Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10611 2 listopada 2016, 15:18

Paola_33 Supermama
Słodziutki, do schrupania chłopaczek !!! Antosiu, wszystkiego naj !!!!!!!!! Ech, Róża już > niż 2x starsza :-D
I zęby produkuje na dole...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10612 2 listopada 2016, 16:10

Kasiek25 Fajna mama
A jak Róża znosi ząbkowanie?

Zgłoś nadużycie #10613 2 listopada 2016, 19:40

Paola_33 Supermama
Ona.... zamieniła się w potwornego potfora... Tylko nocami, na szczęście... Ogólnie zrzędliwa teraz... bezsenna... ale do przeżycia. I tak to Anioł przy starszych wvich wieku i w każdym in. wieku Sióstr - diablic... ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10614 4 listopada 2016, 17:26

Paola_33 Supermama
Różyczka od 2 dni już chodzi do żłobka a Ida od dzisiaj do przedszkola...
Od wczoraj R. powtarza "Mama, Mamma"... Jak cudnie !!!
Trzymajciej kciuki, byśmy zdrowe wybrały się w końcu na basen, za tydzień.... Lekcja opłacona, a w razie czego można ją odrobić :-)
Znalazłam ciekawe miejsce na weekend, darmowe zwiedzanie i warsztaty w Wilanowie, rezydencji króla Jana III Sobieskiego...Gry i zabawy z królewskiego podwórka | warsztaty muzyczno-taneczneZajęcia muzyczno-taneczne przybliżające dawne mazowieckie gry i zabawy umilające dzieciom, młodzieży i dorosłym czas wolny po pracy i podczas świąt. Wyliczanki, tańce w kręgu i w parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania angażują poprzez śpiew i ruch, sprawiając radość młodym i dorosłym tancerzom.W planach oczywiście latawce, pańska skórka oraz glinka + Róża. Ciekawe, czy się wyrobimy...Dzisiaj Mąż zaś montuje większe łóżeczko, bo Róż już wyrósł z kołyski :-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10615 4 listopada 2016, 21:24

Paola_33 Supermama
Melissa właśnie mi oznajmiła, ze mamy za mało dzieci w rodzinie, ona chce jeszcze 6 !! :-o :-o (bo wywalamy 2 kołyski, z których Różyczka wyrosła...). To dziecko mnie autentycznie przeraża !!!!!!!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10616 5 listopada 2016, 14:57

Kasiek25 Fajna mama
Haha Paola to do roboty :D 3 ogarniasz to z większą ilością też sobie poradzisz. Róża przesypia już noce?

Zgłoś nadużycie #10617 5 listopada 2016, 16:07

Paola_33 Supermama
Przedwczoraj przespala... PIERWSZĄ, zawsze to jakiś początek :-) Dzisiaj wstała o 6 rano, po 4 g. snu, gotowa do harcow... Do 12 g. bez drzemki. Mały mutant..
Wybrałysmy się we trójkę w Wielką Podróż... w Nieznane !!! Najlepszy cel 😀😀😀
Tato z Różyczką zrobili zakupy i odpadli zmęczeni w domu, lezakuja sobie 😄😄😄
A my tymczasem chyba aż na Starówkę jedziemy... Jeszcze nie wiemy :-) :-) :-) A-hoj, Przygodo !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10618 5 listopada 2016, 23:24

Paola_33 Supermama
Niezła historia...
http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/kobieta-trafila-do-szpitala-z-bolem...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10619 6 listopada 2016, 0:27

lubisia Gotowa na wszystko
Heeej!
Czasem mam wrazenie ze tu czytam blog Paoli. Ale lubię tego bloga :)
Paola u Ciebie ciągle coś się dzieje! Nie masz nudy :) A pomysly Idalki to już w ogóle faktycznie można dobrą komedię napisać :D naprawdę 3-latka to wymyśla ?? !!

Współczuję przeżyć z 1 listopada...

Kasiek - Antek super chłopak! Fajnie ze taki spokojniutki. Rozkoszuj się nim :) Nasz Kaja się drze. Nie płacze, nie marudzi, tylko się drze! Krzyczy bez ostrzeżenia. Jest niemożliwa. Niewiadomo po kim, bo my spokojni. Aż sie boje co to będzie przy buncie 2-latka :P Też ma teraz fazę na głosny smiech często. Dziś ją braciszek rozmieszał :)

A my z Kają chorę. Ja mam prawdopodobnie grypę, bo gorączka i ból stawów. A Kaja grypaa bostońska (!). Normalnie zawał, jak usłyszelismy diagnozę, ale na szczęście łagodny przebieg. Ma dużo bąbelków na dłoniach z takim płynem. My najpierw myslelismy ze cos ją ugryzlo, ale jak zobacyzlismy ze tych bąbelków coraz wiecej to pojechalismy do lekarza. Choroba zakaźna, nie ma na nią leków. Bąbelki mogą wystepowac jeszcze na stopach i w buzi. I tego ostatniego na szczescie nie mamy, bo wtedy dzieci nie chca jesc, bo boli. Więc Kaja raczej pogodna i zle nie jest.

