Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #9031 12 kwietnia 2016, 19:15

Ania1982 Gotowa na wszystko

lubisia napisał(a)

Szkoda tylko, że nie pomyśleli o kobietkach w ciąży na chorobowym, które mają własną działalność. Dostaje niecałe 100zł miesięcznie :D I jeszcze sprawdzają czy na pewno siedzę w domu, kontrola za kontrolą, dokumenty medyczne z przychodni pozabierali. Mój lekarz ostatnio nie wiedział, co ostatnio zapisał, bo karta w ZUS. Tak im zależy, żeby mi to 100zł odebrać ;) I jak tu leżeć i pachnieć ??

Faktycznie sytuacja niewesoła, takie szopki dla niecałych 100 zł...
Co do mdłości - ja na szczęście nie mam.
PS - odświeżyłam suwaczek i widzę - 3 z przodu. Zostało już tak niewiele!

Zgłoś nadużycie #9032 12 kwietnia 2016, 19:15

buka87 Supermama
A ja tfu tfu czuje sie super. Krok juz nie boli, spie jak dziecko, moglabym tak pochodzic jeszcze kilka miesięcy :) Jedynie mi słabo w sklepach, ale tam cyrkulacja powietrza jest marna;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9033 12 kwietnia 2016, 19:17

lubisia Gotowa na wszystko
Włożona deska pod cyckami - idealne określenie :D
Kinia - polecam syrop z cebuli, dziś cały dzien pije i mam wrażenie że wyzdrowiałam :D Zobaczymy czy będę kaszleć w nocy. Ale to na serio działa!
A co do tych mdłości i deprechy, to chyba hormony zaczęły szaleć i dlatego to wszystko. Musimy przetrwać, choć już by się chciało być po..
Buka, ja tez w sklepach miałam tragedie, okropnie się tam oddycha, zaraz puls skacze. Teraz już nie chodzę:/ To życzę takiego samopoczucia do samego końca i tylko pozazdroscic :) Choc pamiętam z poprzedniej ciąży ze w 9 miesiącu powrocila pozytywna energia :)

Zgłoś nadużycie #9034 12 kwietnia 2016, 20:08

buka87 Supermama
Ja myslalam ze ledwo bede chodzic w 8 miesiacu juz a tu juz minela polowa i 9 juz niedlugo a ja sie czuje dobrze ;) Moze jestem stworzona do ciąż? :) Kolezanka byla na SR w lutym juz bo mowi ze sie bedzie toczyc pod koniec i co? :) Śmiga dalej i nic ze szkoly nie pamieta :D :P Mam nadzieje, ze ja jak najwiecej zapamiętam :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9035 12 kwietnia 2016, 20:18

Kasiek25 Fajna mama
Buka, bo najważniejsze to się nie przemęczać i znaleźć czas na odpoczynek ;)

Zgłoś nadużycie #9036 12 kwietnia 2016, 21:23

A może Buka stworzona do ciąż? :) I może do rodzenia też? ;)

Zgłoś nadużycie #9037 12 kwietnia 2016, 21:40

buka87 Supermama
Okaże się po porodzie :D :D Ja sie opierdzielam ostro,nie dzwigam, powoli sobie wszystko robie i moze to jest klucz tak jak pisze Kasiek

Zgłoś nadużycie #9038 13 kwietnia 2016, 9:17

Anika29 Zaprawiona w bojach
Lubisia 100 zł za chorobowe na własnej działalności? Tez mam DG i dostaje ok 1500 zł miesięcznie. Tez sie bałam ze bedą mnie kontrolować ale jeszcze ani raz nie miałam kontroli,wiec póki co miłe zaskoczenie zusem. Chyba, ze niedawno zaczęłaś prowadzić działalność? Wtedy podobno cześciej sprawdzają

