Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9051 13 kwietnia 2016, 20:37

Kasiek25 Fajna mama

Ania1982 napisał(a)

Hej dziewczyny! Jutro jadę na USG. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. Już nie mogę się doczekać - fajnie będzie zobaczyć córeczkę :-) Póki co Malutka bardzo się rusza i mocno mnie kopie. Porozmawiam też o porodzie i może obejrzę sale porodowe i poporodowe.

Super, daj znać ile mała waży bo będę na usg w podobnym terminie.

Zgłoś nadużycie #9052 13 kwietnia 2016, 20:53

Ania1982 Gotowa na wszystko
lubisia - mam nadzieję, że nie będzie jutro żadnego porodu i na spokojnie będę mogła sobie pooglądać.
Kasiek25 jak tylko wrócę dam znać co i jak.

Zgłoś nadużycie #9053 13 kwietnia 2016, 21:34

Tauriel Fajna mama
Ania będziemy czekać 😊
Ja dziś z sił opadłam, cały dzień senna jestem a taka piękna pogoda !

Zgłoś nadużycie #9054 13 kwietnia 2016, 23:16

Paola_33 Supermama
Ania, miłego zwiedzania i udanego usg. Płeć znana ?? ?? Córeczka ? A imię ?

Lubisia, już na finiszu :-) ;-) Szybko zleciało ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9055 14 kwietnia 2016, 7:12

buka87 Supermama
Paola kiedy dasz rade to wyslij :) I napisz ile mam Ci $$ za to przesłać :) Róża na dopalaczach wzrostowych jedzie mówisz? :) Kurcze te małe ciuszki są najpiękniejsze a tu po tygodniu za małe?Daj Pan spokój....co to za okrutny świat!!
Ania daj znać jak po USG :) )
Dziewczyny kiedy odstawiacie magnez na amen? Mowil Wam cos lekarz?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9056 14 kwietnia 2016, 8:17

Ania1982 Gotowa na wszystko
Paola_33 tak córeczka, a na imię będzie mieć Julia. Chyba, że się coś zmieni jak się urodzi :-) bo też tak może być. Malutka się kręci od samego rana - chyba wzięła sobie do serca moje uwagi, aby ładnie buzią się ułożyła na USG. Dziewczyny zbieram się i jadę na badanie. Wrócę do Was z wynikami. Życzę miłego dnia!

Zgłoś nadużycie #9057 14 kwietnia 2016, 8:27

lubisia Gotowa na wszystko
Buka, ja mam jutro wizytę to się o ten magnez zapytam. Bo to w końcu przeciwskurczowe, a kiedyś macica musi poćwiczyć nie?

Tauriel, też co któryś dzień czuję się tragicznie, przesilenie wiosenne tak działa, trzeba przetrwać.

Ale mnie synek dzisiaj z równowagi wyprowadził, napociłam się, żeby mu założyć nowe spodnie moro, a ten się drze, że on nie chce spodni brudnych od błota! :P Się pokłociliśmy z samego rana, bo założyć kolejne to dla mnie wyczyn. Sam założył w końcu - są plusy :P
W ogóle Rafałek kaszle od 2 tygodni, daliśmy do badania wymaz z ust. W piątek wyniki posiewu, mam nadzieję, że to nie jakaś groźna bakteria, bo wyjdzie, że mój kaszel też od tego.

A wczoraj to się poschizowałam już do końca. Bo ukucnęłam nad synem, czego nie powinnam robić, coś mnie zakłuło w kroczu i poczułam jak ze mnie coś wylatuje, majtki całe mokre. Zaraz do łazienki polecialam! Myślałam ze wody plodowe się zaczęły sączyć. Na szczęście to tylko upławy połączone z resztkami tabletek dopochwowych. Ale przez chwilę zawał :P

Zgłoś nadużycie #9058 14 kwietnia 2016, 8:47

buka87 Supermama
Lubisia trzeba odstawic magnez bo mozna wogole nie dostać skurczy porodowych nawet! Kolezanka tak miala i jak lekarz uslyszal ze ona jest po terminie i bierze magnez to powedzial ze nie ma szans wogole na naturany porod i ją pociachali. Kwestia tego kiedy odstawic zeby nie za wczesnie tez dzidzior nie wyszedł :) )

Hahah no to niezly Twoj synek :) )
A akcja z kucaniem no niezle;/ Tez bym sie zeschizowala ostro!

