Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8831 24 marca 2016, 13:07

Anika29 Zaprawiona w bojach
pizza nasze ulubione danie :D Często robimy, a w weekend wieczorkiem do filmu to już obowiązkowo. Choć ostatnio z racji na mój stan przeważa wegetariańska wersja, żeby coś zdrowego na sobie miała. Choć uważam, że jak da sie dobre składniki, to absolutnie pizzy fast foodem nazwać nie można. Prędzej pieczonymi warzywami na cieście z serem mozzarela (tak to sobie tłumacze :D ) mam nawet jakieś zdj. w tel. ale to wersja troszkę mniej zdrowa - salami sie wkradło :)

Zgłoś nadużycie #8832 24 marca 2016, 14:25

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Super Wasze pizze :) Ja też od czasu do czasu pozwalam sobie na pizzę :) uważam że jeśli ładnie dopieczona wiemy z czego zrobiona to jest super :) pyycha, uwielbiam :)

Zgłoś nadużycie #8833 24 marca 2016, 15:21

buka87 Supermama
Pizza to specjalnosc mojego męża wiec on robi przy niej wszystko :)

Przepis:
2szklanki przesianej mąki
1 szklanka wody
drożdże saszetka lub 15g "mokrych"
sól
cukier 1łyżeczka
oliwa 2 duże łyzki
My dodajemy oregano do ciasta
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8834 24 marca 2016, 17:03

BedeMama Zaprawiona w bojach
Ojej jak ja dawno nie jadłam pizzy. Chyba muszę jakaś wszamać  za niedługo :)
Dziewczyny ostatnio prosiłam Was o pomoc w wyborze zasłon. I wybrałam tzn mąż wybrał :) taki neonowy róż, ale powiem Wam, że w białym pokoju od razu zrobiło się fajniej :)

Zgłoś nadużycie #8835 24 marca 2016, 17:08

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Ojej jak ja dawno nie jadłam pizzy. Chyba muszę jakaś wszamać  za niedługo :)
Dziewczyny ostatnio prosiłam Was o pomoc w wyborze zasłon. I wybrałam tzn mąż wybrał :) taki neonowy róż, ale powiem Wam, że w białym pokoju od razu zrobiło się fajniej :)

no i fajnie :D na pewno pokoik sie ożywił :) Moj mąż powiedział,że nasza córka bedzie miała coś różowego w pokoju jak napisze prośbę na oficjalnym piśmie :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8836 24 marca 2016, 17:23

BedeMama Zaprawiona w bojach
A u mnie w sumie też nic więcej różowego nie będzie, no może jakiś dodatek, albo prześcieradło :)

Ja to w ogóle wszędzie widzę róż, staram się np nie kupować różowych ubranek, ale jest ciężko, bo prawie wszystko dla dziewczynek jest różowe :)

Tak czy siak Lilka będzie czy chce czy nie chce różowa :)

Zgłoś nadużycie #8837 24 marca 2016, 21:44

stencel_ka Fajna mama

buka87 napisał(a)

A co sie dzieje z Emilką? Nie udziela sie tu ani na FB:> Odezwij sie i napisz co u Ciebie ;) )

Emila jest na fb w grupie majóweczek ☺Tylko ja chyba i Maja3 smarujemy na dwa fora majówek i czerwcówek ☺ Wszystko u niej gra☺

Zgłoś nadużycie #8838 25 marca 2016, 8:22

buka87 Supermama
Juz po III USG :) Dzidziuś zdrowy, ciągle jest dziewczynką :) Waży 1690g (31tc) i leży sobie na pleckach jak to lekarz określił przedziwnie :) Ale ma szansę jeszcze fiknąć :) Co ciekawe data porodu praktycznie sie pokrywa z OM 29.05 a z USG 28.05 :) Moja mama ma urodziny 27.05 wiec ciągłość świętowania byłaby :D Zdjeć nie mam bo dołączył tylko zdjęcie serduszka i wykresu pikania :) I nie wiem czy to złudzenie ale ma wielkie usta i nie wiem po kim :D

Zgłoś nadużycie #8839 25 marca 2016, 9:32

Buka super ze wszystko dobrze :) rosnie dziewczynka :) ja sie musze zapisac na 3 prenatalne :) a mialas 3d robione prawda ? w tym tygodniu to dopiero musi byc przezycie :)
co na ten postny dzien szykujecie ? :)

Zgłoś nadużycie #8840 25 marca 2016, 9:38

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

Buka super ze wszystko dobrze :) rosnie dziewczynka :) ja sie musze zapisac na 3 prenatalne :) a mialas 3d robione prawda ? w tym tygodniu to dopiero musi byc przezycie :)
co na ten postny dzien szykujecie ? :)

Niestety nie miałam 3d, lekarz nie włączył z resztą i tak miała schowaną twarzyczke i tylko ustka było dobrze widać i nosek. Ale sie tak juz nie moge doczekac kiedy bedzie z nami :) ) Śmiał sie mąż że wierzga stópkami jak on :D

Zgłoś nadużycie #8841 25 marca 2016, 9:46

KachnaS Zadomowiona
Hej dziewczyny! Czy któraś z was ma krótką szyjke ? Wczoraj byłam u lekarza mam na 3 cm krótka, kazał leżeć i dostałam luteine . Mam nadzieję że wszystko będzie ok pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #8842 25 marca 2016, 9:59

buka87 Supermama

KachnaS napisał(a)

Hej dziewczyny! Czy któraś z was ma krótką szyjke ? Wczoraj byłam u lekarza mam na 3 cm krótka, kazał leżeć i dostałam luteine . Mam nadzieję że wszystko będzie ok pozdrawiam

Ja mam szyjke 2,5cm ale lekarka nic nie mowi. Dziewczyny tu mowily ze niektore maja wogole krotka szyjke i poki sie nie skraca to jest ok.

