Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9831 2 czerwca 2016, 20:13

ladykate Zaprawiona w bojach
Od nas wszystkich najlepsze życzenia! Dzielne dziewczyny - dały radę! Niech szybciutko teraz dochodzą do siebie i wracają do domku

Zgłoś nadużycie #9832 2 czerwca 2016, 20:16

Od nas wszystkich najlepsze życzenia! Dzielne dziewczyny - dały radę! Niech szybciutko teraz dochodzą do siebie i wracają do domku

Zgłoś nadużycie #9833 2 czerwca 2016, 20:16

Coś mi się podublowały posty.
Paola, w takim razie, jeśli znajdziesz jakąś chwilkę, to chętnie skorzystam z Twoich "mocy nadprzyrodzonych" ;) :
Termin z OM:  01.07.
Termin wg usg:  03.07
Termin po urodzinach mojej córci i moich i obstawiany przez lekarza jako "od 28.06-01.07":  28.06

Zgłoś nadużycie #9834 2 czerwca 2016, 20:25

Paola_33 Supermama
Mi się nie przydały przy żadnym dziecku ale w ciąży do spania 👍
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9835 2 czerwca 2016, 20:36

Paola_33 napisał(a)

Mi się nie przydały przy żadnym dziecku ale w ciąży do spania 👍

No właśnie nie wiem, czy kupić, czy sobie darować.... PS. Edytowałam wyżej post do Ciebie ;)

Zgłoś nadużycie #9836 2 czerwca 2016, 20:41

lubisia Gotowa na wszystko
Ale fajna Basieńka :) Szkoda, że poród ciężki:/ Nie zazdroszczę. Pewnie te omdlenia przez utratę krwi. Mam nadzieje, że w szpitalu Buki badają krew po porodzie. Ciekawe czy przebijemy Basię wagowo z Kają :) Bo chyba takiej wagi u niej lekarze nie przewidywali. Szkoda, ze to USG sie tak myli, bo by pewnie cc zrobili..

ladykate, ja mam tylko tę dużą do spania i potem mam ją zamiar uzywać, gdy Kaja zacznie siadać i rozkładać wokół niej. A tej małej nigdy nie używałam, bo miałam fotel z oparciami pod łokcie i ten sam fotel wstawię do naszej sypialni teraz. Moja polozna zawsze powtarzała, że pozycja do karmienia musi byc przede wszystkim wygodna. Więc pod rękę na oparcie fotela podkladałam poduszkę i było idealnie, można było spać ;) Wydaje mi sie, ze poduszka rogal nic nie da, jeśli nie masz wygodnego oparcia. Pewnie fajnie odciąża ręce. Ale najpierw trzeba wygodnie sobie siedzieć :) Wiele kobiet sobie te poduszki chwali, więc czemu nie :)

Paola, czyli dziś nie dowiem się czy jutro rodzę? :P Ale spokojnie. Też mam spuchnięte nogi, więc rozumiem. Nie mogę juz chodzić, bo sie nie zginają stopy. Jutro rano jadę do lekarza pogadać o wynikach moich badań.. Mam nadzieję, że podejdzie poważnie do tematu..

Zgłoś nadużycie #9837 2 czerwca 2016, 20:45

Kasiek25 Fajna mama
Ja też mam tego wielkiego rogala do spania i się śmieję, że teraz to mój najlepszy przyjaciel :) Później planuje używać go do karmienia i też przy nauce siadania, jak pisze Lubisia ;)

Zgłoś nadużycie #9838 2 czerwca 2016, 20:48

Paola_33 Supermama
Kurczę Lubisia przykro mi. Ja tez niewielki mam zakres ruchu stop. To pewnie kumulacja - upał +hormony z implantu.. Ech...

Juz siadam do kart. Wrzuciłam kg.truskawek i troszkę się poczułam b-j zywa...

Lady.. Wstępnie intuicja mi dzwoni na 3-go..... Sprawdźmy...

Rogal może się przydać jako zabezp. dla pląsającego, raczkującego bobo. Ale powiem Wam ze tu nie warto oszczędzać - zainwestujcie w maty eduk., karuzelki. Dzieci się lepiej rozwijają, są po prostu bystrzejsze. I DHA tez DZIAŁA!!!! Bierzcie w ciąży i karmiąc !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9839 2 czerwca 2016, 20:56

paola, chyba hormony najbardziej niestety maja znaczenie... Ale temperatura tez. Moczę stopy w wodzie z altacetem. CZuję ulgę, ale opuchlizna nie schodzi. Może u Ciebie by zadziałało? A co to w ogóle za implant?

