Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8891 30 marca 2016, 18:41

Tauriel Fajna mama
Na paciorkowca ? Bo ja nie wiem, innych wymazow w pierwszej ciazy nie miałam

Zgłoś nadużycie #8892 30 marca 2016, 20:25

BedeMama Zaprawiona w bojach
Tak tak chodzi o paciorkowca. Je się robi raz w ciąży. Między 35-37 tc bo musi być aktualne przy porodzie, aby w razie czego podać antbiotyk

Zgłoś nadużycie #8893 31 marca 2016, 8:56

Tauriel Fajna mama
Aaa no to miałam w pierwszej ciazy, teraz tez pewnie tylko jeszcze nie czas 😊 Poza tym w szpitalu pierwsze co to chcą kartę ciazy, grupę krwi i GBS w oryginale

Zgłoś nadużycie #8894 31 marca 2016, 19:59

Paola_33 Supermama
Mnie jezszcze pytali o usg. WSZYSTKIE USG :-o I dołączyli do karty. Plus wynik crp, czynnik krzepnięcia ale to pewnie tylko przy cc...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #8895 31 marca 2016, 20:30

Ania1982 Gotowa na wszystko
Mi lekarz powiedział, aby zrobić GBS (wymaz z kanału rodnego i odbytu) pod koniec ciąży - jest to ważne, bo tak jak napisała BedeMama w razie czego trzeba podać antybiotyk. Ok 36 tygodnia idę na wizytę kwalifikacyjną do szpitala, gdzie chciałabym rodzić wtedy dopytam o badania, które są niezbędne przed porodem - m.in. co z tym crp, bo chyba nie miałam robionego w trakcie ciąży.

Zgłoś nadużycie #8896 31 marca 2016, 21:27

buka87 Supermama
Dzis na SR mowila polozna ze jesli chodzi o usg to potrzebne jest pierwsze, polowkowe i ostatnio robione. Po co im pierwsze? Nie mam pojęcia :)
Jesli chodzi o GBS to mowila, ze jak ktos ma te bakterie aktywne to jesli zaczna sie skorcze musi pojechac do 2h do szpitala zeby podac wlasnie antybiotyk. W innym przypadku mozna siedziec w domu az do rozpoczecia mocniejszych skurcyz czy cos.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8897 1 kwietnia 2016, 11:16

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Buka dzięki za tą informację! bardzo przydatna :) zobaczymy jak tam wyniki z tych bakterii wyjdą ale rada super i to racja bo czytałam właśnie że antybiotyk trzeba wcześniej podać.

Ja miałam już wizytę teściów rano :) hehe nie wyglądałam za pięknie ale chyba mi wybaczą :)
dzisiaj zupka buraczkowa - pycha! moja ulubiona :)
a co u Was?
ja czekam na kolejną wizytę u swojego gina bo trochę pytań mi się nazbierało.
Dziewczyny wiem, że pytałam o przewijak ale nie pytałam czy będziecie mieć miękki czy twardy?
Ja w zasadzie chciałam kupić taki twardy co jest go jakby więcej wszędzie czy na allegro czy w sklepie..bo tych miękkich to chyba mniej. A co na tym twardym będzie dziecku "twardo" faktycznie? Bo jeszzce chciałam dokupić prześcieradełko i tyle ... bo na nim jest taka ceratka jakby i wydaje mi się w porządku..a ten miękki nie wiem nie mam doświadczenia :(
help :)

Zgłoś nadużycie #8898 1 kwietnia 2016, 11:43

Paola_33 Supermama
Równie wazny jak przewijak, jest podkład. Polecam nie dmuchany (zabawa w codz. dmuchnie prawie) a piankowy. Ma,y przewijak z Ikei, niby do 20 kg, ale daje radę i na 30, gdy bliźniaczki się wydurniają na nim :-D

Buka, moze to usg potrzebne do wyliczenia porodu ?? Chociaż gdy się zaczyna, to nie wiem, po co.. ;-)

Zaskoczyła mnie Apgar potrjny w Anglii.. Herbaciarze zawsze się muszą wyróżnić ;-) ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #8899 1 kwietnia 2016, 15:58

Tauriel Fajna mama
U nas synek ładnie rosnie i wczoraj ważył ok 1432 g 😊 Juz tak niewiele zostało, dzisiaj jedziemy do jednego sklepu oglądać wózki, jutro drugi i w końcu moze cos kupimy 😆

Zgłoś nadużycie #8900 1 kwietnia 2016, 16:22

Kasiek25 Fajna mama
Ja właśnie jestem ciekawa ile mój waży, we wtorek mam wizytę i mam nadzieję, że zrobi mi usg.

