Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9571 25 maja 2016, 23:16

Paola_33 Supermama
Lady, weź Nospę, jak Ci b. dokuczają skurcze :-)
I oby Cię upały ominęły, nic fajnego w ciąży.. Specjalnie celowałam w zimę :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9572 26 maja 2016, 8:20

Tauriel Fajna mama
Ladykate obstawiam 26, co by luki nie było 😆😎 moja córcia wyszła 29, a ja mam urodziny 30, wiec świętujemy razem 😊

Zgłoś nadużycie #9573 26 maja 2016, 10:11

buka87 Supermama
Co do imienia i popularnosci to z jednej strony rozumiem bo ja mam upatrzone dla chlopczyka Wojtuś i chyćby ich bylo miliard na osiedlu i tak bym chciala miec Wojtusia ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9574 26 maja 2016, 12:01

gosiaUK Gotowa na wszystko
Troche mnie tu nie bylo :P bylo co nadrabiac :) . Witam nowa mamusie :)
Emilka sliczna ta Twoja corunia :) maly kudlaczek. Ja juz nie moge sie docekac mojego szkrabka :*

Zgłoś nadużycie #9575 26 maja 2016, 20:10

Paola_33 Supermama
Gosiu, gratuluję donoszonej ciąży :-) Jak się czujesz ?? sesja ciążowa jest ?? ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9576 27 maja 2016, 8:23

Ania1982 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny! Dziś idę na wizytę, jestem ciekawa co usłyszę od doktora... Życzę Wam udanego dnia!

Zgłoś nadużycie #9577 27 maja 2016, 10:28

buka87 Supermama

Ania1982 napisał(a)

Cześć dziewczyny! Dziś idę na wizytę, jestem ciekawa co usłyszę od doktora... Życzę Wam udanego dnia!

Powodzenia na wizycie! :) ) Daj znać co tam słychać :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9578 27 maja 2016, 10:52

ladykate Zaprawiona w bojach
GosiaUK witam witam :-)

No zobaczymy jak z tą datą będzie. Miał być koniec grudnia, bo Małżyk z 26, więc byłoby 25,26,27 i np 28, ale przecież tak się wcelować nie da ;-)

Nospy nie chcę za bardzo brać, jeśli nie ma faktycznie powodu. Trochę o tym czytałam i wcale nie jest to takie bezpieczne. Zresztą, im mniej leków, tym lepiej, tak uważam ;-) Teraz już brzuszek tak się nie stawia, ale po prostu się oszczędzam.

W pon kolejna wizyta u gina, potem już 13ego. Ależ ten czas leci.

Zgłoś nadużycie #9579 27 maja 2016, 12:34

Ja już po wizycie. Wszystko w porządku, lekarz stwierdził, że jeszcze nie rodzę :-) Wymaz na GBS pobrany i oddany do badania.

Zgłoś nadużycie #9580 27 maja 2016, 13:30

ladykate Zaprawiona w bojach
Aniu1982 Super :) i tak trzymać, jeszcze chwilka i wszystkie będziemy przytulać maleństwa.

Zgłoś nadużycie #9581 27 maja 2016, 14:43

lubisia Gotowa na wszystko
Ladykate. To Ty jestes z konca czerwca to się nie liczy bo Raki sa fajne :)
A ja tez po wizycie. Niestety żadnego wywoływania nie bedzie :P Rozwarcie troszkę sie powiekszylo - 2cm, ale łożysko sie nie starzeje, wód duzo, wiec czekamy i kolejna wizyta 13 czerwca jesli nie urodzę :) Wiedziałam, że tak będzie. Cała ciąża jakieś zagrożenia, a teraz bez żadnych leków i krążka nic się nie dzieje ;)
Ania jeszcze mnie wyprzedzisz :)
Ale wreszcie ruszyly porody u moich koleżanek. Jedna dzis urodziła, a druga wlasnie leży pod oksytocyna. Wreszcie się zaczelo :) Ale ta pierwsza to miala przeżycia. Wczoraj zakrecilo jej się w glowie gdy szla do auta i przewrocila sie brzuchem na asfalt:/ cala poobdzierana trafila do szpitala ale dziecku nic się nie stało. Zostawili ja na oddziale i rano zaczela rodzic. Chyba z nerwów.. Na szczęście wszystko dobrze sie skonczylo.

Zgłoś nadużycie #9582 27 maja 2016, 17:50

buka87 Supermama

lubisia napisał(a)

Ladykate. To Ty jestes z konca czerwca to się nie liczy bo Raki sa fajne :)
A ja tez po wizycie. Niestety żadnego wywoływania nie bedzie :P Rozwarcie troszkę sie powiekszylo - 2cm, ale łożysko sie nie starzeje, wód duzo, wiec czekamy i kolejna wizyta 13 czerwca jesli nie urodzę :) Wiedziałam, że tak będzie. Cała ciąża jakieś zagrożenia, a teraz bez żadnych leków i krążka nic się nie dzieje ;)
Ania jeszcze mnie wyprzedzisz :)
Ale wreszcie ruszyly porody u moich koleżanek. Jedna dzis urodziła, a druga wlasnie leży pod oksytocyna. Wreszcie się zaczelo :) Ale ta pierwsza to miala przeżycia. Wczoraj zakrecilo jej się w glowie gdy szla do auta i przewrocila sie brzuchem na asfalt:/ cala poobdzierana trafila do szpitala ale dziecku nic się nie stało. Zostawili ja na oddziale i rano zaczela rodzic. Chyba z nerwów.. Na szczęście wszystko dobrze sie skonczylo.

O matko to faktycznie kolezanka miala przezycie. Ja bym sie dzis wywalila bo laze jak ciapa bo tak mnie krocze boli. A kolezanka w ktorym tc byla?

