Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9691 31 maja 2016, 17:18

Tauriel Fajna mama

Izu napisał(a)

Ciekawe czy wyrósł tak jak moj :)

Ja bym wolała zeby klocuś nie był 😜 Choć i tak nie mam na to wpływu 😜
Ania to trzymam kciuki za porod do końca czerwca !
Buka jutro dzień sądu ?
U mnie tez popadało i jest genialnie 😊 Od jutra zaczynam opierdzielanko, ostatni dzień w pracy zaliczony 😆 Jeszcze odbiorę paczkę, dopakuje torbę, małe porządki w domu i idę rodzic 😎

Zgłoś nadużycie #9692 31 maja 2016, 17:23

Kasiek25 Fajna mama
Paola wiedźmo, czekam na Twojego tarota z niecierpliwością ;D

Zgłoś nadużycie #9693 31 maja 2016, 17:30

buka87 Supermama
Tauriel ja juz myslalam, ze Ty urodzisz w tej robocie! :) Jesteś mega :) Szefostwo musi byc z Ciebie dumne! :D
Może i sądny dzień, jak kotleciochy podziałają :D :D Zobaczymy co to będzie :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9694 31 maja 2016, 17:44

lubisia Gotowa na wszystko
Heja!
Ania, super, ze wszystko w porządku, ale się jeszcze troszkę naczekasz bidulko.. Mnie to teraz tak denerwuje, ze zostalam tylko ja z moich koleżanek. Już nie ma zadnych ssmsow typu: "Tobie tez puchną nogi?" :P Każda już tuli swojego malucha. A my sobie z mężem kolejną sesję dzisiaj zrobilismy, wreszcie mamy jakies zdjęcia razem (z samowyzwalacza). A brzuch to mam już ogromniasty!

GosiaUK, taka nagla zmiana nastroju tez wróży rychły poród, do tego biegunka.. Mnie tez zaczęło oczyszczać, codziennie kilka bolesnych skurczy czuje, a tak poza tym nic i się wkurzam tylko. Nie ma się co nakręcać.. Te przepowiadające, to niezłe cholery. Nie dadzą zapomnieć i tylko stresują.

Tauriel, wymiatasz tą robotą. Chociaz moi klienci tez sa niemozliwi. Wczoraj jedna babeczka dzwonila, wiedzac ze mam niedlugo termin,czy zrobie sesje jej synowi w sobotę. Mówie jej żartem, ze nie gwarantuje, bo w kazdej chwili moge rodzic. A ona całkiem poważnie, ze w piatek zadzwoni i sie zapyta czy mogą przyjechać :D Muszę się nauczyć dosadniej mówić nie ;)

Dziewczyny, zrobiłam sobie dzisiaj tę morfologię, tę drugą, którą zlecił mi lekarz. Nie wiem czy u Was też panują takie glupie zasady, ze nie dostaniecie badań do ręki tylko sa wysylane do lekarza? A wizyta za półtora tygodnia miala byc. Na szczescie babeczka sie zlitowala i powiedziala mi przez telefon, że mam hemoglobinę 6,4, mówi, ze to kiepsko. Znacie się cos? Ja przez cala ciaże prawie badan nie mialam. A 3 tygodnie temu, gdy zrobilam na swoj koszt, to hemoglobiny bylo 10,4 (wtedy usłyszałam, ze jak na ciążę jest ok). Myślicie, że lepiej iść do lekarza teraz w piątek to skonsultować? Czy faszerować się żelazem?

Zgłoś nadużycie #9695 31 maja 2016, 17:48

gosiaUK Gotowa na wszystko
no wlasnie ja nie mam zadnych objawow, czasem cos zakluje w piczce, ale to tyle i nic bolesnego, skurcze mam ale tez bezbolesne, poznaje tylko po tym ze brzuszek twardy mam. W UK podwozia sie nie s[rawdza, wiec nie mam pojecia czy cos sie dzieje czy nie. W poniedzialek mam wizyte z polozna i pozniej juz rodze :P

Zgłoś nadużycie #9696 31 maja 2016, 17:49

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

Heja!
Ania, super, ze wszystko w porządku, ale się jeszcze troszkę naczekasz bidulko.. Mnie to teraz tak denerwuje, ze zostalam tylko ja z moich koleżanek. Już nie ma zadnych ssmsow typu: "Tobie tez puchną nogi?" :P Każda już tuli swojego malucha. A my sobie z mężem kolejną sesję dzisiaj zrobilismy, wreszcie mamy jakies zdjęcia razem (z samowyzwalacza). A brzuch to mam już ogromniasty!

