Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8911 3 kwietnia 2016, 8:49

buka87 Supermama

Ania1982 napisał(a)

Witajcie w niedzielny poranek - u mnie od samego rana świeci piękne słońce! Zapowiada się piękny dzień, w południe zabieram męża na spacer - żal nie wykorzystać tak pięknej pogody.
Dziewczyny chciałam spytać czy przed porodem trzeba zgłosić chęć rodzenia w danym szpitalu? Ja już co prawda wybrałam szpital, ale jest oddalony 50 km od domu i w razie szybkiej akcji porodowej mogłabym nie dojechać i rodzić w szpitalu, który jest bliżej...

Nie trzeba zglaszac. Zaczynasz rodzic i po prostu jedziesz ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8912 3 kwietnia 2016, 9:31

Ania1982 Gotowa na wszystko
Dzięki za info :-)

Zgłoś nadużycie #8913 3 kwietnia 2016, 11:10

hermiona00 Zaprawiona w bojach
ja również witam :) w ten słoneczny dzionek. Mąż chory wiec ostatnie dni musze się dodatkowo jedna osoba zajmować.. :) ale chyba juz mu się kończy ta choroba wiec o tyle dobrze. Ja o dziwo sie trzymam jak na razie oby tak bylo :) chciałam sie z wami podzielić spostrzeżeniami. Zrobily mi się rozstępy na piersiach i pośladkach.. I zaczelam na to regularnie używać palmers na rozstępy...i na prawdę tak rozjasnialy ze to na prawdę działa!! Jestem w szoku :D !!!
a czy sa na forum dziewczyny które biorą na stwardnienie brzuszka napięty brzuszek regularnie jakies leki? Bo ja należę do tej polowy kobiet w których macica tak reaguje chyba ze sobie więcej ćwiczy :) bo słyszałam ze niektóre panie odczuwają dopiero takie mocne wyczuwalne skurcze ale..przy porodzie :)
dużo rzeczy mi jeszcze brakuje. Meble nie skręcone bo mąż chory byl wiec nie zabrał się za to.. :) :P

Zgłoś nadużycie #8914 3 kwietnia 2016, 11:41

buka87 Supermama
Hermiona no to dobrze że mąż dochodzi do siebie bo meble czekają :D Pewnie zabierze sie za nie zaraz po wyzdrowieniu :) Pochwal sie zdjęciami :D
A napisałabys/wstawila zdjecia ktory to balsam palmers? Ja mam 2 rozstepy czerwone od.....2,5roku! Moze da se jeszcze je jakos uratowac takim balsamem :) Po jakim czasie przyszly efekty? :)
My dzis odpoczywamy :) Obiad sobie zamowimy a pozniej moze wyskoczymy na spacer i lody bo pogoda całkiem ładna ;)
A Wy co dzis dobrego jecie? :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8915 3 kwietnia 2016, 12:04

Buka to jest ten, efekty przyszły po tygodniu smarowania rano i wieczorem, na prawdę myślałam że efektów ne bedzie tak szybko :) w tv ogladalam ze z czerwonymi mozna sie rozprawiac :) wiec spokojnie bo takie biale jak juz są to są gorsze do usunięcia :) ja takiego mam na boku biodra ale to juz baardzo długo go mam :)

http://www.rossmann.pl/Produkt/Palmers-skoncentrowany-krem-na-brzuch-uda-i-piers...

ja na obiad do mamy i nie wiem co będzie :) no chciałabym żeby maz był całkiem zdrowy :) to bym już pokoik miała :P dzisiaj sobie zamówię pieluszki jeszcze i szczotkę do włosów dla dzidzi :)
zazdroszczę spaceru...my w dom siedzimy tylko do auta i tyle...
a gryzaki grzechotki też kupowalyscie? kolezanka mowila ze pierwsza grzechotka i buciki muszą być od rodziców
a buciki jeśli tak to jakie ?? :P

Zgłoś nadużycie #8916 3 kwietnia 2016, 12:05

Anika29 Zaprawiona w bojach
Ja mam skurcze / twardnienie brzucha i lekarka zaleciła mi jedynie większe dawki magnezu ( biorę 6 tabletek dziennie ) poza tym żadnych leków. Wiem ze niektóre biorą nospe, mi nigdy lekarka nospy nie zaleciła, nie wiem od czego to zalezy.

