Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #10011 7 czerwca 2016, 22:24

ladykate Zaprawiona w bojach

Kasiek25 napisał(a)

Ja będę głośno żądać swoich praw ;D hahah wszyscy mnie usłyszą. ja natomiast wolę być nacięta niż popękać, bo nacięcie jest kontrolowane a popękać możesz za przeproszeniem do dupy

Eeee! Nacięcie też może do dupy, albo zszywanie - sama jestem tego przykładem :/ niestety. Skutki szycia przez rzeźnika odczuwalne do dzisiaj...

Też nie kojarzę żadnego planu. Mówicie, że to można z netu wydrukować ?? Poszukam sobie jutro.

Zgłoś nadużycie #10012 7 czerwca 2016, 23:32

lubisia Gotowa na wszystko
U mnie też plan był olany. Teraz wypełniłam, ale wolę obgadać w trakcie porodu z położną wszystko. Ja też nie chcę być nacinana. I będę to argumentować poprzednim porodem bez obrażeń. No chyba ze mala okaze sie wielkim gigantem, to się zgodzę na nacięcie.

ladykate, współczuję rzeźnika :/ Ale spotkałam się z kobietką na sesji noworodkowej, która właśnie była nacinana i popękała aż do dupy, 6 szwów, przez co dluugo nie chciala miec dzieci. A tu drugi poród sprawny, szybki i nacięcie malutkie. Więc nie zawsze scenariusz musi się powtarzać :) Najważniejszy ten "zły" oddech przy wychodzeniu główki. Czyli szybki i płytki, zeby spowolnić wyjście dziecka. U mnie podziałało.

Współczuję wypadków u dzieci. Mój też wczoraj zaliczył glebę, na szczęście tylko zdarte kolana i juz wieczorem nie bolało :P

Po raz pierwszy dziś poczułam co to jest prawdziwe twardnienie brzucha. Dziwne uczucie. Pewnie to Wam wykrywa ktg. Ale w 39 tygodniu pierwsze przepowiadające, to kiedy ja urodzę :P

Czereśnie też mnie dobiły. Strasznie mnie ciagnie do owocow. Zjadłam za to 3 jabłka z synem na pół. I jakoś juz lepiej :P To, co jest dla mnie w ogole nr 1 to sliwki! Masakra.

Zgłoś nadużycie #10013 7 czerwca 2016, 23:47

Paola_33 Supermama
Proszę bardzo...

http://babyonline.pl/pub/rozne/plan-porodu.pdf
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10014 8 czerwca 2016, 8:29

Tauriel Fajna mama
Dzień dobry ! Mnie w nocy dopadł taki skurcz, że aż mi się rodzić odechciało 😜 Przeszło, zasnęłam i już jestem znowu gotowa 😆 Dzis mój termin z usg prenatalnego ☺️

Zgłoś nadużycie #10015 8 czerwca 2016, 9:03

Kasiek25 Fajna mama
Dzień dobry ;) Nawet się wyspałam, mimo tego, że w nocy budziłam się wiele razy z brzuchem twardym jak skała i ciężko było się obrócić na drugi bok. Teraz wciągam śniadanko i czekam na koleżankę bo ma przyjechać koło 12 ;) Tauriel czekamy na Jasia ;)

Zgłoś nadużycie #10016 8 czerwca 2016, 9:31

Tauriel urodz! Daj nadzieje :D

A to jakas noc dziwna byla bo u mnie juz wieczorem brzuch jak skala a wczesniej czegos takiego nie miałam. Więcej wydzieliny na wkladce. Juz myślałam ze cos ruszy. Zobaczymy co w piatek na wizycie się okaże.

Zgłoś nadużycie #10017 8 czerwca 2016, 9:49

Tauriel Fajna mama
Ja w razie czego wizyte mam dopiero we wtorek jakbym nie urodziła 😉 Dzisiaj raczej nie, nic nie zapowiada. Poza tym mąż do końca tygodnia ma 2 zmianę w pracy wiec kazał sie wstrzymać do piątku 😝

Zgłoś nadużycie #10018 8 czerwca 2016, 12:01

Paola_33 Supermama
To trzeba słuchać małża 😁

Mój jest w niełasce, podpadnięty na maxa. Chyba utłukę, jak wróci 😈
I musi wreszcie iść z dziewczynami na polowanie (nie maja sandałów). To nie aura na jesienne buty !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10019 8 czerwca 2016, 12:15

Tauriel Fajna mama
Mój na szczęście nie ma za grosz przeczucia 😜 Co nie powie to sie nie sprawdza wiec nie liczę na jego intuicje 😆

Zgłoś nadużycie #10020 8 czerwca 2016, 12:26

Paola_33 Supermama
Odwrotność to tez jakis trop 😁
A jak się czujesz ??
Ominęły Cię na szczęście opuchlizny ??
Ile oceniają Synka ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10021 8 czerwca 2016, 12:29

Witam brzuchatki!

Tauriel zaciskaj nogi 😂

Ja mam zajawkę na warzywa i owoce. Dobrze, że na cokolwiek w tej ciąży, bo chyba bym z głodu padła. Były już winogrona, banany, śliwki, kiwi, arbuz, truskawki no i pomidory do potęgi n.

Zgłoś nadużycie #10022 8 czerwca 2016, 13:18

Tauriel, przynajmniej masz to uczucie zeby jeszcze nie rodzic. Lepsze to niż "ja juz chce!". Ale wiesz jak to jest. Czasem sie nagle zacznie, bez żadnych przeczuc.

