Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9431 20 maja 2016, 12:34

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

Heeej! Już jestem bez krążka. Lekarz ma wprawę, nic nie bolało i trwało 2 sekundy :) Zaraz zbadał i wyszło, że jest 1,5cm rozwarcia. Podczas USG, dużo pytań zadawał. Ile ważył moj syn przy porodzie (4kg), czy poród zaczął się samoistnie. Stwierdził, że mała będzie ważyła podobnie i że już jest duża. On nie robi pomiarów. Mam wrażenie ze zastanawiał się, czy mi porodu nie przyspieszyć. Słyszałam, że on tak robi, żeby kobietki nie musiały się męczyć. Ale kazał przyjść jednak za tydzień. Czyżbym miała takiego giganta w brzuchu? :P Jak na razie nie rodzę i raczej się nie zapowiada :)
Na szczęście mogę już funkcjonować normalnie, odstawić leki i wreszcie zacząć spacerować :D
Ale gdy zapytałam o współżycie, to powiedział, ze w ostatnim miesiącu nie wolno! Co za absurd ?? !! Czy którejś z Was lekarz taka powiedział? Przecież większosc par wtedy próbuje przyspieszyc. Dziwne.. :/

To teraz pozostaje czekać aż samo się zacznie. Pierwsze słyszę, że nie wolno bo właśnie większość par wtedy się stara przyspieszyć poród ;)

Zgłoś nadużycie #9432 20 maja 2016, 13:01

lubisia Gotowa na wszystko
No właśnie. Nie wiem, na jakiej podstawie on mi to powiedział. Mogłam nie pytać :P W poprzedniej ciąży nie pytałam i kochaliśmy się do końca mimo rozwarcia. Mielismy nadzieję z mężem, że przed połogiem odbijemy sobie te kilka miesięcy abstynencji. A może sobie odbijemy... :D

Zgłoś nadużycie #9433 20 maja 2016, 13:14

buka87 Supermama

lubisia napisał(a)

No właśnie. Nie wiem, na jakiej podstawie on mi to powiedział. Mogłam nie pytać :P W poprzedniej ciąży nie pytałam i kochaliśmy się do końca mimo rozwarcia. Mielismy nadzieję z mężem, że przed połogiem odbijemy sobie te kilka miesięcy abstynencji. A może sobie odbijemy... :D

Moze szyjka jest podrazniona po tym plastiku? Moze miec jakies ranki czy cos a sex moze spowodowac infekcje. Podobno po odejsciu czopa nie mozna juz sie sexic wlasnie z tego powodu ze nic nie chroni szyjki. A jak Ty mialas ten krążek to masz wogole czop? Jak to jest?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9434 20 maja 2016, 14:04

Paola_33 Supermama
Buka, to żaden mit, męskie nasienie (progesteron) rozmiękcza szyjkę macicy i ją otwiera. A że trwa to wieczność... Inna sprawa :-D :-D
Szalenie mi się podobakją miękkie literki, bo można wyprać :-) I zmienić kolorek, jakby co :-)

Kasik - serdecznie gratuluję 35 tyg. Jak wicie gniazdka ?? ?

Lubisia - super, że nie bolało . Teraz taki poród :-) ;-) ;-) A nie wolno, bo... ?? ? Chodzi mu o zakażenie ew. ??
Db, że szyjka współpracuje :-*
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9435 20 maja 2016, 14:40

Kasiek25 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Buka, to żaden mit, męskie nasienie (progesteron) rozmiękcza szyjkę macicy i ją otwiera. A że trwa to wieczność... Inna sprawa :-D :-D
Szalenie mi się podobakją miękkie literki, bo można wyprać :-) I zmienić kolorek, jakby co :-)

Kasik - serdecznie gratuluję 35 tyg. Jak wicie gniazdka ?? ?

Lubisia - super, że nie bolało . Teraz taki poród :-) ;-) ;-) A nie wolno, bo... ?? ? Chodzi mu o zakażenie ew. ??
Db, że szyjka współpracuje :-*

Gniazdko już uwite i gotowe ;) czeka na naszego dzidziusia. My jutro idziemy na wesele, więc czeka nas weekend poza domem, bo to ponad 200 km od nas, więc mamy załatwiony nocleg. Tańców większych nie planuję, raczej jedzonko przy stole ;p

Zgłoś nadużycie #9436 20 maja 2016, 15:02

Tauriel Fajna mama
Lubisia jak bez krążka to juz większy luzik 😉 Ja tez pierwsze słyszę, ze nie mozna współżyć, na pewno sie nie zastosuje do tego 😜 Tez nie słyszałam zeby bez czopa nie było mozna, w końcu nie wiadomo kiedy odejdzie cały 😀

Zgłoś nadużycie #9437 20 maja 2016, 16:14

Paola_33 Supermama
Buka, paczka wreszcie idzie !!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9438 20 maja 2016, 16:23

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Buka, paczka wreszcie idzie !!!!!

Doszła dzisiaj! Napisałam CI priva ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9439 20 maja 2016, 22:36

buka, nie no, czop na pewno mam, bo w poprzedniej ciazy tez mialam.
Ale on powiedział to tak ogólnie "W ostatnim miesiącu ciąży nie powinno się współżyć". Rozumiesz, czyli nie tylko kobietom, które miały problemy, ale wszystkim :D  
A to przeczy logice, bo tak jak mowicie, to w wielu przypadkach wręcz wskazane ;)
Ale skoro powiedział, że już mam funkcjonować normalnie, to się za porządki wzięłam. Znów odzyskałam wzrok i widzę wszystkie kurze ;) Ale sił tak mało, zadyszka łapie. Jutro kontynuuję :D Szkoda tylko ze weekend i wszyscy poprzyjezdzali na dzialeczki i zapowiadaja sie ze jutro wpadna na kawke... Uh:/ Kto śmie przeszkadzać matce wić gniazdo! :P
Kasia, wesele tak daleko? Sama podróż pewnie będzie męcząca. Dobrze, ze z noclegiem. Zycze udanej zabawy :)

Zgłoś nadużycie #9440 20 maja 2016, 23:49

Paola_33 Supermama
Lubisia, ciekawe, dlaczego.. Szkoda, ze nie zapytałaś mądrali.. :-) :-p

Różyczka kończy dzisiaj.. 100 dni. 😈
Niestety nadal kaszle..
Inhalujemy, nebulizujemy, oklepujemy...
Oby przełyk Jej się poszerzył..

