Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8651 14 marca 2016, 16:02

gosiaUK Gotowa na wszystko
Lubisia super ze wszystko dobrze, niech dzidzia siedzi tak długo jak trzeba :-) . Ja mam przepowiadajace codziennie, ale trwają krótko i są bezbolesne. Ogólnie póki co bardzo dobrze przechodzę ciążę, po za dwoma infekcjami pochwy. Od czwartku zaczynamy 28tc :-) . Ostatnie 3 miesiące przed nami ❤. Niech synek siedzi i rośnie w siłę :-)

Zgłoś nadużycie #8652 14 marca 2016, 17:06

Kinia7 Zadomowiona

hermiona00 napisał(a)

Heeej! Ja w środę idę na glukozę..bardzo się boję ale mam nadzieję że wyniki będą okej. Ja ciśnienie mam zawsze 120 na 70. Slyszalam tez o cisnieniu - syndrom fartucha. Brzuszek mi się mniej napina ale za to skurcze łydek bardzo bolesne miałam nad ranem jednej łydki w sobotę i dzisiaj... :( bez rozmasowania nie mogłabym wstać, króciutko trzymało ale jednak...pokoik dalej nie urzadzony, nie mogę się zdecydować na meble. Nic mi się nie podoba...wydatków bardzo dużo, jak na złość po kolei się coś psuje i dodatkowe koszty są :( ale coz zrobić...muszę poszukać gdzieś oszczędności. Ja nie dostałam nic od rodziny czy znajomych, wszystko musze kupić sama. eh :) ale rozowy pajacyk w domu juz jest :) staniczki do karmienia, i termometr - moje zakupy na razie :) powolutku dzisiaj też jadę , to może coś dla siebie wezmę :) te koszule do karmienia się rozejrzę! a Wy już wszystkie po glukozie? ja na trzecie prenatalne jeszcze nie umowiona a ciekawa jestem co tam :) a jak ulożone wasze dzidzie są w brzuszkach?

Ja mam glukozę jeszcze przed sobą,ale planuję zmierzyć się z nią w czwartek. Ale za to upolowałam 2 koszule do karmienia:

http://pieknamama.pl/koszula-arte-kr-s.html
http://rafjolka.pl/product-pol-15086-Dagna-koszula-nocna-.html

Zgłoś nadużycie #8653 14 marca 2016, 19:46

Anika29 Zaprawiona w bojach
Ja dzisiaj miałam glukozę- i muszę obalic mity :D jak dla mnie bez żadnego problemu da sie wypić, miałam smak cytrynowy i było to wręcz bardziej kwaśne niż słodkie, to juz Fanta jest duzo bardziej słodka!
Ja te skurcze tez mam codziennie, aż sie martwię czy nie za duzo, bo czasem dosłownie z 15-20 na dzien. Pociesza mnie to ze sa zupełnie bezbolesne i trwają kilkanaście sekund, wystarczy kilka głębszych oddechów i skurcz mija. I nie obejmuje całego brzucha tylko partie, albo po prawej albo po lewej stronie - tez tak macie?

Zgłoś nadużycie #8654 14 marca 2016, 20:50

Ania1982 Gotowa na wszystko
Lubisia dobrze, że wszystko dobrze. Musimy pamiętać, że będąc w ciąży musimy dmuchać na zimne i podwójnie na siebie uważać.

Zgłoś nadużycie #8655 15 marca 2016, 10:39

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Hej! Co tam słychać? Co macie na obiadki? Ja mam rybkę, surówkę i ryż :) gdzie kupujecie łóżeczka dla maluszków? Ja rozglądałam się w ikei i na allegro a Wy?

Zgłoś nadużycie #8656 15 marca 2016, 11:03

BedeMama Zaprawiona w bojach
U mnie na obiad chyba ziemniaki i rybka z ananasem i papryką
Dziewczyny mierzycie obwód brzucha? Ile macie cm i jaki przyrost?
Ciągle męczą mnie zaparcia... ech
Poprałam wczoraj trochę ubranek, ale nie udało się nic uratować. Czym wywabiacie plamy z dziecięcych ubranek? Ja dzisiaj potraktowałam je odplamiaczem, może to coś pomoże.

