Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9611 30 maja 2016, 9:46

Tauriel Fajna mama
Ja sie dzisiaj jakos cieżko czuje.. Zasapana, niewyspana.. Ech
Ale wszystko juz uprasowana, zostaje tylko torbę dopakować ale jeszcze jedna paczka idzie 😉 I idę rodzic 😆

Zgłoś nadużycie #9612 30 maja 2016, 9:50

lubisia Gotowa na wszystko
Kasiek, ja taki brzuch mialam chyba w 6 miesiącu hehe :P Fajny weekend miałaś. Dobrze mieć koleżanki, które pomogą przy obiedzie ;)

Buka, daj znać jak tam ktg, życzę żeby coś tam wyszło :)

Paola, jacy panikarze? Małe dziecko kaszle to trzeba do lekarza. Róża napędziła Wam strachu. Ale już lepiej poczuć się panikarą, niż nic nie robić ;) Wszystkie te Twoje córy to niezłe agentki widac :) A oczka Róży takie niewinne i kochane :)

Ania, a czujesz ze Ci się lepiej oddycha? Może faktycznie się brzuch obniżył. Tylko, że to się zdarza nawet kilka tygodni wcześniej. Ale nawet gdyby, to i tak zazdroszczę, bo Ci lżej na pewno :)

Mój cały czas wysoko, mimo, że główka nisko, nie ogarniam! Ale czytalam, ze przy kolejnej ciąży tak może się zdarzać. Coś czuję, że tak jak przewidywałam, dotrwam do terminu :) Cała ciąża zagrożona, a tu psikus, nic się nie dzieje. W weekend jadę do mamy, bo męża nie będzie. Ona ma szpital bardzo blisko, 10 minut pieszo. I sobie pomyslalam, ze fajnie by bylo tam urodzić. Synek byłby pod dobrą opieką i może móglby mnie odwiedzać. Bo w tym naszym beznadziejnym szpitalu dzieci nie mogą odwiedzać swoich mam :/

Zgłoś nadużycie #9613 30 maja 2016, 10:37

buka87 Supermama
Lubisia widzisz a bylo zagrozenie ze po zdjęciu plastiku zaraz urodzisz a tu wszystko idzie ok :) A mama daleko mieszka od Ciebie? Fajnie jest miec blisko do szpitala-my mamy ok 15min do tego mojego. W szpitalu bardzo rzadko mozna przyprowadzac dzieciaki, ale ja jestem za bo mogą przynieść jakieś ospy, różyczki itd. Nie ma co ryzykowac.

Ja sie poryczalam po ktg bo dalej plaskie, mała wazy juz 3900, szyjka nie do konca pzygotowana i rozwarcie na 1 palec a nie jak mowila ta moja lekarka na 2 palce! Co za babsko!
Ze wzgledu na duza wage po środowym ktg beda ustalac czy nie wywolac wczesniej porodu zeby uniknac cc.
Zobczymy co to bedzie.

Wkurza mnie to ze czlowiek sie na cos nastawia a pozniej i tak to idzie jak chce;/ ja lubie wiedziec co i jak a tu sie nie da;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9614 30 maja 2016, 11:59

O kurcze, to nieciekawie Buka u Ciebie :/ Ciągle coś się zmienia. Mi też dawali nadzieję, że wywolaja wczesniej ze względu na duze dziecko, a teraz muszę czekać. Ale może u Ciebie coś pomogą, skoro szyjka nie gotowa i to rozwarcie jeszcze zamiast się powiększać to się pomniejszyło :P

Mama mieszka 100km od nas niestety..

A odwiedziny to bym chciala chociaz takie, ze wyjde na korytarz. Tęsknota za dzieckiem jest okropna. No i wiadomo, chorego syna bym nie wpuscila. Ale paradoks jest taki, że tam u nas nie wpuszczają, a ciągle noworodki czymś zarażone. Cały szpital niesterylny :/ I to nie wina ludzi z zewnątrz. A tam u mojej mamy to pamietam, ze polozna pokazywala noworodka przez szybę, a rodząca mogla wyjść do starszych dzieci na chwilę. Też dobra opcja.

To Buka trzymam kciuki zebys w srode dowiedziala sie czegos konkretnego. Ale nastawiać się na konkrety też nie jest dobrze..