Ja już nie karmię. Trochę mi tego brakuje, ale akcja podobna do udaru się powtórzyła i po wzięciu leków wszystko się zatrzymalo, wiec szybciutko odstawiłam od piersi i biorę leki regularnie.

Marchewka coraz lepiej smakuje, choc długo trwało, zanim Kaja się przekonała. Musielismy kupić jarzynki, marchewkę z ryżem itp.. Sama marchewka ble ;)

Zawodowo nie wyrabiam.. siedzę po nocach a i tak nie nadążam z terminami :( Czasem mam dosyć. Całymi dniami przy komputerze. Tęsknie za zwykłym dniem z dziećmi :( Odechciewa mi się normalnie. A jeszcze sie przygotowuję do sesji swiątecznych na przyszły weekend. Nie chce mi sie reklamowac i przez to chętnych mało. Bo w ogóle mi się nie chce :P Mam kryzys. Uwielbiam robić zdjęcia, ale obróbka za dużo czasu zajmuje. Teraz jeszczze ta grypa i musialam odwolac kilka sesji. A gdy się ma firmę jednoosobową, to oznacza tylko jedno - ni ma kasy :P To ponarzekałam :P
Jutro jak stawy pozwolą, to dzieciom zrobię sesję świąteczną na reklamę. Może się przełamię, to Wam pokaże ;)

Zgłoś nadużycie #10620 6 listopada 2016, 12:41

Paola_33 Supermama
Lubisia, Ty jesteś heroiczna, że tyle pracujesz przy dzieciach :-) Kaja na fazę na krzyk, bo pewnie zachwycona możliwościami gardła..! !Pozniej przyjdzie czas na fazę śmiechu !!

Współczuję tych wszystkich problemów zdrowotnych. Zdrowia !!! Szybkiego wyjścia z gryp !!!

U nas znów szczepienie Róży przełożone... Zaległości 3 mies., trudno. Ja w środę idę na konsultacje do chirurga, formalność, bo kamica żółciowa podręcznikowa, trzeba wyciąć...
Za tydz.mialysmy iść na basen, 1.zajecia nauki pływania dla Starszakow ale znów gluty... Ja też tym razem przeziębiona... Masakra. Przynajmniej bakterie zap. oskrzeli odpuściły...
Miło mi, że czytasz mojego bloga, bo zastanawiałam się, czy piszę w przestrzeń , sobie a muzom... !! 😁
Ciekawe, kiedy wreszcie dotrzemy na basen.. ?? Dziewczyny b.b. by chciały...
Dziś w planach tylko spalenie chaty przy okazji robienia pańskiej skórki :-) Czyli nad wyraz spokojny weekend !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10621 6 listopada 2016, 18:21

Paola_33 Supermama
Moja skórka pańska natchnęła Idalię do myśli, że chce być kucharzem... Chyba raczej cukiernikiem !! A potem obie siostry doszły do wniosku, że wszystkie 3 będą cukiernikami 😁 😁 😁 😁 😁
Na pewno zawód cukiernika nie zaginie, jak bednarza, kowala czy zduna !! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 I tak już mogę być spokojna o przyszłość moich dzieci :-) :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10622 6 listopada 2016, 21:12

Paola_33 Supermama
Gdy Twoje dziecko odkrywa radość płynącą z wchłaniania winogron a Ty uświadamiasz sobie, że winko wypijecie razem... Za 17,5 lat... 🙄
Z ostatniej chwili.... JEEEEST !!! Malutki sztylecik zwany dolną jedynaczką przebił się !!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10623 7 listopada 2016, 10:26

Kasiek25 Fajna mama
Paola gratuluję kolejnego ząbka. U nas z ząbkami cisza i nie spieszy mi się do tego, jak widzę dookoła jak dzieci źle to znoszą. Antek coraz mniej śpi w dzień i coraz gorzej w nocy. Dziś budził się co godzinę a byłam z nim sama bo mąż na służbie ;/ teraz cwaniak ma drzemkę i odsypia nockę a z matką już gorzej. no cóż jakoś trzeba przetrwać i czekać na przespane nocki, może to już niedługo?

Zgłoś nadużycie #10624 7 listopada 2016, 12:13

Paola_33 Supermama
Oj, Kasiek, życzę ci takiego znoszenia jak u Róży ;-D :-D
Kochany z niej dzieciak, jedyny objaw to bezsenność, uciążliwe ale do zniesienia !! :-)

Antek cwaniak, trzeba wykorzystać czas z mamą na full !!!!!!!!!
Gratulujemy 4 miesiąca (chyba, z eu was suwak też nawala)...
A DZISIAJ IMIENINY ANTOSIA !!!

Myślałaś już, kiedy kolejne bobo, czy raczej praca, praca, praca ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10625 7 listopada 2016, 16:00

Kasiek25 Fajna mama
Paola u nas już 4 miesiące i 9 dni. ooo póki co drugiego bobo nie będzie. Mam dosyć po naszych komplikacjach po porodzie, zresztą najpierw muszę ogarnąć jednego :P do pracy wracam po roku czasu chociaż strasznie mi się nie chce i boję się dać małego do żłobka.

