Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9151 24 kwietnia 2016, 14:13

Ania1982 Gotowa na wszystko
Buka - przynajmniej zaoszczędzisz parę stówek :-) Z bazą czy z pasami najważniejsze, że dziecko będzie bezpieczne! U nas wyborem fotelika zajmuje się mąż - póki co na tapecie jest MaxiCosi carbio fix...

Zgłoś nadużycie #9152 24 kwietnia 2016, 14:16

buka87 Supermama

Ania1982 napisał(a)

Buka - przynajmniej zaoszczędzisz parę stówek :-) Z bazą czy z pasami najważniejsze, że dziecko będzie bezpieczne! U nas wyborem fotelika zajmuje się mąż - póki co na tapecie jest MaxiCosi...

Do maxiCosi sa bazy. Ja bylam przekonana ze jak bierzemy wózek z fotelikiem to tylko jeden fotelik pasuje do wózka i że nie ma innej opcji, teraz wyszło ze jest kilka ale oczywiscie nikt nas nie poinformowal. Wolalabym wydac te pare stówek bo wydaje mi sie ze w bazie dziecko stablizniejsze niz w pasach ale coz. Mądry polak po szkodzie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9153 24 kwietnia 2016, 14:18

Nam na szczęście w sklepie sprzedawca powiedział, że do wózka pasuje kilka i dobrze, bo my zieloni w tym temacie jesteśmy - Julka to nasze pierwsze dziecko.

Zgłoś nadużycie #9154 24 kwietnia 2016, 14:19

olgaDietetyk Świeżo upieczona
Cześć dziewczyny !

Jestem studentką dietetyki i chciała bym was prosić o wypełnienie ankiety o odżywianiu się w czasie ciąży. Jest ona w pełni anonimowa a dane zebrane posłużą mi jedynie jako dane do pracy magisterskiej.

http://interankiety.pl/interankieta/b71da99c8824957e5ba6280cbf436569

Z góry dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego :)

Zgłoś nadużycie #9155 24 kwietnia 2016, 14:23

Tauriel Fajna mama
Buka dasz radę z pasami, a żadnych wypadkow nie bedzie zobaczysz 😉
Lubisia w połowie maja juz mozesz mieć malenstwo !

Zgłoś nadużycie #9156 24 kwietnia 2016, 14:43

Dziewczyny właśnie zobaczyłam, że jest już wątek - Styczniowe Mamusie 2017 - czas leci jak szalony.

Zgłoś nadużycie #9157 24 kwietnia 2016, 15:55

Kasiek25 Fajna mama

Ania1982 napisał(a)

Dziewczyny właśnie zobaczyłam, że jest już wątek - Styczniowe Mamusie 2017 - czas leci jak szalony.

a nasze pociechy już wtedy będą miały około pół roczku ;D

Zgłoś nadużycie #9158 24 kwietnia 2016, 19:11

Paola_33 Supermama

Tauriel napisał(a)

A ja gole nogi na olej kokosowy 😉 Skóra jest elastyczna i nie trzeba juz żadnych pianek, poza tym ja mam skore sucha i zawsze problem z wyrastającymi włoskami - od polubienia sie z kokosem wszystkie problemy zniknęły 😆😊

Tauriel, ciekawe z tym kokosem ;-) Dzięki ;-)

I dziękuję Lubisia i Kasia za mile slowa.. Nie do opisania stracić dziecko na sam koniec, i straszne, jak kompletnie olewają to lekarza, nikt nie chciał mi pomóc się dowiedzieć przyczyn, wszystko wyciagałam, na wyniki sekcji czekałam.. 16 tygodni.

Ja zgarnęłam taką pulę, że Wy statystycznie nie macie szans na pecha; wszystkie urodzicie cudowne, zdrowe Maluszki - Buka, Lubisia, Kasiek, Ania, Tauriel, Emilia, Będę mamą !! Zaraz niemal będziemy oglądać i podziwiać je na fotkach !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9159 25 kwietnia 2016, 10:11

lubisia Gotowa na wszystko
Jej. Racja to juz niedługo! Buka, Ty juz naprawde blisko! Nie martw sie fotelikiem. Sam fakt jazdy tylem przez maluszka jest bezpieczny. Piszesz ze mąż taki dumny.. Oni oszaleją ze szczescia :)

Paola, my tez dziękujemy za Twoje wsparcie! Ale nikt nie zasluzyl na takie przeżycia.. Fakt ze to troche uczy ostrożności w ufaniu lekarzom. Ja juz nie ufam.