Ja dzis odpoczywam bo pogoda beznadziejna wiec prania nie bedzie ani przesadzania kwiatkow. Po poludniu mam lekarza, az mi słabo bo ona mnie zawsze tak bada ze sie zwijam z bólu;/ Nie wiem czy paznokcie ma takie długie czy co ale tylko jej badanie mnie boli a to moja ginka...no ale jeszcze pewnie ze 2 wizyty i czekanie na bombie.

Wczoraj byly kolezanki ;) placki im smakowaly. Fajnie bylo chociaz i tak glowną atrakcją byl 6miesieczny synek kolezanki :D Wcinał śmiesznie jabłko i aż sie trząsł tak mu smakowało :D
Dostałam kołderkę i podusię z minky i szumisia ;) Musze dokupic ochraniacz na szczebelki i będzie już komplecik :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9059 14 kwietnia 2016, 9:12

Ale super ze dostałaś szumisia! I to minky tez nie jest takie zle. Zawsze ma bawelniana strone :) Koleżanki się postaraly :)

A co do magnezu to tez słyszałam ze często kobietki w mojej sytuacji, maja ciaze zagrozona, pessar, masę leków, a potem poród wywolywany bo szyjka po pessarze nie chciała się rozwierać a leki zahamowaly akcje skurczowa. Dlatego cieszę się ze u mnie pessar bedzie zdjęty w 35 tygodniu. Pewnie leki tez wtedy odstawimy. Zdarzają się przypadki natychmiastowego porodu zaraz po odstawieniu wszystkiego, ale nie sądzę zeby to u mnie nastąpiło.

Zgłoś nadużycie #9060 14 kwietnia 2016, 9:14

justynaKam Świeżo upieczona
Witam, tutaj Justyna, też czerwcowa mamusia i mamusia po raz pierwszy :)
Strasznie się boję rozwiązania! Szczególnie tego bólu, chyba za dużo naoglądałam się filmów :D

Zgłoś nadużycie #9061 14 kwietnia 2016, 9:45

buka87 Supermama
Lubisia no to ciekawe jak to się u Ciebie potoczy :) Mam nadzieje, że nie za wczesnie i nie bedzie przenoszona bo to na pewno tez stres.

JusstynaKam to tak na finisz dołączasz :) Nie ogladaj filmow, pamietaj,bolec bedzie ale to kilka godzin a pozniej nagroda bezcenna ;)

Zgłoś nadużycie #9062 14 kwietnia 2016, 9:47

Kasiek25 Fajna mama

justynaKam napisał(a)

Witam, tutaj Justyna, też czerwcowa mamusia i mamusia po raz pierwszy :)
Strasznie się boję rozwiązania! Szczególnie tego bólu, chyba za dużo naoglądałam się filmów :D

Witaj Justyna, opowiedz coś więcej o sobie i dzidzi. Jaka płeć, imię wybrane?

Zgłoś nadużycie #9063 14 kwietnia 2016, 10:22

emilia92 Gotowa na wszystko
lubisia a duzo ci sie skrocila szyjka? moze dociagniesz dluzej ??
Ania1982 daj znac jak po usg ??
buka ja nie odstawiam magnezu bo biore cale zycie, a bez magnezu mam straszne skurcze lydek i rak :(
ja wczoraj torbe spakowalam juz do szpitala bo jutro 34+0 to juz czas :)
a powiedzcie mi waszee dzieciaczki sa juz glowkami do dolu, bo moja caly czas na zlosc dupka do dolu i grozi mi cc :(

Zgłoś nadużycie #9064 14 kwietnia 2016, 10:27

Buka! Będę w napięciu cały maj! Ale w poprzedniej ciąży urodziłam w 39tc, więc nastawiam się, że donoszę.

