Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10571 3 października 2016, 11:55

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia tak - co miesiąc :) kupiłam te naklejki na bodziaki i są do 12 miesiąca ;) no to super, że negatyw :D

Zgłoś nadużycie #10572 3 października 2016, 17:57

Paola_33 Supermama
Podejście nr 2.
Przyszła jesień... Czas na... LATAWCE !!!!!!! My już wybraliśmy dla pociech...

http://allegro.pl/mega-duzy-latawiec-lew-140cm-x-190cm-hit-i6130257871.html
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10573 5 października 2016, 13:02

lubisia Gotowa na wszystko
Kasiek, to na roczek musisz się pochwalić całym zestawem :)

My z Kają dzisiaj kolejną sesję sobie zrobilysmy, bo pogoda zachęcała ;)

Paola, powiem Ci, ze się bałam jak nastolatka, która mogła zaliczyć wpadkę :P Ale ostatnio rozmawiałam z kumpelą, że podobnie się czuła przed pierwszym okresem więc moze się zbliża. Wczoraj robiłam zdjęcia takiemy żywemu sreberku i tak mnie podbrzusze bolało ze zwątpiłam czy ten test realny był. Ale kolezanka mnie uspokoiła. Też ją mocno bolało. W razie czego za tydzień w końcu gin.
A wczoraj spóźnilismy się na usg bioderek. Moje roztargnienie nie zna granic :P

Latawiec już mamy, też ogromniasty :D Ale kalosze muszę młodemu sprawić, bo zwlekam za długo, a będą boskie kałuże :D

Zgłoś nadużycie #10574 6 października 2016, 9:41

Paola_33 Supermama
Lubisia, to pokazuj sesję !! na pewno jest boska !!!!!!!

Ja sie nie bałam jako nastka, bo późno zaczęłam ale tez miałam z tyłu głowy, jak to by było, bo moja siostra wyszła za mąż w w. 21 lat, rok później dzieci...

Lubisia, pokaż latawiec !!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10575 7 października 2016, 11:33

Kasiek25 Fajna mama
Paola Róża już sama siada?

Zgłoś nadużycie #10576 7 października 2016, 12:47

Paola_33 Supermama
Nie.
Potrzebuje jeszcze ciut > czasu. 
Nawet nie próbuje raczkować. Melissa też nie raczkowala, zaczęła chodzić w w.18 mies. :-/
Ida - 11. 
Ale jestem b.dumna, bo Różyczka umie mówić 1.slowo...
"Ida" :-D
Nebulizacje chyba ciut pomagają, na pewno przechodzi katar. :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10577 8 października 2016, 11:53

Ale fajnie ze Róża mowi imię siostrzyczki :) Trudniejsze niż MAMA :) Z tym siadaniem to każdy maluch ma swój czas. A ona taka drobinka :) Ale ok. 8 miesiaca zazwyczaj maluchy dopiero zaczynają siadać.

Latawca potem pokaze bo teraz jestem u mamy. Rafal dostał od chrzestnego. Full wypas :)

A ja kończę karmić. Nie wiem czy to przez prace czy przez to ze mala ze mnie wyciąga ale miałam ostatnio cos co przypominalo udar. Zdretwiaa mi reka, pól twarzy i szyi. Upadlam. Nie mogłam oddychać, przelykac, dostałam drgawek. Myślałam ze juz po mnie.. Adam wyniósł mnie na dwór i powoli przeszlo. Bylam u neurologa. I niby to byl inny niż zwykle atak migreny na ktora choruje. Trwalych uszkodzeń nie ma. Czucie odzyskalam. Ale lekarz zapisał mi silne leki których nie mozna brać podczas karmienia. A wole je brać. Troche mam wyrzuty, ale moje zdrowie jest Kai potrzebne. Nawet nie wiecie jak się balam. Nie chce powtorki :(