Czekam z niecierpliwością na piatek. Dowiem sie kiedy krążek ściągamy. Jeszcze pare dni i maj! Wtedy to się nam wszystkim zacznie odliczanie :) Szok!

Zgłoś nadużycie #9160 25 kwietnia 2016, 10:46

buka87 Supermama
W maju będzie sajgon :D Mnie dziś boli brzuch jak na @. Jutro kończę brać magnez...mam nadzieje ze nic sie z tym złego nie będzie wiązało. W tym tyg mam intensywne dni : dziś goście, jutro sesja zdjęciowa, po jutrze goście, we czwartek lekarz a jeszcze trzeba będzie krew pobrać w między czasie. Auto sie nam buntuje i mam nadzieje, ze nie bedzie jakoś świrować jak będzie najbardziej potrzebne :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9161 25 kwietnia 2016, 20:21

Tauriel Fajna mama
To takie ekscytujące ! Będziemy siedzieć jak na szpilkach 😆😆

Paola współczuje trudnych przeżyć.. Straszna historia 😔

Zgłoś nadużycie #9162 25 kwietnia 2016, 21:21

Paola_33 - zarażasz Nas wszystkie optymizmem a sama masz takie straszne przeżycia - trzymaj się dzielnie Ty już musisz mieć tylko z górki!
Mój mąż też szaleje ze szczęścia i nie może się doczekać córeczki!
Ja już siedzę jak na szpilkach i chciałabym, aby był już czerwiec!
Dziś umówiłam się z położną - co prawda dopiero na 10 maja... Co prawda nie widziałam jej na oczy, ale jest z polecenia znajomej pielęgniarki. W rozmowie telefonicznej wydaje się całkiem ok - zobaczymy...

Zgłoś nadużycie #9163 25 kwietnia 2016, 22:22

Buka. Ja miałam bol jak na okres dzien przed porodem ;) Ale wiele kobiet ma tak kilka tygodni nawet. Ale to znak zeby troche wyluzować bo moze Ci sie cos skracać. Za intensywny ten tydzień troche. Pochwal sie potem zdjęciami z sesji. Idziesz do kogoś z Krakowa?

A ja głupia znowu sie zgodzilam na sesje znajomych z prawdziwym tortem na roczek. Armagedon! Tort byl niebieski i wszystko pofarbowal. Dziecka nie mogliśmy domyc :D I jeszcze nas czeka szorowanie tla. Ja ledwo chodzę od wyginania. Ale chociaż efekty fajne ;)

Zgłoś nadużycie #9164 26 kwietnia 2016, 8:46

buka87 Supermama
Lubisia we czwartek ide do ginki to zobaczymy czy cos sie tam dzieje. Ale ja sie nie wysilam jakos, opierdzielam wręcz :P . Dzis poki co nie boli :) Wczoraj jeszcze krzyz bolal;/ Wszystko trwało do popoludnia i zniknęło.
Na sesje ide do kogos z Krakowa :) Ogłaszała sie dziewczyna ze za 100zł -10zdjęć ;) Wiec w sumie bardzo atrakcyjnie bo ja myslalam ze to jakies 400-500zł kosztuje w tym miejscie;P Jak bede je miala to sie pochwale ;) )
Haha no to ładnie Wam dał tort popalic ;) Ale fajnie ze efekty są dobre :D

Zgłoś nadużycie #9165 26 kwietnia 2016, 9:43

Buka, Ty to naprawde poodpoczywaj do wizyty na ile to możliwe. Bo ten bol krzyża tez na moje niedobrze wróży. To się tak tylko wydaje ze malo robisz.
100zl faktycznie atrakcyjna cena. Mam nadzieje ze traficie na kogoś z pasja i bedzie ladnie. Szkoda ze tak daleko mamy to ja bym Wam zrobila :D Z taka pogoda to warto wyjść w plener. Ale studyjne tez sa fajne :) Z Krakowa kojarzę tylko Joanne Serafin. Ale na pewno weźmie więcej niż 100zl.

