Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9091 14 kwietnia 2016, 20:54

Ania1982 Gotowa na wszystko

Paola_33 napisał(a)

Udaje Aniołka 😃 Nie daj się zwieść !! Agentka będzie na bank. Oby chociaż się tak nie darła jak moje, wszystkie mają operowe głosy 😒 Słychać km.od bloku, ze idą 😁
A Wy nie macie na tym wątku takiej tabelki zbiorczej, kiedy która rodzi, ma wizyty i bad. ??
Bez niej trudno się zorientować 😉

a to z kolei powtarzam mężowi, że jak charakterek po nim odziedziczy to na pewno będzie agentka :-)
Tabelkę ma buka w swojej stopce...

Zgłoś nadużycie #9092 14 kwietnia 2016, 20:55

Kasiek25 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Udaje Aniołka 😃 Nie daj się zwieść !! Agentka będzie na bank. Oby chociaż się tak nie darła jak moje, wszystkie mają operowe głosy 😒 Słychać km.od bloku, ze idą 😁
A Wy nie macie na tym wątku takiej tabelki zbiorczej, kiedy która rodzi, ma wizyty i bad. ??
Bez niej trudno się zorientować 😉

Mamy ;) jest link pod postami Buki, teraz większość z nas jest na fb i tam mamy aktualną tabelkę bo tam ciągle coś się dzieje i poruszamy milion wątków ;D

Zgłoś nadużycie #9093 14 kwietnia 2016, 21:16

Kasiek25 napisał(a)

Mamy ;) jest link pod postami Buki, teraz większość z nas jest na fb i tam mamy aktualną tabelkę bo tam ciągle coś się dzieje i poruszamy milion wątków ;D

Kasiek - daj znać co u dziewczyn, które są już tylko na fb, może też udałoby się zaktualizować tabelkę Buki...

buka87 napisał(a)

Ale śliczna dzidzia! Przepiękne zdjęcie. A to Was nastraszył lekarz;/ No ale dobrze, że gin Was uspokoił. Pochwal się ciuszkami!! :D

To część moich dzisiejszych zakupów (kurteczka na jesień):

Zgłoś nadużycie #9094 14 kwietnia 2016, 21:41

Paola_33 Supermama
Zwłaszcza czapeczki świetny zakup.. bo są zawiązywane :-) :-)
Koniecznie kup też płaszcyk przeciwdeszczowy i kaloszki, gdy już będzie chodzić.. bo dzieci to uwielbiają !!!!! I jakie sesje wychodzą genialne foto !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9095 15 kwietnia 2016, 0:09

gosiaUK Gotowa na wszystko
Aniu śliczna buziunia :-) . Mój w 30tc ważył 1366, ale wiadomo że waga nigdy się nie zgadza w 100%. Najważniejsze żeby dzieciaczki były silne :-)

Zgłoś nadużycie #9096 15 kwietnia 2016, 14:22

Tauriel Fajna mama
Julka to śliczna dziewczynka 😊 Ja juz niestety nie będę miała takich pięknych zdjeć, wizyta dopiero 05 maja 😱

Zgłoś nadużycie #9097 16 kwietnia 2016, 11:22

lubisia Gotowa na wszystko
Heej! Ania, ale fajnie zobaczyć buźkę Twojej Juleńki :) Faktycznie wygląda na aniołka :) Ale wszystkie Julki to łobuziaki małe hehe, ale po porodzie aniołki, takie dotychczas spotykałam ;)

Ja mam siostrę i babcię z początku czerwca i obie złośliwce straszne, więc wolałabym wtedy nie urodzić :P Ale lekarz na piątkowej wizycie zasugerował, że raczej urodzę wcześniej. Zresztą zobaczymy. Ale jak mnie zobaczył, to pierwsze słowa: "Jaki ma pani wielki brzuch! Będzie wielkie dziecko!" :P Potem zbadał i zaczął powtarzać jak mantrę "Jak dobrze, że pani te pessar założyłem. Jak dobrze..." :P Powiedział, że głowka opiera się na pessarze i gdyby nie on to na bank bym juz urodziła. Ale na badaniu usg wyszło w pomiarach, że mała wcale nie jest wielka, ma wymiary według usg takie, jakie być powinne, wielowodzia nie ma, więc niewiadomo czemu ten brzuch taki wielki :) Mąż mówi, że po prostu za dużo zjadłam :D No a przytyłam przecież sporo. W 36tc krążek będzie wyciągany, a wtedy już mogę rodzić. Jestem ciekawa czy bez pessara dam radę jeszcze donosić. A jeśli nie, to poród w maju. Za to pierwsze ktg miałam wzorcowe, żadnych skurczy i równiutki wykres :)

