Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8711 17 marca 2016, 0:33

lubisia Gotowa na wszystko
Hej! Nie wiedziałam, że z tego minky takie cholerstwo :P Dzięki! To ten otulacz flanelowy albo bawelniany kupię.
Z pieluszek to polecam jako pierwsze Pampersy te białe, on nawet te pierwsze kupki wchłaniają ładnie, ale są najdroższe. A potem niebieskie Pampersa, Dada albo te rossmanowskie w kwadratowych paczkach. Nie te w podłużnych, tylko te z dopiskiem Dry. My na dzień używaliśmy Dada, a w nocy niebieskich Pampersów. Ale to trzeba sprawdzić, bo czasem są dzieci co Pampersów nie tolerują. Ale z tymi Dada też mieliśmy dziwna sytuację, bo rozmiar 3 zaczął nam Rafałka bardzo odparzać. Rozmiar 2, 4 i 5 ok, a 3 odparzał! I sprawdzałam w Internecie, że nie tylko u nas tak było.
Piszecie o zaparciach. Ja nie wiem, czy ta luteina to jeszcze bardziej mi nie pogorszyła stanu. Wyobrazcie sobie ze zjadłam dziś surową kiszoną kapustę, a potem paczkę suszonych śliwek i nic! Nie mam wyjścia, rano czopek, bo brzuch mnie boli :(  
Buka, ja tez wlasnie za duzo czytam. Dziś szukałam potwierdzenia co do tego, czy zaparcia faktycznie mogą wywołac przedwczesne skurcze i znalazlam potwierdzenie od lekarzy, więc musimy uważać.
A co do tej szyjki to ja akurat w temacie. Jeśli faktycznie jest krótka od początku, to taka Twoja uroda. Moja kolezanka tez miala 2cm od początku i zadnych problemów. Mój lekarz nie mierzył mi w cm. On wyczuwał podczas badania. I jeśli szyjka jest twarda, to może być sobie nawet krótka, ale jeśli robi się miękka, to już znak, że się skraca i trzeba działać. U mnie zrobiła się miękka, a na wizycie tydzień później już jej prawie nie było, więc pessar w ostatniej chwili. Ale mówię Ci, nie o długość tu chodzi, tylko o jakość hehe ;)
Fajnie macie z tym urządzaniem pokoików :) My małą w sypialni będziemy trzymać, a potem zamieszka w pokoju z bratem, więc bardziej będziemy odświeżać im wspólny pokój, jak mała dorośnie do pokoju dla większych dzieci ;)

Zgłoś nadużycie #8712 17 marca 2016, 10:20

BedeMama Zaprawiona w bojach
Hej hej hej
Ja już po śniadanku. Dzisiaj wizyta u gin. Strasznie mi się nie chce iść. Za dużo przytyłam w tym miesiącu. Nie wiem skąd te kg się wzięły. No jadłam trochę słodkości, ale tylko trochę. Chyba muszę je całkowicie odstawić. Fajnie by było przytyć max jeszcze 3 kg. Ale raczej nie realne :(
Teraz czekam z niecierpliwością na kuriera. No już mógłby być :)
Miałam dzisiaj straszną noc. Bardzo źle spałam, sniły mi się koszmary. Nie mogłam się później uspokoić. Mała chyba też to czuła :( dziś mija rok od śmierci mojego  brata. Zmarł właśnie w nocy z 16 na 17. 03. 
Muszę jakoś przetrwać dzisiejszy dzień :(

Zgłoś nadużycie #8713 17 marca 2016, 10:48

buka87 Supermama
Hey :) Ja tez dzis mam wizyte i takie same obawy jak Ty, bedzie opierdziel za kg :( ( No ale ogarnelam sie troche i mam nadzieje, ze juz na nastepnej wizycie beda pochwały.
Ja spalam calkiem niezle, więzadla ciagnely jak zwykle ale to juz musze wytrzymac. Wystraszylam sie rano bo straszna mgla byla a moj maz dzis wraca samolotem z Włoch i nie chcialabym zeby go gdzies wywiezli. Ale przeszla na szczęscie jedynie lot jest opozniony bo samolot wylatuje wlasnie z Krakowa i pozniej wraca.

