Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9971 6 czerwca 2016, 18:53

Paola_33 Supermama
U mnie to chyba miała któraś rację, że to przez upały. Dzis - zero obrzęków :-O
Z dwojga zlego lepiej, że przez pogodę niz przez serce :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9972 6 czerwca 2016, 20:48

BedeMama Zaprawiona w bojach
Oj jak dawno mnie tu nie było, miałam co nadrabiać :)

Zgłoś nadużycie #9973 6 czerwca 2016, 20:53

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Oj jak dawno mnie tu nie było, miałam co nadrabiać :)

co u Was?

Zgłoś nadużycie #9974 6 czerwca 2016, 20:55

lubisia Gotowa na wszystko
Kasiek to zapytaj o te wode. Dlaczego niektórzy każą mniej pic. Zobaczymy czy zaleci więcej pić czy mniej.
Ja szczerze mówiąc olałam to zalecenie. Bo w tako upal pic Malo to samobójstwo tak jak Paola piszesz. On mi powiedzial ze mam pic maksymalnie 1,5 litra dziennie, ale wliczając w to owoce, zupy itp.. Ale to ze w upal tracimy duzo wody to juz się nie liczy? Zreszta juz się troche poznalyscie na moim lekarzu ;) Pije tyle ile potrzebuje. I tak jak pisałam wczesniej, na moja opuchliznę bardziej wpływa temperatura i ruch.

U nas tez juz troche chlodniej. Wiec nogi tez lepiej wygladaja :)

Ania u mnie tez przez jakiś tydzień aktywność byla wieksza w ciagu dnia. Nie wiem z czego to wynikalo. Ale można sobie podziwiać falujacy brzuch :)

Zgłoś nadużycie #9975 6 czerwca 2016, 21:14

BedeMama!!! Pisz szybko jak się macie :)

Zgłoś nadużycie #9976 7 czerwca 2016, 0:02

ladykate Zaprawiona w bojach
Coś mi gdzieś świta, że na szk rodzenia też położna mówiła, że pod koniec nie pić aż tyle, ale to chyba chodziło o dodatkowe kg, jak ciężarne narzekają na koniec, że bardzo tyją. Pewnie to się wiąże z opuchlizną. Wydaje mi się, że organizm sam podpowiada, czy spragniony, czy nie i najlepszym rozwiązaniem jest go słuchać. A woda to na sam koniec do wytwarzania pokarmu potrzebna.

A ze szmatkami to jest tak, że ja nie umiem się pozbyć. W ogóle jestem chomikiem,nie umiem się rozstawać z rzeczami, choć i tak ostatnio kilka toreb wyniosłam do kontenerów lub oddałam po rodzinie. Jestem okropna i niereformowalna. A potem się dziwię swojej córce 😉.

U nas troszkę jakby chłodniej.

Co wieczór zasypiam patrząc na torbę szpitalną 😉. Nie mogę uwierzyć, że za chwileczkę maleńki człowieczek zasili szeregi naszej rodziny... i że to już tak blisko. Tyle obaw...

Zgłoś nadużycie #9977 7 czerwca 2016, 0:07

Paola_33 Supermama
Lady, wszystkie się bałyśmy a potem działasz jak w amoku, instynktownie. I calkiem nieźle wychodzi ;-)
To może choć troszkę Cię rozbawią moje perypetie sprzed 2 lat...

Ze wspomnień na osi czasu Fb..

Melissa Tygrysówna
6 czerwca 2014 o 16:00 ·
My wróciłyśmy z Łazienek o g.14, niestety tylko Mela padła, Ida jak pijany w sztok zając kica w łóżku, i tak się wywraca co sek., ale spać 'nie chce'.. A ja bym wreszcie coś chciała przekąsić cokolwiek na ciepło.. Nie idzie nam to usypianie ;/
A teraz lunął wielki deszcz.. Spacer był super, chociaż zaraz na początku Mila zrobiła bam !! naturalnie w kałużę, i tak się zniechęciła, że dalej królewna prawie cały czas w lektyce.. Odpadł nam jeszcze jeden z daszków wózka, wózek usyfiony, porażka !! Apaszka na Melissie wkręciła się w koła, ale zareagowałam, zanim zdążyło ją poddusić, nawet nie zauważyła, jadła morelkę, w najlepsze.. ;-D ;-D
Zrobiła na koniec piękną kanapkę ( czeka na Tatusia ;-) ) - zmiażdżyła razem morelę, różę z rabaty i drożdżówkę ;-) Ohyyda.
A, ja zapomniałam orzechów, więc oblężenie wiewiórek długo nie trwało, za to się jakaś zwariowana kaczka przyczepiła do Mili, i tak z nią zlazła cały park, od bramy do bramy ;-)
Tak w skrócie ;-)
Ps. A Idalia przez 25 minut słała słodkie minki w metrze do jakiegoś młodego kolesia ( ok.25 lat.. ciut dla niej za stary.. ?? ) z rowerem, podrywała go na maxa, a on cały w uśmiechach..

