Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10511 9 sierpnia 2016, 22:07

Paola_33 Supermama
Ania, a nie ospie ?? My szczepimy darmo p/ospie wietrznej...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10512 10 sierpnia 2016, 7:06

Ania1982 Gotowa na wszystko
Tak tak ospie...

Zgłoś nadużycie #10513 10 sierpnia 2016, 15:59

Paola_33 Supermama
Strasznie się 'nachodziła' Różyczka do żłobka :-/
Mają prawdopodobnie zarazę. Nie wiadomo, bo rodzice nie zgłosili ale nagle 5-ro dzieciaków z jednej grupy nie dotarło... Podejrzane albo głupi zbieg okoliczności...
Jeszcze pada deszcz od wczoraj, prawie non stop...
Spacer średnio udany, sandały mogę wyżąć ;-/
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10514 12 sierpnia 2016, 9:14

Paola_33 Supermama
Ściana pomalowana, a konkretnie malunek poprawiony (Ida zdrapała niemal do pierwotnej farby).
Później zrobię fot. To nie wszystko. Jeszcze planowałam parkę dinozaurów.. na hulajnogach 😁
Pełna gotowość do przyjazdu szelm ! Zostało ok. 40 g., chociaż z niesamowitą 'zdolnością' teściowej do pakowania... może o 10 więcej 😋

Hej, odzywajcie się !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10515 12 sierpnia 2016, 16:12

Paola_33 Supermama
Słyszałyście ?? Niezły poród ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10516 13 sierpnia 2016, 18:37

Paola_33 Supermama
I wróciły !!!!!!!!!!
Nawet pomalowałam zyrafke 😁
Inspirująca rozmowa z Córką...
- Mamo, uczesać Cię ??
- Pewnie (błoga nieświadomość) !!
- Fajnie !! Nie ruszaj się. Będzie BOLAŁO.
Nie żartowała, Bolało jak diabli...
Ale czy nie warto dla 32 spinek we włosach z motywem motylków i biedronek, medytuję lżejsza o jakieś 2 mln. włosów ?? !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10517 16 sierpnia 2016, 17:27

Kasiek25 Fajna mama
U nas wszystko dobrze :) skok rozwojowy i ataki kolek za nami, Antoś jest teraz spokojniejszy i weselszy :D uśmiecha się świadomie, guga, słucha jak do niego mówię i jest przekochany :D wrzucam fotkę, jutro kończymy 7 tyg :)

Zgłoś nadużycie #10518 16 sierpnia 2016, 17:54

Paola_33 Supermama
Jaka Słodka kruszynka :-D
Ale chyba bym się już nie zamieniła 😀
My wystąpiliśmy o Kartę Dużej Rodziny. A do Karty Warszawiaka brakuje nam fotek, zatem idziemy do fotografa. Zadziwiające, jak już jest zimno po 17-tej g.
Różyczka przechodzi adaptacje w żłobku bezobjawowo 😀
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10519 17 sierpnia 2016, 9:51

Paola_33 Supermama
My dzisiaj z R.do neurologa.
Nie jest źle. Róża ma lekkie opóźnienie w rozwoju motoryki ale dramatu nie ma. Mozna pójść do rehabilitanta i więcej ćwiczyć. 
Mnie martwi, ze jezscze nie mówi sylab. Cóż, należy mieć nadzieję, ze gdy już się odezwie, to mądrze ;-)  
Zabawne - w przedszkolu poza Różą w gr. jest Rozalia a w grupie Melissy - Lisa ! :-)
Lubusia, co tam u Was ??
Kasiek, Ania, Tauriel ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10520 18 sierpnia 2016, 14:34

Paola_33 Supermama
Wspaniałe przedpołudnie... W urzędzie miałam pecha poznać NAJWOLNIEJSZEGO URZEDNIKA wszechświata... Pisał jednym palcem. Na odpis metryki muszę czekać 10 dni, bo to przecież AZ z Piaseczna, caałe 10 km.od urzędu. No ale urzędy muszą podkreślić swoją WAŻNOŚĆ.
Na 2 słowa (na pokwitowanie), czekałam... 6 minut. Bystrzak. A Róża krzyczała w wniebogłosy. Co zrobić, ludzie wolą wrzaski niż przepuścić matkę z niemowlakiem :-/
To była 5 wizyta w UM. Teraz znowu im brakuje świstka. Kolejny PIT, bo po co raz pójść i wziąć kilka, jak można ... 3 razy.

Tak się zastanawiam, skąd oni tych urzędników biorą ?? Z łapanki ?? !

