Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10591 20 października 2016, 20:35

Pedrova Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny! Myślałyście już może o upamiętnieniu narodzin dziecka w formie poduszki ze zdjęciem dziecka i metryczką urodzenia?
Takie można zamówić tu
https://www.facebook.com/poduchamalucha/
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #10592 21 października 2016, 0:20

Paola_33 Supermama
Mi wystarczą zdjęcia dzieci, bez przesady...

Kasiek, Ania - gratuluję Wam najlepszego pożywienia dla Maluszków, buziaki dla Kai, Antosia oraz Julki !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10593 22 października 2016, 9:18

lubisia Gotowa na wszystko
Hej! U nas juz nocki troche lepsze, choc z zasypianiem różnie. Mysle ze odstawianie od piersi ma tu tez swój udział. Co 3 karmienie teraz jest pierś wiec juz niedługo nie bedziemy karmić. Ale raz wzięłam lek bo mi znowu zaczela dretwiec reka i musiała odciągnąć mleko i wylać i taka woda mi leciała przezroczysta. Chyba się juz moja Kaja tym nie najada. Za to gdy dostanie sztuczne mleczko, ladnie spi. Piers sie przydaje jak się zdarzy taka śpiewana pobudka w nocy ;)

Wlasnie bylam ciekawa jak tam przekręcanie u Waszych maluchów. Kaja przekrecila sie tylko raz z pleców na brzuszek. A odwrotnie jej nie wychodzi i sie wkurza :P

A ile waza i mierzą Wasze dzieci? My na szczepienie idziemy za pare dni.

Szok ze to juz 4 miesiące! My probowalysmy juz marchewki. Ale się Kaja krzywila ;) A gdy karmilam piersia Rafalka to i tak rozszerzalam dietę gdy miał 4,5 miesiaca, bo coraz częściej chcial jeść. Sam mi dal sygnał.

Dziewczyny, gratuluje grzecznych dzieciaczkow i życzę zdrowka!!!

Zgłoś nadużycie #10594 22 października 2016, 9:47

Paola_33 Supermama
U nas dobrze, nawet dość dobrze zdrowotnie. Nie licząc kataru Mel i kaszlu poranno-wieczorowego. Czyli nadal,pół na pół.. A ja złapałam doła..
U Was też przez pogodę i ogólny klimat zamordyzmu, jaki stwarza piss... dół ??
Strasznie mi przykro, gdy sobie uświadomię, ileż hekto-godzin spędziłam zaczytana w poradach w necie i w realu, na poradach o niemowlakach płci męskiej, i nie tylko... :-( A za tydzień 'odwiedzam' Lea na cmentarzu :-( Straszne są dla mnie teraz Święta Wsz. Zmarłych, od 6 lat... Bardziej nawet niż rocznica kremacji, pogrzebu czy 'urodzin' Synka...
Przepraszam za smęcenie, to chyba ta pogoda, tak dobijająca, dodatkowo. Na Ursynowie nieprzerwanie pada od środy, nawet nocami, i brak słońca już daje...
Wiecie, żyłam jako dziecko na kontynencie Am. Pn. i zapamiętałam ten zcas jako radosne wygłupy, zabawy, nieostające korowody straszydeł, zbierania słodkości po sąsiadach, fajniutkich dekoracji i wystaw przyogródkowych. kompletnie inny świat :-( To jedyne święto polskie, którego nie trawię... Od 6 lat :-(

Co do parametrów M. ma 105,
I. - 100 ,
R. - 68 (podobno :-o )
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10595 24 października 2016, 16:18