Ps. 2 Kanapki, mój niewdzięczny mąż nie zjadł, stwierdził, ze za dużo ziemistych przypraw.. :-D :-D Wymagający, tatko ;-D :-D

Ech, pamiętam tę kaczkę - dziwaczkę, jak by to było wczoraj.. Przez cały park za Milką, tup-tup...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9978 7 czerwca 2016, 7:43

Paola, ale masz lekkie pióro. Nie prowadzisz czasem bloga? :) Wesole jest życie matki :) Ale też liczy sie podejscie ;)
Ladykate to może wykorzystaj jednak wicie gniazda, weź faceta i niech wynosi worki z ciuchami. Nigdy juz tak łatwo nie bedzie pozbywać się ciuchow :D
A co do uczucia ze to juz za chwile, to ja chyba przestalam wierzyć ze urodzę. Tak sobie żyje z dnia na dzien przekonana ze nic się w najbliższym czasie nie wydarzy :P

Zgłoś nadużycie #9979 7 czerwca 2016, 8:21

Kasiek25 Fajna mama
Witam się i ja przy śniadanku, zaraz się ogarniam i lecę na 10 na wizytę ;D trzymajcie mocno kciuki. Dziś pobieranie Gbsa.

Zgłoś nadużycie #9980 7 czerwca 2016, 9:32

Kasiek powodzenia! A jak Twoje stopy? Bo moje lepiej. Tak jak u Paoli, bo się chlodniej zrobilo na dworze.

Zgłoś nadużycie #9981 7 czerwca 2016, 9:37

Paola_33 Supermama
Kasik, trzymam, trzymam!!!

Tak różowo to nie jest. Stopy opuchnięte ale chociaż kostki troszkę widac 😜

Ja czekam na kuzyna i lecimy z Rozalią na usg bioder (wszyscy robią to bad.) 😁
Oby nie skończyło się, tradycyjnie, na rehabilitacji..

Dzień zapowiada się pięknie 😁
Nawet kolejny pozytyw jest na wątku Ststaxzek !!! (Angel) 😁😁😁 Az banan na buźkę się pcha !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9982 7 czerwca 2016, 9:39

Paola_33 Supermama
Ps. Bloga nie prowadzę 😁 ale cos ba kształt..
Zapraszam na priv, dam namiary. Mam tylko 800 wpisów 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9983 7 czerwca 2016, 9:57

ladykate Zaprawiona w bojach
Paola, dzięki, faktycznie poprawiłaś mi humor, dawaj namiary kochana na te wpisy! Uwielbiam takie historie! A kaczka zrobiła tu chyba największą robotę. Tata wymagający hoho, kolejne dziecko w domu 😉?

Kasiek trzymam kciuki, nie idź w moje ślady.

Już sobie zażyczyłam półki w szafie zamiast rurki, to będę mogła się trochę zorganizować. Mój Pan Złota Rączka mówi, że nie ma sprawy, od razu dziś zamówi razem z półkami do szafy maluszka. Ale chwilę będę musiała zaczekać, bo teraz będzie malował ściany i skręcał szafki u mojej mamy, bo sobie kuchnię wymyśliła zmienić 😉. A ja bym JUŻ chciała te półki, napaliłam się, ale muszę wytrzymać.

