Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8631 13 marca 2016, 19:17

Tauriel Fajna mama
Lubisia daj znać, trzymam kciuki !
Ja mam takie twardnienia od dawna juz w tej ciazy, lekarzowi mówiłam, sprawdzał szyjkę. Wszystko jest ładnie unormowane i pozamykane, szyjka ponad 4 cm wiec nie ma powodów do obaw, chyba taki urok moj.. Ale jakby było dużo albo mocniej bolało mam brać nospe.. Wizytę mam dopiero 31.03, postaram sie więcej odpoczywać 😊

Zgłoś nadużycie #8632 13 marca 2016, 20:11

Ania1982 Gotowa na wszystko
Lubisia trzymam kciuki, będzie dobrze.

Wczoraj poważne zakupy zrobiliśmy, a w zasadzie zamówienie: wózek (baby design husky), fotelik (MaxiCosi Cabriofix) i łóżeczko (http://sklep.skrzatmeble.pl/ella/11-lozeczko-ella-bialy-sonoma.html). Na odbiór wszystkiego umówiliśmy się około połowy maja. Po świętach mąż bierze się za malowanie pokoju naszego dziecka - oczywiście kolory nadal nie są wybrane. Córeczka dziś bardzo aktywna - coraz mocniej mnie kopie.

Zgłoś nadużycie #8633 13 marca 2016, 20:48

Kasiek25 Fajna mama
Lubisia daj znać po wizycie.

Zgłoś nadużycie #8634 13 marca 2016, 21:27

buka87 Supermama
Lubisia ojjjj nie masz lekko. Mam nadzieje, ze po wizycie u lekarza jest ok! Daj znac koniecznie! To jeszcze nie pora na rodzenie i jakieś dziwne akcje!! :) Trzymaj sie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8635 13 marca 2016, 21:44

Jagooda Gotowa na wszystko
Lubisia- trzymamy mocno kciuki. Daj znać jak po wizycie. Na pewno wszystko będzie dobrze !
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #8636 14 marca 2016, 7:04

BedeMama Zaprawiona w bojach
Hej z rana
Właśnie wybieram się na badanie krwi
Oj wczoraj poł dnia miałam twardy brzuch, nic nie pomagało, dopiero w  nocy przeszło.
Chyba poród coraz bliżej :)
Dzisiaj aamierzam trochę poprać te wczorajsze ubranka. Może coś uratuje.
Lubisia i jak tam?

Zgłoś nadużycie #8637 14 marca 2016, 8:12

stencel_ka Fajna mama

nanu napisał(a)

Hej dziewczyny :) Na majówkach o miesięcy cisza, więc pomyślałam, że może wy coś wiecie ;)
Majówki 2016 póki co wszystkie nierozpakowane? Pytam, bo co roku wierzę w to, że TERAZ będzie ten rocznik przełamujący złą passę i majówki nie zaczną rodzić wcześniaków w lutym i marcu ale co roku niestety przychodzą na świat wcześniaki... Jak tegoroczne majówki?

Hej. Majowki 2016 narazie wszystkie w dwupaku, jesli masz ochote to zapraszam na fb, tam wiecej piszemy...

Zgłoś nadużycie #8638 14 marca 2016, 8:22

stencel_ka Fajna mama
Hej wszystkim wogóle ☺ Buka staniczek super, chyba na jakimś lekkim usztywnieniu? Rozpina sie do karmienia? Jaka to firma? Moze na necie wyszukam...bo ja cale miasto zlazlam i nigdzie takich na lekkim usztywniuniu nie ma a te bawelniane miekkie sa takie babciowe. Jeszcze w hm online zobacze...najlepiej wiadomo przymierzyc.

Zgłoś nadużycie #8639 14 marca 2016, 8:25

stencel_ka Fajna mama
A co do twardnienia brzucha to na marcowej wizycie pytalam gina bo w pierwszej ciąży tego chyba nie miałam....ale szyjka długa na 4cm. Powiedział że to raczej nie niedobór magnezu bo łapałyby mnie tez skurcze łydek...macica się przygotowuje. A i nospę zalecił gdy juz bardzo bede to odczuwała.