Kurcze, trochę mi Cie szkoda z tymi kartami. Tak się teraz na Ciebie rzucilysmy podekscytowane trafionym porodem Buki. Może odpocznij z nóżkami w górze. Bo dzisiaj dzieci dobrze zasypiają (u nas np. padł natychmiast). Ja dzisiaj i tak mam dzień z takim odczuciem, że nigdy nie urodzę. Przespalabym pół dnia, a drugie przeryczała. A jeszcze dzis dom pełen dzieci na zachętę ;) Jestem wykończona tym co one tu wyprawiały :) Ale wesoło było :)

Zgłoś nadużycie #9840 2 czerwca 2016, 21:07

Kasiek25 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Kurczę Lubisia przykro mi. Ja tez niewielki mam zakres ruchu stop. To pewnie kumulacja - upał +hormony z implantu.. Ech...

Juz siadam do kart. Wrzuciłam kg.truskawek i troszkę się poczułam b-j zywa...

Rogal może się przydać jako zabezp. dla pląsającego, raczkującego bobo. Ale powiem Wam ze tu nie warto oszczędzać - zainwestujcie w maty eduk., karuzelki. Dzieci się lepiej rozwijają, są po prostu bystrzejsze. I DHA tez DZIAŁA!!!! Bierzcie w ciąży i karmiąc !!!

DHA biorę ;) a matę edukacyjną mam od siostry po jej córeczce, karuzelkę też mam ;) pozostaje tylko czekać na synka. Ja dziś zrobiłam zapas dżemów z truskawek, a ostatnio kilka słoików ogórków małosolnych, więc powoli zapasy się gromadzą ;)

Zgłoś nadużycie #9841 2 czerwca 2016, 21:16

Paola_33 Supermama
Pracowita pszczółka z Cb., Kasiek 😊

Niee, spoko , Stsrszaki właśnie zasnęły. Obejrzę do końca odc.Elementary i już siadam na dluzej... W 1. kolejności najpilniejsze...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9842 2 czerwca 2016, 21:18

Paola_33 Supermama
Lubisua, implant podskórny antykonc. na 3 lata. Ba razie żałuję ze założyłam. Padkudna cera , nawet jako nastolatka miałam chyba leosa.. 0 ochota na sex. Nastrój obniżony. A @ zamiast 3 dni trwał 13 !!!
Dam czas do konca IX a potem wyjmę chyba... ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9843 2 czerwca 2016, 21:23

Kasiek25 Fajna mama
Paola już nie raz miałam pytać - na zdjęciu to naprawdę jesteś TY na avatarze?

Zgłoś nadużycie #9844 2 czerwca 2016, 21:41

Paola, o kurde, to nieciekawie :/ Nie wiedzialam w ogole ze cos takiego jest. Tyle skutków ubocznych, ale jaką antykoncepcję tu wybrać? Chociaż może się unormuje do września.
Ja pigułek nie mogę, bo zaraz mam migreny, więc lecieliśmy na prezerwatywach. Ale teraz sie trochę boję. Nie wiem, co wymyślić.

Kasiek, ze Tobie się jeszcze chce! :D Ale potem będziesz sobie zajadać te pyszności :) Pamiętam ze w poprzedniej ciąży zaczęłam piec ciasta i tak mi zostało. Stajemy się mamusiami, więc dbamy o ciepełko domowe. A to dają właśnie przetwory, zapach ciasta w domu... Mmm...

Zgłoś nadużycie #9845 2 czerwca 2016, 21:45

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

Paola, o kurde, to nieciekawie :/ Nie wiedzialam w ogole ze cos takiego jest. Tyle skutków ubocznych, ale jaką antykoncepcję tu wybrać? Chociaż może się unormuje do września.
Ja pigułek nie mogę, bo zaraz mam migreny, więc lecieliśmy na prezerwatywach. Ale teraz sie trochę boję. Nie wiem, co wymyślić.

Kasiek, ze Tobie się jeszcze chce! :D Ale potem będziesz sobie zajadać te pyszności :) Pamiętam ze w poprzedniej ciąży zaczęłam piec ciasta i tak mi zostało. Stajemy się mamusiami, więc dbamy o ciepełko domowe. A to dają właśnie przetwory, zapach ciasta w domu... Mmm...