Zgłoś nadużycie #9984 7 czerwca 2016, 11:17

Tauriel Fajna mama
Wcinam czereśnie 😊 Mniam 😎
Lubisia mnie tez zapał do rdzenia opuszcza.. Mam nadzieje na weekend choć mąż obstawia, ze po niedzielnym meczu mnie zawiezie na porodówkę, takie maja byc emocje 😜

Zgłoś nadużycie #9985 7 czerwca 2016, 11:51

Paola_33 Supermama
Czereśnie ?? Ale mi smaku narobiłaś...!! Ślinie się aż... Okrutna Tauriel
...
A co do usg. My juz po 😁
Roza jest aniołem. Do wszystkich się usmiechala, rozbrajająca jest !! Zero narzekan. Kochana !!
Róża ma typ 1A. Ideał!! 1. raz obędzie się bez rehab. !!Troche mnie zaskoczył lekarz, bo zalecił juz kubek do wody i przetarte warzywa... Wstrzymam się chyba do czw. (gastrolog), choć kusi. Kupiłam nawet ekol march.i jabłko.. I słoik z ziemn.+dynią..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9986 7 czerwca 2016, 12:19

Kasiek25 Fajna mama
Melduję się po wizycie. Rozwarcie na pół cm, ale cieszę się, że coś się zaczyna dziać. szyjka nadal 2 cm, wymaz na Gbsa pobrany i za tydzień mam się zgłosić po wynik do położnej. waga: na plusie już 12 kg! Jeśli chodzi o moją opuchnięta prawą stopę, to mówi, że ewidentnie widać różnicę między prawą a lewą, ale pomierzył mi uda i łydki i najważniejsze, że one nie puchną tylko od kostki w dół i jakby zaczęła puchnąć łydka to mam szybko się do niego zgłosić, a tak to mam trochę zwolnić tempo i jak najwięcej wypoczywać z nogami uniesionymi do góry. Najgorsze, że jak mnie dziś badał na fotelu to mnie to bolało, więc nawet nie wiem co będzie podczas porodu. Miałam po raz pierwszy robione KTG i leżałam 20 minut podpięta i słuchałam bicia serduszka. Tętno Antosia wzorowe - położna powiedziała, że będzie zdrowe i piękne dziecko, nie wiem skąd wie, że piękne - chyba po mamusi hahahaha ;D zapisały mi się lekkie skurcze, więc macica trenuje już powoli. 23 czerwca mam się zgłosić na kolejne KTG i potem do lekarza, a zwolnienie mam wystawione do 6 lipca i do tego czasu muszę urodzić, a jak nie to wywoływanko. To by było chyba na tyle ;D teraz pochłonęłam pączka z kawą mrożoną i odpoczywam bo znów się robi upał.

Zgłoś nadużycie #9987 7 czerwca 2016, 12:23

Paola_33 Supermama
Super wizyta 😁
Dziecko będzie piękne i zdrowe. Oczywista oczywistość !!
Cieszę się, ze się zaczyna ale nie tak szybko. Niby chłopcy są szybsi ale Antek sobie raczej lipiec wymarzył 😁Może koniec czerwca... Kurczę, i sie obudziła... Pa, forum 😡
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9988 7 czerwca 2016, 12:24

Tauriel Fajna mama
Paola no o super ! Róża towarzyska 😉 Chyba uczy sie od sióstr 😀
Kasiek nie bez powodu brzuszek sie obniża !

Zgłoś nadużycie #9989 7 czerwca 2016, 12:48

Paola_33 Supermama
Koniec ery anioła.. Ale mi awanturę zrobiła.. Za jabłko. Sama sobie to jedz.. Nie wiedziałam, ze moja coreczka umie pluć jak lama. Taka mała a taka zdolna 😉😉
Wystarczy tych eksperymentów kulinarnych 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9990 7 czerwca 2016, 15:46

Paola_33 Supermama
Takie lato to ja lubię...
Zapowiedzi synoptyków z onet.pl :
Jak informuje portal "AccuWeather", obszar od Paryża przez Berlin po Warszawę będą nawiedzały częste opady i burze. Na południu Europy z kolei będzie bardzo gorąco, co może spowodować dotkliwe susze w tym obszarze.

Niestety prognozy przygotowane przez meteorologów z USA nie są dla Polski zbyt optymistyczne. Zapowiada się deszczowe lato, z częstymi burzami i tylko krótkimi okresami ciepła. Dodatkowo na obszarze Bałtyku pojawią się mocne wiatry i sztormy.

Jak czytamy w portalu, "AccuWeather", zachodnia część Polski, podobnie jak Niemcy, Francja i Czechy, będzie narażona na gwałtowne wiatry i burze, które mogą być bardzo niebezpieczne i powodować wiele zniszczeń.

Pozytywne akcenty będą pojawiać się bardzo rzadko. Dobra pogody i wysokie temperatury mają być tylko kilkudniowymi przerywnikami w deszczowych i pochmurnych okresach.
Melissa    
Idalia