BedeMama to faktycznie mała pewnie wyczuła Twoje emocje. Bardzo mi przykro :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8714 17 marca 2016, 11:27

Buka moja gin mnie nie opierdzieli bo ją nic nie obchodzi po za wpisem do karty wyników badań.
Musze jakoś pilnować tych kg bo po ciąży z moją niedoczynnością to za dużo mi się pewnie nie zrzuci.
A mi już biodra chyba przestają boleć. Ale ile mozna. Bolały od 18 tc, i to tak porzadnie, a teraz tylko czasami bolą. Więc czuje wielką ulgę bo mogę trochę w nocy pospać

Zgłoś nadużycie #8715 17 marca 2016, 12:14

buka87 Supermama
No mnie więzadła bolą o 20tc także już troche a bedzie coraz gorzej bo macica idzie coraz wyżej. Ale inni mają gorzej wiec nie ma co narzekać.
Ja też mam niedoczynność wiec też mi będzie ciężko z kg :( Ale przy dziecku wiecej ruchu wiec mysle, ze jakoś zrzucę. Motywacja będzie ;) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8716 17 marca 2016, 12:26

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Hejo! Ja jestem po glukozie :) Kupiłam tą cytrynową w aptece i powiem Wam - pycha! Na prawdę :) wypiłam szybciutko i potem też było okej :)
wzięłam dwie gazetki i się tak nawet nie dłużyło :) teraz czekam na wyniki.
Dzidzia kopniaki daję coraz mocniejsze i wczoraj mąż w rękę poczuł, rozpłakałam się jak nie wiem ;)
wczoraj pani w kasie otworzyła nową i mnie poprosiła pierwszą - ale mi się miło zrobiło... i nie wiedziałam że tak widać juz hihi a byłam w mojej kurcie wielkiej xD kupiłam promocyjnie za śmieszną kwotę jedyna kurtka w którą wchodziłam :) więc taki dzień :) dzisiaj spagettini z kokardkami :) zaraz idę gotować wodę - głodna :)
i kupię dzisiaj męzowi prezent na urodziny przed jego powrotem z pracy

a co u Was na obiadki?

Zgłoś nadużycie #8717 17 marca 2016, 13:14

Ja chyba na obiad gołabka wtrąbię.
U mnie z glukozą też było ok. Wypiłam bez problemu. Tylko później byłam strasznie senna. A mała wcale nie zareagowała na taką dawkę cukru.
Buka ja już przed ciążą chciałam schudnąć. Dwa miesiace zapierniczałam na siłce jak głupia i schudłam 1 kg :( no ale wtedy się nie leczyłam. A jeszcze 4 lata temu ważyłam 55 kg. Teraz marzę o 65, ale to i tak nie realne pewnie, bo po porodzie nic mi nie spadnie

Zgłoś nadużycie #8718 17 marca 2016, 15:42

Kinia7 Zadomowiona
A ja dziś wzięłam wolne w pracy, odstałam swoje w przychodni i na glukozę się nie dopchałam... Swoją drogą nie wiedziałam, że na to badanie trzeba się umówić. Kolejne podejście mam we wtorek - bo to pierwszy wolny termin.

Zgłoś nadużycie #8719 17 marca 2016, 16:00

Tauriel Fajna mama
U mnie w diagnostyce nie trzeba sie umawiać..
Dziewczyny dajcie znać po wizytach 😊 Ja juz odpoczywam i mam wyczekany weekend 😎
U mnie na wadze ostatnio było + 9 wiec tez tragedia 😜 Ale spadnie po porodzie nie ma co 😆

Zgłoś nadużycie #8720 17 marca 2016, 16:13

Ja już po wizycie. Morologia i mocz idealne. Niestety d-dimery znowu w gorę. Już wynik 0,92 :( ale może dotrwam do końca bez leczenia.
I u gin standard. Tylko wpis do karty.
Puls małej 140.
U mnie dziś aż 82 kg na wadze. MASAKRA. 
Kolejna wizyta za miesiąc
U mnie na glukozę nie trzeba się wcześniej umawiać

Zgłoś nadużycie #8721 17 marca 2016, 19:05

Tauriel Fajna mama
A od czego sa te d-dimery ? Chyba w ciazy mogą byc podwyższone..
Dobrze, ze z małą ok 😊 Nie mówiła jak ułożona ?