Zgłoś nadużycie #9583 27 maja 2016, 18:26

Lubisia faktycznie koleżanka miała sytuację nie do pozazdroszczenia. Zobaczymy jak to będzie z naszymi porodami - a może urodzimy tego samego dnia :-) Dziś wlasnie do domku wróciła moja sąsiadka z córeczką - tak więc z naszego sąsiedzkiego kręgu zostałam już tylka ja w dwupaku...

Zgłoś nadużycie #9584 27 maja 2016, 18:28

buka87 Supermama

Ania1982 napisał(a)

Lubisia faktycznie koleżanka miała sytuację nie do pozazdroszczenia. Zobaczymy jak to będzie z naszymi porodami - a może urodzimy tego samego dnia :-) Dziś wlasnie do domku wróciła moja sąsiadka z córeczką - tak więc z naszego sąsiedzkiego kręgu zostałam już tylka ja w dwupaku...

Jeszcze masz czas do donoszonej ciazy :D niech dzidziorek sobie jeszcze posiedzi :D Mi zostaly 2 dni do terminu!! AAA!!!

Zgłoś nadużycie #9585 27 maja 2016, 20:26

Kasiek25 Fajna mama
I mamy kolejną dzidzię na pokładzie ;) dziś przez cc urodziła się Kornelka. Już 3 dzidziusie mamy po drugiej stronie brzuszka ;D

Zgłoś nadużycie #9586 27 maja 2016, 20:33

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

I mamy kolejną dzidzię na pokładzie ;) dziś przez cc urodziła się Kornelka. Już 3 dzidziusie mamy po drugiej stronie brzuszka ;D

Cztery :D :D

Zgłoś nadużycie #9587 27 maja 2016, 20:54

lubisia Gotowa na wszystko
Koleżanka byla w 39tc. Ale zadzwonila do mnie i okazalo się że wcale tak dobrze się nie skonczylo. Chyba zmieniam szpital dziewczyny. Ja juz tam rodzilam i zarazili mi dziecko gronkowcem a gdy zaczelam rodzic to twierdzili ze udaje. U koleżanki to samo. O 6 zaczely jej się skurcze i odszedł czop. Prosila polozna żeby sprawdzila co soe dzieje to ta jej kazala czekać na obchód o 11!!!!! O 9 przyszla nowa zmiana i ublagala jeczac z bolu o badanie. Miala 8cm rozwarcia!!!! Dziecko zle się ulozylo glowka i musieli zrobic vacum. Moze gdyby wczesniej ja zbadali to udaloby sie cesarkę zrobić. A tak maluch ma zwichnięty bark i sine raczki. Czeka ich neurolog i rehabilitacja. Myślałam ze ja miałam pecha ale tam podobno wciąż ten gronkowiec i taka znieczulica. Tylko my znad tego jeziora wszędzie mamy daleko. Ten szpital najbliżej. 20km. Ale chyba nie bedziemy ryzykować...

Zgłoś nadużycie #9588 27 maja 2016, 21:00

buka87 Supermama

lubisia napisał(a)

Koleżanka byla w 39tc. Ale zadzwonila do mnie i okazalo się że wcale tak dobrze się nie skonczylo. Chyba zmieniam szpital dziewczyny. Ja juz tam rodzilam i zarazili mi dziecko gronkowcem a gdy zaczelam rodzic to twierdzili ze udaje. U koleżanki to samo. O 6 zaczely jej się skurcze i odszedł czop. Prosila polozna żeby sprawdzila co soe dzieje to ta jej kazala czekać na obchód o 11!!!!! O 9 przyszla nowa zmiana i ublagala jeczac z bolu o badanie. Miala 8cm rozwarcia!!!! Dziecko zle się ulozylo glowka i musieli zrobic vacum. Moze gdyby wczesniej ja zbadali to udaloby sie cesarkę zrobić. A tak maluch ma zwichnięty bark i sine raczki. Czeka ich neurolog i rehabilitacja. Myślałam ze ja miałam pecha ale tam podobno wciąż ten gronkowiec i taka znieczulica. Tylko my znad tego jeziora wszędzie mamy daleko. Ten szpital najbliżej. 20km. Ale chyba nie bedziemy ryzykować...

To faktycznie nieciekawie. Ja po takich akcjach tez bym zmienila szpiital. A do innych szpitali ile macie drogi ??

Zgłoś nadużycie #9589 27 maja 2016, 22:18

Paola_33 Supermama
Nieciekawie, oby dziecko kol. szybko odzyskało pełną sprawność.. Nóz się otwiera..
Trzeba pozywać takie szpitale, personel, by patologii było mniej.. Ja 1. raz rodziłam w szp. św. Zofii, takim zachwalanym a mało się nie wykrwawiłam. Bezczelnie napisano mi w karcie "nieco zwiększony upływ krwi".. Tak opisują walkę o życie... 2 doby później to samo było w pok. naprzeciw.. Dziewczyna się wykrwawiała, a personel niczego nie zauważył, co za znieczulica.. Rozmawiali wszyscy na korytarzu, nigdy nie zapomnę, jak im było niespieszno do pomocy.. Te pielęgniarki z CZD, jak dla mnie robią aferę o nic. Protestują o kasę, chociaż xle nie zarabiają. Wybrały zawód misyjny, nie złoty cielec..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9590 28 maja 2016, 19:22

Lubisia masakra z tym szpitalem. U mnie z kolei w szpitalu w którym zamierzam rodzić z końcem czerwca kończy się kontrakt z NFZ, a w państwowych szpitalach w połowie czerwca jest reorganizacja porodówek. We wtorek jadę do tego prywatnego i dowiem się co i jak.