PAN - urzędnik stulecia w międzyczasie miał jeszcze chwilę, by mnie pouczyć, że metryki do becikowego potrzebne NIE SĄ (są..), a w ogóle po co mi, przecież becikowe to zapomoga JEDNORAZOWA, wypłacana przy ur.dziecka i koniec. Reszcie dzieci nie przysługuje. Rozgladalam się, czy nie jestem w ukrytej kamerze. Chyba byłam
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10521 19 sierpnia 2016, 23:31

lubisia Gotowa na wszystko
Heeeej! Sorki, ze mnie nie było. Ostro wzięłam się do pracy, ciągle sesje i obróbka. Ale jestem w żywiole :) )
Kaja bardzo szybko załapała rytm (w przeciwienstwie do swojego brata, więc dla nas miłe zaskoczenie), je co 3 godziny w dzień, bawi sie i idzie spać. A gdy zasnie (samodzielnie!) o 20 to spi do 4, a potem wstaje o 7. Zniknęly problemy z brzuszkiem. No szok, jest super :)
Mam tylko jakieś problemy z laktacją. Od jakiegoś czasu Kai nie wystarczał jeden cycek. A dzis po dwoch zaczęła plakac i nie wiem o co chodzi. Ale moze to przez tę dłuższą przerwę w nocy? Nie mam pojęcia. A ostatnio nawet odciagalam i było bardzo duzo tłustego mleczka. Moze sie unormuje. Ale na wszelki wypadek musimy kupic modyfikowane.
Nasza córka wazy juz prawie 5,5kg :D Tyle co 3-4 miesieczne dziecko, a 2 miesiace skonczy za tydzien, masakra.
Paola, jak fajnie, ze dzieki Tobie forum zyje. Ja obiecuje tez wchodzic. Niezle masz przeboje z dziewczynami :) Fajnie, ze Róża poszła do żłobka i daje rade :)
Kasiek, super wesołka masz :) Moja Kaja, najmniej smiala sie do mnie :P DOpiero jak zaczelam pracowac i mniej mnie widzi, to wali usmiechy. Ciekawe..
Ja też załączam zdjęcia moich dzieciaczkow. Teraz postanowilam nie zaniedbywac starszego i tez go zabieram na zdjęcia.

Zgłoś nadużycie #10522 20 sierpnia 2016, 0:05

A jeszcze Wam się pochwalę. Artykuł z moimi zdjęciami :) Tak się bałam, a wyszło bardzo fajnie. Poczytajcie, może tez sie skusicie na sesję za rok ;) http://swiat-rodzicow.pl/profesjonalna-sesja-fotograficzna-4-powody-dla-ktorych-...

Zgłoś nadużycie #10523 20 sierpnia 2016, 12:17

Paola_33 Supermama
Fajnie, że wracacie, bo wątek zaczął się zmieniać w blog Paoli i wiało nudą... :-D :-D
Może nie do końca ale jednak ;-)
My mielismy wybrać się dzisiaj nad Wisłę (straszny upał), jakiś rejsik zaliczyć, niestety wariatki wstały o 5:3 (a zasnęły po 22...), tata już leży i chrapie.. To On wstał do dzieci...
Dzieci rozrabiają, troszkę je energia roznosi, muszę coś z nimi zrobić... Plastelina nie wystarczy ;-) :-) ;-)
Lubisia, zdjęcia pięęęękne !!!!!!!!!!!!! I Twoje dzieci też cudne !!!
Ps. Spacer udał sie swietnie, niestety girls mało... spiace czy zmęczone :-(
Obecnie - konkurs na najstraszniejsze zombie - jak dla mnei Róza ne 1 !! :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10524 20 sierpnia 2016, 23:59

Haha Paola, ale masz zombiaki słodkie :D Ja Ci współczuję tej energii w domu. Mój po spacerze to spi jak zabity i czasem w dzien przysnie a i tak w nocy dobrze spi. Śpioch po mamie. Zeby Kai sie tylko nie odmienilo. A Ty swoje moze zapisz na jakies karate albo cos? :P

Zgłoś nadużycie #10525 21 sierpnia 2016, 12:02

Paola_33 Supermama
Na mortal combat :-D
Właśnie miałam zamiar zapisać je na tańce w Domu Kultury ale ruszają od IX a one ciągle jęczą o basen... Niestety ten najbliższy, to jakiś obłęd - chcą stowke za samo moje wejście do wody+ dzieci. Za POŁ GODZINY, przesada, jak dla mnie...
Lubisia, zazdroszczę idealnego śpiocha...!!
Róza ma chyba kolejny skok rozw., jakaś niespokojna, mało śpi. Albi górne zęby wyłażą...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10526 22 sierpnia 2016, 22:32