A co do wagi, to moja kolezanka ma termin na 30.05 i jej syn wazy juz 2500! On to dopiero bedzie wielki ;)

Paola, muszę kiedyś taką sesję synkowi zrobić. Kalosze wymiatają :) ))
Bardzo Ci współczuję przezyc z przeszłości. Ja poroniłam na poczatku ciązy i wciaz tylko myslalam o tym, że lepiej na poczatku, niz pozniej. Ale nie wyobrazam sobie Twojej sytuacji. A skoro masz takie wyraźne przeczucia, to nigdy ich nie bagatelizuj i walcz. Tylko ze przy pierwszym dziecku zawsze trudniej, wiem.

Zgłoś nadużycie #9098 16 kwietnia 2016, 13:44

Kasiek25 Fajna mama
Wróciłam z sesji ciążowej. 2 godziny pozowania, uff ale się zmęczyłam. Ale babeczka super, widać, że prawdziwa profesjonalistka i wszystko musi mieć perfekcyjnie, narobiła nam tyle ujęć, że masakra. Na zdjęcia będziemy czekać maksymalnie tydzień i mówi, że będzie z czego wybierać Emotikon wink ale mimo wszystko takie pozowanie strasznie męczy ;p Antoś kopał jak szalony i najbardziej mi się chciało śmiać jak poprzyklejała mi na brzuch litery ze scrabble z jego imieniem a on tak kopał, że wszystkie pozrzucał;D Już się nie mogę doczekać efektów naszej sesji. Teraz odpoczywam i dobrze, że na obiad wyjęłam sobie pierogi, które miałam pomrożone po ostatnim lepieniu, więc szybko tylko podgrzeję i nie muszę stać przy garach.

Zgłoś nadużycie #9099 16 kwietnia 2016, 15:27

buka87 Supermama
Kasia super że sesja się udała :D Czekamy na zdjęcia ;) ) Na pewno będziesz miała przepiękną pamiątke :D

Ja wróciłam z warsztatów Bezpieczny Maluch :) ) Super było ;) Mega warto! Dowiedziałam się sporo, szczególnie o pierwszej pomocy i zapinaniem fotelika. Mąż się przekonał do bazy i chyba będziemy szukać takiej która pasuje do naszego fotelika i samochodu :) Nic nie wygrałam, ale dostalismy paczuszki gdzie byl smoczek, butelka, bephanten i najwazniejsze-ksiazeczka jak ratować dziecko. Będę ją przeglądać teraz bo wiaodmo ze jak sie cos bedzie działo nikt nie bedzie z książką siedział :) Facet który prowadzi jest super ;) Mówił do mężów że jak już będzie dziecko to jedyny ich odpoczynek będzie w samochodzie jak beda wracac do domu z pracy a obiad to będzie towar luksusowy :D Generalnie bardzo pozytywnie, na luzie, duzo konkretów i ja polecam :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9100 16 kwietnia 2016, 17:22

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Paola strasznie wspolczuje przezyc :( nie do wyobrazenia dla kogos kto czegosctakiego nie przezyl :( masz cudowne corcie a synus czeka tam na gorze i kiedys sie spotkacie :* ja kiedys myslalam, ze to barbarzynstwo kazac rodzic sn dziecko, ktore nie zyje lub nie przezyje.... ale rozmawialam w pracy z ginekologiem i ma to uzasadnienie. Najwazniejsze, ze szybko mozna zaczac starac sie o kolejne dziecko a po cc trzeba dlugo odczekac. Cc wg zalecen mozna miec tylko 2 razy wiec jak raz zrobia w takiej sytuacji to zostaje tylko jedno a po cc raczej nie mozna rodzic sn. Takze mimo, ze brzmi to okrutnie to jednak jest to najbezpieczniejsze :( :( :(

Rodzice przywiezli mi z dzialki gondolke. Po niedzieli jesli bedzie ladna pogoda to upiore juz ja i wysusze na slonku. Jutro koncze 32 tydzien i po niedzieli spakuje tez juz torbe -wszystko juz mam. Koszule, szlafrok i recznik juz sie susza po praniu.a we wtorek zobacze swojego maluszka ♡♡♡

Zgłoś nadużycie #9101 17 kwietnia 2016, 10:21

lubisia Gotowa na wszystko
Kasia. a jaka miałaś sesje? Studyjna czy plenerowa? Ja się jeszcze zgodzilam w poniedziałek jednej pani zrobić. Ja w 32, ona w 36tc. Ciekawe jak sobie poradzimy razem hehe.