Ja właśnie dziś upiekłam biszkopt a jutro zrobię do niego krem i galaretkę z truskawkami bo siostra przyjeżdża na weekend z córcią :) właśnie powiem Wam, że jakoś mi się chce. Czas mi szybciej leci i chyba mi się włącza syndrom wicia gniazda ;) jeszcze planuje zrobić zapasy pierogów z truskawkami i pomrozić ;)

Zgłoś nadużycie #9846 2 czerwca 2016, 21:54

Ania1982 Gotowa na wszystko
Kasiu właśnie mnie naszło, że to już pora na robienie małosolnych w zeszłym roku robiłam non stop, bo oboje z mężem uwielbiamy..
Jeżeli zaś chodzi o przetwory to planuję zrobić trochę kompotów z truskawek, a później z wiśni - jak czasu starczy, a jak nie to mąż zrobi, bo na szczęście w kuchni też nieźle sobie radzi.
Ciast niesty nie piekę - ale może zminie się to tak jak u Ciebie Lubisiu :-)

Zgłoś nadużycie #9847 2 czerwca 2016, 22:03

No właśnie nie mam w domu poduszki, którą mogłabym używać do karmienia jako taki podkład. Do spania między nogi wkładam cienki szlafrok z minky, zwinięty w rulon. Wystarcza, bo i brzuszek mały, a przyjemnie i mięciutko można go ułożyć pod.

Słuchajcie, ja mam taaakiego lenia w tej ciąży, że hej. Podziwiam Wasz zapał, mnie się tylko w głowie chce coś zrobić, ale żeby dupkę ruszyć, to już ciężko.

Ja już dawno z tabletek zrezygnowałam, libido słabe, a n nimi to już fogle ;) . Przyzwyczajeni już jesteśmy do extra cienkich gumek ;)

Zgłoś nadużycie #9848 2 czerwca 2016, 22:03

Może się zmienić Aniu :) ) A już w ogóle jak mała podrośnie. Mój synek często pyta "Mamusiu, a może coś upieczemy?" :) Uwielbia dodawac mleko i mąkę, szczęście dla obu stron :) A potem czekanie przy piekarniku ;)

Ja z kolei z przetworami jestem kiepska. Ale u nas w rodzinie męża mężczyźni są od tego. Teściowej nie mam. Za to teść robi pyszne kompoty i buraczki, dziadek męża wlasnie te ogórki malosolne. A ja jedynie ogórki curry (znacie? uwielbiam!), ewentualnie papryka konserwowa. Mąż z kolei gotuje fenomenalnie. I przez całą ciążę prawie obiadów nie robiłam gdy mialam lezenie. Dobrze mam z nimi :) Ale sami sobie musieli radzic bez mamy, to wyszły te ich talenty. I syn już też widać ma zacięcie kulinarne.

Mam taką satysfakcję z pieczenia dla nich ciast :)

Zgłoś nadużycie #9849 2 czerwca 2016, 22:11

Paola_33 napisał(a)

Spokojnie zaczekam. I tak się dziwię, że znajdujesz dla nas czas ;)

Ja mam tylko zdolności przywoływania jakiegoś telepatycznego osób w myślach. Bardzo często - właściwie zawsze, kiedy sobie o kimś pomyślę, przypomnę, zaplanuję się odezwać na dniach, ta osoba sama do mnie dzwoni, pisze, daje znak... Takie dziwne to jest, bo czasem aż wierzyć się nie chce, że dopiero co myślałam np o spotkaniu z nią lub ogólnie zastanawiałam się co tam słychać :)

Zgłoś nadużycie #9850 2 czerwca 2016, 22:20

Paola_33 Supermama
Tez jestem antytalent kulinarny 😁
Ale wymówkę mam prawdziwą - zepsuty piekarnik 😆
Wciąż ważniejsze wydatki.. Nawet tego 500 + nam nie uwzględnili jeszcze...

Na razie leze z nogami w górze, pasjansa na ścianie nie potrafię rozkładać 😃
Nienawidzę tego ale pomaga...

Chyba się wybiorę do kardiologa bo mama miała zawal serca w w.46 lat. Brakuje mi tylko 7..
Melissa    
Idalia