 2016, 17:11

Paola_33 Supermama
Dzisiaj odkryła ... pieczonego ziemniaka !! Ooooo !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10647 20 listopada 2016, 1:31

Paola_33 Supermama
Przez skomplikowane sprawy urzędowe, przepisy, na kilka tygodni Różaczek nie może chodzić do żłobka a ja sobie uświadomiłam, że b. się z tego cieszę. Za kilka tg. pewnie odszczekam ale na razie myślę o tym, jak expresowo mijają kolejne dni, jak szybko następują zmiany i ze tracę kilka godz, dziennie z niepowtarzalnych chwil z Córeczką, na 99 % ostatnią z moich dzieci... Teraz zaczyna raczkować, więc tym bardziej Jej rozwój jest intrygujący i wyjątkowy !!
Wczoraj Mąż był z Nią u rehabilitantki, i dowiedział się, ze fatalnie nosi R., opóźniając postępy w lokomocji... Ja instynktownie dobrze :-D
Nawet przy 3. dziecku można się czegoś nowego nauczyć ;-)
Nie wiem, dobrze to, czy dziwnie...
Na pewno ciekawiej...

A jak Wasze Maluszki rozszerzają diety ??

Nasz mały Elfik własnie odkrył pieczone ziemniaczki... Pychaaaa !!! :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10648 20 listopada 2016, 21:14

Paola_33 Supermama
I oto stało się !! Trzecia Gracja dołączyła do Panteonu Alei Sław u Tygrysów !! Odciski Jej słodkich łapek oraz przesłodkich nóżek na zawsze zawisną na ścianie !! Trochę było śmiechów, chichów, ale w końcu się udało !!
Niestety Starszaki potraktowały te cudowne uroczystości jako radosny wstęp do warsztatów ceramiczno-rzeźbiarskich a tu już 21 godzina nastała !!
Nie wiem, jakim cudem te małe kochane Mutanty nie są jeszcze zmęczone, i to po całym weekendzie spędzonym z Dziadkami...!!
Założę się, że za to Gospodarze Atomówek wykończeni już chrapią po taaakim weekendzie z dwoma najbardziej żwawymi Wnusiami !!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10649 21 listopada 2016, 11:19

Kasiek25 Fajna mama
Ale super pomysł Paola! My mamy odciski stóp i dłoni w książeczce "Moje pierwsze 5 lat ". U nas wczoraj przebił się pierwszy ząbek :) dolna, lewa jedynka :) Rozszerzanie diety idzie nam bardzo dobrze. Antoś uwielbia kaszki, z chęcią próbuje nowych warzyw i owoców, no ale cycuś i tak jest najważniejszy :D Dziś na 13 idziemy na sesję Mikołajkową. Będą nowe fotki do kolekcji. Teraz młody śpi i zbiera siły do pozowania do zdjęć :D

Zgłoś nadużycie #10650 21 listopada 2016, 13:06

Paola_33 Supermama
Super, to ja poproszę o efekty sesji, na pewno będą czaderskie !!!! :-D :-D

Się wie, ze mleczko od Mamy najlepsze !!

U nas są już 2 ząbki dolne :-) :-) Ale nie do końca wyszły :-) Tak na 2 mm, mniej więcej ;-)
Melissa    
Idalia