Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10451 11 lipca 2016, 20:09

Paola_33 Supermama
Gratuluję Julcio !!!!!!!!! Zdrowia, pogody ducha i szczęścia na pozostałe, wszystkie tryliony tygodni życia !!!!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10452 12 lipca 2016, 8:18

Kasiek25 Fajna mama
Ladykate gratuluję Tymusia. Ale szybko Ci poszło ;) czekam.na fotkę

Zgłoś nadużycie #10453 12 lipca 2016, 13:26

Paola_33 Supermama
Motyl, może jutro po konsultacji z lekarką będę 'mądrzejsza', bo na razie się z Mężem miotamy, opisałam perturbacje żywieniowe na wątku http://fajnamama.pl/forum/temat/marzec-2016/?post=3006370#post-3006370

Po tamtym zdj., myślałam, żeś już zeszła do 70 kg, super skuteczna ta dieta tys. cal. :-) Ja bym była głodna jak wilk, na niej, ale moze jeszcze działają skutki durnego implantu hormonalnego, zwalnia metabolizm, jednocześnie zwiększając apetyt. Podwójna porażka.

Z milszych rzeczy - Filip faktycznie jak dąb !! :-O :-O Chłop jest imponujący, i koszykarz rośnie lub atleta, na bank !! Jakby Ci podwójnie szybko rósł, nie dziwię się, ze chcesz zatrzymać czas. Ja mam na to metodę : Cyk ! Cyk !! I trylion kolejnej partii fot zapychającej pamięć kompa, i biednego Małża dokupującego nerwowo kolejne pamięci :-D :-D
Uwierzysz, że dopiero dzisiaj wieczorem się ogarnęłam na tyle (nawet dzisiejszej nocy śnił mi się szpital, brrr... trudno mi po tym odzyskać równowagę...), że DOPIERO OTWORZYŁAM paczkę od Ciebie ?? !
Ale mnie super zaskoczyłaś !! Te ubranka są prze cudne !!! Piżamki, body z krótkimi rękawkami normalnie zaniemówiłam,jakie śliczne !! Trafiło się 10 par już za małych (byłyby db. tuż po ur. Róży :-D :-D , takie calineczkowe) ale poza tym REWELACJA !!!!!!!!! Bardzo mnie też ucieszyły spodnie, bluzki, tego prawie nie mamy a niestety Róża uwieeelbia 10 x dziennie ulewać, albo zaśliniać się od stop do głów !!! W świetnym stanie 90 %, naprawdę mi poprawiłaś humor, DZIĘKI, Motylku !!!!!!!!!!!!!
Polecamy się na przyszłość ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10454 13 lipca 2016, 23:30

lubisia Gotowa na wszystko
Heeeeej!!! Kurcze, ciągle się zbieram, zeby do Was pisać, ale zasięg u nas okropny, bo sezon w pełni i sieć przeciążona:/ Mama była u mnie na tydzień, a to jeszcze mniej czasu na wszystko niż jak jej nie było :P Bo wg niej trzeba wykorzystać i duzo rzeczy robić. A ja chcialam, zeby sie wnukami nacieszyła, a nie wielkie porzadki organizowala ;)
Spędzalismy tez ostatnio duzo czasu z synem. Organizowalismy rodzinne wypady.
A tak poza tym tydzień temu robilam juz pierwsza sesję noworodkowa :P A potem w kazdej wolnej chwili obróbka. Pochwalilam sie zdjeciem i teraz mam zapisy do konca sierpnia, to był błąd... Muszę przystopować. Miałam dzieciom poświęcić czas..
LADYKATE! Myslalam o Tobie w poniedzialek! Strasznie się cieszę że za to czekanie miałaś szybciutki poród :) Obie nas spotkala taka nagroda :) Ale Ty to pobiłaś rekord :D I jeszcze na relacje mialas czas! I jednak synek. Sliczne imię :) Kiedy wychodzicie?
Paola, fajnie ze wrocilas :) Juz sie balam, ze po porodach forum zupelnie ucichnie.. Niech Różyczka w koncu bedzie zdrową dziewczynką. A jej noce spokojne i dlugie. Miejmy nadzieje, ze juz sie wychorowala. Ząbki niech tez sie mocno nie dają we znaki. Szkoda starszych dziewczynek, ale na pewno nadrobicie. Zdrowka Zdrowka Zdrowka! Aa, dobrze ze sie pozbylas tego dziadostwa hormonalnego! 
Kasiu, Twój mały Antoś to taki kochany okruszek :)
Aniu, ale przeleciało, moja Kaja jutro tez 3 tygodnie! :)
A Kajka jest kochana. Calkiem ladnie spi i je co 2,3 godziny. Jak wieczorem zasnie, to budzi sie ok. 2, 3. A potem o 5. Zje i spi dalej. Na poczatku, zanim sie laktacja rozkręciła to myslalam, ze dluzej bedziemy do tego dochodzic. Jest naprawde w porzadku. tYlko jej placz jest naprawde glosny :D Rafałek jest super starszym bratem. Opiekuje sie siostrą, podaje jej smoczek i smieje sie z jej min i wydawanych dźwięków. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa!! :)

