Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8951 6 kwietnia 2016, 0:55

lubisia Gotowa na wszystko
Hej :) Ja właśnie kończę 30 tydzień wiec niewiele zostalo do bezpiecznej granicy. Emilka łącze sie w lezeniu ;)

Co do pościeli to ja żadnej nie kupuje bo u syna w ogóle nie używaliśmy przez pierwsze pól roku. Najpierw byl rożek i kocyki, potem spiworki. Na poduszce lepiej nie klasc bo na plasko najzdrowiej. Kupimy jak mala z kolyski wyrośnie to od razu do łóżeczka bedzie miala :)

A do szpitala rożek tez pakujecie? U nas byly szpitalne. I właśnie duzo nie bede pakowala. 3 bodziaki i 3 śpiochy. A ciuchy na wyjście nam mąż przywiezie. Uszykuje mu, żeby w torbie nie dźwigać. Bo jak sobie przypomnę poród to sama te torbe w rezultacie nosilam :D Męża odeslali do domu a jak się poród zaczął to niech pani idzie po torbe :P Wiec kolka dobra rzecz :D
Pieluchy tez dawali w szpitalu wiec kilka sztuk zabiorę tym razem.

Co do kosmetyków to sudocrem polecam na odparzona pupcie ale nie na co dzień bo wysusza. Lepiej jakas maść jeszcze kupic typu Alantan. Nawilża i chroni przed wysuszeniem.

A karuzelka na poczatku jest niepotrzebna wiec nie trzeba się spieszyć. Fajne sa z czarno-bialymi obrazkami bo najlepiej rozwijają mozg dziecka😊 Ale niektórzy widziałam sami maluja kartki w szachownice i klada w łóżeczku.

Z tymi ubrankami fakt, dylemat. Czy na pewno starczy itd. Ale będzie dobrze😊 Śpiochy na szelkach mi się nie podobają wiec Malo mam.

A ja przytylam juz 15kg. Takie pocieszenie dla Was :D

Zgłoś nadużycie #8952 6 kwietnia 2016, 9:09

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

emilia92 napisał(a)

ja licze ze przyjdzie w polowie maja :) bo termin mam na 25 maja :) denerwuje juz mnie ta dieta strasznie..
no ja narazie wzielam sie za pranie a pozniej tez czeka mnie ta sterta prasowania :)

Emilka a jaką masz dietę i dlaczego?

Zgłoś nadużycie #8953 6 kwietnia 2016, 9:17

Paola_33 Supermama
Lubisia, ja 4 porody mam za sobą i ani razu w szpitalu złamanej pieluchy czy rożka nie dostaliśmy..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #8954 6 kwietnia 2016, 9:33

buka87 Supermama
Lubisia u nas tez niby mogą dać, ale ja wole mieć swój rożek ze swoimi że tak powiem bakteriami :) Co do rzeczy na wyjscie i dla mnie i dzidziora ja przygotuje mezowi na polce i tez mi dowiezie. Jak braknie tych 3 kompletow ubranek to tez dowiezie,mamy blisko wiec nie bedzie problemu :)
Mi kolezanka polecila krem linomag na pupe i w szpitalu tez go zalecają wiec kupilam a malutki sudokrem mam jako probke od poloznej wiec pewnie tez sie nim bede ratować ;)
Ja juz mam praktycznie wszystko co niezbędne wiec patrze za poscielą bo chcialabbym miec komplet a na początku zalozyc oczywiscie tylko ochraniacz na szczebelka. No i tą karuzelke jakąś musze wykombinowac ;) Nie wiem czy pozniej bede miala czas na szukanie tego :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8955 6 kwietnia 2016, 10:00

Kasiek25 Fajna mama
Ja karuzelę dostałam od siostry po jej córeczce :) więc ten zakup mi odpadł.

Zgłoś nadużycie #8956 6 kwietnia 2016, 10:18

lubisia Gotowa na wszystko
O kurcze. To różnie w tych szpitalach. Masakra.. Ale trzeba tez pamiętać żeby pilnować swoich ubranek i różków. Kumpela mowi ze ubrala w swoje a polozne przy kąpieli wrzucily jej do prania szpitalnego i juz się nie odnalazło..

A linomag słyszałam ze wymiata! Szczególnie u dziewczynek można tym smarować okolice narządów. A Sudecremem tylko pupcie.

My karuzele mamy po synku z taka delikatna muzyczka ale nawet nie wiem gdzie jest :P Ale tez masakra z tymi melodyjkami. Moja znajoma dostala na prezent a tam tylko bozonarodzeniowe hity :D

Zgłoś nadużycie #8957 6 kwietnia 2016, 10:40

buka87 Supermama
Lubisia ja tez slyszalam o zaginionych ciuszkach wiec do szpitala nie biorę tych najlepszych :) Rożka mam nadzieje nie zakoszą :P
Nawet nie wiedzialam ze linomag jest najlepszy dla dziewczynek :D To akurat sie dobrze składa :D
Haha melodyjki swiateczne na maj... :D Dobre by to było haha :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8958 6 kwietnia 2016, 12:51

emilia92 Gotowa na wszystko
ja kupilam dzidzius i plyn jelp :)
ja karuzelki nie kupowalam narazie, bo mam szumisia
stokrotka mam diete cukrzycowa, bo mam od poczatku ciazy cukrzyce ciazowa
ja wlasnie nie moge sie zdecydowac co zapakowac do torby do szpitala bo wszystko takie ladne i slodkie, wole wszystko zabrac niz pozniej sie prosic zeby ktos mi przywiozl...

