Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8671 15 marca 2016, 14:33

BedeMama Zaprawiona w bojach
Ja to wlaśnie materace muszę iść i pomacać w sklepie bo zupełnie się nie orientuję w tym temacie. Ale ogólnie myślałam o tym gryka, pianka, kokos

Zgłoś nadużycie #8672 15 marca 2016, 16:09

Tauriel Fajna mama
Ja stawiam na gryka/kokos. Sprawdził sie przy młodej 😊 Wyprawki tez mało co mam, muszę jakaś komodę dokupić, wózek, fotelik, wanienkę itp.. Dużo jeszcze tego

Zgłoś nadużycie #8673 15 marca 2016, 16:29

gosiaUK Gotowa na wszystko
Ja też pianka/kokos/gryka

Zgłoś nadużycie #8674 15 marca 2016, 16:50

buka87 Supermama
Ja myslalam o piankowo-kokosowym, ale moze zapytam na szkole rodzenia który najlepszy :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8675 15 marca 2016, 16:58

Kasiek25 Fajna mama
Ja mam pianka/ kokos/ gryka, mam nadzieję, że się sprawdzi.

Zgłoś nadużycie #8676 15 marca 2016, 20:55

Ania1982 Gotowa na wszystko
Dobry wieczór, kolejna wizyta już za mną - wszystko w porządku, serce Julci bije jak dzwon. Kolejna wizyta za w połowie kwietnia.

buka87 napisał(a)

... a mąz w ten weekend kładzie panele i maluje pokój dla młodej ;) Tylko musze sie w koncu zdecydować na jakiś kolor a to trudne :P
...

my też mamy problem, aby wybrać odpowiednie kolory. Masz jakieś typy?
Co do szumisia - biorąc pod uwagę ilość wyświetlń na YouTube na przykład uspokojającego dzwięku suszarki do włosów (1,5 mln) - chyba warto kupić :-)

Zgłoś nadużycie #8677 15 marca 2016, 21:03

buka87 Supermama

Ania1982 napisał(a)

Dobry wieczór, kolejna wizyta już za mną - wszystko w porządku, serce Julci bije jak dzwon. Kolejna wizyta za w połowie kwietnia.
my też mamy problem, aby wybrać odpowiednie kolory. Masz jakieś typy?

Albo mietowy albo wrzosowy. Ale chyba dla dziewczynki wrzosowy lepszy,
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8678 15 marca 2016, 21:11

Ania1982 Gotowa na wszystko

buka87 napisał(a)

Albo mietowy albo wrzosowy. Ale chyba dla dziewczynki wrzosowy lepszy,

Wrzosowy chyba lepszy, ale u nas odpada, bo jeszcze rok temu mieliśmy taką sypialnię i nam się opatrzył...

Zgłoś nadużycie #8679 16 marca 2016, 9:52

lubisia Gotowa na wszystko
Hej! Dziekuje za wszystkie słowa wsparcia! Leze ile się da, pije tony kefiru. Ale i tak przeczyszczac sie musze. Ale dobrze ze mam na to sposob.

Buka to ciśnienie jest naprawde niebezpieczne, szczególnie dla malucha, wiec warto cos z tym zrobić. Pogadaj z ginem. Pewnie dlatego rano czujesz sie tak kiepsko. A kolor wrzosowy tez mi się bardziej podoba :) Ja stawiam na dodatki w szarym i fioletowym kolorze. Ale ostatnią synuś mnie uświadomił ze jego siostrze podoba sie różowy i ma miec chociaż różowy kocyk :P No skoro tak się jej podoba to się przełamie.. :P

A mis szumis to jest naprawde genialny wynalazek. Ja go często stosuje na sesjach noworodkowyych i naprawde dziala. Ale dźwięk suszarki w telefonie tez nie raz mnie ratowal, a to zawsze tansza alternatywa :)