Zgłoś nadużycie #10455 14 lipca 2016, 0:00

Paola_33 Supermama
Lubisia, Ty niesamowita jesteś, że jeszcze znajdujesz czas na aktywność zawodową przy dwójce małych dzieci. PODZIWIAM !!!!!!!!!! No, i super fajne imiona noszą Twoje pociechy, bardzo, bardzo fajne !! !!
Gratuluję Kai ukończenia 3 tygodni życia !!
Strasznie się cieszę, że Jesteś szczęśliwa, cudownie, życzę tej euforii na dłuuugo :-*
No i z Rafałka super gość jest !!!!!! Czekamy na fotki !!
Poniżej coś na uśmiech ;-)
http://demotywatory.pl/4670917/Patrzac-na-piekne-zdjecia-dzieciaczkow-stworzone-...

Kasiek, Lady Kate, Tauriel, Ania 82, Buka - jak się czujecie ?? Domowa rutyna wróciła ? Jakies foteczki pociech ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10456 15 lipca 2016, 17:09

Paola. Nie ma co podziwiać bo mam męża do pomocy ;) Od kiedy miałam leżenie, zwolnil sie z pracy i ze zdjec żyjemy ;) On teraz śluby robi a ja powoli dzieciaczki :)

Demotywator dobry hehe :)

A poniżej dumny starszy brat:

Zgłoś nadużycie #10457 15 lipca 2016, 20:30

Kasiek25 Fajna mama
Jutro mija tydzień odkąd jesteśmy w domku. Mały jest cudowny, spacerujemy sobie codziennie, karmię piersią i tylko raz dziennie daję butlę bo wieczorem jego zapotrzebowanie na jedzenie jest większe. Byliśmy u pediatry i wszystko ok :) Gotuję obiadki 2 daniowe na 2 dni, mieszkanie też posprzątane więc z mężem ogarniamy sytuację. Jutro odwiedza nas siostra z mężem i córeczką i tak mija dzień za dniem a mały ma już 16 dni. Byliśmy na sesji noworodkowej, wrzucam Wam kilka fotek ale jeszcze przed obróbką bo na gotowe musimy poczekać a te dostaliśmy do wyboru. Antoś pozdrawia forumowe ciocie ;)

Zgłoś nadużycie #10458 15 lipca 2016, 20:31

Kasiek25 Fajna mama
I jeszcze takie

Zgłoś nadużycie #10459 16 lipca 2016, 19:52

Kasiek super fotki! Antoś rozczula swoja niewinna minka :) Po obrobce juz w ogóle będzie mega! I widzę za ladnie spal?
Podziwiam ze ogarniacie porządek. U nas bajzel :P

Ja wlasnie zlapalam jelitowke. Co za cholerstwo:/ Dobrze ze karmie piersią to mala raczej bezpieczna..

Dziewczyny jakie macie zalecenia co do higieny pępka? Kaja ma juz ponad 3 tygodnie a kikut nie chce odpaść. Polozna ostatnio mocno przy nim czyscila i teraz zaczela krew leciec:/

Zgłoś nadużycie #10460 16 lipca 2016, 19:58

Paola_33 Supermama
Kasiek - superowy Antoś !! Fajna sesja ! No, to nieźle ogarniacie !!

Lubisia - Kaja i Rafałek tez wymiatają !! U nas również bajzel, jak to z dzieciakami, mimo ciągłego sprzatania :-D
Życzę, by Ci jelitówka jak najszybciej przeszła, dodawaj 2 x dziennie Smectę, a przegonisz - raz -dwa !!
My używaliśmy Octeniseptu do pępka, dezynfekcji wanienki, czy przy łapaniu moczu, polecam !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10461 16 lipca 2016, 22:22

Ania1982 Gotowa na wszystko
Dziewczyny bardzo ładne zdjęcia :-) Julcia też w końcu miała swoją sesję. Lubisia współczuję jelitówki. Co do pępka faktycznie strasznie długo trzyma się ten kikut, Julci odpadł mniej więcej po tygodniu. Nam pediatra poleciła przemywanie 2 x dziennie gazikami nasączonymi spirytusem - bardzo ładnie się zagoił ( co prawda ogólne zalecenia mówią, żeby nie stosować spirytusu). Do tego też stosowaliśmy Octanisept. U nas też jednego dnia polało się dużo krwi - oj wystraszyłam się, dobrze, że akurat następnego dnia mieliśmy spotkanie z pediatrą.

