Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9891 4 czerwca 2016, 18:22

lubisia Gotowa na wszystko
My 7.06 z kolei idziemy do laryngologa z synem. Wlasnie do tej nowej przychodni. Sobie zobaczymy co i jak. Ale przede wszystkim mam nadzieje ze lekarz cos poradzi naszemu Rafalkowi na katar, który trwa juz 2,5 miesiaca. Juz nam go szkoda..

A ja na mężu wymusiłam zeby zostal w górach na noc. Bo on lata na paralotni, a przez te ciaze nie miał okazji. Powiedzial ze pod warunkiem ze dzis nie urodzę. Wiec sie trzymam. Bo mamy do siebie 6 godzin jazdy.. Mam nadzieje ze się zrelaksuje troche przed nowa rewolucja w naszym zyciu :)

Tauriel u nas pobudka o 7. Ale na szczęście jestem u mamy :D

Zgłoś nadużycie #9892 4 czerwca 2016, 21:47

Paola_33 Supermama
Lubisia na pewno nie urodzisz przez weekend 😊
Mila z Cb. żona 😊
Może u Synka to alergia ??
U nas Melissa ma.. Alergolog za rok.. Chyba, że prywatnie...

Ale wykończona jestem (5 godz.wyprawa na gofry..).
Girls.. nie miały siły wrócić z końcowej stacji metra. Czekaliśmy na ratunek taty 😁
Przyjechał po2jnym wózkiem i zabrał. M.ma poobcierane piety 😞
Nie wiadomo, czy nadaje się na jutrzejszą imprezkę urodzinową kuzynki.. Sandałów nie kupiłyśmy, bo zabrakło sil 😁

Powodzenia z lek. 7. VI, Lubisia!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9893 4 czerwca 2016, 22:39

Wam tez powodzenia! Moja siostra mowila ze u laryngologa dostala leki przeciwalergiczne wiec liczę ze unikniemy alergologa bo słyszałam ze sie tyle czeka.. A podejrzewamy wlasnie alergie. Mieszkamy w okolicy gdzie jest bardzo dużo gatunków roślin. Ciągle cos pyli.

Podziwiam za wyprawę z dziecmi. Wlasnie dzis wyreczyla mnie mama. Tez Rafala wykonczyla. Spi jak aniolek :) Ale najgorsze ze najbardziej wykończeni sa rodzice.

Bardzo Ci dziekuje za słowa "Nie urodzisz w weekend". Wierze ze sie sprawdzi bo męża by mi bylo szkoda ;)
Juz mi sie tak nie spieszy. I obstawiam przyszly weekend przynajmniej. Zostaly mi jeszcze zdjęcia z sesji ślubnej do obrobienia. Cos czuje ze wszystko zamknę przed porodem :) A juz się obkupilam w akcesoria do sesji naszej Kai :D Zamiast kupować smoczki to ja jej koszyk kupiłam do sesji, kilka ręcznie uszytych ubranek, opaski, wianki i tlo :D Juz się nie mogę doczekać!

Ps. Ale kolorowe i wesole te Twoje dziewczyny :) Widac ze zadowolone :)

Zgłoś nadużycie #9894 4 czerwca 2016, 23:32

Paola_33 Supermama
Hej a kto Cie nauczył fotografii ?? Robiłaś jakies kursy, szkoły ?? ?? Tez bym się tym chciała zająć, już w przyszłym r. I nie będę dla Cb.konkurencją, bo bezy mnie nudzą, nieeee. Wolałabym robic zdj. w ruchu, nie ustawiane...

Może wrzucisz jakieś fajne zdj., które robiłaś ?? 😊
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9895 5 czerwca 2016, 0:07

ladykate Zaprawiona w bojach
Hejo mamusie!
Ja dziś grillowałam troszkę ze znajomymi. Nawet mięsa pojadłam 😉

Lubisia 2,5 mca to zapowiada chyba alergię. Ja muszę starszą córkę też zapisać do alergologa, bo coś mi podpada ze smarkaniem. Ściągnęłam sobie wczoraj apki z info co teraz pyli u nas - wychodzi na to, że chyba trawy.
Dobrze ma ten małż z Tobą 😉 wyrozumiała jesteś, mam nadzieję, że docenia?

Paola ależ wyprawa za Wami! Szaleństwo. A jakie miny szczęśliwe 😁

Szczepicie swoje dzieci?

Zgłoś nadużycie #9896 5 czerwca 2016, 0:18

Paola_33 Supermama
Ja tak. Nawet p/ ospie wietrznej. I odkleszczowemu zapal. mózgu. (mieszkamy przy lesie).
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9897 5 czerwca 2016, 0:20

Paola_33 Supermama
+ meningokoki i rotawir.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9898 5 czerwca 2016, 0:43

Paola to można przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu? Ja się bardzo boje kleszczy a u nas sporo...