A ja mam dzisiaj dzien spokoju. Młody po miesiącu chorowania, poszedł uradowany do przedszkola, mąż jakies interesy. Az mi brakowało takiego samotnego dnia ;) Zaczelam od drożdżówki z inką :P A dupka rosnie :D

Zgłoś nadużycie #9166 26 kwietnia 2016, 10:15

buka87 Supermama
Dzis juz nic nie boli więc w porządku :) ) Dzis zorbie sobie maseczke, stópki (jak dosięgne :D ) zeby sie dobrze czuc na sesji :) Słonce piekne to jedno pranie jeszcze puszcze i dokoncze czytac ksiazke ;) )
Czekam na wyniki paciorkowca ale ciagle nie ma;/ nie wiem czy to dobrze. Ale pewnie musi sie to dziadostwo wyhodowac ileś dni ewntualnie.
Na wizycie poprosze lekarke o skierowanie na kTG zeby zobaczyc czy jakies skurcze mam.

Zgłoś nadużycie #9167 26 kwietnia 2016, 14:44

Anika29 Zaprawiona w bojach
No właśnie ja na następnej wizycie mam mieć robione KTG i z tego co zrozumiałam będę mieć juz na każdej wizycie do końca robione (u mojej lekarki jest tez położna w osobnym pokoiku która właśnie robi KTG, mierzy ciśnienie itp) Ciekawa jestem jak wyjdzie bo wydaje mi sie ze dość często mam skurcze , ciekawe czy wyjdą w zapisie.

Zgłoś nadużycie #9168 26 kwietnia 2016, 16:13

buka87 Supermama
Ja chodze do lux medu i nie mają tam ktg :( No ale pojde do swojego szpitala moze zapoznam sie z poloznymi chociaz :)

Zgłoś nadużycie #9169 26 kwietnia 2016, 16:27

Kasiek25 Fajna mama
Dziś miałam wizytę z usg. Nasz Bąbelek jest zdrowiutki. Waży 1524 g. Szyjka ok ale zrobił mi wymaz i wyszły mi drożdżaki i dostalam globulki Clotrimazolum. Synek jest wciśnięty główką w moje biodro, dlatego mam te uciski. Młody dalej leży poprzecznie.

Zgłoś nadużycie #9170 26 kwietnia 2016, 17:58

Kasiek25, najważniejsze, że szybko ten grzybek został wykryty. Clotrimazolum szybko działa. Niestety w ciąży nasza pochwa sprzyja takim zapaleniom. W poprzedniej miałam cały czas. Najważniejsze, że synek zdrowy, tylko mógłby się przekręcić, żeby mamie było wygodniej ;)

A mi ktg tez zrobiła pielegniarka przy gabinecie, ale zaskoczyła mnie, ze na następnej wizycie już nie będzie :P Ale umówię się z moją położną środowiskową po wizycie, to ona mi zrobi. Trafiłam na naprawdę super babeczkę, bardzo się troszczy o nas i mówiła, że mogę wpadać na ktg kiedy tylko chcę, jeśli coś mnie niepokoi. Ostatnio znajomej wykryła bardzo silne skurcze. Trochę szkoda, że musicie chodzić oddzielnie, powinno być przy każdym gabinecie. I jak coś lekarza niepokoi to zaraz na zapis. Ale tak jak Buka mówisz, plusem będzie to, że położną poznasz.

Buka, kiedy wymaz na tego paciorkowca miałaś pobierany? Zazwyczaj jest tak, ze 5 dni potrzeba zeby sprawdzić, czy w ogóle jakas bakteria jest. A jeśli jest to trzeba czekać dłużej, bo sprawdzają jaka dokładnie. Ale własnie po to jest to badanie, żeby tuż przed porodem można było dostać antybiotyk, żeby chronić dziecko. Moja koleżanka mi opowiadała, że miała paciorkowca i to trzeba podać dwie dawki leku w odstępie 5 godzin, jak już się przyjedzie ze skurczami. Jednak jej poród tak szybko postępował, że nie zdążyli podać jej tej drugiej dawki:/ Przez to musiała lezeć z maluszkiem w szpitalu dłużej, bo małemu badali, czy się zaraził, a to kolejne 5 dni czekania. Masakra. Jeśli się dziecko zarazi to kolejne parę dni dostaje antybiotyk. Więc w najgorszym przypadku po prostu dłużej się leży w szpitalu, ale bezpieczeństwo Twoje i malucha zapewnione w 100%. Też muszę się lekarzowi przypomnieć. Straszy mnie szybszym porodem a badania jeszcze nie zrobiliśmy.