Zgłoś nadużycie #10462 17 lipca 2016, 14:30

Paola_33 Supermama
Haha, przesłodka Juleczka !!

Lubisia, mam nadzieję, ze przechodzi świństwo ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10463 17 lipca 2016, 23:29

Ania, ale boskie ujęcie! Juleczka ma super włoski :)

Mi na razie nie przechodzi. Jedyne co mogę dla siebie zrobić, to nic nie jeść.. Inaczej mam skurcze jelit porównywalne do porodowych:/ Nawet po sucharach. Pije dużo wody Żywiec, bo podobno ma dużo elektrolitów. Po południu mąż pozwala się zdrzemnąć, więc daje radę. Dobrze, ze mogę na niego liczyć, bo by było ciężko.. Obym Rafalka nie zaraziła.

A co do pępka, to ja octeniseptem wczesniej tylko przemywałam. Teraz bardziej wycieram, zeby kikut na pewno był suchy. Wydaje mi się, ze jest lepiej. Ale kolezanka miala ten sam problem (mała miala juz poltora miesiaca). Pojechali w koncu do chirurga. Zawiązał niteczką i po 2 dniach kikut odpadł. Mam nadzieje, ze u nas obędzie się bez chirurga..

Zgłoś nadużycie #10464 18 lipca 2016, 12:04

Kasiek25 Fajna mama
U nas kikut już prawie 3 tyg. Dziś była położna i mówi że pepowina bardzo gruba i zamiast octaniseptu mamy kupić gaziki nasączone spirytusem i nimi robić. Mały w tydz przybrał ponad 300 g ;)

Zgłoś nadużycie #10465 18 lipca 2016, 17:59

Paola_33 Supermama
Gratuluję, Kasiek, ładnie tyje Antonio :-) A jak długi się urodził ??

Ja zmierzyłam i zważyłam Starsze Gracje - I. 95 cm., 14 kg., / M. - 105 i 18. Ciekawe, ile przybiorą z dziadkami, wczoraj pojechały z nimi na wakacje.

Lubisia a pijesz Smectę ? Na biegunkę najlepsza. Bardzo Ci współczuję głodówki. Obyś się szybko wykaraskała, a dzieci i Mąż (db. z Niego tatko), pozostały zdrowe !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10466 18 lipca 2016, 18:09

Kasiek25 Fajna mama
Paola miał 56 cm więc był długi a chudy :P

Zgłoś nadużycie #10467 18 lipca 2016, 20:05

Ania1982 Gotowa na wszystko

lubisia napisał(a)

Ania, ale boskie ujęcie! Juleczka ma super włoski :)

Lubisia taka ocena od zawodowca - dziękuję! Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka i pełnej formy!
U mnie dziś trudny dzień - Julia od rana nie śpi (no może przespała łącznie 2 godziny), płacze, uspokaja się tylko przy cycku. Martwię się, przecież taki noworodek powinien dużo spać...
PS. Dziś właśnie skończyła 4 tygodnie :-)

Zgłoś nadużycie #10468 18 lipca 2016, 20:57

Paola_33 Supermama
Ania, są dni, w których dzieci jedzą mniej, i takie, gdy spanie im nie w głowie 😁
Nie martw się - tzn.ze się rozwija !! Gratuluję miesięcznicy !!! (suwak do kitu ?).
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10469 18 lipca 2016, 22:54

Kasiek, i takie gaziki w aptece można kupić? Zadzwonilabym do poloznej i zpaytala o nie. Bo u nas tez wlasnie gruba pępowina była.

Paola my tez dzisiaj naszego zmierzylismy i zwazylismy. 101cm i waga 17,3kg :D Wiec porównując do Melisy - podobnie :)
Ja nie pije zadnej smecty bo pamiętam ze przy takich wirusach nie powinno sie hamowac biegunek. Zreszta dzis w tym temacie juz lepiej. Tylko żołądek boli bardzo. Ale najwazniejsze ze biegunki minęły. Najgorsze za mną :)

Ania, tez uwazam, ze nie masz sie co martwic, u nas tez są takie dni. Teraz tez Kaja nie chce spac. Nie spi juz od 17 :P Tatus sie nia zajmowal, zebym mogla sie przespac i mu usypianie nie wyszlo, a potem jakas czujna sie zrobila. No i brzuszek tez robi swoje. Ale jutro pewnie bedzie lepiej :)

Zgłoś nadużycie #10470 19 lipca 2016, 0:01

Paola_33 Supermama
Lubisia, czyli kciuki pomogły !! To jeszcze potrzymam, byś doszła do siebie w 100 % !!

Jak najb. gaziki higieniczne są w aptekach, takie 5 cm x 5 :-) Można je jeszcze użyć do przemywania oczu solą fizjolog., ja używam płatki kosm.
Melissa    
Idalia