GosiaUK, taka nagla zmiana nastroju tez wróży rychły poród, do tego biegunka.. Mnie tez zaczęło oczyszczać, codziennie kilka bolesnych skurczy czuje, a tak poza tym nic i się wkurzam tylko. Nie ma się co nakręcać.. Te przepowiadające, to niezłe cholery. Nie dadzą zapomnieć i tylko stresują.

Tauriel, wymiatasz tą robotą. Chociaz moi klienci tez sa niemozliwi. Wczoraj jedna babeczka dzwonila, wiedzac ze mam niedlugo termin,czy zrobie sesje jej synowi w sobotę. Mówie jej żartem, ze nie gwarantuje, bo w kazdej chwili moge rodzic. A ona całkiem poważnie, ze w piatek zadzwoni i sie zapyta czy mogą przyjechać :D Muszę się nauczyć dosadniej mówić nie ;)

Dziewczyny, zrobiłam sobie dzisiaj tę morfologię, tę drugą, którą zlecił mi lekarz. Nie wiem czy u Was też panują takie glupie zasady, ze nie dostaniecie badań do ręki tylko sa wysylane do lekarza? A wizyta za półtora tygodnia miala byc. Na szczescie babeczka sie zlitowala i powiedziala mi przez telefon, że mam hemoglobinę 6,4, mówi, ze to kiepsko. Znacie się cos? Ja przez cala ciaże prawie badan nie mialam. A 3 tygodnie temu, gdy zrobilam na swoj koszt, to hemoglobiny bylo 10,4 (wtedy usłyszałam, ze jak na ciążę jest ok). Myślicie, że lepiej iść do lekarza teraz w piątek to skonsultować? Czy faszerować się żelazem?

Pokaż jakieś fotki ze wspólnej sesji ;) Hemoglobina zdecydowanie za niska i wskazuje na silną anemię, żelaza lepiej nie brać na własną rękę, skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem!

Zgłoś nadużycie #9697 31 maja 2016, 17:55

Izu Fajna mama

lubisia napisał(a)

Heja!

Moim zdaniem hemoglobine masz baardzo kiepska, ja mialam 11 gdzie norma zaczyna sie od 11,5 i lekarz juz mi przepisal zelazo. Dwa tyg temu mialam 12,8 i kazal nadal brac bo zapotrzebowanie dziecka nadal jest duze. Ja na Twoim miejscu bym brala jezeli tylko masz pod reka :) albo moze zadzwon do lekarza jezeli masz taka mozliwosc i zapytaj :)

Zgłoś nadużycie #9698 31 maja 2016, 18:06

Paola_33 Supermama
Bez szału ta Hgb. Potrzebujesz żelaza, zdecydowanie!!

Lubisia, teraz wszędzie bad. są dołączane do karty, chca się upewnić, ze będzie wizyta i nfz zwróci..
Ale zawsze masz prawo prosić o xero (płatne).
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9699 31 maja 2016, 19:29

Zadzwoniłam do lekarza i wiecie co powiedzial? Za nie ma tragedii! Ze jeszcze nie trzeba podejmować drastycznych środków. Ze od 7 juz jest dobrze a ja mam prawie 7. Na szczęście podal mi nazwę preparatu, który mam zażywać. Jutro kupie. I na końcu na odczepke stwierdził żebym wpadla do niego do gabinetu w piatek to obejrzymy pozostałe parametry. Co za gość! Szczęście ze mi te badania w ogóle zlecil. Ale jego reakcja, a to co Wy piszecie, to jakby o dwóch innych sprawach rozmawiać. Niby uratował mi ciaze i jestem mu wdzieczna, ale teraz zaczynam sie bać.. Teraz stwierdziłam ze dobrze ze jeszcze nie rodzę, zdaze sie podleczyć i nabrać sil.
Mąż od razu mi szpinak przyrzadzil :)

Wspólnych zdjec moze nie wstawie bo mój mąż jest anty ale mam aktualne z moim brzuchem gigantem to potem Wam pokaze.