Paola my właśnie sandalki kupiliśmy u mojej mamy bo ma pod domem Deichmanna i sie nie nachodzilam. W sumie dobre w tym sklepie jest to ze są bajki. Moze mąż ogarnie.

A co do smaków to znalazłam dzis idealne lody dla mnie - o smaku karmelu z solą :D

Byliśmy dzis zmierzyć czas do szpitala z rzeznikami i do tego lepszego. 25 i 45 minut.

Zgłoś nadużycie #10023 8 czerwca 2016, 13:30

Paola_33 Supermama
Dopingowania trzeba uczyć od pieluch!!
Ost. Fot. - gdy Polska wyygraa !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10024 8 czerwca 2016, 13:48

Paola! Bosko! A te oczka 😀

Zgłoś nadużycie #10025 8 czerwca 2016, 15:13

Tauriel Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Odwrotność to tez jakis trop 😁
A jak się czujesz ??
Ominęły Cię na szczęście opuchlizny ??
Ile oceniają Synka ??

Trochę puchne, obrączki nie nosze. Ostatnio przumierzylam męża i pasowała 😂 Poza tym jeszcze upałów strasznych nie ma, da sie żyć 😉
Lubisia ja chciałabym juz rodzic 😜 Ale nie czuje sie jakby to miało byc zaraz. W sumie o nie wiem jak sie to czuje, pierwszy porod miałam wywoływany 😉
Paola Różyczka jest do schrupania ! 😊

Zgłoś nadużycie #10026 8 czerwca 2016, 16:57

Ania1982 Gotowa na wszystko
Tauriel no ciekawa jestem jak to będzie, czy wytrzymasz do piątku... Mój mąż umówił się w pracy, że jak tylko się coś zacznie wychodzi i czym prędzej do mnie jedzie.
Lubisia ja do jednego szpitala mam 20 min a do tego w którym chciałabym urodzić 50 min... Myślę, że damy radę dojechać :-)
Paola super szczęśliwe dziecko :-)
Ja zaraz jadę na wizytę - no ciekawe co Pan doktor powie.
A i jeszcze jedno dziś już umówiłam się na sesję noworodkową. No właśnie Lubisia może podpowiesz jakie zdjęcia warto zrobić, na co zwrócić uwagę...
Wrócę do Was po wizycie.

Zgłoś nadużycie #10027 8 czerwca 2016, 18:07

Paola_33 Supermama
Upolowałyśmy 2 pary sandałów. Te na wynos 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10028 8 czerwca 2016, 18:07

Paola_33 Supermama
Upolowałyśmy 2 pary sandałów. Te na wynos 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #10029 8 czerwca 2016, 19:35

Kasiek25 Fajna mama

Ania1982 napisał(a)

Tauriel no ciekawa jestem jak to będzie, czy wytrzymasz do piątku... Mój mąż umówił się w pracy, że jak tylko się coś zacznie wychodzi i czym prędzej do mnie jedzie.
Lubisia ja do jednego szpitala mam 20 min a do tego w którym chciałabym urodzić 50 min... Myślę, że damy radę dojechać :-)
Paola super szczęśliwe dziecko :-)
Ja zaraz jadę na wizytę - no ciekawe co Pan doktor powie.
A i jeszcze jedno dziś już umówiłam się na sesję noworodkową. No właśnie Lubisia może podpowiesz jakie zdjęcia warto zrobić, na co zwrócić uwagę...
Wrócę do Was po wizycie.

Czekam na wieści z wizyty :D

Zgłoś nadużycie #10030 8 czerwca 2016, 20:55

Tauriel to naprawde może nastąpić nagle. Ja miałam tylko jeden objaw - wieczorem czułam wyraźny bol jak na okres, a w nocy zaczely się skurcze i odszedł czop. A dzis mi koleżanka powiedziała ze drugie dziecko rodzi sie szybciej ale zazwyczaj w późniejszym terminie według jej poloznej. U niej sie sprawdzilo. Gdybym miala urodzić w tym samym czasie co syna, to by wypadlo za 2 dni. Ale watpie :P Mam wtedy wizytę to sobie pogadam przynajmniej i sie dowiem czy cos ruszylo.

Ania ja się właśnie boje tego drugiego porodu, bo niby szybszy, wiec na wszelki wypadek jedziemy tak żeby po drodze byl ten gorszy szpital. Ty na pewno zdazysz :)
A co do sesji to najlepiej nie planowac :) Z noworodkami nigdy niewiadomo na ile nam pozwola. Najważniejsze to Wasz spokój i zaufanie do fotografa. Bo dzieci czuja stres rodziców. Zazwyczaj przed sesja naluszka sie karmi i potem ladnie spi. Jedyne co moge doradzić to żebyście nie krępowali sie mówić jesli jakas stylizacja Wam się nie podoba. Bo potem się żałuje. Moze będziecie mogli sami wybrac ubranka. Ale najważniejsze zdjecia to chyba te z rodzicami. Widzę ze tymi rodzice sa najbardziej wzruszeni. Wiec nie zapomnij o makijażu i ubraniu sie w cos ładnego w czym się będziesz dobrze czula :) Na pewno bedzie piekna pamiatka :)

Paola jupi sa sandaly!!! :D

Tak mówiłam ze nie lubię zapraw a zrobiłam dzis 5 słoików jablek prazonych :) Jutro szarlotka :) Nogi jak nadmuchane baloniki. Ale nadszedł czas na odpoczynek :)