Zgłoś nadużycie #8722 17 marca 2016, 19:13

D-dimery w ciąży mogą być do 1,0 u mnie już 0.92, i mogą powodować zakrzepicę
Mała fika non stop, teraz wg mnie jest ułożona poprzecznie, a gin mi tego nie sprawdza

Zgłoś nadużycie #8723 17 marca 2016, 19:21

Ja tez nie kojarzę tych dimerow, na pewno nie miałam takiego badania w ciąży robionego. Czekam za to na wyniki glukozy.

Zgłoś nadużycie #8724 17 marca 2016, 19:42

Ja mam co miesiąc oznaczane d-dimery
A już na kolejna wizytę muszę posiew z pochwy i odbytu zrobić

Zgłoś nadużycie #8725 17 marca 2016, 21:14

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Ja mam co miesiąc oznaczane d-dimery
A już na kolejna wizytę muszę posiew z pochwy i odbytu zrobić

To tego posiewu nie robi Ci lekarz? Masz zrobić sama?

Zgłoś nadużycie #8726 17 marca 2016, 22:09

Kasiek moja gin nic nie robi. Muszę iść do laboratorium i zrobić.

Zgłoś nadużycie #8727 17 marca 2016, 22:24

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Kasiek moja gin nic nie robi. Muszę iść do laboratorium i zrobić.

Kurczę wymaz z pochwy to już mi pobierał jakoś w 22 tygodniu i od razu miałam wyniki z laboratorium, ale z odbytu nie. A jak to się pobiera?

Zgłoś nadużycie #8728 17 marca 2016, 22:44

Kasiek nie mam pojęcia :) ale chyba tak jak z pochwy. 
Powiem za miesiąc :)

Zgłoś nadużycie #8729 17 marca 2016, 23:15

lubisia Gotowa na wszystko
Te wymazy to pamietam. Lekarz ma taki specjalny wacik taki podobny jak do uszu :P I szybciutko przejeżdża jedną końcówką przy ujściu pochwy, drugą przy odbycie, wkłada do specjalnego pojemniczka i taki opisany daje do laboratorium :) Zrobił to bardzo szybko :) A ważne zeby pobrać tez z odbytu, bo jesli w odbycie jest paciorkowiec, to zwieksza to ryzyko paciorkowca w pochwie. I jeśli się okaże ze jest, to tuz przed porodem dostaje sie antybiotyki i maluch dostaje po porodzie.
Wy o tej glukozie piszecie, a ja chyba za wczesnie ją zrobilam, bo w 19 tygodniu byłam:/ Nie wiem czy nie pogadac o powtórce, bo waga mi strasznie rośnie. Choc mysle ze to przez zaparcia. Jutro sie okaze ile przytylam przez te 4 tygodnie.. Obawiam sie ze przynajmniej 4 kilo.
A dziś robiłam sesję noworodkową i rodzice maluszka owijali wlasnie w taki otulacz z flaneli bawelnianej. Ale maluszkowi w tym dobrze bylo, szybciutko zasypiał :) Flanelka jest bardzo miła w dotyku :) Od razu zamówilam sobie taki :)

Zgłoś nadużycie #8730 18 marca 2016, 8:14

Hej. Jakos nie mogłam się doszukać Waszych wynikow obciążenia glukoza. Moje wyniki to 77/151/72 wiec chyba okej? Bo normy miałam tylko na glukozę na czczo a tamte gdzies na necie szukalam. Wymęczona bylam po tych badaniach jednak wieczorem. Dzisiaj sobie robię caly dzień leżenia :)