Zgłoś nadużycie #8680 16 marca 2016, 10:00

Kinia7 Zadomowiona
Ja też nastawiałam się na materac gryka/pianka/kokos, ale na szkole rodzenia położna stwierdziła, że ta wersja jest mało higieniczna.
Doradziła próbę wyobrażenia sobie co dzieje się z gryką, gdy dostanie trochę wilgodzi.  Co na niej urośnie po roku użytkowania można się domyslić (lub zobaczyć na necie). O wątkach z robalami w gryce też można sobie poczytać.
Oczywiście nie ma co wyolbrzymiać i pewnie to nie reguła,że w takim "naturalnym" materacu coś się zalęgnie, ale ja póki co nastawiam się na taką lepszą - nieodkształcającą się piankę (wersję pośrednią miedzy zwykłą pianką a lateksem).
Koszt takiego materacyka ok. 150 zł.

Zgłoś nadużycie #8681 16 marca 2016, 10:03

buka87 Supermama
Lubisa mam nadzieje, że CIe szybko odkorkuje :) )
Ja bylam w poniedzialek na IP i dostalam lek na to cisnienie i dzis rano bez tabletki mialam 112/74 :P No ale wazne ze dziala, ze spadlo i czuje sie duzo lepiej nie mecze sie tak. Jutro mam wizyte u ginekolożki mojej to zobaczymy co powie :)

Zgłoś nadużycie #8682 16 marca 2016, 10:03

lubisia Gotowa na wszystko
Buka teraz doczytalam ze bylas na IP z tym ciśnieniem? To teraz juz będziesz brala leki na stale?

A chciałam Wam jeszcze powiedziec o moim odkryciu. Szukalam alternatywy do różków na lato. Bo pierwszy synek w rozku pięknie zasypiał. Otulone noworodki czuja sie jak w brzuszku. A tu lato, gorąco... I sa! Sa cieniutkie otulacze, z bawełny lub flaneli, ale też z minky. Taki śpiworek tylko do góry ciasno zapinany. Na pewno kupie :)

Zgłoś nadużycie #8683 16 marca 2016, 10:49

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Lubisia masz rację, ja wczoraj oglądałam rożki ale wszystkie były bardzo ciepłe aż za bardzo ale za to na internecie na allegro widziałam takie cieńsze i chyba tam zamówię. Wybieram się na spacer :) bo słoneczko się trochę pokazało :)

Zgłoś nadużycie #8684 16 marca 2016, 11:31

Monaluu Świeżo upieczona
Witam przyszłe
mamy :)

Jestem studentką fizjoterapii i przeprowadzam
ankiety na temat wpływu ciąży na
dolegliwości bólowe w obrębie narządu ruchu.
Ankieta jest
całkowicie anonimowa i dobrowolna.
Zachęcam do pomocy.
Z góry bardzo dziękuję :)

http://goo.gl/forms/zLzJXMzeO9

Zgłoś nadużycie #8685 16 marca 2016, 11:42

buka87 Supermama

lubisia napisał(a)

Buka teraz doczytalam ze bylas na IP z tym ciśnieniem? To teraz juz będziesz brala leki na stale?

A chciałam Wam jeszcze powiedziec o moim odkryciu. Szukalam alternatywy do różków na lato. Bo pierwszy synek w rozku pięknie zasypiał. Otulone noworodki czuja sie jak w brzuszku. A tu lato, gorąco... I sa! Sa cieniutkie otulacze, z bawełny lub flaneli, ale też z minky. Taki śpiworek tylko do góry ciasno zapinany. Na pewno kupie :)

Tylko ze material Minky jest sztuczy wiec sie dziecko bedzie pociło. Ja słyszałam że woombie jest fajne, ale nie wiem czy sie na nie zdecydujemy :)

Ja bylam na IP bo nie czulam małej, ale sie okazalo ze tak dziwnie lezy ze moge jej nie czuc. No ale lekarka pytala czy mi cos dolega to powiedzialam ze wysokie cisnienie i dala mi tabletki i kazala obserwowac. Jutro skonsultuje sie z ginem co dalej, czy mam je brac itd. ale pewnie tak skoro działają.