Ania1982 Gotowa na wszystko
Hej - jestem :-)
U Julki wszytko ok! Rośnie jak na drożdżach - waży już prawie 6 kilko. Jest już na pampersach 3. Nie mam żadnych problemów z laktacją, ale wciąż nie je mleka krowiego i produktów z jego dodatkiem. Dziś byliśmy na USG stawów biodrowych na szczęście są idealne typ Ib. Julka żyje według swojego harmonogramu i nie ma zmiłuj, żeby były jakieś odstępstwa :-) Zasypia około 20.30, najpóźniej 21. W nocy ładnie śpi, budzi się raz na jedzenie około 1.30 - 2. W ciągu dnia dużo się śmieje i coś tam po swojemu mówi :-)
Lubisia fotki dzieci super, świetną czuprynkę ma Kaja,z resztę te w artykule jeż są mega :-) Oby problemy z laktacją były tylko chwilowe, bo nawet najlepsze mleko modyfikowane nie zastąpi mleka mamy.
Paola dobrze, że jesteś i mimo trójeczki energicznych dzieciaczków zawsze znajdziesz chwilkę, aby coś napisać! Dzięki Tobie nasz wątek nie zaginie!

Zgłoś nadużycie #10527 23 sierpnia 2016, 0:49

Paola_33 Supermama
Jakie miłe słowa, dziękuję Ci bardzo, Aniu. Robię, co mogę.
No i dzieci mi podrzucają 'pomysły', bym się nie nudziła ;-) Myślę, że nie wszystkie matki borykają się z dziećmi, które pochłaniają bajki na dobranoc ale jednocześnie są tak nad aktywne, ze zamiast zasypiać... robią fikołki, andrusy jedne !!
Trudno je zmęczyć, bo nawet gdy jedna zalicza kałużę i podsumowuje owe zdarzenie : 'Mamo, to nie moja wina, zaatakowała mnie..!!' ;-) druga stwierdza, że spacer był.. zbyt nudny :-/ :-o
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10528 23 sierpnia 2016, 21:10

Paola_33 Supermama
Przedszkolnych opowieści cd. Rozmawiam z moją rezolutną Trzylatką
- Co lubisz najbardziej w przedszkolu (miałam na myśli zabawę lub zabawkę...) ??
- Ciocię Kasię !! - odpowiada bez namysłu Ida.
- Jaka jest najfajniejsza zabawka ??
- Soczek (cooo ?? ). Okazuje się, ze Córce chodziło o część zabawki - kuchni :-D :-D Dowcipna...
- Jaka jest Twoja ulubiona koleżanka ?
- Artur !! (to już wiem, czemu na zdjęciach 'psiapsiółki' wciąż razem...').
- Ulubione zajęcie ??
- Spanie !!
I po co pytałam ?? !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10529 24 sierpnia 2016, 11:30

Paola_33 Supermama
Tfu, tfu, byle bym nie zapeszyła ale chyba znalazłam basen dla moich pływaków. Z nauką pływania.
Myślałam o tym przez ost tyg., marzyłam, idę i co widzę na słupie oglosz. ?? Nauka pływania !! Basen w miarę niedaleko, 2 stacje od nas. Mel tylko potrzebuje kostiumu, resztę mamy..!! 37 zł. od łebka a nie 100, jak chcieli w najbliższym !! :-o I to za 30 minut chlupania, bez nauki, bez ratownika !!
Nawet nie muszę z nimi wchodzić, Starszaki będą wniebowzięte !!! Szkoda, że tylko pół g., ale zawsze jakiś początek !!
Chcemy za rok wyjechać nad morze w piąteczkę, byłoby super, gdyby się oswoiły... Na Różę przyjdzie czas...
Zaczynam wierzyć, ze warto wszechświatowi się zwierzać ;-) Marzysz -> masz !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10530 24 sierpnia 2016, 11:52

Paola_33 Supermama
Codzienne odprowadzanie Różyczki do żłobka na 4 g. wygląda mniej więcej tak obserwując jej oczyska...
1> Ale co jest, co robisz ?? ! JA TU ŚPIĘ !! Lubię cieple łóżeczko, WON !!!
WRACAM !!
2>No, dobra, po co ten pośpiech, już się ubieram...
3> Ok, znów TU JESTEŚMY ?? ! JA NIE CHCĘ !! ZABIERAJ MNIE Z POWROTEM DO DOMU !!!!!!!!!!
4> O, Pani Kasia !!!!!! KOCHAM Panią Kasię, jest taka fajna !! ZOSTAJĘ !!!
5> No co tak sterczysz ?? ! IDŹ JUŻ, JA ZOSTAJĘ Z PANIĄ KASIĄ !!! WOOON !!!!!!!
Melissa    
Idalia