Zgłoś nadużycie #9039 13 kwietnia 2016, 9:32

Tak. Ja działalność mam od sierpnia. I bylam na niskim ZUSie. W planach miałam pracować do konca ciąży bo od stycznia zaostrzyli prawo i jak pomyślałam o podniesieniu skladki, bylo juz za późno :( Gdy się okazalo ze mam leżeć to się zalamalam. Sprawa wygląda tak, ze na chorobowym place składkę zdrowotna 288zl, a od nich dostaje chorobowego 366. Ty pewnie bylas na wyższym ZUSie. Ksiegowa mi proponowala pojscie na zwolnienie w grudniu. Wtedy miałabym jakies 500zl. Ale ja chciałam pracować bo w mojej branży stracilabym wielu klientow. Miesiąc popracowalam i szyjka sie skrocila. A tu zmiany w prawie i zostalam z marna kasa. Wiec do porodu czekam tym bardziej. Bo matki juz są chronione i macierzyński będzie wyzszy.

A kontrole miałam 1,5 tygodnia po rozpoczęciu zwolnienia. I teraz po miesiecu kontrole dokumentacji medycznej. Skarbowka mnie kontrolowała juz miesiąc od zalozenia działalności bo mi facebooka przegladali ;) Takze czuje sie obserwowana i powoli mam dosyć naszej biurokracji. Chyba ze to wszystko sprawa życzliwej konkurencji ;)

To się wyżaliłam :D

Zgłoś nadużycie #9040 13 kwietnia 2016, 14:31

Anika29 Zaprawiona w bojach
No ja działalność mam juz od 6 lat, ZUS płaciłam zwykły( ok 1200zl miesięcznie) , nie podwyższając go specjalnie przed ciąża - to podobno tez jest dla zusu powodem do kontroli. Wiec dla świetego spokój wolałam nie kombinować. Oni zawsze znajda cos na zwykłych ludzi, żeby ich chociaż trochę pomęczyć kontrolami itp, a ci co oszukują państwo na miliony złotych sa bezkarni :/ skarbówka Ci Facebooka firmowego przeglądała?

Zgłoś nadużycie #9041 13 kwietnia 2016, 15:58

Anika. To ciekawe, ze i tak Ci wyszło więcej chorobowego niż składki. Ja płaciłam w sumie 500zł miesięcznie. Ale działam krócej niż rok. A skarbówka tak - przeglądała mi firmowego facebooka. To już mi trochę zalatywało donosem od konkurencji ;) Mieli w teczce wydruki z mojej strony. Bo wiadomo, zanim założyłam firmę, to robiłam zdjęcia znajomym i rodzinie, pierwszym klientom, więc doczepili się tego, czy zarabiałam na zdjęciach przed założeniem firmy. A Ty w jakiej branży siedzisz?

Buka jakie to proste czuć się dobrze w ciąży, czemu wiele kobiet tak nie potrafi :P

Zgłoś nadużycie #9042 13 kwietnia 2016, 16:26

buka87 Supermama
Lubisia nie wiem czy proste, jakbym rzygala, miała zgagi co chwila, mdłości, bóle to pewnie bym sie nie czuła fajnie. Ale doceniam to, ze mnie to nie dotknęło i nie marudze bo wiem, ze inni mają duuużo gorzej :)

Zgłoś nadużycie #9043 13 kwietnia 2016, 17:35

Paola_33 Supermama
Buka, kolejny ciuszek dla Cb. będzie odłożony. Róża rośnie jak na sterydach 😲 Co tydzień nowy ciuch odkładam 😊
Na kiedy chcesz paczulkę ?? ?? ?? ?? ? Poniżej, już dla Ciebie ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #9044 13 kwietnia 2016, 17:40

Jak to mówią - pierwsza ciąża na zachętę hehe :D Pierwszą też super wspominam ;) :P I poród był super. Nie mogłam się doczekać kolejnej ;) A teraz to leżenie trochę dobija, ale mam nadzieję, że na porodówce będzie powtórka :)
Paola, ale słodka ta Twoja Różyczka :)
A jak w ogóle starsze siostry na nią reagują ??