Buka. Takie warsztaty super sprawa. Przekonałam sie ze gdy ma się wiedze z pierwszej pomocy, to w chwili zagrozenia człowiek jest opanowany i nie panikuje. Łatwiej wtedy pomoc dziecku. Fajnie zebdodtaliscie tyle gadżetów. Brpanthen tez jest świetny. Bardzo mi pomógł w poprzedniej ciąży na popękaną pierś.

A wczoraj rozmawialam z mamusia, ktora jest logopeda. I ona nam tlumaczyla ze jedyny smoczek, który nie ma wpływu na mowe dziecka to ten taki ścięty z jednej strony. Ze wszelkie inne zmieniają negatywnie budowę języka. My kupiliśmy symetryczne z lovi ale chyba kupie ten ścięty i będę najpierw z nim probowac. Ona mówi ze smoczek dobra rzecz bo na poczatku jest silna potrzeba ssania. Ale zeby najpóźniej ok. 9 miesiąca odstawic. I dawać tylko do snu gdy dziecko zaczyna gurzyc.

Mama ludzika. Tez juz bym chciała gondolke wyprać. My wymyśliliśmy ze sobie wypożyczymy myjkę parowa i tam wyczyscimy wózek i przy okazji fotele i kanapę. 50zl za dobę, świetna rzecz. Wysoka temperatura ale szybko wszystko wysycha :)

Zgłoś nadużycie #9102 17 kwietnia 2016, 10:51

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia miałam sesję studyjną razem z mężem ;) bardzo dużo ujęć nam porobiła babeczka i miała dużo fajnych pomysłów ;) Teraz pozostaje czekać na efekty.

Zgłoś nadużycie #9103 17 kwietnia 2016, 15:03

Tauriel Fajna mama
Lubisia ja swojej córeczce dawałam silikonowego nuka object właśnie ścięty z jednej strony. Problemów z mową nie było żadnych, smoczka przegrałyśmy przy półtora roku a juz gadałam jak szalona 😊 Teraz mam tez w zapasie dwa dla synka ☺️

Zgłoś nadużycie #9104 17 kwietnia 2016, 16:52

buka87 Supermama
A wstawicie zdjęcie tego skośnego smoczka? :) Moze tez sie zaopatrze :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9105 17 kwietnia 2016, 17:20

BedeMama Zaprawiona w bojach
A ja słyszałam, że smoczek ma być ortodontyczny, dynamiczny i silikonowy i taki kupiłam :) zobaczę czy będę używała
Bilans 37 tc
Waga plus 9 kg
Brzuch 98 cm
Jeszcze chwila, chwilunia i będzie z nami nasza Lilunia :)

Zgłoś nadużycie #9106 17 kwietnia 2016, 17:23

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

A ja słyszałam, że smoczek ma być ortodontyczny, dynamiczny i silikonowy i taki kupiłam :) zobaczę czy będę używała
Bilans 37 tc
Waga plus 9 kg
Brzuch 98 cm
Jeszcze chwila, chwilunia i będzie z nami nasza Lilunia :)

Super! naprawdę mało przytyłaś kochana, pozazdrościć.

Zgłoś nadużycie #9107 17 kwietnia 2016, 18:04

BedeMama Zaprawiona w bojach
Mało to by było jakbym miała wagę w normie przed ciążą, a niestety aż 75 kg przy 170 cm było, ale mam nadzieję, że po porodzie mi spadną chociaż te ciążowe kilogramy, z resztą bedę walczyć spacerując z wózkiem :)

Zgłoś nadużycie #9108 17 kwietnia 2016, 18:50

buka87 Supermama
Bede mamą już tylko 4 tyg!!! Ciekawe czy zleci szybko czy się będzie dłużyło :) Ale już chyba jesteś gotowa na maxa :) )
Później ja będę następna w kolejce :) Ale czuje się wyprawkowo przygotowana, ciekawe jak to się okaże w praktyce i ile razy mąż będzie gonił do sklepu jak już mała sie urodzi :) )

Zgłoś nadużycie #9109 17 kwietnia 2016, 19:33

Lubisia - trzymam kciuki, abyś nie urodziła za wcześnie!
BedeMama - ale malutko przytyłaś ja przytyłam 2 razy tyle i ciągle rosnę :-)
Buka87 - nie da się wszystkiego przewidzieć, niby staramy się wszystko kupić przed porodem, ale później i tak pewnie czegoś będzie brakować.

Zgłoś nadużycie #9110 17 kwietnia 2016, 20:10

Kasiek25 Fajna mama
Zazdroszczę Wam gotowości, mnie jeszcze czeka masa prania i prasowania a pogoda nie sprzyja suszeniu na balkonie ;/ Ale mam też jeszcze więcej czasu niż Wy :D