Zgłoś nadużycie #8843 25 marca 2016, 10:08

KachnaS Zadomowiona
Mi niestety do tego towarzyszył ostry ból podbrzusza i twardnienie przez dwa dni aż w końcu poszłam do lekarza powiedział że jak ból się będzie nasilac to do szpitala dziś mam się zgłosić , jednak odczuwam poprawę nie mam skurczy i ból jest mniejszy leżę w łóżku i boję się ruszać :(

Zgłoś nadużycie #8844 25 marca 2016, 10:15

buka87 Supermama

KachnaS napisał(a)

Mi niestety do tego towarzyszył ostry ból podbrzusza i twardnienie przez dwa dni aż w końcu poszłam do lekarza powiedział że jak ból się będzie nasilac to do szpitala dziś mam się zgłosić , jednak odczuwam poprawę nie mam skurczy i ból jest mniejszy leżę w łóżku i boję się ruszać :(

Oj to faktycznie lez i odpoczywaj az szyjka sie wzmocni. Luteina na pewno ja uspokoi :) Najwazniejsze ze jest poprawa.

Zgłoś nadużycie #8845 25 marca 2016, 10:22

KachnaS Zadomowiona

buka87 napisał(a)

Oj to faktycznie lez i odpoczywaj az szyjka sie wzmocni. Luteina na pewno ja uspokoi :) Najwazniejsze ze jest poprawa.

I będę odpoczywać napewno,dziewczyny nie przemeczajcie się 3 tygodnie temu u lekarza wszystko ok a teraz :( chciałam dobrze codziennie gotowałam , sprzatalam i od tego ruchu tylko strach :( w miarę możliwości apeluje dziewczyny oszczędzać się , bo to my później cierpimy .

Zgłoś nadużycie #8846 25 marca 2016, 10:57

No właśnie u mnie na drugim prenatalnym też schowana była :) próbowaliśmy ale nic z tego ;p dlatego pytam o te trzecie prenatalne :) może teraz się odkryje :)
Buka i co jeździłaś wóżkiem po domu? Fajnie się prowadzi? Polecasz Bebetto? Tam w środku jest jakiś materacyk czy tam pianka prawda? i jakąś pościel kupujesz do wózeczka?

KachnaS to stosuj się do zaleceń lekarza i żadnego sprzątania już!

Zgłoś nadużycie #8847 25 marca 2016, 11:02

buka87 Supermama
Kasia ja sie na maxa opierdzielam :) Aż wstyd. Co prawda obiad gotuje ale zakupow nie nosze, sprzątam ile moge ale wiekszosc dnia gnije na kanapie :)

Hemiona super jest ten wózek :) Prosty do złożenia,przepinania itd. Myslalam, ze bedzie lżejszy ciut, ale mamy windę, wózkownię na parterze wiec nie bedzie problemu :) Jedynie nie wiem gdzie znajde przescieradelko do niego bo dostalam jedno od kolezanki, myslalam, ze spasuje a tu za małe:O Nie moge powiedziec ze polecam bo okaze sie jak bedzie dzidzior :) Ale jest solidny to na pewno :)

Zgłoś nadużycie #8848 25 marca 2016, 11:40

KachnaS Zadomowiona
Ja od dziś też pełen luz :) pozdrawiam kobitki

Zgłoś nadużycie #8849 25 marca 2016, 20:08

Tauriel Fajna mama
Ja dopiero sie położyłam, zwariowany dzień.. Juz niech bedą te święta to moze cos odpocznę !

Zgłoś nadużycie #8850 25 marca 2016, 22:30

lubisia Gotowa na wszystko

KachnaS napisał(a)

I będę odpoczywać napewno,dziewczyny nie przemeczajcie się 3 tygodnie temu u lekarza wszystko ok a teraz :( chciałam dobrze codziennie gotowałam , sprzatalam i od tego ruchu tylko strach :( w miarę możliwości apeluje dziewczyny oszczędzać się , bo to my później cierpimy .

KachnaS właśnie z tym skracaniem się szyjki tak jest. Swietnie się czujesz, a tu nagle się skróciła. Często się to dzieje bezobjawow, u Ciebie "na szczęście" były objawy, więc dobrze, ze od razu się zgłosiłaś. Ja mam już tylko koniuszek szyjki i też muszę dużo leżeć. Lekarz założył mi na nią krążek podtrzymujący, tzw. pessar, dzięki któremu czuję się pewniej. Nie liczy się długość szyjki, tak jak Buka pisała, tylko fakt czy się skraca. A gdy się skraca, to tez jest miękka (normalnie powinna być twarda) i lekarz wyczuwa to podczas badania dopochwowego, więc widocznie u Ciebie wyczuł, że coś się zaczęlo dziać. W poprzedniej ciąży lezalam tylko 2 tygodnie i potem już mogłam chodzic. I urodziłam w 39tc. Teraz lekarz każe duuuzo lezec. A jak każe to trzeba, bo jest szansa, że się szyjka nawet wydłuży przez to leżenie!

Leż dużo. Ja dzisiaj właśnie miałam wielki opieprz od męża, że ciasta chce piec. Rodzina do nas przyjeżdża na świeta, a my prawie nic nie zrobione. Ale już mnie to nie obchodzi. Będą ubogie święta, ale dziecko zdrowe ;) Choć nie powiem, że mam nerwy, gdy leżę wśród rozwalonych zabawek, mąż w tym chaosie przerażony, nie wie czy pranie wieszać, czy swój pierwszy w życiu biszkopt piec, czy odkurzać, czy "tatoooo pobaw się ze mną" :P Ale idzie się przyzwyczaić ;)

Spokojnych Świąt dziewczyny! :)