Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10031 8 czerwca 2016, 21:19

Paola_33 Supermama
Zazdroszczę piekarnika / prodiża. Mimo upałów, zaryzykowałabym, bo nie ma to jak domowe ciasto 😁 A sernik i szarlotka - królowe !!

Moje córki otworzyły klub dyskusyjny.. Już tak dyskutują od 40 min.
A jutro będzie draaamat ze wstawaniem 😒

Mamusie, to normalne, ze mąż je usypia g. lub 1,5 g. ?? !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10032 8 czerwca 2016, 21:53

Ania1982 Gotowa na wszystko
Melduję się po wizycie. Lekarz popatrzył i porodu na razie nie widać, choć szyjka zrobiła się już trochę bardziej miękka. Później stwierdził, że na tym etapie to wody mogą odejść w każdej chwili i niczego nie można być pewnym. Także sama nie wiem kiedy tak naprawdę urodzę. Kazał mi brać żelazo, bo hemoglobina zaczęła spadać. Jeżeli miałabym się nie wyrobić z porodem na NFZ w tym szpitalu co chcę urodzić to polecił mi jeszcze jeden szpital - co prawda w samym centrum dużego miasta i w godzinach szczytu dość długo byśmy tam jechali, ale ma on bardzo dobrą renomę więc też bierzemy taką ewentualność.
Lubisia dzięki za rady dotyczące sesji :-)

Zgłoś nadużycie #10033 8 czerwca 2016, 22:18

lubisia Gotowa na wszystko
Paola, zawsze są jeszcze ciasta bez pieczenia. Sernik gotowany, sernik na zimno albo stefanka z herbatnikow i kaszki manny - moje ulubione ciasto z dzieciństwa :)
A co do usypiania, to mojemu mężowi zawsze szło dłuzej, ale ostatnio opanowal do perfekcji szybkie wyjście z pokoju :D Ja musze 3 ksiazki przeczytac, a on cos tam malemu szepnie do uszka i spi :P Potem nadrabiamy czytanie w dzień, bo dla mnie to bardzo ważne.
Aniu, no wlasnie - w każdej chwili! Jakie to beznadziejne stwierdzenie. Czyli mozesz urodzić jutro albo za miesiąc. Masakra z tym. Ale szyjka mięknie, to coś się zaczyna dziać :) I fajnie ze o szpital mozecie byc spokojni.
Paola, pytalas o jakieś zdjęcia, które robię. Ciężko mi cokolwiek znaleźć co mi się podoba, serio :P Znalazłam zdjęcia mojego Rafalka sprzed roku, które bardzo lubię :) Taka codzienność, a jednak magiczna. Teraz mały wciąż pyta, kiedy będziemy robić ognisko, a potem zasypia, zanim zrobi się ciemno hehe. Musimy w końcu je dla niego zrobić :)

Zgłoś nadużycie #10034 8 czerwca 2016, 23:16

Paola_33 Supermama
Raju, ale cudne fotusie...!!!!!!!!!!!!!
No własnie takie perełki chcę robić, male dzieła sztuki !!!!!!!!!!! Wszystko byle nie bezy i wesela..
Aleś Ty krytyczna. Ja bym wygrzebała u Cb. na pewno z tryliard świetnych, no już, wrzuć choć ten milionik... Please !!!!!!!!!!

Na zimno ciasto to już nie to, bo to ten magiczny zapaaach... Szczególnie w Boże Narodz. :-) :-) :-) :-) Ech.. a tu jeszcze trzeba czekać... prawie 7 mies. !!!!!!!!

Poprosiłam małża o znalezienie misia dla Róży, bo każde nasze dziecko ma takiego ok. 60 cm. olbrzyma do ochrony, a ten mi zostawił strony z misiami.. 120 -170 cm... :-o :-o Chyba oszalał. Albo żart :-/ Ja mam.. 162 cm. :-/ Bardzo dowcipny Pan Mąż !! Róża się nawet malutkiego wielorybka na razie boi.. gdy szczerzy zębiska :-D :-D

I już chyba idę poczytać, i spać, dziś wyjątkowo padnięta jestem; nawet wyniosłam Różę rano do jej łóżeczka, by choć g. pospać dłużej, bo ona tylko kiedy śpi, NIE GADA.. Masakra, jakiś Gierek, Gomułka i Kim -ir- sen w jednym :-D :-o :-o :-o
Szczęście, że przez sen nie nawija ;-) ;-)
Wczoraj / dziś w nocy oglądałam film, i mało zawału nie dostałam, gdy mąż zaczął nagle przez sen perorować.. Jakiś ochrzan, w dodatku, dla dzieci.. Biedak, nawet we śnie ma niegrzeczne dzieci :-D :-D

A tu jutro - usg Róży, wieczorem gastrolog... Ciekawam tych wizyt...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10035 8 czerwca 2016, 23:21

Paola_33 Supermama
Lubisia, Twój słodki synek to wykapany Krzyś z Kubusia Puchatka :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10036 9 czerwca 2016, 8:21

O tak, zapach ciasta to jak zapach szczęścia. Powinni takie odswizacze powietrza robic :) Paola moze się zdecydujesz kiedys na piekarnik. Jaka radość dla dziewczyn. A potem to one beda piekly dla Ciebie :)

Wreszcie się dzisiaj doczekasz wizyt. Mam nadzieje ze dowiesz sie czegos konkretnego i dobrego dla Róży.