Zgłoś nadużycie #10626 7 listopada 2016, 16:05

Paola_33 Supermama
Nie bój, dzieci łatwiej to znoszą niż my :-D Niedługo się przekonasz... Może nawet ominie Was lęk separacyjny w 9 mies. U nas na razie super, ona uwielbia i ciocie i dzieci, i zabawki, i spacery... a jedzonko ma z domu...
Ostatnio prawie umarlam ze śmiechu, jak lekarka przerażona wypisała skierownaie do szpitala, bo "straszna wysypka na nóżkach"... Taaa... wysypka z serduszek !!! UWAŻAJCIE NA ZDRADZIECKIE RAJSTOPKI !!! :-D ;-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10627 7 listopada 2016, 21:57

Paola_33 Supermama
R. zaczęła nowy etap życia... A raczej próbuje, bo nie dacie wiary, jaki nadopiekuńczy się zrobił mój mąż... Nie pozwala Jej pełzac po podłodze, bo... za brudno... Ciekawe, że wcześniej, przy M. i I. jakoś się nie przejmował. I kurczę, wcale NIE jest brudno... wręcz przeciwnie... Tatusiek !!
Po moich namowach, w końcu ją puścił z rąk... 2 naklejki, których nie mogliśmy zniszczyć, już załatwiła, wyjęłam, zanim pożarla..... A tak się namęczyłam przy myciu i d*** , nie odkleilam z podłogi !!
Ale jest skubana !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10628 8 listopada 2016, 11:48

Paola_33 Supermama
ŁADNE :
Blog Młodego Ojca :

"Możecie nie pamiętać tych wszystkich nocy, kiedy zasypiałyście wtulone do nas, podczas czytania bajek na dobranoc. Możecie nie pamiętać, jak później siedzieliśmy w waszych pokojach i zastanawialiśmy się jak po tym co wyczyniacie całymi dniami, możecie we śnie tak słodko wyglądać. Możecie nie pamiętać tych momentów, kiedy przykrywaliśmy was po raz dwudziesty kołdrą, bo znowu zleciała na ziemię, a my chcieliśmy się o was zatroszczyć. Możecie nie pamiętać jak nosiliśmy was całą noc na rękach, gdy coś was bolało, bądź byłyście chore i bardzo potrzebowałyście naszej bliskości, mimo że czasami ledwo znajdowaliśmy na to siłę. Możecie nie pamiętać tych wszystkich koszmarów, po których przybiegałyście do nas do łóżka i wtulałyście się, zasypiając w kilka chwil, bo łóżko rodziców było najbezpieczniejszym miejsce na całym znanym wam świecie.
Możecie tego wszystkiego nie pamiętać i to jest całkowicie w porządku. Dla nas rodziców najważniejsze jest to, że gdzieś tam z tyłu głowy w trakcie dorastania będziecie miały świadomość, że byłyście i jesteście bezwarunkowo kochane."

Katar rośnie w siłę, czego o mnie rzec się nie da.. Przestraszylam się strzygi rano w lustrze :-/ Serio...!!
Te podkrążone oczy... Jesssuuuu...!!! Dajcie siłę... wolę walki. Zawsze katar mnie tak dobija...
Nie wstałam na morf. , bo mi dzieciaki fajną noc 'ufundowaly'... Najpierw pobudka 2:3 DRAAAMAT - DINOZAUR się abordował, sukin*** bez pozwolenia... 4:03 siusianie zbiorowe... 4:50 - kolejny dinozaur zdezerterował z łózka.. Co ta Ida im robi, ze zwiewają ?? ! Chyba wolimy nie wiedzieć...
Także jutro rano chirurg (bez badań przez internistę, bo nie chciał dać), a morfo w czw.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10629 9 listopada 2016, 9:09

Paola_33 Supermama
Miłego dnia, u nas niestety deszcz... ze śladowym śniegiem :-(

NIE WIERZĘ, ŻE OBUDZIŁAM SIĘ W ŚWIECIE, gdzie prezydentem jest TROOPM, TO ŻART, PRAWDA ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

NIEEEEE !!!! ZAPRZECZAJMY !!!!!!!!!!!!!!
Wracając zrobię solidne zapasy, czas odkurzyć właz do schronu atomowego :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
JESTEM ZA MŁODA, BY UMRZEĆ !!!!!!!!!!!!!

A Idalia kończy 3,5 roku, co z tymi głupimi suwakami ?? !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10630 9 listopada 2016, 18:15

Kasiek25 Fajna mama
ooo śnieg u Was? sto lat dla Idalii. A u nas dupa blada. Idą zęby i ktoś mi dziecko podmienił. od 3 dni Antek jak nie Antek: krzyczy, płacze, marudzi, nocki złe i wstaje już przed 6, niczym go nie można zająć. wczoraj lekarka potwierdziła, że dolne dziąsła są rozpulchnione. niech moc będzie ze mną.