Zgłoś nadużycie #8917 3 kwietnia 2016, 12:24

buka87 Supermama
Hermiona ja kupilam grzechotke, jakieś gryzaki na hubiworld i nie slyszalam, zeby to mieli rodzice kupowac :D Ale dobrze wiedziec, zaliczone :)
Co do bucikow slyszalam, ze poki dziekco nie zacznie chodzic nie kupuje sie bucikow bo ma miec wolną stopę,kształtowac jej ustawienie itd ;) Poza tym po co mu buciki jak nie chodzi? :D Ciepłe skarpety wystarczą :)
Ja mam co prawda takie góralskie buciki od kuzynki ale one są z miękkiej skóry-takie skarpetkowe :)
Dzięki za cynka z tym palmersem :D Jutro sobie kupie. Mam nadzieje ze podziała.

Zgłoś nadużycie #8918 3 kwietnia 2016, 13:54

Hermiona mąż wyzdrowieje i mebelki szybko skręci, dobrze, że Ty się nie pochorowałaś. Ja na szczęście jeszcze nie mam rozstępów, brzuch też na szczęście miękki. Jesteśmy już po obiadku - był pierś z kurczaka w sosie słodko - kwaśnym. Zaraz przyjadą znajomi na kawę i ciasto, więc na spacer pójdziemy po południu.

Zgłoś nadużycie #8919 3 kwietnia 2016, 14:55

Kasiek25 Fajna mama
Ja właśnie wracam z tej wystawy lego i byliśmy na obiedzie w nalesnikarni. Jadlam nalesniki z nutella, truskawkami i bitą śmietana. Pycha. A teraz wybieram się na działkę trochę posiedzieć. Ostatnio u mnie bardzo intensywnie.

Zgłoś nadużycie #8920 3 kwietnia 2016, 15:54

BedeMama Zaprawiona w bojach
Ja używam tego palmersa. Sparuję tylko brzuch, rozstępów póki co brak. Ale on nie wybiela rozstępów. One same się wybielają, stają się zwyczajnie stare :) tym bardziej nie w tydzień, nie wymyślili jeszcze kosmetyków cud na rozstępy :)

Zgłoś nadużycie #8921 3 kwietnia 2016, 19:48

Kasiek25 Fajna mama
Też używam palmersa i póki co brzuszek gładki ;)

Zgłoś nadużycie #8922 3 kwietnia 2016, 20:49

Tauriel Fajna mama
Ja używam rożnych kosmetyków i na szczęście jeszcze rozstępów nie mam i mam nadzieje ich nie mieć wcale 😊 Na twardnienia jem magnez a jak nie przechodzą to nospę 😉

Zgłoś nadużycie #8923 4 kwietnia 2016, 20:06

Ale dziś tu cichutko... Ja zapisałam się na USG na czwartek w przyszłym tygodniu - ciekawa jestem jak Julcia teraz wygląda...

Zgłoś nadużycie #8924 4 kwietnia 2016, 20:06

Ale dziś tu cichutko... Ja zapisałam się na USG na czwartek w przyszłym tygodniu - ciekawa jestem jak Julcia teraz wygląda...

Zgłoś nadużycie #8925 4 kwietnia 2016, 23:22

lubisia Gotowa na wszystko
Heeej! Dawno mnie nie było :) Widać, że już wyprawki prawie skompletowane. Ja już też torbę pakuję, ciuszki poukładane w szafie, kołyska stoi. Bo wciąż nie wiem, czy urodzę wcześniej, czy za 2 miesiące w terminie. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że jest lepiej. Ja w sumie też czuję się lepiej i coraz częściej wstaję z łóżka. Pewnie dlatego, że pessar się obniżył. Zaparcia się skończyły, bóle mniejsze, brzuch twardnieje, ale nie jest źle. Lekarz mówi, że mam już główkę nisko w kanale rodnym, małe rozwarcie na opuszek, ale to jeszcze nic nie musi oznaczać. Powiedział, że gdy wytrzymam do 32 tygodnia to będzie już dobrze. Jestem spokojniejsza wiedząc, że już wszystko prawie gotowe :) Tylko wózek po synku musimy odświeżyć. Stwierdziliśmy, że gondolę użyjemy po nim, a potem kupimy fajną spacerówkę.

Ja na twardnienie brzucha biore Aspargin czyli magnez+potas 3 razy dziennie.