A co do zdjec to takie najbardziej lubię, ale wlasnie przez prace w zdjęciach przestalam je robic. Taki paradoks. Ale gdy padam w fotelu po dwóch sesjach to chce odpocząć od aparatu. Teraz mam nadzieje bedzie troche inaczej na macierzyńskim.
Z tych zdjec klientow lubię jeszcze te w plenerze. W studyjnych rzadko wychodzi cos wyjątkowego. Ale wiem ze dla rodziców te zdjecia sa wyjątkowe i zawsze sa zadowoleni. Taka wdzieczna praca :) Tylko ja czasem po nocach nie mogę spac bo zepsułam ujęcie :P

Poszukam dzis czegos :)

Szkoda ze nie mogę pokazac Wam sesji bieliźnianej dla męża. Wynajęty apartament, piekna bielizna, piekna kobieta - raj dla fotografa. Polecam taka sesje jak juz dojdziecie do formy. Ta pani po dwóch ciazach ale wycwiczyla ciało. Wiec wszystko jest możliwe! :)

A Paola dziekuje za mile porównanie Rafalka do Krzysia :) Urodził sie z bujna czuprynka i tak mu zostalo. Sama go obcinam i zawsze tak jakos wychodzi :P

Zgłoś nadużycie #10037 9 czerwca 2016, 8:35

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia jakie piękne zdjęcia ;) dziecko uchwycone niby przy przyziemnych czynnościach, ale jest w tym magia. Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Wpadłabym na sesję z Antosiem ;)

Zgłoś nadużycie #10038 9 czerwca 2016, 8:41

Kasiek25 Fajna mama
Ja dziś mam dobry dzień, bo witam się oficjalnie w donoszonej ciąży ;D teraz już mogę rodzić, chociaż wolałabym poczekać do wtorku by odebrać wynik gbs i mieć pewność czy muszę się spieszyć do szpitala czy nie. Jakie macie plany na dziś? Ja wczorajszy dzień spędziłam z koleżanką i byłyśmy na rollo kebabie bo miałam mega ochotę na jakiegoś fast fooda, a potem na lodach. Miałam wolne od gotowania ;) ale dziś już grzecznie idę do warzywniaka po fasolkę szparagową do obiadu i sama coś ugotuję. Teraz serwuję Antosiowi wiosenne kanapki z duużą ilością warzyw, żeby młody miał siłę ;) wieczorem jedziemy zawieźć psa do fryzjera bo mamy westa terriera z włosami, więc trzeba ją strzyc co jakiś czas ale w zamian nie mamy ani grama sierści w domu, bo nic nie gubi :) pewnie ją odstawimy i zrobimy zakupy spożywcze. Może pomyślę nad ciastem z rabarbarem ;) ahhh miałam dużo leżeć z nogami w górze, no ale mnie nosi ;)

Zgłoś nadużycie #10039 9 czerwca 2016, 9:05

Paola_33 Supermama
Nie wiem, czy warto, bo mamy zamiar zmienić mieszkanie. Piekarnik w opłakanym stanie, popalony, usyfiony. Ale do fryt się nadaje :-) Choć trzeba mieć cieeerpliwość...

Pogoda się zbiesiła, a ja się cieszę, bo nienawidzę upałów, nie tylko przez tęsknotę do kostek.. Nie pamiętam, kiedy je ostatnio widziałam.. Stopy coraz większe :-O

Kasiek, to tak nie patriotycznie, rodzić przed meczem z Irlandią :-D :-D Poczekaj jeszcze kilka dni :-p

Teściowa, kretynka, wozi psa do strzyżenia chyba do samego Mistrza Mistrzów, bo płaci.. 200 zł. Nawet ja za sw. tyle nie płaciłam !! I wczoraj dała girls wafle, bo "wafle to jakby pieczywo".. Mieliśmy się ograniczyć ze słodyczami do wyłącznie weekendów. Jeśli jeszcze raz coś takiego zrobi, grzecznie ją poproszę, żeby przestała odbierać dzieci, nosz !!! Mąż dostał opieprz, wysłał smsa z prośbą o zaniechanie praktyk. Się wysilił !!! I to po mojej aferze !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10040 9 czerwca 2016, 9:06

Paola_33 Supermama
Czekam na kuzyna i siupamy na usg. W 2. koniec miasta...
Dziś moja mama obchodzi.. 71 ur. !!! :-o :-o
Od r. ma darmowe wejście do ZOO :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10041 9 czerwca 2016, 9:16

Kasiek25 Fajna mama
Paola 200 zł? chyba żart, my płacimy 60 zł i to już z kąpielą, czyszczenie uszu i obcięciem pazurków. Daj koniecznie znać po usg. U mnie też trochę chłodniej i bardzo mnie to cieszy ;) a jeśli chodzi o słodycze to koniecznie z nią porozmawiaj bo to Twoje dzieci.