Zgłoś nadużycie #8959 6 kwietnia 2016, 13:54

Paola_33 Supermama
Linomag (zielony), Sudokrem, Nivea p/odparzeniom na równi db., chociaż gdy dziecko ma zaczerwienienia, to tylko nr 1 !!!!!!!! Do kapieli tylko Emolienty !!

W szpitalu to trzeba wszystkiego pilnować, tel. i in. rzeczy.. :-D :-D

Karuzelkę to najwcześniej dziecko doceni, i w ogóle zauważy ok. 3 mies. :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #8960 6 kwietnia 2016, 18:55

Tauriel Fajna mama
A mi sie Jaś dobija po lodach 😜 W ogóle miałam dzisiaj taki sen, ze rozpychał sie w brzuszku tak aż mi nogę wyciągnął - było przez skore widać stopę, łydkę i kolano 😆 Mam juz schizy 😜

Zgłoś nadużycie #8961 6 kwietnia 2016, 19:24

Kasiek25 Fajna mama
Mi się śniło, że urodziłam synka o normalnej wadze, ale o długości 86 cm!!! i płakałam, że tylu pięknych ubranek mu nie założę, hahahaa ;p

Zgłoś nadużycie #8962 6 kwietnia 2016, 19:57

Ania1982 Gotowa na wszystko
Kasiek niezły sen z resztą u Ciebie Tauriel. Pewnie są one spowodowane coraz bliższym porodem...

Zgłoś nadużycie #8963 6 kwietnia 2016, 20:25

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

A mi sie Jaś dobija po lodach 😜 W ogóle miałam dzisiaj taki sen, ze rozpychał sie w brzuszku tak aż mi nogę wyciągnął - było przez skore widać stopę, łydkę i kolano 😆 Mam juz schizy 😜

Mi po takim snie okazalo sie, ze mała faktycznie sie wtedy przekrecala :D Kasiek tez niezly sen :D Długaśny dzieciaczek :D

Zgłoś nadużycie #8964 7 kwietnia 2016, 7:51

Ania1982 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny! Ile macie lub planujecie mieć ubranek na rozmiar 56? Właśnie się nad tym zastanawiam...

Zgłoś nadużycie #8965 7 kwietnia 2016, 8:26

hermiona00 Zaprawiona w bojach
hej! Ja mam dosłownie jedno body z krótkim rękawem, jeden pajacyk i jeden kaftanik na 56. Reszta to juz większe na 62. Zastanawiam się tylko czy jeszcze śpiochów na 56 nie kupic to miałabym wszystko po jednym.
Ja musze leżeć bo skrocila mi się szyjka :( mam nadzieje ze będzie dobrze. Lykam tez cala aptekę eh boje się ale musze być dobrej myśli.

Zgłoś nadużycie #8966 7 kwietnia 2016, 8:30

Ile mm czy cm macie szyjki? Mi twardnial brzuszek i to od tego się stalo :|

Zgłoś nadużycie #8967 7 kwietnia 2016, 9:04

buka87 Supermama
Ania jak sie dolicze dzisiaj to Ci powiem ile mam, ale chyba duzo bo Babcia męża kupuje malej same male ciuszki z upartością i nie da sobie powiedziec ze mala nie ubierze tego wszystkiego;/
Hermiona lez, odpoczywaj,ksiazki czytaj :) I mysl pozytywnie! :)

Zgłoś nadużycie #8968 7 kwietnia 2016, 9:32

KachnaS Zadomowiona
Moja w 27 tygodniu skrocila się na 3 cm :/ ale w poniedziałek na wizycie lekarz stwierdził że jest ok , nie muszę się katować lezeniem ale też nie szaleć . Dziś w nocy miałam taką zgage , jakieś ciagniecie w dole brzucha a mała się tak wiercila że szok , umieram że strachu :( dziewczyny a kiedy jest ta bezpieczna granica bo coś tam wspomnialyscie?

Zgłoś nadużycie #8969 7 kwietnia 2016, 10:35

buka87 Supermama

KachnaS napisał(a)

Moja w 27 tygodniu skrocila się na 3 cm :/ ale w poniedziałek na wizycie lekarz stwierdził że jest ok , nie muszę się katować lezeniem ale też nie szaleć . Dziś w nocy miałam taką zgage , jakieś ciagniecie w dole brzucha a mała się tak wiercila że szok , umieram że strachu :( dziewczyny a kiedy jest ta bezpieczna granica bo coś tam wspomnialyscie?

Granica bezpiecznego porodu? Od 37tc jest ciaza donoszona i dziecko urodzone po 37tc nie jest wczesniakiem.
A tak zorganizowałam urabnia: W szufladzie najmniejsze na już a w szafie więszke od 62-74 :)

Zgłoś nadużycie #8970 7 kwietnia 2016, 11:11

Buka ale masz sporo tego!wszystko piękne piękne piękne :) a metki w ubrankach odpruwasz?