Zgłoś nadużycie #8640 14 marca 2016, 8:29

stencel_ka Fajna mama
I lecimy z tym 30 tyg juź😊 choc ja bym juź chciała maj, uważam ze ten ostatni trymestr to już tylko meczarnia z wielkim brzuchem, obrzękami, skurczami itd. Nawet z córcią się powygłupiać nie mogę bo muszę na brzuszek uważać. Ciąża to zdecydowanie nie jest nsjlepszy moment w moim życciu 😉

Zgłoś nadużycie #8641 14 marca 2016, 8:51

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Hej wszystkim wogóle ☺ Buka staniczek super, chyba na jakimś lekkim usztywnieniu? Rozpina sie do karmienia? Jaka to firma? Moze na necie wyszukam...bo ja cale miasto zlazlam i nigdzie takich na lekkim usztywniuniu nie ma a te bawelniane miekkie sa takie babciowe. Jeszcze w hm online zobacze...najlepiej wiadomo przymierzyc.

Tak jest lekko usztywniany, bardzo(!!!!) miękki, rozpina sie do karmienia caly (nie typu conpol) Firma Alles Mama (pudełko widoczne na zdjeciu). Jest na necie i allegro :) Ja bym go juz nosila taki jest super :D Ale nie chce porozciagac. Zaplacilam 78zl ale warto :)
Eh mnie chyba lapie przeziebienie. Łyknelam prenalenu i herbaty z cytryna. Mam nadzieje ze mi przejdzie szybko. Za godzine wychodze do endokrynologa. Dobrze ze sloneczko swieci to chce siie zyc :)
W nocy mnie mega krocze bolalo. Zastanawialam sie czy to krocze, czy szyjka ale chyba te wiezadla dajja mi popalic.
Ja sobie chwale ciaze ;) No ale to moja pierwsza i moge odpoczywac ile wlezie bo nie mam bąbla straszego pod opieka ;) Owszem brzuch utrudnia poruszanie i oddychanie, ale kazdy kopniak mi to rekompensuje ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8642 14 marca 2016, 9:11

lubisia Gotowa na wszystko
Hej! U mnie fałszywy alarm! Jak dobrze ze pojechalam do lekarza a nie do szpitala bo w szpitalu na bank by zatrzymali. Pierwsze co to lekarz sprawdził czy pessar nadal trzyma resztke mojej szyjki. I trzymal! Uf. Gdyby to jakas akcja porodowa byla to szyjka zgładziłaby sie mimo pessaru. Zauważył tez ze mam pełne jelito. Zapytal czy mam zaparcia. Oczywiście ze mam! A z tym pessarem to juz w ogóle! I co sie

okazalo. Ze to moglo byc przyczyna moich dolegliwości! Bo jelito yciska macice. Ale i tak mowil ze dobrze ze przyjechałam, bo bol na okres jest niepokojący. Wiec mam więcej leżeć, dostałam luteine dopochwowo i... czopki glicerolowe żeby oczyścić jelita. Nie ma co dziewczyny, zmieniam dietę. Mam ku temu poważne powody. Ale okropnie sie cieszę ze jest ok. Teraz leżeć, prace oddać mężowi i mniej sprzatac zabawek.

Dziekuje Wam za wsparcie!!!

Zgłoś nadużycie #8643 14 marca 2016, 9:29

buka87 Supermama
Lubisia super, zewszystko sie wyjasnilo!! Brawa dla lekarza! Kto by pomyslal, ze takie cos jak zaparcia moze miec taki wplyw na nasza macic. Ja osobisccie polecam Ci wcinanie kiwi, pomaga na zapracia. Sama sobie musze kupic bo tez u mnie coraz gorzej z tym;/
Leż, odpoczywaj a mąż niech sie zajmie synkiem i domem ;)

Zgłoś nadużycie #8644 14 marca 2016, 9:33

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Tak jest lekko usztywniany, bardzo(!!!!) miękki, rozpina sie do karmienia caly (nie typu conpol) Firma Alles Mama (pudełko widoczne na zdjeciu). Jest na necie i allegro :) Ja bym go juz nosila taki jest super :D Ale nie chce porozciagac. Zaplacilam 78zl ale warto :)
Eh mnie chyba lapie przeziebienie. Łyknelam prenalenu i herbaty z cytryna. Mam nadzieje ze mi przejdzie szybko. Za godzine wychodze do endokrynologa. Dobrze ze sloneczko swieci to chce siie zyc :)
W nocy mnie mega krocze bolalo. Zastanawialam sie czy to krocze, czy szyjka ale chyba te wiezadla dajja mi popalic.
Ja sobie chwale ciaze ;) No ale to moja pierwsza i moge odpoczywac ile wlezie bo nie mam bąbla straszego pod opieka ;) Owszem brzuch utrudnia poruszanie i oddychanie, ale kazdy kopniak mi to rekompensuje ;)

Buka to kuruj się, żeby nie rozwinęło się przeziębienie. Daj znać po wizycie.