Paola_33 Supermama
'Uprzejmy i pomocny ' fejsbuuk przypomniał mi zeszłoroczny epizod z robalem... Dzieci i ich kochany, oryginalny punkt widzenia...
(Mąż przyszedł ze sklepu z sokiem dla dzieci, Leonem. Pod nakrętką - niespodzianka - glista. Poszedł zamienić, wrócił, a Młodsza rozczarowana.. "Bez robala.. ?? " ). Cała Ida :-)
W tym roku nasz rodzinny klaun, Idalia, ma 'super' zabawę - wywlekanie lub sakramenckie plątanie sznurówek... Fajne', do czasu, gdy się b. b. śpieszysz, np. do lekarza na konkretną g. a tu nie masz ani sznurówek w butach,.. . ani pomysłu, gdzie je dziecię ukryło... Ponieważ wyobraźnię ma przeogromną, równie dobrze możesz się... rozpłakać... albo szukać profesjonalnego detektywa. Producenci sznurówek nas kochają... ciągle dokupujemy !!
Ps. Ostatnio jedną parę (naturalnie zasyfioną niemało) namierzyłam... w lodówce... :-( ale i w pralce się trafia ! ;-) Albo w koszu wśród zabawek... w doniczce... foteliku...
Każde miejsce dobre, im dziwniejsze, tym dla Idy lepiej :-/

Mogłabym grubą księgę spisać Jej kultowych textów i pomysłów.. Wbijanie czołem bananów w podłogę 'Robię dywanik !', tylko że bym się chyba psychicznie załamała przy którymś epizodzie... Ona mnie czasem autentycznie... przeraża :-o Trzylatka !! Co to będzie za te 10-20 lat... gdy więcej będzie mogła, samodzielnie... Zgroza... Do końca życia nie zaznamy nudy :-o
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10596 25 października 2016, 2:18

Paola_33 Supermama
Tydzień troszkę szalony - ja mam 2 wizyty u specjalistów, Róża miała być sczepiona ale znów się rozchorowała !
Jutro, a właściwiej już dzisiaj Starszaki idą na wycieczkę do remizy Straży Pożarnej, pojutrze Bal Halloween a za 2 dni występ artystyczny na Pasowaniu 'Pierwszaków'... Dzieje się !!!!!! Tylko skąd siły brać ?
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10597 25 października 2016, 11:33

Paola_33 Supermama
I po szczepieniu... Róża znów chora, ręce opadają... Deszcz... Nic tylko spać a tymczasem moja focha... 5 g.ja usypialam...
Teściowa zmajstrowała czapkę na sztukę . Mel jest rzeppą.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10598 26 października 2016, 8:49

Paola_33 Supermama
Zamiast czekać na czw., Idę do lek. z R. DZISIAJ :-( Zaostrzył się jej kaszel na maxa. Brak gorączki ale co z tego, pewnie powtórka zapal. oskrzeli... Tak to jest, zamiast dr antybiotyku, przepisują g*"** zamienniki...
Podobno Róży nic poważnego nie dolega. Lekarka na ER stwierdziła jedynie katar a kaszel jest objawem wydzieliny sciekajacej po gardle... Oskrzela pracują jak należy ale należy wziąć pod uwagę, że rano zrobiłam nebulizacje i to mogło zamaskować rzeczywisty obraz i dźwięk z pluc, oskrzeli...
Mąż sceptyczny, ja też. Jutro miała być szczepiona, więc pójdę zamiast kłucia... po 19 g. (...). A co u Waszych Maluszków ?? Czy też nawijaha, nawijaają bez końca ?? ! Dzisiaj R. gada " TATA, MAMa, BABA..."
Głównie... " Oj, tataaa" 😀
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10599 27 października 2016, 15:42

Paola_33 Supermama
Pochwalę się,,, takie łowy...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10600 27 października 2016, 17:03

Kasiek25 Fajna mama
Mój też gaduła mały, a jaki śmieszek :) brechta w głos a ja razem z nim. Ogólnie Antoś jest bardzo pogodnym dzieckiem. Wszyscy mówią, że też bardzo grzecznym :) Paola fotki super i jaka ładna Pani rzepa. Ile drzemek ma jeszcze Róża w ciągu dnia i jak długo śpi? Wrzucam fotkę mojego bąbelka :)