Dziekuje Wam za rady!!!

Zgłoś nadużycie #9700 31 maja 2016, 19:30

lubisia napisał(a)

Zadzwoniłam do lekarza i wiecie co powiedzial? Za nie ma tragedii! Ze jeszcze nie trzeba podejmować drastycznych środków. Ze od 7 juz jest dobrze a ja mam prawie 7. Na szczęście podal mi nazwę preparatu, który mam zażywać. Jutro kupie. I na końcu na odczepke stwierdził żebym wpadla do niego do gabinetu w piatek to obejrzymy pozostałe parametry. Co za gość! Szczęście ze mi te badania w ogóle zlecil. Ale jego reakcja, a to co Wy piszecie, to jakby o dwóch innych sprawach rozmawiać. Niby uratował mi ciaze i jestem mu wdzieczna, ale teraz zaczynam sie bać.. Teraz stwierdziłam ze dobrze ze jeszcze nie rodzę, zdaze sie podleczyć i nabrać sil.

Wspólnych zdjec moze nie wstawie bo mój mąż jest anty ale mam aktualne z moim brzuchem gigantem to potem Wam pokaze.

Dziekuje Wam za rady!!!

Zgłoś nadużycie #9701 31 maja 2016, 19:40

Izu Fajna mama

lubisia napisał(a)

Dziekuje Wam za rady!!!

Koniecznie sok z buraczkow musisz pic. Na prawde lekarz ma dziwne podejscie, nie chce Cie straszyc ale tak niska hemoglobina nie jest dobra dla dziecka, moze byc za slabo dotlenione.. :( A nie robi Ci sie slabo? Ja przy odrobinie ponizej normy mialam zawroty glowy i bylo mi strasznie duszno..

Zgłoś nadużycie #9702 31 maja 2016, 20:04

Kasiek25 Fajna mama
Ja jak miałam hemoglobinę koło 10 to już miałam nakaz brania silnego żelaza i nawet po nim nie chce mi podskoczyć, więc muszę je brać do dnia porodu, bo lekarz mówi, że wyniki ledwo, ledwo. Ten Twój naprawdę jakiś dziwny...

Zgłoś nadużycie #9703 31 maja 2016, 20:29

Paola_33 Supermama
Coś o mnie...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9704 31 maja 2016, 20:30

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Coś o mnie...

Hahahaha :D moze jak Róża tak marudzi to powinnaś pić mleko z flachy to też bedzie am am :D :D :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9705 31 maja 2016, 20:35

Paola_33 Supermama
Za rok zobaczysz, jakie to prawdziwe 😁
Dziewczyny, ja Wam jeszcz zyczę po porodzie kolejnego cudu - znalezienia NORMALNEGO, DOBREGO pediatry...
Girls nie zostały zaszczepione, bo... pani dr nie umie liczyć... do 6.Tygodni. Porażka. Za tydzień come back. I wymyśliła, ze ból nogi córki może świadczyć o.. jej złamaniu. Gdyby to byl in.lekarz, może p.sekundę bym to rozważała.. Ale straciłam już do tej pani zaufanie... Kretynka ! Za tydzień usłyszę, że Melissa ma nowotwór.. Albo cos równie durnego :-/Poszedł mąż, bo ja bym ją w mordę chyba walnęła za te wsz. kretyńskie diagnozy...Czy ona bierze psychotropy ?? ?? !! I jak dużo ?? ??   Jak niby dziecko miałoby chodzić na złamanej nodze ?? ??   Bez kulenia ?? ! On ajest psychiczna !!!!!!!!!!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9706 31 maja 2016, 21:56

ladykate Zaprawiona w bojach
Z tym żelazem macie rację, mój gin też kazał mi brać tabsy jak spadło z 12 na 10. Miałam brać 2dziennie, biorę 1,ale chyba jednak zacznę 2,bo właśnie słabo mi się robi.

Słabo się też robi, jak się czyta o takich durnych lekarzach. Mowa o jednym i drugim. Ginekolog, który przez całą ciążę nie daje skierowań na podstawowe badania? Pediatra, który nie potrafi dobrze obejrzeć dziecka? Matko i córko!? Gdzie Ci wszyscy lekarze z powołania? Gdzie House'owie i inne Grace'y? W głowie się nie mieści....