Justyna, grunt to dobre nastawienie! Jeśli się boisz, to faktycznie filmów nie oglądaj ;) Najlepiej poczytaj o oddechu w trakcie porodu, chyba że chodzisz na szkołę rodzenia. Mi podczas porodu bardzo oddychanie pomagało na ból. Gdy podczas skurczu, oddychałam przeponowo, to tak jakby trochę było mi lżej. A może skupienie na tym oddychaniu odwracało uwagę od bólu? :) Czas leci szybko. A skurcze parte już nie bolą. Ja urodziłam 4-kilowego synka i nie mialam żadnych obrażeń, szwów itp. A to dzięki temu, że oddychałam jak piesek, gdy położna mówiła "nie przyj". Dzięki temu główka wyszła bardzo powoli. Dlatego oddech jest bardzo ważny. I też ćwiczenia mięsni Keggla. Można się przygotować tak, żeby się mniej bać. A uczucie zaraz po urodzeniu malucha ?? Boskie!! Czułam się jak po jakichś narkotykach! Nachodzi taka fala pozytywnych hormonów, że tylko się uśmiechasz, nic Cię nie boli i czujesz się cudownie :) Moje pierwsze słowa po porodzie to: "Ja chcę jeszcze raz!" :D To jest naprawdę wyjątkowe doświadczenie. A jeśli partner jest tam z Tobą, to potem Cię traktuje jak superbohaterkę ;) Zresztą sama się tak czułam :)

Zgłoś nadużycie #9065 14 kwietnia 2016, 10:31

emilia92, ja już tej szyjki podobno prawie wcale nie mam, lekarz tylko na oko ocenił, że jakieś pół centymetra i stwierdził że jest "w opłakanym stanie" :P W ciągu 2 tygodni z 35mm do tych 5mm się skróciła, gwałotwnie. A główkę właśnie mam od 2 tygodni nisko w kanale rodnym i jeszcze na to wszystko naciska. Ale wiem, że to też nie oznacza, że od razu będę rodzić.

34tc to już faktycznie czas na pakowanie. Z tym ułożeniem główką do dołu to nigdy niewiadomo, może się przekręci, ma jeszcze czas :) Ale trzeba sie nastawić na wszystkie opcje.

Zgłoś nadużycie #9066 14 kwietnia 2016, 10:48

buka87 Supermama
Moja 2 tyg temu lezala juz wyjsciowo. Dzis mam wizyte to sie dowiem czy dalej jest ok :)
Lubisia musze koniecznie obejrzeć jak mam oddychac bo u nas na SR nie mówili nic;(( Trzeba oddychać brzuchem tak? :)

Zgłoś nadużycie #9067 14 kwietnia 2016, 10:48

gosiaUK Gotowa na wszystko
Mój mały jeszcze tydz temu był główka do dołu, wydaje mi się że póki co, dalej w tej pozycji. Ania powodzenia na usg :-) . I oczywiście witam nowa mamusie :-)

Zgłoś nadużycie #9068 14 kwietnia 2016, 10:49

Wdech nosem i wydech ustami i koniecznie przeponowo. Ale z fizjologicznego pkt widzenia, rzadko która kobieta w ogóle oddycha plucami

Zgłoś nadużycie #9069 14 kwietnia 2016, 10:50

No i położona moja zaznaczyła żeby nie sapac jak pies 🐶 ;-) tylko brać głębokie długie oddechy

Zgłoś nadużycie #9070 14 kwietnia 2016, 10:52

buka87 Supermama
Ale to sapanie to wtedy jak nie można przeć-ja taka zrozumiałam :)