Załączam zdjecie Kajutka

Zgłoś nadużycie #10578 8 października 2016, 12:28

Paola_33 Supermama
Lubisia, to musiało być straszne, bardzo współczuję :-(
Ale mam nadzieję, ze się więcej nie powtórzy...
Kajunia przesłodka !!
Róża chyba wreszcie zdrowieje z zapl. oskrzeli... Mniej jakby kaszle... W końcu ją nieźle męczymy... Nebulizacje, Nasivin, Frida, oklepypywanie Aromativaktivem...
JEST I 'TATA' !! Ale sie gaduła rozkręciła !!
Na migreny podobno pomaga zjedzenie (łagodzi) ... jabłka. sprawdź, bo pomogło nawet mojemu Małżowi a Jemu nic nie pomaga...
Niech już będzie niedziela, nadgonimy z Małżem milion rozległości filmowo-serialowych ;-)
Ja kończę oglądać "Devious Maids", i jestem zadziwiona, jak się zrobił zabawny i db., bo pierwsze odc. okropne  ;-)

Kasiek, pokaz slodkiego Antosia !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10579 8 października 2016, 18:55

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia współczuję przeżyć! Dbaj o siebie, bo masz dla kogo żyć. My dziś mieliśmy dzień zakupów i sprzątania mieszkania. Wrzucam fotkę z dziś :)

Zgłoś nadużycie #10580 8 października 2016, 19:56

Paola_33 Supermama
Kasik jaki On już duuzy !!!!! :-o I cudny !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10581 8 października 2016, 20:06

Ale Antoś slodki!! I sobie trzyma przytulanke zdolniacha :) Kaja dopiero zaczyna chwytać.

Paola cale szczęście ze z Roza lepiej. Ale naprawde o nią dbacie, dobrzy z Was rodzice :)

Mi tez brakuje filmu z mężem. A slyszalyscie o nowym filmie w kinach "Zle mamuśki"? Podobno mega. Wszyscy wychodzą uplakani ze smiechu :)

Adam dal Kai pierwsze sztuczne mleczko. Pila z wielkim apetytem :)

Zgłoś nadużycie #10582 8 października 2016, 22:53

Paola_33 Supermama
Super Brat, Lubisia :-)

Co do pogody...
Czeka nas radykalne ochłodzenie. Przyczyni się do niego m.in. wyż skandynawski.
Już w pon. i we wt. wschodnia część Polski będzie pod wpływem arktycznego powietrza, z dnia na dzień w całej Polsce będzie coraz zimniej.
Temperatury spadną do 10 st. C. na wschodzie, a na zachodzie będzie cieplej zaledwie o 2-3 st. C. Dopiero w okolicach 14 - 15. X nieznacznie się ociepli: do 16-17 st. C. w Zielonej Górze.
W całym kraju bardzo ochłodzi się też w nocy, do 4 st.C
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10583 14 października 2016, 1:00

Plus tych temperatur ze Kaja lepiej spi na dworze. Widac ze dziewczynka lubi jak jest chłodniej. Latem sie meczyla. Od kilku dni nam nie chce spać w nocy. Podejrzewam skok rozwojowy. Budzi sie chetna do zabawy, śpiewa, wola. Niemozliwa jest :) Tylko to przetrwac :)

Zgłoś nadużycie #10584 14 października 2016, 23:23

Paola_33 Supermama
Lubisia, życzę dużo sił dla Ciebie !! Nigdy za dużo, gdy chodzi o dzieci ;-)
Mi też to wygląda na skok rozwojowy ! I talent wokalno-aktorski ;-)
Super ma fryzurkę Kaja, takie dlugie włoski !
Mój niemowlak zasypia po 5 minutach na zewn., tak cieplutko ma teraz...

Kasiek a co u slodkiego Antosia ??

Ania1982, co u Was ? Julisia już zaraz kończy 4 miesiące, gratuluję !!