Zgłoś nadużycie #9615 30 maja 2016, 12:01

Izu Fajna mama
Hej, hej czy ktos mnie jeszcze pamieta? Chyba tylko Buka ma szanse :) Dawno sie nie odzywalam..... Podczytuje forum na bieżąco i gratuluje wszystkim zdrowych dzidziusiow w brzuszkach i mamusiom ktore juz urodzily :) Dziewczyny ktore sa jeszcze w dwupaku, czy Was tez tak bola plecy? U mnie ostatnio tragedia taki mam bol w plecach :(

Zgłoś nadużycie #9616 30 maja 2016, 12:09

buka87 Supermama

Izu napisał(a)

Hej, hej czy ktos mnie jeszcze pamieta? Chyba tylko Buka ma szanse :) Dawno sie nie odzywalam..... Podczytuje forum na bieżąco i gratuluje wszystkim zdrowych dzidziusiow w brzuszkach i mamusiom ktore juz urodzily :) Dziewczyny ktore sa jeszcze w dwupaku, czy Was tez tak bola plecy? U mnie ostatnio tragedia taki mam bol w plecach :(

Izu hey :) ) udzielaj sie a nie obserwuj tylko :P Mnie plecy nie bolą chyba ze po nocy ale po nocy to mnie generalnie wszystko boli. Mnie najbardziej podwozie boli;/ A Jak tam u Ciebie wyprawka? Juz wszystko na tip top? Jakieś zapowiedzi porodu ??

Lubisia ale to co, przeprowadzilabys sie do mamy na koncowke czy jak? Co do szpitala to kazdy jest inny i musisz zdecydowac który Ci bedzie bardziej pasować :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9617 30 maja 2016, 12:17

Izu Fajna mama

buka87 napisał(a)

Izu hey :) ) udzielaj sie a nie obserwuj tylko :P Mnie plecy nie bolą chyba ze po nocy ale po nocy to mnie generalnie wszystko boli. Mnie najbardziej podwozie boli;/ A Jak tam u Ciebie wyprawka? Juz wszystko na tip top? Jakieś zapowiedzi porodu ??

Lubisia ale to co, przeprowadzilabys sie do mamy na koncowke czy jak? Co do szpitala to kazdy jest inny i musisz zdecydowac który Ci bedzie bardziej pasować :)

Mi juz tylko wanienki brakuje :) A jak u Ciebie? Wszystko gotowe? Generalnie u mnie bedzie synek Jaś, na wizycie tydzien temu wazyl juz 3200 wiec chyba bedzie spory :) Co do porodu to u mnie zupelna cisza oprocz tego bolu plecow ale nie wiem czy to akurat zwiastun zblizajacego sie rozwiazania ( tak twierdzi moja mama ) Dzis mam wizyte wiec pewnie sie dowiem czy cos tam od spodu sie juz dzieje :) Generalnie termin mam na 8.06 i w ten dzien tez mam wizyte i jak do tego czasu nic sie nie zadzieje to lekarz obiecal dac mi skierowanie do szpitala na wywolanie..

Zgłoś nadużycie #9618 30 maja 2016, 12:25

Kasiek25 Fajna mama

Izu napisał(a)

Ja mam taki ból po prawej stronie na wysokości żeber, czasem ciężko wysiedzieć bo tak boli.

Zgłoś nadużycie #9619 30 maja 2016, 12:26

Kasiek25 Fajna mama

Izu napisał(a)

Mi juz tylko wanienki brakuje :) A jak u Ciebie? Wszystko gotowe? Generalnie u mnie bedzie synek Jaś, na wizycie tydzien temu wazyl juz 3200 wiec chyba bedzie spory :) Co do porodu to u mnie zupelna cisza oprocz tego bolu plecow ale nie wiem czy to akurat zwiastun zblizajacego sie rozwiazania ( tak twierdzi moja mama ) Dzis mam wizyte wiec pewnie sie dowiem czy cos tam od spodu sie juz dzieje :) Generalnie termin mam na 8.06 i w ten dzien tez mam wizyte i jak do tego czasu nic sie nie zadzieje to lekarz obiecal dac mi skierowanie do szpitala na wywolanie..

To dziś po wizycie daj znać jaki tam stan Twojego podwozia ;D

Zgłoś nadużycie #9620 30 maja 2016, 12:32

Paola_33 Supermama
O, jaki śliczny, zgrabny brzunio, Kasia !!!

Róża od rana jak skowronek, widac golym okiem, ze zdrowieje 😁
Tylko katar został 😊
Nebulizacje zamiast sterydów tylko solą fizjol. 😁

Juz niedługo się rozpakujecie po kolei 😊

Życzę Wam wszystkim łatwych, szybkich, bezbolesnych porodów!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9621 30 maja 2016, 12:32

Izu Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

Ja mam taki ból po prawej stronie na wysokości żeber, czasem ciężko wysiedzieć bo tak boli.