Zgłoś nadużycie #10601 27 października 2016, 17:11

Paola_33 Supermama
Śpi albo 9-10 albo 11-13, potem 16-17 i noc. Po godzinie, z rzadka 2. A Antoś ?
Ale superaśny z Niego Miś !! :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10602 27 października 2016, 19:45

Kasiek25 Fajna mama
Mi się trafił śpioch, rano po 2 godzinach aktywności idzie spać na 2-3 godziny, potem zabawa i spacerek na którym zazwyczaj też kimnie chwilę i potem jeszcze ma jedną drzemkę około 16 ale z nią różnie bywa: raz jest długa a raz ekspresowa :)

Zgłoś nadużycie #10603 27 października 2016, 20:18

Paola_33 Supermama
Kasiek, zamień się ze mną na tydzień, ale byś doceniłaaa Antoniego ;-D :-D Ja bym się wyspała wreszcie !! :-) :-) ;-) ;-)
Super fajny Antos...
Jak Wam mija czwartkowy wieczór ?? ja siedzę i szyję, szyję, szyję... 2 stroje na ... jutro, na teatralne przedstawienie !! Trzymajcie kciuki, no nie mam wprawy a zostało... 10 g. I zero maszyny do szycia... jeno paluszki, nici i igła... Kolejny cud nad Wisłą ?? ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10604 27 października 2016, 21:15

Kasiek25 Fajna mama
Paola trzymam kciuki za stroje a ja spędziłam wieczór w kuchni bo upiekłam ciasto marchewkowe z polewą czekoladową :) a Antosia bardzo doceniam :D

Zgłoś nadużycie #10605 27 października 2016, 21:39

Paola_33 Supermama
Aniołek Ci się trafił, wszystkie diabełki ciągną do nas :-D :-D
Powodzenia z ciastem, potem wrzucę fotki strojów. Jestem w 1/4, załamka...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10606 28 października 2016, 10:39

Paola_33 Supermama
Kangur, Kopacz ma zapalenie płuc... taka fajna lekarka nam się trafiła na ER. !! GŁUCHA !!!
A @ jak w zegarku, co 28 dni :-o
Lepsza @ niż... menopauza :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10607 29 października 2016, 12:23

Paola_33 Supermama
My dopiero teraz schowalismy LETNIE Starszaków i za małe ciuszki R.
3 kartony. Nie tak wiele. Mazleniwy, za to dzieci super pomocnicy :-D
Byłam na grobie Synka, dzieci śpią u Dziadków, wreszcie i Różyczka zamyka oczy... Dopiero o 23:54.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10608 30 października 2016, 20:50

Paola_33 Supermama
Czy znacie jakąś metodę, poza kneblowaniem na uciszenie niemowlaków ?? ! Jessu, ona jest niemożliwa.... I tak nawija codziennie do północy, nawet gdy ledwo żyje.... ze zmęczenia...
Przynajmniej 2 zęby na dole się wyrzynają... wrezscie...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10609 31 października 2016, 21:17

Paola_33 Supermama
Byłyśmy na usg kontrolnym z R. nerki, serce, żołądek, pęcherz, wszystko zdrowe jak ta lala !!
Moje królewny już w fazie spaczy od g. 😀 Ostatnia jeszcze się broni, ale właśnie skończyła godz.przemowe wodza, to chyba też odpadnie... Trzymajcie kciuki za basen, jeśli girls będą zdrowe, ruszamy za tydz.!!!
A za oknem deszcz, tradycyjnie, zawsze gdy planujemy... latawcowe show... :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10610 2 listopada 2016, 15:07

Kasiek25 Fajna mama
Antoś ma już ponad 4 miesiące. Dziś byliśmy na szczepieniu, nie obyło się bez płaczu, ale teraz zasnął i oby nie gorączkował. Paola ale fajne deszczowe dziewczynki. Ja wrzucam mojego szkraba :D