A powiem Wam jeszcze ciekawostkę. Mam koleżankę, która pracuję w Nivea, sama ma małe dzieci, 2 tygodnie temu urodziła. I powiedziala mi, że w tych kosmetykach Nivea dla dzieci są emolienty. Mają to w końcu zacząć reklamować. Ale to oznacza, że można za niższą cenę dobrze nawilżać skórę noworodka. My stosujemy u syna od urodzenia i jesteśmy zadowoleni :)

Zastanawiam się też czy kupować maść Maltan na sutki. Ostatnio miałam i dopiero po porodzie przeczytałam, że można nią smarować sutki, żeby je zahartować już przed porodem. Po pierwszym przystawieniu bardzo mi popękały i długo się męczyłam karmiąc w bólach. W ogóle dziewczyny, nie przystawiajcie maluchów bez pomocy położnej w szpitalu. Wiem, że różne bywają te pielęgniarki, ale macie prawo prosić o pomoc.

Zgłoś nadużycie #8926 5 kwietnia 2016, 8:57

Tauriel Fajna mama
Lubisia a kiedy wypada Ci 32 tydzień ? Na pewno wytrwasz !
Emolienty są w wielu kosmetykach, odpowiadają m.in. za wytrowrzenoe na skórze czegoś w rodzaju filmu, który ją chroni. Nawilżacze są w innych postaciach, emolient chroni także przed utratą wilgoci, dobrze ze coraz więcej kosmetyków je ma. Wszystko i tak wyjdzie w praniu, zobaczymy czego potrzebuje skóra naszych dzieci. Moja córka ma AZS i żadne zwykle kosmetyki nie pomagają..

Zgłoś nadużycie #8927 5 kwietnia 2016, 9:20

buka87 Supermama
Lusia zaciskaj Grażyne i nie daj dzidzi wyjsć za wczesnie! :)
Co do emolientów to ja stawiam na razie na olejki: babydream i kokosowy :) Wiem, ze kolezanka polecala kupic parafine w aptece i dodawac do kąpieli bo te emolienty to na 1 miejscu w skladzie mają parafine wlasnie :) A ona podobno w aptece jakieś grosze kosztuje (3zł ?? ). No nic będę próbować.

Zgłoś nadużycie #8928 5 kwietnia 2016, 10:25

Lubisia trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! :)
Ja jutro idę na wizytę do gin :) no zobaczymy co tam u mojej królewny :)
Kosmetyków jeszcze nie kupowałam, to kupię na sam koniec :) Kupię Oilatum Baby albo Emolium - jeszcze się nie zdecydowałam :) Sudocrem i Octanisept.
Meble nieskręcone jeszcze, tylko zaczęte jest ale po pracy ciężko już się mężowi zabrać, jeszcze zmęczony po chorobie..biedulek :/ no nic czekam :)
już do sklepów na zakupy dzidziusiowe nie chodzę, przychodzi coś z internetu i dopiero oceniam :) ręczniczki się trochę rozczarowałam, bede musiała kupić jakiś droższy jeden bo jakieś ostre mi się wydają te..zestaw do pielegnacji jakieś szczoteczki, aspiratorek mam...pościeli jeszcze nie mam i kołderki i podusi też nie...a Wy coś polecacie w tym temacie? ile kompletów trzeba kupić?

nie wiem co tam jesczcze potrzebne, wózek nie zamówiony jeszcze :) zastanawiam się nad jakimś sweterkiem czy bluzą...macie coś takiego na czerwiec? szukałam takich sweterków i nie mogę znaleźć..

Zgłoś nadużycie #8929 5 kwietnia 2016, 10:36

emilia92 Gotowa na wszystko
hey dawno mnie nie bylo tutaj u was, ale duzo sie dzieje ostatnio..
musiałam lezec bo mi grozil przedwczesny porod, na szczescie jest juz lepiej...
ja po ostatnim usg w 32 tyg mala wazy 1800 :)

Zgłoś nadużycie #8930 5 kwietnia 2016, 11:14

gosiaUK Gotowa na wszystko
Ja mam dwa komplety pościeli, trzy reczniczki, cztery kocyki. Takie trochę gorzej jakości po jednej sztuce żeby zabrać do szpitala i w razie jakby bardzo urodzili to nie będzie mi szkoda wyrzucić. Ja zamiast sudocremu nam bepanthen, no a do kąpieli też Oilatum. Jeszcze właśnie chcę kupić jakieś awaryjne leki, sól fizjologiczna itp. 14 mam wizytę więc zapytam co od nich dostanę, bo nie wiem jak z Wit k, prawdopodobnie będzie recepta na to, a ja mam za darmo więc poczekam na info