Zgłoś nadużycie #8645 14 marca 2016, 9:34

Kasiek25 Fajna mama

lubisia napisał(a)

Hej! U mnie fałszywy alarm! Jak dobrze ze pojechalam do lekarza a nie do szpitala bo w szpitalu na bank by zatrzymali. Pierwsze co to lekarz sprawdził czy pessar nadal trzyma resztke mojej szyjki. I trzymal! Uf. Gdyby to jakas akcja porodowa byla to szyjka zgładziłaby sie mimo pessaru. Zauważył tez ze mam pełne jelito. Zapytal czy mam zaparcia. Oczywiście ze mam! A z tym pessarem to juz w ogóle! I co sie

okazalo. Ze to moglo byc przyczyna moich dolegliwości! Bo jelito yciska macice. Ale i tak mowil ze dobrze ze przyjechałam, bo bol na okres jest niepokojący. Wiec mam więcej leżeć, dostałam luteine dopochwowo i... czopki glicerolowe żeby oczyścić jelita. Nie ma co dziewczyny, zmieniam dietę. Mam ku temu poważne powody. Ale okropnie sie cieszę ze jest ok. Teraz leżeć, prace oddać mężowi i mniej sprzatac zabawek.

Dziekuje Wam za wsparcie!!!

Najważniejsze, że sprawdziłaś to u lekarza i teraz jesteś spokojniejsza.

Zgłoś nadużycie #8646 14 marca 2016, 10:48

calineczka90 Zaprawiona w bojach
lubisia dobrze, że wszytko się wyjaśniło i dobrze skończyło!

Ja mam wrażenie, że moja księżniczka wcale nie śpi. Kręci się całymi dniami :) no i w nocy mnie budzi :)

Zgłoś nadużycie #8647 14 marca 2016, 12:51

buka87 Supermama
Ja juz po wizycie. Endo powiedziala, ze ona by wlaczyla leczenie tego cisnienia ale sie nie bedzie wcinac ginekologowoi i mam czekac do czwartku bo wtedy mam wizyte u gina. No i przytylam 4kg ;( Ale nieregularnie jem i duzo porcje bo mnie lapie glod i tak to jest.

Zgłoś nadużycie #8648 14 marca 2016, 14:19

BedeMama Zaprawiona w bojach
Buka a jakie masz cisnienie?
Ja na wizytach mam min 150/100 ale holter wykal mi srednie cisnienie 103/60 
4 kg przytylas w jakim czasie?

Zgłoś nadużycie #8649 14 marca 2016, 14:50

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Buka a jakie masz cisnienie?
Ja na wizytach mam min 150/100 ale holter wykal mi srednie cisnienie 103/60 
4 kg przytylas w jakim czasie?

W 4 tyg :( Co prawda, jestem 4 kg dzieki temu na plusie od poczatku ale jakos to przezyje. Zaczne jesc czesciej i mniejsze porcje i bedzie dobrze.
Ja mam cisnienie 140/90- zobacyzmy co na to ginekolog.

Zgłoś nadużycie #8650 14 marca 2016, 15:56

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Heeej! Ja w środę idę na glukozę..bardzo się boję ale mam nadzieję że wyniki będą okej. Ja ciśnienie mam zawsze 120 na 70. Slyszalam tez o cisnieniu - syndrom fartucha. Brzuszek mi się mniej napina ale za to skurcze łydek bardzo bolesne miałam nad ranem jednej łydki w sobotę i dzisiaj... :( bez rozmasowania nie mogłabym wstać, króciutko trzymało ale jednak...pokoik dalej nie urzadzony, nie mogę się zdecydować na meble. Nic mi się nie podoba...wydatków bardzo dużo, jak na złość po kolei się coś psuje i dodatkowe koszty są :( ale coz zrobić...muszę poszukać gdzieś oszczędności. Ja nie dostałam nic od rodziny czy znajomych, wszystko musze kupić sama. eh :) ale rozowy pajacyk w domu juz jest :) staniczki do karmienia, i termometr - moje zakupy na razie :) powolutku dzisiaj też jadę , to może coś dla siebie wezmę :) te koszule do karmienia się rozejrzę! a Wy już wszystkie po glukozie? ja na trzecie prenatalne jeszcze nie umowiona a ciekawa jestem co tam :) a jak ulożone wasze dzidzie są w brzuszkach?