Ja szczepie tylko obowiazkowymi. I żadnymi 5w1. Mam znajomych, skrajnych przeciwników szczepienia i często czytam publikowane przez nich artykuły jakie to jest zle. Ale nie przekonuje mnie to. Wole zapobiegać niż leczyć, bo skutki chorób sa gorsze niż mozliwe skutki uboczne szczepien. Takie jest moje zdanie.
Ale temat trudny jak rozmowy o polityce i religii. Zazwyczaj spotyka się ze skrajnymi opiniami. A Ty ladykate co myślisz o tym wszystkim ??

Mąż docenia i to bardzo. Wręcz dzwoni ze tęskni i niepotrzebnie został. Ale ja wiem ze bez pasji to mu ciężko funkcjonować. My należymy do tych ludzi co od siebie nie uciekają, możemy razem pracować. Ale cala moja ciaza byla niezlym testem dla mojego męża. Wciąż gotowal, sprzatal, zawozil synka do przedszkola, zwolnil się z pracy zeby przejąć moich klientow. I dal rade! Jest naprawde świetnym facetem. Pomocnym, wyrozumialym i spokojnym. Podziwiam go ze dal ze mną rade gdy lezalam ;)

Paola, zdjec uczyłam się sama. Wczesniej duzo robiłam ich dla siebie. A potem zaczeli sie znajomi. W technicznych sprawach pomagal mi mąż. On ma sporą wiedze. Pol sukcesu to obrobka i chyba najglebszy temat. Uczylam sie na bledach, czytałam książki o fotografii, na poczatku robilam zdjevia za darmo i potem jakos poszlo. Mnie czasem też juz wkurzaja te ustawiane zdjęcia. Zero artyzmu. Momentami sie wypalalam aż. Śluby za to dają wiele pozytywnych emocji. W ogóle to polecam iść na kurs na początek. To wiele daje. Albo zacząć od książek i wideoporadnikow.

Mam funpage na fb, ale sie nie bede chyba tak przed Wami odkrywać. Pokaze moze zdjęcie z ostatniej sesji ślubnej. Lubię takie klimaty i naturalność. I nie dodaje sztucznego slonca itp. chic straszna na to moda...

Zgłoś nadużycie #9899 5 czerwca 2016, 0:55

Paola_33 Supermama
Dzięki Lubisia, ale masz fajnego małża ;-)
Niestety ja nie mam od kogo się nauczyć, ale chociaż męża też mam ogarniętego, daje radę z trójeczką :-) :-)

Pewnie, że można zaszczepić, to powtarzane szczepienie :-)
Mnie wkurzają te wszystkie naciągane teorie o szkodliwości szczepień, ludzi celowo zarażających ospą, wsadzałabym do kicia !! i wyyysokie grzywny, co za bezmyślność !!!!!! Nie wierzę w NOP, to zmyślone brednie, mnie na studiach uczono czego in. XVIII w., po prostu... Niedługo wrócą choroby, które 'pokonaliśmy', zobaczycie (Heine-medina, ospa, odra...) i moze niektórzy oprzytomnieją... ?? ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9900 5 czerwca 2016, 1:36

Paola_33 Supermama
To sobie pospaliśmy.. Róża afera za aferą, chyba zęby się klują.. :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9901 5 czerwca 2016, 7:37

Oj Paola. Moze Roza należy do tych dzieci, które duzo wczesniej czuja wychodzace zeby.. Czasem sie ro zdarza. Ale macie przerąbane.. A ja narzekam ze syn nas znowu o 7 obudzil :P

Z tymi szczepieniami to jestem bliżej Twojej teorii. A skrajni przeciwnicy mnie troche przerażają. Tak jak mówisz, ze skrajności w skrajność. Niby chca chronić, a czesto szkodzą. Bylo ostatnio glosno o dziecku które zmarlo po "ospa party". Druga sprawa to teoria ze od szczepień dzieci maja autyzm. Temat rzeka..

Paola jakby co śluzę pomocą w starcie ze zdjęciami. Taki jeden kurs naprawde wiele moze nauczyć. Sama chciałabym na jakis w końcu pojechać i posłuchać jak inni to robią. Podszkolić sie z obróbki.