Strasznie mi się dłuży czas ciąży :( chce już maj.
Ciągle odmierzam czas :) teraz chce jakoś dotrwać do świat, a później jeszcze 3 tyg do ciąży donoszonej i 25 kwietnia mogę już się rozpakowywać :)

Nic mi się nie chce, nie mam na nic siły :(
Wczoraj zamówiliśmy dla małej trochę rzaczy na necie, ale jeszcze mnóstwo brakuje :(

Zgłoś nadużycie #8657 15 marca 2016, 11:28

U mnie dzisiaj Polska chinszczyzna na obiad ;-) . Co do łóżeczka, jeśli dobrze pamiętam w Ikei są tylko dwupoziomowe więc to jak dla mnie odpada. My chyba będziemy brać z allegro bo znalazłam z wysylka za granicę.

Zgłoś nadużycie #8658 15 marca 2016, 11:50

Ania86 Zadomowiona
Gosiu zobacz czy ta wysyłka będzie Ci się opłacała. Bo czasem taniej wychodzi zamówić do Polski a później z Anglii zamówić sobie kuriera. Np na stronce taniapaczka Anglia. Mój braciak tak robi od wielu lat i zawsze płaci ok 70 zł. Tak samo walizkę wysyła i nie buja się z nią na lotnisku.

Zgłoś nadużycie #8659 15 marca 2016, 12:03

buka87 Supermama
BedeMamą a ja jestem zestrachana porodem. Ale po wczorajszej wizycie na IP jakos mi lepiej. Leki na cisnienie podzialaly i juz mam mniejsze po jednej porcji i nie czuje sie taka wykonczona chociaz ciagle mnie przeziebienie trzyma.
Co kupiłaś na allegro? Pochwal sie ;)
Ja czekam na staniki do karmienia, piżame do karmienia i opaski na główkę.

Hermiona00 ja patrzylam w Ikei na łóżeczka ale mają tylko 2 stopniową regulację wysokości więc odpadają. Ja kupiłam w stacjonarnym sklepie z firmy Klupś zestaw Amelia. Za 2-3 tyg będą u nas bo na razie sa w hurtowi.

U mnie dziś kalafiorowa :) Staram sie jeść regularnie, mam nadzieje że przyniesie to efekt :) Chociaz zaparcia tez robią swoje;/ A mam wrażenie że po błonniku jest gorzej.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8660 15 marca 2016, 12:12

Ania86 napisał(a)

Gosiu zobacz czy ta wysyłka będzie Ci się opłacała. Bo czasem taniej wychodzi zamówić do Polski a później z Anglii zamówić sobie kuriera. Np na stronce taniapaczka Anglia. Mój braciak tak robi od wielu lat i zawsze płaci ok 70 zł. Tak samo walizkę wysyła i nie buja się z nią na lotnisku.

Kochana dzięki ale już sprawdzałam wszędzie, łóżeczko ma po prostu takie ciulowy wymiar że paczka bardzo dużo wychodzi. Z allegro jest 150zł i będę brała łóżeczko, materac, pościel, poduszkę klin i kilka innych rzeczy. Także za wszystko wyjdzie mi max 110f. A tutaj samo łóżeczko z szuflada kosztuje min 90f. Tyle wydatków, że wszędzie szukam oszczędności ;-)

Zgłoś nadużycie #8661 15 marca 2016, 12:36

Ania86 Zadomowiona
Wiem coś o tym bo wczoraj sama robiłam większe zamówienie od jednej osoby żeby zaoszczędzić. Do kupienia została mi wanienka, pościel i szumiś.

Zgłoś nadużycie #8662 15 marca 2016, 13:02

Aniu a już wszystko inne masz?
Kurcze to tylko ja tak się opierniczam. Ja nie mam w zasaszie nic po  za ubraniami, recznikami, kocykami :(  
Teraz idą mi pieluchy, podklady, i gadzety różne z allegro. Ale to dopiero 1 paczka a jeszcze u min. Dwoch będę robiła zamówienia.
No i szafę i komodę zamówiliśmy, ale czas realizacji od 1 do 4 tyg. I tak ze wzdlędu na to, że malowaliśmy pokoje i czekam na te meble nic nie mam, bo gdzie to magazynować. A przed nami jeszcze generalny remont łazienki i odświeżenie kuchni i przedpokoju :(  
No i ze względu na te moje biodra i twardniejący przuch nie jestem w stanie łazić po sklepach niestety :( tylko w necie wszystko oglądam :(

Zgłoś nadużycie #8663 15 marca 2016, 13:11

Ania86 Zadomowiona
Starałam się systematycznie robić zakupy bo teraz jeszcze jestem w trakcie remontu więc każda zł liczyłam. Zresztą dla maluszka bym mogła ciągle coś kupować a dla siebie to mi szkoda.