Na razie Mila została zapisana na.. styczeń '2017 r. 😐
Do alergologa... Nfz.

A co u Was ??

Buka, cieszę się :-)
Ja dzisiaj dostałam fałszywego smsa o... nieistniejącej paczce. Wchodzisz na stronę i kasują Cię na 30 -60 zł za każdy miesiąc.. Na szczęście nie weszłam.. Parszywi oszuści !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9441 21 maja 2016, 7:50

Ania1982 Gotowa na wszystko
Lubisia fajnie, że już nie masz krążka - teraz czas spokojnego oczekiwania... No chyba, że będziesz miała dużo gości - ale to chyba dlatego, że mieszkasz w jakim fajnym miejscu, które przyciąga ludzi.
Kasia życzę udanej zabawy!
Paola Róży z okazji 100-dniówki życzę wszystkiego najlepszego i duuuuużo zdrówka!

Tak w ogóle to nadal nie przyszedł mój wózek - ciekawe czy do porodu dojedzie?

Zgłoś nadużycie #9442 21 maja 2016, 9:13

buka87 Supermama
Paola juz 100dniowka Różyczki? Ale to zleciało! Niech rośnie zdrowo i nie dokucza rodzicom :) )
Lubisia co do tego seksu to co lekarz to opinia. Ja z kolei mialam zagwostke bo czytalam ze olej z wiesiolka pomaga przy porodzie (nie wywoluje go), pomaga uzyskac szybko rozwarcie, uelastycznia szyjke itd. Ale wolalam sie skonsultowac i napisalam do poloznej czy mogę go brać od 37tc-ona że nie nie, żeby czekać na termin porodu i nie brać poki nie minie tp.
No ale zaptalam tez lekarki i ona mowi ze brać bo pomaga ułatwić ten porod. Stwierdzilam ze ciaza donoszona i bede brac i co? :) I nie urodzilam jeszcze :) Ale rozwarcie sie zrobilo wiec sie zastanawiam czy to faktycznie ten olej pomogl i jak to bedzie wyglądać pozniej przy porodzie :D

Zgłoś nadużycie #9443 21 maja 2016, 9:44

Buka a Ty po pelni i nic ?? :) Z tym wiesiołkiem to tez słyszałam różne wersje. Ale tez ze naprawde działa wiec może miał wpływ?

Paola życzę zdrowka dla Różyczki i zeby jej się ten przelyk powiększył bo się bidulka meczy :( Masakra ile trzeba czekać na alergologa. Chyba tez sie w takim razie zapiszemy bo my wszyscy kaszlemy od marca.

Ania, jeszcze troche czasu maja wiec pewnie wózek dojdzie :) A ile juz czekasz?

Wczoraj sobie czytałam o przyczynach wywoływania porodu przed terminem i duży dziecko faktycznie jest wskazaniem! Czyli mój lekarz naprawde bierze to pod uwagę. Szczerze mówiąc troche sie wystraszyłam ze mala będzie duza i bym chyba wolala gdyby sie udalo wczesniej bo na pewno będę rodzic naturalnie..

Zgłoś nadużycie #9444 21 maja 2016, 9:51

buka87 Supermama
Pełnia jest dzisiaj :P Ja to nawet nie wiem jaka Basia jest duza;/ nie bede miala juz usg no chyba ze przy okazji ktg mi zrobią ale wątpie. Ale brzuch mi nie rosnie juz raczej wiec moze nie bedzie monstrualna.

Zgłoś nadużycie #9445 21 maja 2016, 13:31

Paola_33 Supermama
Buka, teraz pytanie, kto twardszy - księżyc czy Basia :-)
Stawiam na B. !! :-) :-D :-D
Dziewczyny b. b. Wam polecam tę os. Jest słowna, rzetelna, robi wg. wskazówek wybrzydzaczy :-)
https://www.facebook.com/lucyna.kowalska.96
My już mamy czapeczki, a teraz czekamy na to:
http://pl.dawanda.com/product/99580775-spodniczka-98-104
http://pl.dawanda.com/product/99581475-spodniczka-86-92
i opaski :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9446 21 maja 2016, 13:55

Ania1982 Gotowa na wszystko
Lubisia wózek zamówiłam w połowie marca...
Paola bardzo ładne - zapisałam sobie namiary :-)
Buka coś Basi dobrze u Ciebie - ciekawe jak będzie podczas pełni ;-)

Zgłoś nadużycie #9447 21 maja 2016, 15:02

Tauriel Fajna mama
Moje księżniczce pełnia nie pomogła 😜 Buka czekamy wiec, do terminu jeszcze tydzień.. Jak minie będziemy sie martwić 😉

Zgłoś nadużycie #9448 21 maja 2016, 19:08

Paola_33 Supermama
Tauriel, podoba mi się Twoje podejście, ten luz :-) :-)

Buka, Basia wyjdzie :-) 2 czerwca :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9449 21 maja 2016, 19:08

Paola_33 Supermama

Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9450 21 maja 2016, 19:22

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Tak mi mowi usg z 12tyg wiec pewnie tak ;)