A pociecha Lady Kate - 3, Jaś - Tauriel - 4.
Ciekawe, co u nich...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10585 16 października 2016, 19:50

Ania1982 Gotowa na wszystko
Witam,
Lubisia życzę Ci dużo zdrowia i trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku! Wesołe masz te nocki z Kają. Nasza Julia też czasami w nocy się obudzi i potrafi gadać 2 godziny :-)
Kasiu z Antosia tu już naprawdę duży mężczyzna.
Paola u Ciebie zawsze coś - życzę Ci siły i wytrwałości w opiece nad Twoją trójeczką.
Co u mnie Julka rośnie jak na drożdżach - ubranka na 64 są w sam raz, niebawem chyba wejdzie w 74. Zastanawiam się jak się zmieści w kombinezonie zimowym w foteliku... A i gondola z wózka robi się za mała...
Ostatnio zaczęła się przekręcać z brzuszka na plecy; czasami jak zacznie gadać to nie może skończyć :-)
Szkoda, że pogoda się tak szybko zepsuła...

Zgłoś nadużycie #10586 17 października 2016, 12:56

Paola_33 Supermama
U nas byłby cud, gdyby tydzień nie zaczął się od kaszlu i leków.
Dlatego trzymam kciuki, by u Was, Aniu, Lubisiu, Kasiu trwało zdrowie i tylko zdrowie !!
Chyba zostałyśmy we cztery..

Lubisiu, wszystkiego najlepszego dla Kajuni, która zaraz kończy 4 miesiące !! Niech rośnie zdrowo, w pięknych uśmiechach !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10587 19 października 2016, 20:19

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny u nas wszystko dobrze. Dziś byliśmy z Antosiem na kontrolnym badaniu słuchu i wszystko ok :) Mały rozwija się bardzo szybko, łapie teraz zabawki w dwie rączki, ogląda je i pakuje do buźki :D jest wiecznie pośliniony bo rączki są teraz najlepsze. Nadal karmię piersią. Za 10 dni kończymy 4 miesiące, czas leci jak szalony! Mamy swój rytm dnia, noce przesypia bardzo ładnie z 1 lub 2 pobudkami więc serio nie mogę narzekać. Życzę Wam dużo zdrówka i grzecznych dzieciorów :D :*

Zgłoś nadużycie #10588 20 października 2016, 19:09

Paola_33 Supermama
Nawzajem, Kasiu !! Gratuluję postępów Antosia !! I Tobie nieustającej laktacji !! Tak trzymać !! Super, że Antos się rzadko wybudza nocami :-) Trafił Ci się Aniołek !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10589 20 października 2016, 19:52

Ania1982 Gotowa na wszystko
I zleciały już cztery miesiące od urodzenia Julki :-) Pamiętam Paola kiedy Ty pisałaś, że Róża tyle skonczyła...
Kasiu u nas podobnie jak u Ciebie - w nocy 1 czy dwie pobudki... Jak Julcia zje około 22 to później wstaje około 3, a następnie rano koło 7. U nas też wszytko co do rączki to do buzi :-) Mała lubi leżeć na brzuchu, tylko biedna denerwuje się, bo chyba chciałaby już się przemieszczać...
Kasiu - ja też karmię piersią - napisz mi proszę czy myślałaś od kiedy będziesz rozszerzać dietę.

Zgłoś nadużycie #10590 20 października 2016, 20:20

Kasiek25 Fajna mama

Ania1982 napisał(a)

I zleciały już cztery miesiące od urodzenia Julki :-) Pamiętam Paola kiedy Ty pisałaś, że Róża tyle skonczyła...
Kasiu u nas podobnie jak u Ciebie - w nocy 1 czy dwie pobudki... Jak Julcia zje około 22 to później wstaje około 3, a następnie rano koło 7. U nas też wszytko co do rączki to do buzi :-) Mała lubi leżeć na brzuchu, tylko biedna denerwuje się, bo chyba chciałaby już się przemieszczać...
Kasiu - ja też karmię piersią - napisz mi proszę czy myślałaś od kiedy będziesz rozszerzać dietę.

Wiem, że teraz zalecają by dzieci kp miały rozszerzaną dietę dopiero po 6 miesiącu, ale moja siostra kp i rozszerzała córce już po 4miesiącu, moje koleżanki też, więc i ja spróbuję. Jeżeli zobaczę, że Antoś jest jeszcze niegotowy to zaprzestanę i spróbuję później. Myślę, że wszystko zależy od dziecka.