Zgłoś nadużycie #8664 15 marca 2016, 13:30

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Dzięki dziewczyny za te informacje o łożeczku! Czyli te trzy poziomy są niezbędne i przydatne :) Dziękuję, dziękuję!
ja też zamawiam na internecie, czekam na dwie paczki - jedna z ciuszkami, druga z ciuszkami i pieluszkami :)
i po sklepach to też malutko bo brzuszek napięty potem mam więc malutko :) a paaczki idą i idą :)

Ania kupujesz misia szumisia czy ptaszka? :) suuper!

łożeczko zamówię wcześniej bo dziewczyny mi mówiły że mebelki też muszą swoje postać, żeby nie pachniały nowością więc zamawiać będę już :)

wózek powiedzieli nam miesiąc ale jeszcze się nie mogę zdecydować ... wrrryy
dzisiaj też zamówię od hubi na allegro te drobnostki - w jednej paczce i już :)

Zgłoś nadużycie #8665 15 marca 2016, 13:39

buka87 Supermama
Hermiona00 czy niezbedne sa 3 poziomy to ja nie mówie, ale po co przemęczać plecy schylając sie po bobasa jak mógłby być wyżej.
Moje kolezanki powiedzialy ze kupia nam szumisia. Lepszy jest ten miś z 4 łapkami jak ośmiornica bo on ma stan czuwania i sie włącza jak dziecko zacznie płakać a ten ptaszek nie ma.No ale jest też droższy wiec coś za coś.
My za 2-3 tyg bedziemy miec meble i wózek a mąz w ten weekend kładzie panele i maluje pokój dla młodej ;) Tylko musze sie w koncu zdecydować na jakiś kolor a to trudne :P

Ja kupuje wyprawke i trzymam ją w pudłach bo mebelków tez nie mam jeszcze a nie chce wszystkiego zostawiac na ostatnia chwilę bo bedzie coraz ciężej. W weekend ja jade do rodziców, mąż maluje to ja w rossmanie kupie podkłady porodowe i inne te kosmetyczne cuda ;) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8666 15 marca 2016, 13:43

No ja też już mm w sumie dużo rzeczy, zostało łóżeczko, wózek, wanienka, szumis oczywiście też ten z sensorem, jak to buka mówi osniorniczka ;-) . Kilka podstawowych kosmetyków, pampersy no i dla mnie koszule i kilka rzeczy do szpitala. Też kupowałam systematycznie bo to za duży wydatek, żeby na koniec wszystko kupować.

Zgłoś nadużycie #8667 15 marca 2016, 13:51

Oj to i ja muszę się sprężać :) w tym tygodniu zamówię wszystko na necie. 
Łóżeczko mam niby też już upatrzone. No, ale chce też kupić kołyskę, aby mała noce spędzała u nas w sypialni, a w dzień będzie u siebie w pokoju.
A jakie materace polecacie, bo tutaj to już mam wielki problem :(

Zgłoś nadużycie #8668 15 marca 2016, 13:53

Ania86 Zadomowiona
Misia szumisia. No ja czekam.na koniec remontu żeby móc zacząć prać i prasować bo z każdym dniem coraz bardziej się męczę :(

Zgłoś nadużycie #8669 15 marca 2016, 13:55

Nom wydatek kosmiczny, na allegro na same te gadzety wydam ok. 500 zł, a muszę jeszcze ubranka dokupić, łóżeczko, kołyskę, wózek, fotelik, materace...
Za szafę i komodę daliśmy 1800 zł
Ale ja starałam się odłożyć na całą wyprawkę, tak więc kasa jest a wyprawki brak :)
Ja wszystkie używane ciuszki już raz wyprałam, teraz jak już przyjdą meble upiorę drugi raz i wezmę się za prasowanie

Zgłoś nadużycie #8670 15 marca 2016, 14:25

Anika29 Zaprawiona w bojach
Ja słyszałam że materac najlepszy lateksowy... Tylko że materac najpopularniejszy chyba czyli gryka/pianka/kokos to koszt ok 60 zł, tak lateksowy to ok 200 zł... Sama nie wiem czy warto, jeszcze nie zagłębiałam się w zalety i wady materacy. Może Wy wiecie coś więcej?