Zgłoś nadużycie #9902 5 czerwca 2016, 8:49

Tauriel Fajna mama
Witam sie w 40 tygodniu ! Ale ten czas zleciał, juz bym chciała urodzić 😆 My mamy dzisiaj wycieczkę do zoo, wiec życzę wam miłego dnia mamusie 😚

Zgłoś nadużycie #9903 5 czerwca 2016, 9:57

Hejo, pozdrawiam z Heliosa. Córka darmowe zaproszenie dostała, a matka musiała się zerwać z rańca. No ale czego się nie robi dla dzieci 😉

No właśnie jestem mocno rozdarta w temacie szczepień. Starsza córka szczepiona, ale podstawowymi, pojedynczymi. A teraz jak czytam różne i za i przeciw, to już mi się w głowie kręci. Pewnie zaszczepimy, ale chciałabym to chyba odwlec w czasie... Na zachodzie przecież w pierwszej dobie nie szczepią, tylko najpierw jest możliwość poznania faktycznego stanu zdrowia dziecka. Ech... trudne tematy :-/

Lubisia, Paola super Ci nasi faceci. Okazuje się, że wybór tatusiów, a zarazem partnerów bardzo trafny ☺

Tauriel 40? O rety!
Szaleństwo w ten gorąc do zoo. Udanego dnia!

Zgłoś nadużycie #9904 5 czerwca 2016, 10:15

Tauriel, ladykate zapowiada sie fajny dzien z dzieciaczkami. Ja się waham czy się wybrac na festyn rodzinny czy wykorzystać ten czas tylko dla siebie. Ale chyba pojade :)

Tauriel to juz tak blisko! A kiedy miałaś poprzedni porod? Przed terminem czy po?

Ladykate ja właśnie tez starałam się rozciągnąć te szczepienia jak najbardziej w czasie. Bo teraz sa w pierwszych 2 latach zycia w większości robione. Kiedys chyba byly większe odstępy...

Zgłoś nadużycie #9905 5 czerwca 2016, 10:31

Lubisia a jaki sposób "rozciągania" masz na myśli? Może coś podpowiesz?
Kiedyś też nie było aż tylu szczepień.

Zgłoś nadużycie #9906 5 czerwca 2016, 10:43

Czekam na dziewczynki w holu. Nuuuuda. Dziwnie mnie brzuch boli, nie wiem czy jak na okres 😱 czy tylko siku mi się chce.

Zgłoś nadużycie #9907 5 czerwca 2016, 10:45

No w sensie ze jak każą przyjść za 2,3 miesiące to przychodzę za 4 itd.. Tak żeby maluch byl troche starszy a odstępy pomiędzy szczepieniami większe. Jedyne co wymyśliłam :P

Zgłoś nadużycie #9908 5 czerwca 2016, 11:34

Ania1982 Gotowa na wszystko
Witam i ja w tą piękną niedzielę.
Paola super wyprawa na gofry - na zdjęciach widać samą radość!
Tauriel życzę udanej wycieczki, Ty już lada moment i będziesz przytulać swoje dziecko.
Mnie od wczoraj pobolewa brzuch z lewej strony, takie delikatne ciągnięcie/kłucie na wysokości pępka. Zadzwoniłam do lekarza, jeżeli się ból nie nasili to prawdopodobnie mała na coś naciska. Gdyby jednak się nasilał to po południu mogę do niego podjechać, żeby sprawdzić co i jak. Poza tym brzuch mi od czasu czasu twardnieje - ćwiczy przed porodem. Życzę Wam udanej niedzieli!

Zgłoś nadużycie #9909 5 czerwca 2016, 14:45

Paola_33 Supermama
Tauriel dobrze wybrała, w upale jest fajnie w ZOO, bo większość to zacienione alejki... Tylko ten zapach.. :-D :-D

Wysłałam małża po krem do wybijających się zębów, Róża nieźle się aferuje...

Lubisia, to super, że będę miała Kogo pytać o fot. sprawy :-D
B. b. się cieszę :-) :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9910 5 czerwca 2016, 16:12

Kasiek25 Fajna mama
Witam się po baaardzo aktywnym weekendzie. Od piątku była u mnie siostra z 5letnią córeczką, do tego 2 koleżanki ze studiów, praktycznie cały dzień spędzaliśmy poza domem, pogoda upalna. Grillowaliśmy, chodziliśmy na lody, na festyn i koncerty z okazji dni mojego miasta, kładłam się spać koło 1 w nocy wykończona i najbardziej odczuły to moje stopy bo strasznie popuchły, mimo codziennego moczenia w misce lub basenie. Ale weekend i tak był super ;) wszyscy podziwiali, że tak śmigam w 9 miesiącu i siostra się śmiała, że urodzę w biegu ;) Teraz wreszcie sobie leżę i odpoczywam. Widzę, że u Was też fajne weekendy - tu wypad na gofry, a tam wycieczka do zoo ;D