Aż mi się ciśnienie podniosło. W sumie mam niskie, to może i lepiej ;-) .

Zgłoś nadużycie #9707 31 maja 2016, 22:10

Paola_33 Supermama
No, krwiodawcą to Lubisia szybko nie zostanie 😁

Wiesz.. Mnie to juz krew zalewa. Jeszcze wymyśliła, ze Melissa ma astmę.. Skąd ona te pomysły bierze ?? !
Oczywiście, tj.sugerowałam, to alergia. Raczej kombinuje się tak : 2 alergików daje akergika. Najpierw konie, potem zebry..

Ale z tymi bad. to jakaś ABSTRAKCJA!! Ja miałam bad. min.raz w m-cu. Tak NAKAZUJE nfz. Jaki ma interes lekarz w nieprzestrzeganiu zaleceń ?? Obow. badań !!!
Niektórzy uważają ze lecznictwo w PL stoi na wys. poziomie. Może w porówn. do rumuńskiego czy Afrykańskich standardów.. I te choler** chciwe piguly !!! Wszystkie bym wysłała na przymusowe bezpłatne urlopy, dla zastanowienia na czym im zalezy.. W tv podają NIEPRAWDZIWE inf. na temat zarobków.. Przy moim porodzie wszystkie byly BEZUŻYTECZNE...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9708 31 maja 2016, 22:18

Paola_33 Supermama
Próbuje Oglądać Fear the Walking... Jissss, Moda na sukces chyba mniej nuuudna. 1 sezon może i nie byl arcydziełem ale człowiek chociaż NIE 💤 ZASYPIAŁ na stojąco 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9709 31 maja 2016, 22:44

Kurczę, wiecie co... Ja większość ciąży przeleżałam. Byłam senna, ciągle zmęczona. Ale jak się leży dużo to tak jest. Ostatnio jest mi bardzo duszno, szybko się męczę i znowu śpię w dzień, ale ja to wszystko zwalałam na ciążę! I nawet nie zgłaszałam za bardzo, bo i tak bym uslyszala ze to normalne w ciąży.. I gdyby nie Wy to bym pewnie dalej tak myślała. A teraz się martwię o siebie i o dziecko. Mała duża, to liczę, że ona tak ze mnie ściąga i ze jej niczego nie brakuje.. Może jeszcze bym się przejechała prywatnie do kogoś innego. Ale to chyba i tak nic nie da na końcówce. Pytanie, czy w szpitalu to wezmą pod uwagę. Czy po porodzie zbadaja krew. Bo z tego co pamietam, to nie badają..

Paola, co do pediatry tez mamy zle doswiadczenia. U nas tez syn ma prawdopodobnie alergię, a nasz rodzinny dał mu antybiotyk. Od dwoch miesiecy kaszle i ma katar, to dał nam w koncu skierowanie, ale do laryngologa, nie do alergologa. Ale moze taki specjalista nam pomoże. Wczesniej chodzilismy do dobrego pediatry ale mielismy daleko i gdy maly podrosl, przepisalismy go do naszego, zeby miec blisko. Ale ten dobry tez nie raz mnie wkurzał. Np. robił mi wyrzuty, ze nie wybralam szczepienia 3w1 i przeze mnie dziecko będzie 3 razy kłute. I to moja wina ze placze. A ja sie boje tych wynalazkow :/ Jednak najbardziej jestem mu wdzieczna za blyskawiczne dzialanie po wykryciu gronkowca u syna, bo nasz rodzinny wtedy zwalil na alergie wlasnie... I po narodzinach mamy wracamy do porzadnego pediatry. Moze zrob wywiad wsrod znajomych? Bo ta baba to chyba chora psychicznie jest :D

A z tym "am am" mamy identycznie :D hehe

Zgłoś nadużycie #9710 31 maja 2016, 22:51

Paola_33 Supermama
Po porodzie nie badają krwi , nawet po krwotoku.
Mają glrboko..
Tez się zdziwiłam Twoim wynikiem ! 😲

Na kiedy macie tego laryngologa ??
My alergologa na.. 2017 r. !!
Melissa    
Idalia