Zgłoś nadużycie #9045 13 kwietnia 2016, 18:14

emilia92 Gotowa na wszystko
Paola slodka rozyczkaaa
Ja ciaze tez db znosze ;) tylko dieta mnie dobijaa
Lubisia a czemu musisz lezec ??

Zgłoś nadużycie #9046 13 kwietnia 2016, 19:03

emilia, muszę leżeć bo mi się gwałtownie szyjka skróciła w 24 tygodniu. A że w poprzedniej ciąży miałam rozwarcie w 7 miesiącu, to lekarz założył mi pessar, taki krążek, który ma trzymać szyjkę, żeby rozwarcie się nie robilo. Na szczęście nie muszę leżeć plackiem i to właśnie dzięki pessarowi. Ale oprócz wizyt w toalecie i wyjścia przed dom, żeby się przewietrzyć, to za dużo się nie ruszam, bo tak lekarz właśnie kazał. I tak powoli dostaję na łeb od tego nic nie robienia :P Sesja ciążowa była odskocznią, ale ją odchorowałam. Bo takie ciągłe odpoczywanie bardzo osłabia. Mąż z kolei gotuje, zawozi synka do przedszkola i stara się ogarniać bałagan w domu. Całe szczęście, że robi też zdjęcia, bo w tygodniu może ze mną siedzieć.

Lekarz mówi, że w 35 tygodniu wyciągnie mi krążek, a wtedy albo urodzę od razu albo donoszę do terminu. Wszystko zależy od tego jak szyjka zareaguje. Dziś kończę 31 tydzień i myślę sobie, że już niewiele zostało :) )

Zgłoś nadużycie #9047 13 kwietnia 2016, 19:21

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

emilia, muszę leżeć bo mi się gwałtownie szyjka skróciła w 24 tygodniu. A że w poprzedniej ciąży miałam rozwarcie w 7 miesiącu, to lekarz założył mi pessar, taki krążek, który ma trzymać szyjkę, żeby rozwarcie się nie robilo. Na szczęście nie muszę leżeć plackiem i to właśnie dzięki pessarowi. Ale oprócz wizyt w toalecie i wyjścia przed dom, żeby się przewietrzyć, to za dużo się nie ruszam, bo tak lekarz właśnie kazał. I tak powoli dostaję na łeb od tego nic nie robienia :P Sesja ciążowa była odskocznią, ale ją odchorowałam. Bo takie ciągłe odpoczywanie bardzo osłabia. Mąż z kolei gotuje, zawozi synka do przedszkola i stara się ogarniać bałagan w domu. Całe szczęście, że robi też zdjęcia, bo w tygodniu może ze mną siedzieć.

Lekarz mówi, że w 35 tygodniu wyciągnie mi krążek, a wtedy albo urodzę od razu albo donoszę do terminu. Wszystko zależy od tego jak szyjka zareaguje. Dziś kończę 31 tydzień i myślę sobie, że już niewiele zostało :) )

Lubisia to już rzeczywiście niewiele u Ciebie zostało ;) wszystko masz już przygotowane?

Zgłoś nadużycie #9048 13 kwietnia 2016, 19:33

emilia - tylko kapci mi brakuje :D

Zgłoś nadużycie #9049 13 kwietnia 2016, 20:27

Ania1982 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny! Jutro jadę na USG. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. Już nie mogę się doczekać - fajnie będzie zobaczyć córeczkę :-) Póki co Malutka bardzo się rusza i mocno mnie kopie. Porozmawiam też o porodzie i może obejrzę sale porodowe i poporodowe.

Zgłoś nadużycie #9050 13 kwietnia 2016, 20:35

Ania1982 - koniecznie zobacz salę porodową i poporodową, to bardzo uspokaja :) I powodzenia na usg! :)