Zgłoś nadużycie #8686 16 marca 2016, 12:20

BedeMama Zaprawiona w bojach
Buka tabletki na ciśnienie skoro raz wzięlaś musisz już brać. Dopegyt dostałaś? 
U mnie pokoik dla małej będzie biało-szaro-różowy.
Wiecie wczoraj zrobiłam zakupy a dzisiaj już przyszły. Kupowałam u hubiword. Super jakość i gratisy dostałam.
Jeszcze czekam na dwie paczki.
Jak się sprężyłam to nie jest ze mną tak źle :)
Kurcze waga mnie dzis masakrycznie zaskoczyła. Jestem 7 kg na plusie. To chyba przez te zaparcia. Ciekawe ile jeszcze przybędzie?

Zgłoś nadużycie #8687 16 marca 2016, 14:04

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Buka tabletki na ciśnienie skoro raz wzięlaś musisz już brać. Dopegyt dostałaś? 
U mnie pokoik dla małej będzie biało-szaro-różowy.
Wiecie wczoraj zrobiłam zakupy a dzisiaj już przyszły. Kupowałam u hubiword. Super jakość i gratisy dostałam.
Jeszcze czekam na dwie paczki.
Jak się sprężyłam to nie jest ze mną tak źle :)
Kurcze waga mnie dzis masakrycznie zaskoczyła. Jestem 7 kg na plusie. To chyba przez te zaparcia. Ciekawe ile jeszcze przybędzie?

Tak dokładnie ten lek dostalam.
Fajnie, ze jestes zadowolona z Hubi :) Ja gratisów nie dostalam ale i tak jestem zadowolona :)
U mnie tez waga skoczyła przez zaparcia chyba.
Własnie piekę placek na jutrzejszy przyjazd męża-jabłkowy ale wyjdzie chyba mega mega płaski :D No nic, zobaczymy ;) Ja zjem jeden kawałek zeby sprobowac i tyle ;)

Zgłoś nadużycie #8688 16 marca 2016, 14:28

Anika29 Zaprawiona w bojach
Właśnie - jak sie zaczenie brać leki na ciśnienie to już trzeba brać , w niektórych przypadkach już dożywotnio.

A co do materiału minky popieram, może i ładny ale sztuczny, więc nie do końca polecany.

Zgłoś nadużycie #8689 16 marca 2016, 14:58

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Buka ja też chyba zrobię ciasto - chyba jabłecznik :) nie jest taki słodki bo nie daję dużo cukru i na pewno zdrowszy od słodyczy kupionych w sklepie :) ale to może jutro już bo nie chce mi się dzisiaj.

Kolejne zamówienie na internecie zrobione - kupiłam ręczniczki i pieluszki tetrowe, bawełniane, podkłady, wkładki, czapeczkę oraz ubranka na 56 - body, kaftanik a w domu mam jeszcze tylko pajacyk na 56, reszta na 62 :)
Ja dzisiaj kichnęłam chyba z pięć razy :( ... ale przeziębiona nie jestem - czuję się super :) słooneczko jednak dodaje endorfin :)
przewijak i łożeczko wybrane ale jeszcze nie zamówione :)
wózek zastanawiam się nad kolorami eh..
mebelki też nie kupione i nie wybrane..
pokoik przygotowany do wstawienia mebelków, ściany są białe, będę musiała dodatkami troszkę podciągnąć :)

co tam u Was na obiadek było dzisiaj?

Zgłoś nadużycie #8690 16 marca 2016, 15:04

buka87 Supermama
U mnie jarzynowa. Kurde nie mialam margaryny i posmarowalam blache olejem i polozylam papier do pieczenia. Pierwszy raz mi placek wyszedł ucierany a tu sie kurde spód spalił;(( Cholerka! Moglam dac sam papier.

Hermiona00 szybko sie decyduj bo czasami czas oczekiwania to miesiac, półtorej a wiesz :P jeszcze skręcic trzeba, wywietrzyc iitd :)