Zgłoś nadużycie #10042 9 czerwca 2016, 9:24

Kasiek, Ty to jesteś torpeda :)
Ja za dużo nie planuję, bo rzadko coś z tego wychodzi hehe. A po wczorajszych zaprawach nogi spuchnięte od samego rana ech.. Moze szarlotkę wieczorem zrobię, żeby na przyjazd mamy była. Jak dobrze ze bedzie z nami przez weekend :)
Znalazłam w końcu jakieś w miarę reprezentatywne zdjęcia z moich sesji.. Zgoda na publikacje była, więc mogę pokazać. Najwyzej potem usunę. Kurcze, dużo tego..

Zgłoś nadużycie #10043 9 czerwca 2016, 9:30

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia przepiękne ;) a zdjęcie z czapą z pomponem rewelacja ;D uwielbiam takie stylizacje ;) ja też planuję sesję noworodkową bo ciążowa za nami już w 30 tyg robiliśmy bo czułam się jeszcze atrakcyjna i miałam zgrabny brzuszek.

Zgłoś nadużycie #10044 9 czerwca 2016, 9:36

Paola_33 Supermama
A jak ta czapa stoi ??
My w drodze na usg. A tak słodko spał lemurek !!

Zdj. zachwycające!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10045 9 czerwca 2016, 9:47

Nie no, zeby placic więcej za fryzjera dla pieska niż same płacimy? :D To nawet ja syna obcinam za darmo hehe.

Kasiek, ja też właśnie w 30 tc swoja sesję robiłam i cale szczęście, bo teraz mam ten brzuchol ogromny. Choć za domem pole fioletowych kwiatków kusi... Może jeszcze mężowi zapozuję ;) A na noworodkowa dobrze się umawiać przed porodem, bo często terminy są zajęte z miesięcznym wyprzedzeniem, więc już lepiej zadzwoń podpytać.
A i gratuluję donoszonej ciązy :) A ja sobie wlasnie policzyłam, ze gdybym miala zacząć rodzić w tym samym czasie co synka, to dzis w nocy by się zaczęło. A taka byłam pewna, że urodzę wcześniej :)

Paola, słodycze to zawsze temat kłótliwy.. Nasz synek po zjedzeniu pierwszego kawalka czekolady w swoim zyciu, dostał wysypki, więc przynajmniej z czekoladą mielismy spokoj na dlugi czas. Bo dla jego zdrowia lepiej nie dawać ;) Teraz pozwalamy babciom i dziadkom na mniejsze zlo - jogurty z chrupkami itp.. Choć gdy jedziemy do babci to zawsze wlecą jakieś łakocie (na szczęście tylko weekendami). Gorzej jak babcie mieszkają w pobliżu.. Ale najważniejsze ze dzieciaki teraz takie wyedukowane. Mój syn potrafi biec do łazienki myć zęby, gdy zje coś słodkiego, "żeby zęby mu nie wypadły" :P

Zgłoś nadużycie #10046 9 czerwca 2016, 9:50

Paola_33 napisał(a)

A jak ta czapa stoi ??
My w drodze na usg. A tak słodko spał lemurek !!
Zdj. zachwycające!!

Rodzic trzymał za pomponik, a potem rękę się usuwa. Tak samo te wszystkie zdjęcia gdzie noworodek podpiera się rączkami są razem z asekuracją rodziców, a potem nakłada się na siebie kilka zdjęć. W niektórych przypadkach trzeba trochę oszukać, ale to dla bezpieczeństwa maluszków. Mimo wszystko unikam takich zdjęć, może mojej małej zrobię. Myślę, że to trochę stresuje rodziców.

Zgłoś nadużycie #10047 9 czerwca 2016, 10:10

Kasiek25 Fajna mama
Jeśli chodzi o sesję noworodkową, to już pisałam z fotografką i jesteśmy wstępnie ugadane ;) u mnie nie ma nic nie wariata, wszystko muszę mieć zaplanowane, dlatego tak mnie przeraża poród bo tu nie jestem w stanie nic przewidzieć.

Zgłoś nadużycie #10048 9 czerwca 2016, 10:33

Kasiek! Możesz sobie zaplanować, że będziesz pozytywnie nastawiona :) To też wiele daje :)

Zgłoś nadużycie #10049 9 czerwca 2016, 10:47

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

Kasiek! Możesz sobie zaplanować, że będziesz pozytywnie nastawiona :) To też wiele daje :)

Staram się z całych sił !

Zgłoś nadużycie #10050 9 czerwca 2016, 10:57

Paola_33 Supermama
Lubisia, zapeszyłaś 😁
Niczego dalej nie wiem.
Nie było naszej wizyty w systemie i nie bylo ŻADNEGO lekarza... Nawet nie próbowali nikogo ściągnąć. Nie dalam się spławić na VII, zrobiłam awanturkę i znalazło się miejsce w sob. !! 😠
Kurczę juz ich nie lubię 😈
Melissa    
Idalia