Czytalam ze jeszcze puchnie Ci prawa noga... Mi puchna obie ale tez bardziej prawa... Dam znac po wizycie, mam na 19:15 :) Mnie najbardziej boli dol plecow i kosc ogonowa :(

Zgłoś nadużycie #9622 30 maja 2016, 12:46

Paola_33 Supermama
BUKA, nie martw się, prorocza Paula miała rację, Basię poznasz 2 czerwca, przecież to już za.. 70 g., moze mniej :-) :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9623 30 maja 2016, 12:59

Kasiek25 Fajna mama

Izu napisał(a)

Czytalam ze jeszcze puchnie Ci prawa noga... Mi puchna obie ale tez bardziej prawa... Dam znac po wizycie, mam na 19:15 :) Mnie najbardziej boli dol plecow i kosc ogonowa :(

Młody mi uciska bardziej na prawą stronę, więc stąd te dolegliwości, trzeba przeżyć. Już niedługo :)

Zgłoś nadużycie #9624 30 maja 2016, 13:01

Izu Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

Młody mi uciska bardziej na prawą stronę, więc stąd te dolegliwości, trzeba przeżyć. Już niedługo :)

Mam tak samo :) Do tego jeszcze uciska mi na nerkę :(

Zgłoś nadużycie #9625 30 maja 2016, 13:11

Kasiek25 Fajna mama

Izu napisał(a)

Mam tak samo :) Do tego jeszcze uciska mi na nerkę :(

U Ciebie Jaś a u mnie Antoś ;) Rosną nam dwa łobuziaki :D

Zgłoś nadużycie #9626 30 maja 2016, 13:14

Izu Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

U Ciebie Jaś a u mnie Antoś ;) Rosną nam dwa łobuziaki :D

Antoś tez bardzo ładne imię :) moj na pewno bedzie łobuzem, ostatnio na usg pokazywal nam jezyk :) no i prawie caly dzien spi a jak ja ide spac to on wtedy sie rozkreca :)

Zgłoś nadużycie #9627 30 maja 2016, 13:32

emilia92 Gotowa na wszystko
hey ja nie mam czasu sie odezwac, bo co 2-3h karmie malutka, a jak nie karmie to sprzatam, a to obiad gotuje a to zakupy :) caly czas karmie cyckiem :)
jak tam ktos sie jescze rozpakowal ??

Zgłoś nadużycie #9628 30 maja 2016, 13:42

Kasiek, a zglaszalas ten ból pod zebrem? Bo coś mi sie kojarzy, że to ważne, zeby o takich rzeczach mowic, tym bardziej, jesli sie puchnie. Bo to od wątroby może byc czy cos..
U mnie też nadal głównie prawa noga spuchnięta.

Izu, a plecy to mnie całą ciążę bolały, a teraz na koniec przestały :D Aż dziwnie! Może od leżenia tak miałam, a teraz ruch mi pomógł. W każdym razie mama może mieć racje, ból w dole może wskazywać, że coś się zaczyna dziać. Daj znać po wizycie!

Buka, nie chce sie przeprowadzac, tylko musze jechac do mamy na weekend, bo moj Adam wiezie swoich dziadków z powrotem na Śląsk i nie chce zostać sama z synkiem i bez auta, gdzie szpital daleko. A w weekend to wszyscy sasiedzi grillują i piwkują, więc nie mam na kogo liczyc. Adam jest wsciekly ze dziadkowie nie chcą poczekac do rozwiązania, bardzo chce byc przy porodzie i boi sie ze akurat sie zacznie. Ale starsi ludzi sa bardzo uparci :( Byłoby idealnie, gdyby jednak udało się wcześniej. Dziś mi pojedyncze skurcze dają małą nadzieję.

A ostatnia z kolezanek rano zaczęła miec regularne skurcze, wiec mysle ze akurat rodzi :) Cale moje grono sie rozpakowalo :)

Zgłoś nadużycie #9629 30 maja 2016, 13:42

Kasiek25 Fajna mama

emilia92 napisał(a)

hey ja nie mam czasu sie odezwac, bo co 2-3h karmie malutka, a jak nie karmie to sprzatam, a to obiad gotuje a to zakupy :) caly czas karmie cyckiem :)
jak tam ktos sie jescze rozpakowal ??

Rozpakowała się Marta i Karolina, więc czekamy na ciąg dalszy. Super, że ogarniasz obowiązki, a masz czas by choć chwilkę odpocząć?

Zgłoś nadużycie #9630 30 maja 2016, 13:43

Paola_33 Supermama
Emilia, to super, ze masz mleko !! Zazdroszczę 😁
Ja muszę sztuczności pchać w Rózkę. Ona i tak najb. ceni sw. paluszki 😁 I produkuje rekordowe ilości śliny. Mogłabym ją sprzedawać w słoikach 😁 😁
Melissa    
Idalia