Zgłoś nadużycie #8901 1 kwietnia 2016, 17:00

buka87 Supermama
Tauriel pochwal się wózkiem jak coś wybierzecie :) ) Macie jakies typy?
Paola ja własnie chce piankowy wkład na przewijak. Byłam w ikei ale widziałam tylko ten dmuchany ale wydawal mi sie szajski wiec odpuscilam ;) Mam jeszcze dzieciowy sklep kolo siebie wiec jak sie zdecydujemy jaki materac kupimy małej to weziemy tez ten wklad gąbczasty na przewijak.
Hermiona ja niecierpie takich najazdów bez uprzedzenia :P Zawsze wygladm jak buka i jeszcze syf w mieszkaniu...Eh :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8902 1 kwietnia 2016, 17:00

buka87 Supermama
Paola ja własnie chce piankowy wkład na przewijak. Byłam w ikei ale widziałam tylko ten dmuchany ale wydawal mi sie szajski wiec odpuscilam ;) Mam jeszcze dzieciowy sklep kolo siebie wiec jak sie zdecydujemy jaki materac kupimy małej to weziemy tez ten wklad gąbczasty na przewijak.
Hermiona ja niecierpie takich najazdów bez uprzedzenia :P Zawsze wygladm jak buka i jeszcze syf w mieszkaniu...Eh :D

Zgłoś nadużycie #8903 1 kwietnia 2016, 18:56

Tauriel napisał(a)

U nas synek ładnie rosnie i wczoraj ważył ok 1432 g 😊 Juz tak niewiele zostało, dzisiaj jedziemy do jednego sklepu oglądać wózki, jutro drugi i w końcu moze cos kupimy 😆

Też zastanawiam się ile waży nasza córcia, ale dowiemy się o tym dopiero na USG po 11 kwietnia - właśnie w poniedziałek będę umawiać się na dokładny termin. My już na szczęście wózek wybraliśmy, ale wybór naprawdę jest ogromny i ciężko było się zdecydować.

Zgłoś nadużycie #8904 1 kwietnia 2016, 20:43

BedeMama Zaprawiona w bojach
Oj też jestem ciekawa ile moja Liluśka waży.

Zgłoś nadużycie #8905 1 kwietnia 2016, 22:02

Tauriel Fajna mama

buka87 napisał(a)

Właśnie na fb wykminiłam, ze ten sam co Ty 😜 Nie było go w sklepie, mam czekać od 3 do 6 tyg na niego ale zobaczyłam na plakacie i sie zakochałam !!

Zgłoś nadużycie #8906 2 kwietnia 2016, 5:43

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Jakie jakie wózki kupujecie? Podajcie nazwy kolory? Proszę :) ja bebetto kupie xd :) ale juz nie wiem który :) ja mam taki problem ze jak jakiś model mi się podoba z konstrukcji to z kolei kolory mi się nie podobają z tego modelu...

Zgłoś nadużycie #8907 2 kwietnia 2016, 6:27

My zamówiliśmy baby design husky - szary z czerwonym (chyba jeszcze na stronie producenta nie ma zdjęć).

Zgłoś nadużycie #8908 2 kwietnia 2016, 7:13

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Właśnie na fb wykminiłam, ze ten sam co Ty 😜 Nie było go w sklepie, mam czekać od 3 do 6 tyg na niego ale zobaczyłam na plakacie i sie zakochałam !!

Świetny wybór :D Jest śliczny! :D Mam nadzieje że bedzie sie tez dobrze spisywał :) )
Hermiona konstrukcje to one maja praktycznie identyko :D My mielismy brac bebetto holland ale same szare są wiec bez sensu wzielismy bebetto torino jak tauriel biała rama szara budka i czerwone wstawki :D

Zgłoś nadużycie #8909 2 kwietnia 2016, 8:51

Tauriel Fajna mama
Dzień dobry, w końcu ta 3 z przodu na suwaczku tez u mnie ! Nie chciałabym doczekać do 4 😜
Tak jak Buka pisze wybrałam bebetto torino sl10 najpiękniejszy jaki widziałam 😆

Zgłoś nadużycie #8910 3 kwietnia 2016, 8:40

Witajcie w niedzielny poranek - u mnie od samego rana świeci piękne słońce! Zapowiada się piękny dzień, w południe zabieram męża na spacer - żal nie wykorzystać tak pięknej pogody.
Dziewczyny chciałam spytać czy przed porodem trzeba zgłosić chęć rodzenia w danym szpitalu? Ja już co prawda wybrałam szpital, ale jest oddalony 50 km od domu i w razie szybkiej akcji porodowej mogłabym nie dojechać i rodzić w szpitalu, który jest bliżej...